posiadanie narkotykow - forum prawne
jaka kara grozi za posiadanie niewielkiej ilości marihuany mniej niz pół grama.
w sumie ćwiartka bo tyle syn kupił ale policjant powiedział ze miałem \"połówke\"...
Odpowiedzi w temacie: posiadanie narkotykow (7)
9 grudnia 2011 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wprowadza ona istotną zmianę dotyczącą posiadania narkotyków. Jeżeli przedmiotem posiadania będzie nieznaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych w ilości nieznacznej przeznaczonych na własny użytek, postępowanie wobec sprawcy można będzie umorzyć, już na etapie
przed wszczęciem śledztwa lub dochodzenia przez prokuratora.Ustawodawca dotychczas nie pokusił się o sprecyzowania czym jest znaczna i nieznaczna ilość narkotyków pozostawiając tę kwestię do sądom apelacyjnym i Sądowi najwyższemu. Nieznaczna ilość to zazwyczaj kilka porcji, nawet do 9 (tak stwierdził Sąd Apelacyjny w Warszawie).
W przypadku zatrzymania na posiadaniu 0,25 grama marihuany należy wnosić o umorzenie postępowania karnego z powodu znikomej społecznej szkodliwości popełnionego czynu.
Przemawia za tym
- rodzaj posiadanego narkotyku - marihuana
oraz
- jego ilość - 0,25 grama a więc mniej niż jedna działka, która wynosi od 0,5 do 1 grama.
to glupota wprowadzac lagodnosc w tej kwestii....
mieli wprowadzić zmiany z tym związane, ale było to tak kiepsko wprowadzone, że prokurator miał zadecydować o łagodności kary, więc niestety bez zmian w tej sprawie
do 3 lat grozi synowi. za to matce za zabicie dziecka zawiasy... sad but true
Do nadii32 - tu nie jest miejsce na komentowanie obowiązującego prawa :)
Do wiernika - nie mieli wprowadzić zmiany, a zmiany już obowiązują od 9 grudnia 2011 roku, o czym napisałem. Odsyłam do obecnie obowiązującej Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
osobiście uważam że dobrze że prawo zostało nieco złagodzone, bo kary które u nas dawano za posaidanie niewielkiej ilosci były czeste, i mniejsze niz niekiedy za pobicia na meczach!!
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Masz inne pytanie do prawnika?