Forum prawne (strona 430)

odstąpienie od umowy przed terminem

Witam,
bardzo prosiłbym o pomoc jak najszybszą, bo sprawa jest dla mnie bardzo ważna. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Posiadam umowę o dzieło, której przedmiotem jest:
Cytuję:
"Paragraf 2 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.23 19:48:11

Realizacja usługi "Bezpieczny Telefon" w T-Mobile

Witam!
Mam taki problem. zniszczył mi się telefon (wypadł na balkonie i się najzwyczajniej roztrzaskał) zakupiony w

t-mobile z usługą "bezpieczny telefon":
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/documents/tmobile/Warunki_swiadczenia_uslugi_bezpieczny_telefon_20110605.pdf

Zaniosłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.23 15:7:1

Pobieraczek.pl bla bla

Mam 16 lat . Zarejestrowałem się prawdopobonie 3 listopada 2011 roku na portalu podanym w temacie . Teraz dokładnie dzisiaj 23 lipca 2012 roku dostałem wezwanie pisemne do zapłaty w wysokości 94,80 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.23 13:43:33

Zerwanie kontraktu

Witam,
w dniu dzisiejszym podpisany został kontakt artystyczny, który bedzie obowiazywal od przyszłego miesiaca. Czy ewentualne zerwanie go jeszcze przed data rozpoczynajaca wspolprace, bedzie wiazalo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.23 13:19:5

zaświadczenie o wyrabiania dowodu osbistego

Czy mam możliwość zwrócić się do USC by zaświadczyli mi to że czekam na odbiór dowodu osobistego? dowód potrzebny na zapisanie się na egzamin prawa jazdy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.23 10:47:15

Umowa przedwstępna i finalizacja.

Podpisałem umowę przedwstępną w zwykłej formie cywilnej nie notarialnej i teraz mam mały problem. Osoba sprzedająca mi mieszkanie ewidentnie nei ma zamiaru stawić sie na spotkanie i nie chce robić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.23 10:24:32

Dziedziczenie mieszkania komunalnego w 2012 roku.

Witam moja sytuacja wygląda następująco.
Moja 90letnia matka mieszka w mieszkaniu komunalnym. Ma w nim również meldunek mój brat chociaż od ok. 4 lat tam nie mieszka i ma inny dom. Czy można samemu, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.23 10:21:19

Art. 123. § 1.

Dzień dobry.

Mam problemy z uczelnia która neka mnie wezwaniem do zapłaty za studia na które nie uczęszczałem.

Czy mam rozumiec że jeśli otrzymywałem te wezwania z uczelni o ponagleniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.23 10:17:8

Minimalny okres gwarancji.

Witam.

Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda to zagadnienie.

Powiedzmy że jako sprzedawczyni mam spory asortyment rzeczy używanych na które nie mam gwarancji.

Mogłabym dać na nie np ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.23 10:15:6

odrzucona reklamacja obuwia

zakupiłem buty w salonie firmowym Nike, Po ok 4 miesiącach oddalem je do gwarancji wymieniajac wady: odklejanie sie podeszwy na calej dlugosci w obu butach, pekanie skory, przecieranie sie podeszwy na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.23 10:12:47

Jak określić okres naprawy????

Witam.
Kiedy rozpoczyna i kończy się naprawa?
Czy mam prawo otrzymać jakoś dokument kto i kiedy naprawiał ten rowerek.
Czy jest jakiś termin określony ustawowo oraz sposób kontaktu z osobą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.23 10:7:57

Umowa zlecenie i brak zapłaty kwoty z umowy.

Umowę zlecenie podpisałam na okres od września do końca roku w jednej z restauracji/pubie. Niestety sytuacja zmusiła mnie do odstąpienia od umowy. Odstąpiłam tak jak była napisane w umowie z okresem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.23 9:41:42

Umowa zlecenie - ciąża - urlop wychowawczy 2012.

Chciałabym sie dowiedziec, jak jest z umową zlecenie, jeśli zaszłabym w ciąże.
Moje zlecenie to \" dorazna pomoc w firmie\", czyli tam gdzie potrzebna jest pomoc idę ja. Zarabiam około 1300zł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.23 9:35:40

spadek a testament

o kurczę nigdy sie nad tym nie zastanawiałam, co z takimi rzeczami jak majątek z przed małżeństwa po śmierci jednego z małżonków... prawnik by isę przydał teraz z odpowiedzią na ten wątek. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.23 9:23:12

Zakup komputera na allegro za 1zł!!

Komputer jest pana nawet za 1zł. Radzę sprawę zgłosić allegro, poprosić o blokadę konta tego pana, w obawie że sprzeda zakupiony przez pana towar komuś innemu. A do pana wysłać pismo przed sądowe ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.23 9:22:2

Jak eksmitować/wymeldować członka rodziny?

Najpierw złożyć sprawę na policję o zakłócanie miru domowego, o przemoc fizyczną i znęcanie się psychiczne, o nadużywanie alkoholu. Każdą najmniejszą rzecz trzeba zgłosić. Najgorzej że ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.23 9:20:1

sprzedaż domu z zajętą hipoteką

Dziękuje za te informację, na pewno się w takim razie skontaktuję z bankiem. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.23 9:17:52

Okres płacenia alimentów w trakcie separacji.

Ten okres w trakcie separacji nie jest ograniczony czasowo. Trwa tak długo jak nie ma rozwodu i tyle. Czyli jak separacja trwa rok to alimenty w trakcie niej trwają rok. Jak separacja trwa lat 10 to ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.23 9:16:57

Separacja a rozpad małżeństwa.

Super, dziękuje za (p)odpowiedź ;) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.23 9:15:27

Podręczniki szkolne dłużej aktualne.

I bardzo słusznie. Zmiany co rok podręczników, w których było to samo praktycznie, dobijały dużą ilość rodzin z kilkoma dziećmi z niewielką różnicą wieku, oraz budżet wszystkich rodzin ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.23 9:13:27

Witam, jestem pracownikiem produkcji w firmie ktorej szefem jest Niemiec (szef przyjezdza z niemiec do

Witam, jestem pracownikiem produkcji w firmie ktorej szefem jest Niemiec (szef przyjezdza z niemiec do zakladu w polsce ok.2 razy w miesiacu) natomias w polsce zakladem opiekuje sie kierownik produkcji. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.23 6:48:44

Witam prowadze wlasna dzilalnosc gospodarcza i pracuje rowniez w innej firmie na pol etatu. jestem obecnie

Witam
prowadze wlasna dzilalnosc gospodarcza i pracuje rowniez w innej firmie na pol etatu. jestem obecnie w ciazy i bede na zwolnieniu. czy jest taka mozliwosc alby byc na zwolnieniu w firmie gdzie mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.22 22:53:27

Odmowa wypłaty świadczenia z tytułu zgonu ubezpieczonego.

Witam serdecznie.

24 marca br. zmarł mój tata. Pozostawił mnie - syna oraz żonę - moją matkę. Miał kilka pożyczek w różnych bankach oraz kilka kart kredytowych. Roszczenia skierowane do Ubezpieczycieli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.22 12:33:37

Prośba o ustalenie widzeń z dzieckiem i zakaz wywożenia za granice kraju

Witam
Moja była dziewczyna z którą mam 3 letniego syna utrudnia mi kontakt z dzieckiem.
Wyprowadza się coraz dalej od moje miejscowości już 3 raz zmienia mieszkanie, wybiera terminy spotkań tak ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.7.22 11:29:8

Wódka, renta, komunizm i eksmisja, w jednym czyli wielkie dziwy w kraju nad wisłą

Dzień dobry,
Witam wszystkich na forum.
Mam następujący problem.
Rok temu kupiłem mieszkanie w centrum miasta. Po jakimś czasie poznałem otoczenie. W dwóch mieszkaniach w klatce były meliny. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.21 23:38:44

Witam. Ostatnio chcąc wyłączyć dźwięk migawki w aparacie w moim telefonie natrafiłem na taki

Witam.
Ostatnio chcąc wyłączyć dźwięk migawki w aparacie w moim telefonie natrafiłem na taki komunikat:
"To może być nielegalne!
Wyciszenie dźwięku podczas robienia zdjęć jest nielegalne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.21 21:4:19

swiadectwo pracy

muj byly pracodawca od 3 lat nie dal mi swiadectwa pracy co robic? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.21 20:17:11

Zwrot podatku 2012

Na zwrot podatku czeka się maksymalnie 3 miesiące od dnia złożenia deklaracji. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.21 17:48:44

Mailinig czy mogę wysyłać

Witam, miesiąc temu kupiłem pewne forum, które ma dosyć dużą bazę zarejestrowanych osób a zarazem maili, które chciałbym wykorzystać do wysyłki mailingu. I oto moje pytanie gdy ktoś się rejestruje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.21 17:10:35

co to znaczy????

witam dostalam zawiadomienie ze mam sie wstawic do sadu w sprawie o dowodach rzeczowych co to oznacza???dodam ze wyrok zostal juz uprawomocniony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.21 11:10:9

czy ja idę do więzienia ???

witam dostalam zawiadomienie z sadu ze mam sie wstawic na posiedzenie w sprawie o dowodach rzeczowych???dodam ze juz zostal uprawomocniony wyrok. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.7.21 11:1:49

Fałszywe zeznania świadka

Nie ma takich sytuacji. Świadek ma jedynie prawo do odmowy składania zeznań w sytuacji kiedy narażałby siebie lub osobę bliską na sankcje karne. Świadek może jeszcze nie pamiętać zdarzeń, bo ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.7.20 18:3:45

2012.7.20 16:23:44

Mieszkanie kwaterunkowe - zmiana najemcy.

Prosze o poradę jak moge zmienić najemcę głównego mieszkania kwaterunkowego. Chciałabym przepisać tytuł do lokalu na siebie, za zgodą rodziców. Jesteśmy zameldowani w mieszkaniu od kilkunastu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.20 10:24:8

Nieletni pod wpływem alkoholu.

WITAM!Czy rodzice nieletniego, w wieku 16 lat, mogą miec kłopoty w sądzie jeżeli dziecko już 3 raz złapała policja pod poważnym wpływem alkoholu. Raz 16 latek trafił na izbę wytrzeźwień. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.20 10:21:32

problem z długiem

Witam,mam taki problem. 5 lat temu wziełam znajomemu tel komórkowy z ery i on po pewnym czasie sprzedał go i przestał płacic obiecywał ze wszystko wyrówna ale tak się nie stało on wyjechał za ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.20 10:16:46

Wypowiedzenie z pracy na zwolnieniu

Czy wypowiedzieć umowe o prace można zastosować nawet wobec pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.20 10:7:39

Pytania w sprawie p.216. ????

Chcę zgłosić na policji znieważanie i nękanie psychiczne. Jest to tryb prywatnoskargowy. Słyszałem, że w przypadku paragrafu 216 trzeba uiścić opłatę w wysokości 300 zł. Nie jestem człowiekiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.20 10:1:58

Zakaz opuszczania kraju...

Hej. mam pytanie, czy otwarta strefa schengen ma wpływ na zakaz opuszczania granicy kraju ??


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.20 9:59:38

Kolizja z policjantką.

Witam serdecznie!!!
Postanowiłem wyprzedzić pojazdy wieczorem, droga nie mokra ale wilgotna, mrugnołem długimi światłami, włączyłem kierunek i zacząłem wyprzedzać pojazd. Z naprzeciwka nic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.20 9:58:9

Kiedy w życie wchodzi nowy wiek emerytalny?!

nowe prawo emerytalne wchodzi w życie 1 stycznia 2013 roku,. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.20 9:43:21

Rozwód i separacja, to to samo?

Po pierwsze rozwód daje prawo do drugiego małżeństwa, separacje nie - byłby to bigamia.

Po drugie separacje łatwiej uzyskać, podczas separacji najcześciej następuje zatarcie kontaktów między ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.20 9:42:50

Kłusownictwo.

Tak, kłusownictwo to nielegalne, bez zezwolenia i bez uprawnień zdobywanie pożywienia poprzez zabijanie zwierząt. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.20 9:32:13

Usuwanie eternitu.

Trzeba sie jak najszybciej zwrócić z tym do gminy. Broń boże nie usuwać samemu, bez specjalnych kombinezonów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.20 9:31:20

Kary za zatrudnienie niektórych cudzoziemców.

A co z krajami z Europy które nie są w UE?? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.20 9:30:37

Lord Vader z Krakowa - niszczenie kabli internetowych.

To administrator kamienicy próbuje wykurzyć ostatnich lokatorów i najemców z lokali. Końcówka reportażu jest przykra, jak skur*%&@#%^ nawiercają dziury i wlewają substancje żrące do mieszkań ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.20 9:27:21

Czy Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie, po dobrowolnym zdaniu mieszkania (bez eksmisji sądowej)

Czy Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie, po dobrowolnym zdaniu mieszkania (bez eksmisji sądowej) przez osobę zameldowaną, ma tylko rok na dochodzenie roszczeń wobec dłużnika?
Wiadomość o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.20 8:48:14

deklaracje Vat7 "zerowe"

dostałam wezwanie do US, domyślam sie ze chodzi o nieterminowe składanie deklaracji Vat7 przy zawieszonej działalnosci, czy mogą mnie ukarac jesli nie wystąpila podstawa opodatkowania ?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.20 8:28:7

opłata biegłego

biegły grafolog zarządał zapłaty za badanie w kwocie 841 zł. dostał zaliczkowo 600 zł. czy może rządać dopłaty ,gdy badanie uzasadnia terminowością , a dotrzymał terminu na wniosek prokuratury ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.20 7:2:58

ZUS renta rodzina

Ubiegam się o rentę rodziną, dla mojej mamy po zmarłym tacie(58lat). Niestety otrzymałem decyzje odmowną ponieważ mój tata z ostatniego dziesięciolecia nie wypracował wymaganych 5-lat.
5 lat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.20 0:54:17

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika