Forum prawne

Obelżywe obrażenie osoby!!

Witam serdecznie,
zostałam obrażona przez pewną osobę z mojego towarzystwa, teraz już w sumie spoza mojego towarzystwa gdyz ta osoba zostalo poniekad wykluczona przez wiekszosc znajomych. w kazdy razie sprawa jest juz przed sadem, a ja zastanawiam sie czy za to co ta osoba zrobiła wyrok nie bedzie za surowy, i czy nie lepiej jednak pojsc na ugode, oczywiscie nie moge odpuscic tej osobie, bo to jest taki typ osoby ze jak sie jej odpusci to potwierdzi sie to ze ta osoba miala racje-mimo iz jej nie ma. Co sądzicie o ugodzie, ile zarządać odszkodowania za ponizenie publiczne i obelżywe nazywanie mojej osoby w mojej obecności i bez mojej obecności?? zaznaczam ze sprawa bedzie na 99% wygrana dla mnie, mam swiadków, nagranie na komórce w formie audio i video.

2012.2.13 10:54:40

Odpowiedzi w temacie: Obelżywe obrażenie osoby!! (4)

art. 216 KK § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary. § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel

2012.2.13 12:39:15

jak chce apni utrzec nosa i jest pewne ze wygra, to niech pani nie idze na ugode, gdyz ta osoba i tak bedzie placic grzywne na pani koszt.

2012.2.13 13:26:56

ugoda, o ile chce pani jeszcze utrzymywac kontakt z to osoba.

2012.2.13 14:24:4

ile moze wynosic taka grzywna w podobnej sprawie? ktos z was wie?

2012.2.14 9:48:9

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika