Forum prawne (strona 428)

Niepoczytalność - nie ma wyroku za podwójne zabójstwo.

Pamiętacie sprawę zabójstwa córki i wnuczki przez 60 letnia babcię?
Kobieta nie zostanie oskarżona nawet, więc nie pójdzie siedzieć, bo stwierdzono że była niepoczytalna... Niby całą reszta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.31 10:13:53

Zmiana rozkładu jazdy mpk

A ostatnio są ładne jaja z tymi rozkładami. Wchodzę patrzę no zaznaczony rozkład że zmieniony, wchodzę na rozkład linii no jest o tej i o tej, idę na przystanek patrzę o inny rozkład, fajne, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.31 10:8:50

spamowanie - jaka kara?

Hmm czyli najlepiej mając firmę, zlecić spamowanie osobie prywatnej. Prywatnej nie ukarzą nas też nie, a spam nadal będzie płynął. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.31 9:58:9

2012.7.31 9:54:10

Zbicie szyby i uszkodzenie sprzętu AGD w domu.

Niech pan da przedsądowe wezwanie do zapłaty. Ewentualnie sprawę na policje zgłosi. Dzieciom nic nie bedzie, a rodzice będą musieli zapłacić. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.31 9:53:44

Warunki uzyskania pozwolenia na broń.

Zgadza się, to policja a nie ustawa decyduje kto dostanie broń.
Dlatego tutaj potrzeba zmiany. Ale na pewno nie zmiany na łatwiejszy dostęp. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.31 9:53:0

Broń krótka dla myśliwego?!

Tak, jest to dziwne ale jest taka możliwość.
To przez to że ustalono że można mieć broń o odpowiedniej mocy. Tak więc dano myśliwym możliwość posiadania broni krótkiej. W ustawie radze zajrzeć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.31 9:51:14

2012.7.31 9:46:44

reklama tytoniu - gdzie może być prowadzona

Zabrania się reklamowania i promocji wyrobów tytoniowych, rekwizytów tytoniowych i produktów imitujących wyroby lub rekwizyty tytoniowe oraz symboli związanych z używaniem tytoniu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.31 9:43:8

reklama alkoholu jest dozwolona?????

Art. 131 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości przeciwdziałaniu alkoholizmowi, reguluje te kwestie., ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.31 9:41:51

Forma działania poczty polskiej.

W formie spółki akcyjnej, w której jedynym akcjonariuszem jest Skarb Państwa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.31 9:40:23

Wycofanie alimentów

Witam. Sprawę sądową oraz komornika dot. alimentów zakładała jeszcze moja mama, zanim byłam pełnoletnia. Obecnie dogadałam się z ojcem, że zapłaci mi podaną przeze mnie kwotę w gotówce w ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.7.31 1:12:24

Posiadanie marihuany.

Witam
Mam 15 lat (ur. 10.09.1996), w zeszły poniedziałek podczas "rutynowej kontroli" na ulicy policja znalazła u mnie ok. 2g marihuany na własny użytek. Przesłuchanie mam po jutrze (02.08.12). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.30 21:47:34

problem z właścicielka domu

Witam (-: Od 4 lat mieszkam na wsi w kamienicy w której mieszka 5 rodzin z czego jedno mieszkanie zajmuje właścicielka,drógie jej siostra. Obie panie piją,przyjmują panów za pieniądze lub za piwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.30 15:54:57

GAŁĘZIE I OWOCE Z SĄSIEDNIEGO OGRODU MOŻNA WYCIĄĆ?

A co z roślinkami, które wystają za ogrodzenie po stronie drogi, tym samym ograniczając widoczność przy jeździe autem np. skręcie. Mam taką sytuację na wsi, jest dość niemiły skręt i stromy, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.30 14:40:22

gałąż z drzewa sąsiada

Sytuacja jest następująca:
podczas silnego wiatru gałąź z drzewa sąsiada, rosnącego przy granicy działki (potężne stare świerki), spadła i uszkodziła altankę. Gałąź była złamana już ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.30 13:56:15

technik rtg powrót do pracy

Policealne studium ukończyłam 1996 ,posiadam dyplom technik elektroradiologii.Po szkole odbyłam staż i pracowałam 4,5 lata.Od 2002 do dziś nie pracuję w swoim zawodzie.Chcę wrócić do zawodu.Przeglądając ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.30 13:50:40

Wypowiedzenie umowy (praca agencyjna)

Proszę o informację kiedy zaczyna się okres wypowiedzenia umowy agencyjnej o pracę.
Zapis w umowie:
1. Umowa niniejsza zostaje zawarta na czas określony 12 miesięcy.
2. Każda ze stron może rozwiązać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.30 13:15:49

NFZ - wyjazd emeryta/rencisty zagranice

Witam wszystkich.

Zwracam sie z goraca prosba, chcemy zabrac dziadka zagranice i skladamy wniosek o wydanie formularza E 121.

Mam dwa pytania i ogromnie prosze o pomoc.

1. W w/w wniosku nalezy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.7.30 9:35:10

karne odsetki od dewelopera

Witam,

proszę o pomoc w zakresie zapisu umowy przedwstępnej z deweloperem; cytuję zapis 1 z paragrafów:
"W przypadku niedotrzymania terminu przekazania do użytkowania lokalu, Deweloper zobowiązany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.29 12:34:27

Skrócony odpis aktu urodzenia

Więcej na ten temat w artykule: 
Akta stanu cywilnego - czyli jak rejestruje się urodzenia, małżeństwa i zgony? 
 
... Zobacz wątek

16 odpowiedzi

2012.7.29 12:15:14

pracodawca nie wypłacił wynagrodzenia za delegacje zagraniczną i pensji krajowej.

Zachęcam do zapoznania się z artykułem: Sposób rozliczania delegacji służbowych na obszarze kraju
W razie problemów z pracodawcą skonsultuj się z naszym prawnikiem: Zadaj pytanie 
 
Więcej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.29 12:11:51

kto jest zainteresowanym w sprawie o zasiedzenie

Mieszkam w domu po mojej matce od 35 lat. Mam 4 rodzeństwa mieszkających osobno w różnych częściach kraju - w tym brata który nie żyje. Mama również od wielu lat nie żyje. Nie zostawiła testamentu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.28 15:55:48

Czy ktoś, kto jest martwy, może popełnić przestępstwo?

W liście do pewnego mężczyzny, który moim zdaniem mógłby chcieć mnie zabić, napisałem, że jeżeli on mnie zabije, to i ja, już jako duch, też doprowadzę do jego śmierci. Mężczyzna ten zgłosił ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.7.28 13:17:0

miejsce w akademiku

Witam,
na kolejny rok akademicki dostałam miejsce w DS 3. Czy ktoś z Was chciałby zamienić się za miejsce w DS 2?
Proszę o kontakt: gdrzewicka@gmail.com ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.28 10:32:32

Nietypowa działalność w Internecie

Chciałbym stworzyć serwis w obrębie którego będzie funkcjonować wirtualna waluta np. 1zł = 1 BON. Ideą serwisu jest umożliwienie użytkownikom świadczenia wzajemnych usług w zamian za wirtualną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.28 9:54:17

Jak odzyskać dług?

Mam wielki problem w 2002 roku pożyczyłam pieniądze siostrze z książeczki PKO. Niestety nie mam dowodów ani żadnej umowy z nią że jej te pieniądze dałam. Była to wielka kwota 11 tys. złotych. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.7.27 22:14:31

Legalne wędkarstwo.

Na cudza kartę może łowić jedynie najblizsza rodzina -wspołmałzonek,dziecko.Najprosciej pojechac na prywatny staw-tam nie trzeba mieć karty.Pozdrawiam i połamania kija ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.27 18:39:36

Witam.Mam dość nietypowe pytanie.Matka dostała gospodarstwo rolne od rodziców, działkę, dom, las

Witam.Mam dość nietypowe pytanie.Matka dostała gospodarstwo rolne od rodziców, działkę, dom, las itp.Potem postanowiła wraz z synem na jednej działce wybudować nowy dom.Dostała pozwolenie na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.27 17:15:59

Syndyk żąda zwrotu pieniędzy

Na początku roku zakupiłam poprzez aukcję allegro sprzęt komputerowy.
Zapłaciłam i towaru do dzisiaj nie otrzymałam.
Po 3-miesięcznych próbach odzyskania pieniędzy, 26 maja wpłynęły one ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.27 12:32:2

pozew do zaplaty za wynajete mieszkanie

wynajmowalam z rodzina mieszkanie ze 1000zl +media. Pod koniec roku umowilismy sie z wlascicielem ze przyjdzie z rozliczeniem za wode aby przeliczyc czy 200zl to wystarczajaco na pokrycie kosztow zlozycia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.27 11:31:58

rozwod z nigeryjczykiem

Mam slub z nigeryjczykiem (slub zalatwiony w Nigerii bez naszego udzialu), zgodzilam sie na to bo myslalam ze zamieszkamy razem. Czas mija, moj "malzonek"nadal mieszka w Londynie i nie zamierza sie przeprowadzic. ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2012.7.27 11:27:37

Dzisiaj zaczyna się polsko-rosyjska umowa o małym ruchu granicznym.

Mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego mogą bez wiz odwiedzać przygraniczną strefę Polski, a Polacy z tego rejonu jeździć do bałtyckiej enklawy. Dotyczy to jednak tylko nich. Osoby z innych rejonów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.27 10:26:43

brama na wspólnej drodze dojazdowej

Witam,
mamy wspolną drogę dojazdową (zapis w akcie notarialnym).
Osoby posiadające większościowy udział w drodze zajmują 2 ostatnie działki i bez zgody pozostałych współwłaścieli postawiły ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.27 10:22:20

OLT Express zawiesza wszystkie rejsy regularne.

OLT Express zawiesza wszystkie rejsy regularne. Nie spłacał on samolotów wziętych w Leasing, nie płacił opłat lotniskowych. Wiele osób zostało na lotnisku bez możliwości zamiennego lotu załatwionego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.27 10:19:30

Projekt zmian w kodeksie drogowym - zimówki obowiązkowe!!

Już w tym roku za jazdę bez zimowych opon możemy zapłacić wysoki mandat. Kierowcy będą mieli obowiązek jazdy na zimowych oponach od 1 listopada do 31 marca. Za brak zimówek byliby karani mandatem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.27 10:16:15

Wypuszczanie egzotycznych zwierząt do akwenów wodnych.

Witam.
Mam takie pytanie, co grozi ludzią którzy zwierzęta egzotyczne jak na polskie strony, wypuszczją do lasów i akwenów wodnych. Np. piranie, węże, krokodyle??
To jest napewno znęcanie się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.27 10:14:0

Pozwolenie na broń wyrobione za granicą.

Nie proszę pana. Musi pan mieć osobne pozwolenie w Polsce lub w krajach UE. Polska nie jest kolejnym stanem USA. Zresztą nawet w stanach tak jest że trzeba mieć pozwolenie na broń na dany stan w ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.7.27 9:40:33

środki wybuchowe w piwnicy

Ustawa z dnia 21 czerwca 2002 r. o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego (Dz. U. z dnia 25 lipca 2002 r.)

Rozdział 6

Przepisy karne

Art. 63.
Kto dokonuje przemieszczenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.27 9:36:44

Znaleźne za znalezione pieniądze, bez właściciela.

Ja nie byłbym na tyle głupi żeby kasę oddawać na policję.
Czekałbym na ogłoszenie w gazecie czy ktoś nie zgubił kasy.
Dlaczego? Bo jak coś to pan to znalazł nie państwo i panu się to należy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.27 9:32:40

posiadanie nielegalnych gier komputerowych.

Naliczanie jest za każdy piracki plik, mp3., film, grę. Tak jak to widzę i tak zdaje się też jest. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.27 9:31:37

Postrzelenie z wiatrówki napastnika.

Pewnie będzie przekroczenie obrony koniecznej.
Lepiej żeby pan mówił że nie celował, nie przymierzał się nawet tylko na postrach strzelał z biodra. To moja dobra rada.
Poza tym to pewnie jeszcze ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.27 9:30:58

Janosikowe pozostaje.

Kraków traci 61 mln. zł., to mogło by pomóc z dziurą budżetową miasta. Zamiast tego Limanowa, doi Krakowksą krowę tak jak kiedyś Szwecja Inflanty. Za broń Małopolscy Panowie. Po Łbach tych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.27 9:29:18

Kolekcja czy nielegalnie posiadana broń biała?

Kolekcja kolekcja. To tak jakby zestaw noży kuchennych był arsenałem.
Reszty radzę dopytać się na komendzie. Warto taką kolekcję zarejestrować, bo np. może pan tam mieć niezłe cacka. Zrobić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.27 9:28:3

Znalezienie \"zabytku\" w rzece przy domu - czyja własność????

Znajomy archeolog kiedyś mi to wytłumaczył.
Teoretycznie musi pan to oddać. Rzeka nie rzeka, ziemia nie ziemia.
Tyle że nie są to niesamowite rzeczy powiedziawszy szczerze.
Takich jest mnóstwo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.27 9:26:47

Odszkodowanie od PKP.

Z tym należy zgłosić się do kancelarii prawnej z dokładną sprawą.
Tak nadaje się to na odszkodowanie, bo na pewno pkp zapłaci, tylko nie wiadomo czy żądaną sumę czy ugodę. Nie powoływałbym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.27 9:20:18

Projekt ustawy obniżającej opłaty za przyjmowanie kart płatniczych.

Bardzo słuszna zmiana, jako kraj raczej biedny w standardach UE, mamy dalej najwieksze opłaty za internet, za karty i w sumie za wszystko. Zarabiamy jak zawsze wydajemy jak nigdy chciałoby się rzec. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.27 9:17:8

Osoba ubiegająca się o przyłączenie jest zobowiązany do wpłacenia zaliczki?

Ten obowiązek ma charakter warunkowy. Aktualizuje się w sytuacji, gdy napięcie znamionowe jest większe niż 1 kV. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.27 9:15:21

zdjeciaa marichuany

witam .
mam pytanie. jestem nieletni i mam nieskonczone 17 lat. moi rodzice znalezli u mnie na telefonie zdjecia plantacji marichuany i powiedzieli, ze jak im nie pokaze gdzie to jest to oni to zglaszaja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.27 1:57:52

nie chca udzielic urlopu

Witam pracuje w firmie 6 lat. Jest to hurtownia alkoholu problem polega na tym ,ze jest duza rotacja pracownikow [ciezka praca ,niskie zarobki]Od 6 lat nie moge zaplanowac sobie urlopu tlumacza nam ,ze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.26 22:40:22

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika