Forum prawne (strona 431)

kamienica

Witam ja w sprawie mieszkania w kamienicy ,mieszkam obecnie 8 lat z mężem i córką mieliśmy umowę do końca czerwca i czekaliśmy od lipca na nową i ku naszemu zdziwieniu właścicielka przysłała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.19 20:38:27

Czuje sie oszukany przez PZU

Prosze o kontakt osoby poszkodowane w okresie ostatnich 3 lat przez PZU przy wypłacie odszkodowania z OC sprawcy poprzez nieuzasadnione zastosowanie "amortyzacji" uszkodznych elementów w celu skłonienia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.19 20:27:38

długi po zmarłym teściu

Witam
Mam taki problem mój teściu nie żyje już dwa lata. A dziś przyszedł do nas pewien pan i twierdzi że mój teściu nie zapłacił mandatu za przejazd autobusem bez ważnego biletu. Kwota mandatu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.19 19:56:25

kamienica!

Witam ja w sprawie mieszkania w kamienicy ,mieszkam obecnie 8 lat z mężem i córką mieliśmy umowę do końca czerwca i czekaliśmy od lipca na nową i ku naszemu zdziwieniu właścicielka przysłała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.19 19:45:19

oszukany przez ubezpieczyciela?? Proszę o pomoc!!

Witam serdecznie
Ojciec "nieświadomie" podpisał umowę z towarzystwem ubezpieczeń DAS S.A.

"Nieświadomie?" Agentka ubezpieczeniowa wmówiła mu, że jest to ubezpieczenie zdrowotne (tj.PZU), ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.19 17:54:16

Moja matka pobiera emeryture rolnicza po przekazaniu gospodarstwa na mojego brata aktualnie brat chce

Moja matka pobiera emeryture rolnicza po
przekazaniu gospodarstwa na mojego brata aktualnie brat
chce przekazać gospodarstwo swojemu synowi (renta strukturalna)
Ma zapisane dozywocie, czy w tej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.19 13:49:29

Inwentaryzacja lokalu przed zakupem

Witam!

Na czym polega uproszczona lub fotograficzna inwentaryzacja budowlana? W jakich okolicznościach można ją wykonać?

Chcemy z żoną kupić mieszkanie. Lokal ma powierzchnię 75,22 m2. W ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.19 13:27:44

Kopiowanie tekstu do aplikacji.

Witam. Od ponad 2 miesięcy zajmuję się tworzeniem aplikacji na platformę Windows phone. Kolejnym moim celem jest stworzenie aplikacji fitnesowej,a raczej, to aplikacja jest już skończona. Problem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.19 13:25:5

Inwentaryzacja mieszkania. Jak to zrobić?

Witam!

Na czym polega uproszczona lub fotograficzna inwentaryzacja budowlana? W jakich okolicznościach można ją wykonać?

Chcemy z żoną kupić mieszkanie. Lokal ma powierzchnię 75,22 m2. W ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.19 13:22:41

Prawo Autorskie - strona na facebook-u

Witam,
Sprawa wygląda następująco, mam zamiar stworzyć stronę na facebook-u (tzw. fanpage) o nazwie np. "xxx". Problem w tym, że nie wiem czy mogę użyć tej nazwy, ponieważ ona już istnieje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.19 13:4:45

czy można samodzielnie zadecydować o "podniesieniu" mieszkania sutereny na wysokość parteru?

czy można samodzielnie zadecydować o "podniesieniu" mieszkania sutereny na wysokość parteru? witam serdecznie, jestem mieszkanką kamienicy, w której sąsiad postanowił podnieść mieszkanie (w suterenie) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.19 12:54:10

Udostępnianie serwera w zamian za dobrowolną dotacje

Witam, mam pewne zapytanie prowadzę serwer dedykowany i w zamian za dotację (aukcja allegro itp) udostępniam osobom ten serwer w postaci serwerów do gier. Czy musi być ta działalność jakoś rejestrowana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.19 12:53:53

Szukam porady i prawnika...najchetniej mlodzego starzem i skutecznego ;)

Najprędzej będzie tutaj https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/ to jest pomoc prawna  z forum na którym pan pisze. Proszę sobie wejść tam, przedstawić swój problem, i czekać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.19 10:28:10

Mandat za prowadzenie pod wpływem na terenie Czech.

Witam. Dostałem mandat za prowadzenie pod wpływem, jak na polskie warunki, niewielką ilością alkoholu. To było na stronie czeskiej zaraz przy granicy. Ilość alkoholu była niewielka naprawdę, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.19 10:0:3

wykup nieruchomości przejętej przez komornika

Wynajmuję mieszkanie od lipca 2007 u tego samego właściciela. Opłacam regularnie czynsz i opłaty, przekazując środki na konto właściciela. Ostatnio zapukał do moich drzwi komornik. Dowiedziałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.19 9:44:41

Projekt zmian - w przychodni wystarczy PESEL.

Niedługo zamiast druku RMUA będzie nam wystarczał PESEL lub dowód osobisty. Takie zmiany deklaruje resort administracji.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.19 9:44:18

Etykieta produktu UE, co zawiera?

Ważne co będzie zawierać, a będzie zawierać informacje skąd produkty rolne wykorzystane do wyprodukowania produktu docelowego, zostały wzięte. Czyli np. będzie napisane że chelb wypieczony w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.19 9:31:29

Wynajęcie mieszkania- na wakacje.

Nikt pani nie zabroni wynająć mieszkania lub po prostu na zasadzie couchsurfingu zabronić noclegowania osób. Mogę pani powiedzieć iż może pani bez obaw powiedzieć osobom którym się to nie podoba ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.19 9:29:46

Lokale komunalne 2012.

Lokal komunalny jest to mieszkanie przyznawane przez gminę osobom o stosunkowo niskich dochodach, których nie stać na wynajęcie bądź kupno własnego mieszkania. Trzeba zamieszkiwać daną gminę, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.19 9:27:49

nowe zmiany w prawie komunalnym

Na ile przed śmiercią muszą na stałe mieszkać z osobą na którą przypisane było mieszkanie? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.19 9:25:19

Sawicki rezygnuje sam z Rządu.

To jestem ciekawa gdzie miękko pan sawicki wyląduje po tej dymisji? Bo wszyscy od Pana Tuska miękko lądują po takich dymisjach. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.19 9:24:13

Oszukiwanie konsumenta w Barach Rybnych nad Bałtykiem.

No niestety. Dlatego ja już, nie stołuje się w barach rybnych nad polskim morzem. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.19 9:22:46

Ogródki działkowe, jaki podatek?

Z tego co wiem to ogródki działkowe są zwolnione z podatku, od nieruchomości ani za grunt, ani za altany, chyba że przekraczają one normy określone w prawie budowlanym. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.19 9:18:37

Współwłasność ,kłódka

Witam mam problem.
Moja mama odziedziczyła majątek po zmarłych dziadkach.Mama posiada dwójkę rodzeństwa.Działki rolne zostały podzielone sądownie, natomiast "siedlisko" jest współwłasnością.

Należy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.19 8:59:14

zerwanie umowy


Witam, podpisałem dzisiaj umowę z pewną firmą. Jest to umowa zlecenie na okres trzech miesięcy. Podpisałem także drugą umowę, na okres dwóch lat, zobowiązującą mnie do przestrzegania tajemnicy ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2012.7.18 23:57:50

odpowiedzialność spółdzielni za brak remontu

Spółdzielnia mieszkaniowa mimo kilkukrotnych próśb telefonicznych nie wykonała remontu dachu bloku czego skutkiem jest zalewanie mieszkania podczas opadów.
Spółdzielnia odmawia również wzięcia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.18 23:0:26

Cyfra Plus i komornik oraz coś jeszcze.

Witam, wiem, że było wiele tematów związanych z tą firmą, ale muszę spytać o moją konkretną sytuację.

W 2002 roku skończyłem 18 lat i wtedy mój brat wziął na mnie (za moją zgodą) Cyfrę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.18 22:20:48

Podejrzany o czyn z art. 62

WItam serdecznie.
w Marcu br. zostałem zatrzymany za posiadanie przy sobie niewielkiej ilości marichuany w postaci suszu z domieszką tytoniu zawiniętego w bibiłę. Rano podczas przeszukania mojego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.18 22:18:10

likwidacja ogródka działkowego

Od 2001r byłem użytkownikiem działki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym. Na poczatku 2012 nastąpiła likwidacja działki ( reszta ogrodu pozostała nie ruszona) pod budowę ronda ( teren miejski) Najpierw ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.18 22:10:54

Porada ws wynajmu mieszkania

Witam. Od dnia 9 lipca wynająłem mieszkanie.
W umowie napisane jest ze wynajmuje firma która ja reprezentuje, posiadam upowaznienie, pełnomocnictwo do zawarcia umowy dot. wynajmu mieszkania.

Problem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.18 19:36:33

ŚWIADCZYMY USŁUGI WINDYKACYJNE

WITAM NASZA FIRMA OFERUJE SWOJE USŁUGI WINDYKACYJNE DZIAŁALMY NA TERESNIE CAŁEJ POLSKI,JAK I PO ZA OBSZAREM POLSKI JESLI PAŃSTWO BY CHCIELI Z NAMI PODJĄĆ WSPÓLPRACE ZAPRASZAM ZAPYTANIE O USŁUGI ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.18 19:22:21

Kontrola kominiarska - uchybienia, proszę o pomoc

Witam.
Prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Mieszkam w bloku na ostatnim pietrze (10) 2 tygodnie temu miałem kontrole kominiarską ( przewodów kominowych). Dziś otrzymałem pismo:
" W związku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.18 19:18:17

Odwołanie wypowiedzenia umowy o pracę

Na początku lipca otrzymałam od pracodawcy wypowiedzenie z zachowaniem 1-mies. okresu, tydzień później udałam się na rozmowie w efekcie której pracodawca zgodził się zmienić tryb rozwiązania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.18 15:26:50

Mlody i glupi Prosze o Pomoc :(


Witam!

Sprawa ma sie tak 5 lat temu z kolegami , pod malym wplywem alkocholu zniszczylismy drewniany daszek taki jak na lesnych parkingach i znak (to nalezy do jakiegos kolka mysliwskiego). Dzis ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.7.18 14:53:42

Do kogo należy opłata za prąd na klatce schodowej w domu prywatnym

Do kogo należy opłata za prąd na klatce schodowej w domu prywatnym Za prąd właściciel potrąca nam z czynszu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.18 14:18:10

Niewyjaśniona zmiana oskarżenia.

ponawiam prośbę! mam pójść siedzieć za jeden wybryk ze znakiem nawet na 5 lat? gdzie prawdziwym bandytom odpuszczają bo się ich boją, a dobrych obywateli którzy raz się potkną puszczają za ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.18 13:42:35

Sprowadzenie samochodu - nie wywiązanie się z umowy

Witam, mam problem. Zleciłem gościowi sprowadzenie samochodu (w grudniu). do tej pory wodził mnie i ciągle przekładał terminy i już mi się to znudziło. podpisałem z nim 3 umowy ostatnia wygląda ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.18 13:15:11

KPIR a Portal, który prowadziłem przed rozpoczęciem działalności

Witam,

Mam takie pytanie. Ostatnio sprzedałem portal, którym zajmowałem się jeszcze około rok przed założeniem działalności gospodarczej. Cena transakcji nie była duża ok 1500 zł. Kupującemu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.18 12:43:36

doprowadzenie do aresztu nie stawienie sie do odbycia kary

chcialem dowiedziec sie po jakim czasie po nie stawieniu sie do odbycia kary pozbawienia wolnosci sad daje nakaz doprowadzenia jaki to sad czy wykonawczy czy penitencjarny i czy napisanie prosby o nie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.7.18 11:31:43

zmiana imienia polskiego na zagraniczne..

Witam serdecznie!

Bardzo chciałabym zmienić moje imię 'Monika' na angielką/włoską wersję 'Monica'. Z tego co czytałam, dość trudno jest zmienić swoje imię, ponieważ trzeba mieć 'ważne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.18 10:31:13

KE zmienia prawo o środkach biobójczych.

Komisja Europejska uproszcza procedury wydawania zezwoleń na te produkty. Zmiany w przepisach mają zabronić testowaniu ich na zwierzętach oraz wprowadzić oszczędności w ilośc prawie 3mld euro na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.18 9:52:17

Nieświeże jedzenie nad morzem.

Witam, czy za podanie jedzenie przeterminowanego lub zepsutego można domagać się odszkodowania od restauracji lub baru która tak obsługuje swoich klientów? Oczywiście kontrola sanepidu była, i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.18 9:41:13

Czy policjant może dorabiać poza pracą w policji?!

Policjant musi mieć zgodę na możliwość dorobku poza pracą policjanta. Bez zgody nie ma pracy i kropka. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.18 9:34:13

Eksmisja we wspólnocie mieszkaniowej, zmiana w prawie 2012.

Nie ma się co obawiać. Nowe prawo dotyczące mieszkań komunalnych nie przewiduje opcji eksmisji czy licytacji mieszkania za psa. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.18 9:31:41

Ile km autostrad w 2013 roku?!

hehehehheehehehee i jeszcze dwa wersy "hehehe". Bo to kpina jakaś jest. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.18 9:30:10

Pomysł na biznes - Hodowla ślimaków.

a rynek zbytu to chyba tylko zachodni, i pytanie gdzie ma pan najbliższy skup śłimaków i ile jest ich w polsce? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.18 9:27:14

Paszporty dla dziecka ważne przez 5 lat.

Od sierpnia tego roku, dokładnie od 11. I będą ważne przez równe 5 lat tak jak w wypadku dziecka do 13 roku życia do tej pory było. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.18 9:26:38

Zniesienie zakazu picia lekkiego alkoholu w miejscach publicznych.

Uważam to za dobry pomysł, będę obserwował całą sprawę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.18 9:25:53

Kłamanie przez świadka.

chyba tylko załamać ręce... a była formułka że świadek składa zeznania pod przysięgą i wie jakie są konsekwencje? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.18 9:25:6

Niewypał na działce budowlanej.

Nie, prywatnie do pana nie przyjadą dopiero jak będzie znalezione coś co może być niewybuchem powojennym. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.18 9:24:19

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika