Forum prawne (strona 433)

bezpłatna pomoc prawna

Oczywiście że kancelarie mogą udzielać darmowych porad prawnych, przecież od nich zależy czy wezmą pieniądze czy nie. Ja tak ostatnio skorzystałam z porady radcy prawnego Mariusza Borucha w Krakowie, ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2012.7.13 9:8:20

Nowe zasady eksmisji 2012

Czesc miala bym sprawe jak ktos slyszal o aferze w sosnowcu o podkupionych mieszkaniach niech sie odezwie bo tez mam 3miesieczne wypowiedzenie na bruk a jestem sama z4letnim dzieckim pan sznajder lub p. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2012.7.13 2:8:8

Afera z SZNajderem i Trojanowska w Sosnowcu

witam potrzebuje wskazowek i rad w sprawie podkupionego mieszkania przez pana Sznajdera i pania trojanowska. Slyszal ktos mpze o tym dzieje sie to w Sosnowcu...... 2 tyg temu dostalam 3 miesieczne wypowiedzenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.13 1:55:5

Umowa o spłatę karty kredytowej

Witam. Tak jak w temacie, chciałbym się zapytać czy istnieje możliwość spisania umowy z drugą osobą o spłatę karty kredytowej. Może określę jaka jest sytuacja.

Zawodowo zajmuje się projektowaniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.12 23:59:5

Sprzedam domenę internetową dla kancelarii lub strony prawniczej

Witam,

Zajmuję się handlem w sieci, także domenami (adresami) internetowymi. Piszę w związku z następującą ofertą.
Mam do sprzedania domenę twoi-prawnicy.pl
Idealany adres dla kancelarii ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.12 18:59:38

Czy firma ubezpieczeniowa może odmówić podpisania kolejnej umowy ubezpieczenia, bez wcześniejszego

Czy firma ubezpieczeniowa może odmówić podpisania kolejnej umowy ubezpieczenia, bez wcześniejszego wypowiedzenia, tym samym przerywajac ciągłość ubezpieczenia i co z odpowiedzialnością za ewentualne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.12 18:29:28

Wyjazd zagranicę z nieślubnym dzieckiem.

Witam ! Mam takie pytanie. Ożeniłem się z kobietą,która ma dziecko (4-letnie) ze wcześniejszego związku. Dziecko nosi nazwisko matki ( nie brała ona ślubu z ojcem dziecka). Wszystko byłoby dobrze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.12 16:28:30

Jak napisać pozew o obniżenie alimentów?

jakoś nie jasno pan to opisał a konkretnie daj pan wzór ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.12 16:19:1

zwrot obuwia / wymiana

Witam,
może Pani zasięgnąć porady miejskiego/powiatowego rzecznika konsumentów (za darmo), ale przepisy mamy takie, że sklep NIE MA obowiązku wymiany towaru. To, że niektóre sklepy wymieniają ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.12 16:8:21

Znika ulga internetowa.

Rząd tłumaczy, że ulga internetowa nie jest potrzebna - ceny internetu znacznie spadły poprzez wzrost konkurencji na rynku dostawców. Tymczasem wciąż jeszczena na wielu terenach naszego kraju ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.12 15:55:55

wyrok o alimenty z klauzulą natychmiastowej wykonalności

wyrok o alimenty z klauzulą natychmiastowej wykonalności witam
28 maja sąd przyznał mi alimenty z klauzulą natychmiastowej wykonalności. Po zaniesieniu dokumentacji do komornika dowiedziałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.12 14:34:7

Jak się bronić przed oskarżeniem art. 82 paragraf 1 pkt 3 KW ( Kto nieostrożnie obchodzi się z ogniem lub wykracza przeciwko przepisom dotyczącym zapobiegania i zwalczania pożarów)

Witam
Zwracam się do Państwa o pomoc prawną.
Sprawa poniższa zaczęła się od pisma ze spółdzielni z dnia 17.10.2011 w którym to spółdzielnia wzywa mnie do usunięcia zabudowy z szaf z korytarza. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.7.12 12:0:41

Czym jest urlop wypoczynkowy?

Witam. Niby pytanie jest proste a jednak jak na nie dokładnie odpowiedzieć? Otóż, urlop wypoczynkowy podobnie jak prawo do wynagrodzenia jest jednym z przywilejów pracowniczych. Jest to prawo, którego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.12 10:6:49

Wyrok TK w sprawie ogródków działkowych.

Trybunał Konstytucyjny ogłosił wczoraj wyrok w tej sprawie. Na całe szczęście, nie będzie likwidacji działek w celu sprzedaży ich deweloperom!! Na pewno jednak powstanie nowe prawo ogródków ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.12 9:45:33

łowiectwo czy kłusownictwo?

Musi pan być zapisany do koła łowieckiego, bez dwóch zdań, to czym pan będzie polował to już pana sprawa. Polowanie bez zezwolenia to surowa kara, bardzo surowa. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.12 9:27:32

Zmiany w uprawnieniach policji - środki przymusu bezpośredniego i broni palnej.

Ludzie to nie chodzi o to że oni będą teraz do dzieci strzelać czy kobiet w ciąży.
Tylko że przestępcy często są bardziej sprytni niż WY! Przebrać się to nie problem, np. za kobietę w ciąży. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.12 9:26:33

łowienie ryb czy wędkarstwo?

zgadza sie, a połów bez zezwolenie to kłusownictwo. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.12 9:25:12

alkohol na plaży

Nie, to dalej jest picie w miejscu publicznym. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.12 9:24:50

Praca i wniosek o niekaralność.

Jeżeli pracodawca wcześniej nie mówił panu o zaświadczeniu to teraz za późno, ma pan umowę podpisaną na 3 miesiące. Pytanie co grozi pracodawcy za zerwanie z panem umowy? tego wwynika iż jest ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.12 9:22:26

Nie stawienie się w pracy po odwołanym urlopie.

Pytanie, czy pana szef, nie każe panu zostać pod kontaktem, albo nie poprosi o w przybliżeniu pana miejsce pobytu. Jeżeli nie będzie miał pan zasięgu to faktycznie nic pan nie poradzi na to. Niech ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.12 9:21:10

Prokurator

Witam mam pytanie,gdzie mogę pisać i do kogo jesli ta sama P,Prokurator po raz drugi umarza śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci przez szpital. Pomimo iż rzecznik praw napisał że ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.12 7:34:21

wypadek na ASP

Witam,
mialem wypadek na uczelni (Akademia Sztuk Pieknych w Lodzi) zlamalem reke 4 i 5 kosc srodrecza dosc powazne zlamanie, leczone operacyjnie, druty kirchera, prawa reka, wylaczona na ponad 8 tyg. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.11 23:8:17

Czy Prokurator może wezwać świadka jako podejrzany?

Czy Prokurator może wezwać świadka jako podejrzany?
Byłem przesłuchane w policji jako świadek i tak się skończyło.
Otrzymałem wezwania od prokuratora jako podejrzany.
U prokuratora, na początek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.11 22:51:33

student a ZUS

Jestem studentką prowadzącą własną działalność gospodarczą. Wiem, że na pewno muszę płacić ubezpieczenie społeczne (450zł). Mam jednak pytanie,
co z: emerytalnym, rentowym, (chorobowym), ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.11 21:45:29

Jak wyglada prawidlowa wykonana procedura zabezpieczenia dowodow przez policje ?

I posiadam swiadka ktory widzial wtargniecie do mieszkania przzeszukanie go schowanie przedmiotu do kieszenie itp po czym opuscil mieszkanie po jakichs 1.2h a cala akcja trwala 1,45 na oko przyjechal pies ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.11 21:34:29

Mam kłopot i bardzo proszę o pomoc. Ustalenie po kim dzidziczczę w związku z testamentem spisanym

Mam kłopot i bardzo proszę o pomoc. Ustalenie po kim dzidziczczę w związku z testamentem spisanym w Kanadzie. W 2007 roku zmarł wuj mojego taty na stałe zamieszkujący w Kanadzie. Zostawił on testament, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.11 20:35:45

Sprzedaż na allegro bez dochodu

Witam,

Planuję sprzedać dość dużą liczbę monet na allegro.
Monety posiadam znacznie dłużej niż 6 miesięcy.
Większość w sztuce większej niż 1 (w sumie jest ich ok. 100-150).
Czytałem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.11 17:3:54

Usunięcie linii energetycznej

Witam. Mam taki problem-kupiliśmy z mężem dom do remontu. Otrzymaliśmy wszystkie pozwolenia na rozbudowę i nadbudowę owego budynku. Problem polega ma tym,iż nad domem "przechodzi" linia energetyczna,prowadząca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.11 15:35:38

ZOBOWIĄZANIA CZŁONKA RODZINY

Witam,

Bardzo potrzebuję pomocy osób zorientowanych w polskim prawie bankowym. Moje pytanie brzmi : czy córka może dowiedzieć się od banku ( osób tam pracujących ) o kwocie zobowiązań ( kredytowych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.11 14:45:42

Allegro -list zwykły zamiast poleconego, oszczerstwa

Chciałabym prosić o odpowiedź w następującej sprawie.

Sprawa między dwiema osobami fizycznymi.
Wylicytowałam sukienkę na Allegro za niewielką kwotę(20zł).W opcjach dostawy była tylko jedna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.11 14:24:56

Kara za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych.

Parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych jest szczytem bezczelności. Nie życzę nikomu, żeby był zmuszony parkować na takim miejscu.
Jesteś zdrowy to nic Ci się nie stanie jak zaparkujesz ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.7.11 12:38:26

UW WZ FiR z zaocznych na dzienne

Obecnie skończyłam I rok FiR zaocznych. Składałam w zeszłym roku na dzienne, ale się nie dostałam. W tym roku również złożę w nadziei, że będzie niższy próg. Z tego co wiem, jesli bym się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.11 12:33:9

Rodzinne ogródki działkowe to domki letniskowe?!

Moje pytanie jest zwiazane z podatkiem od domków letniskowych który nie dawno wszedł. Trzeba bedzie płacić rocznie za nie 1450zł jakoś. Pytanie czy rodzinne ogródki działkowe to też domki letniskowe?!


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.11 9:54:52

unikanie pism sądowych i przedłużanie rozwodu

Witam. Czy można bez karnie ukrywać się przed sądem i nie odbierać pism sądowych?!
Czy w tym kraju nie da się przeprowadzić procesu rozwodowego z jedną osobą skoro druga ma to w głębokim poszanowaniu?! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.11 9:51:15

Separacja - kiedy rozwód?

Witam, mam pytanie. Jestem w separacji, od miesiąca. Ile musi trwać separacja aby rozwód przebiegł bezproblemowo? Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.11 9:46:42

50% koszty uzyskania przychodu znikają.

Nie chce pana wpuścić w maliny ale jakieś czterdzieści kilka tysiecy złotych chyba. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.11 9:35:0

Na wakacje - tabela frankfurcka - wysokość odszkodowań za reklamacje.

Jeżdżę po świecie już tak długo, i tego nie znałam. wstyd na 5! Dziękuje Pani bardzo za wstawienie tego linka, napewno będzie pomocny. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.11 9:31:42

Podział majątku w trakcie rozwodu?

Jest taka możliwość. Chociaż z reguły podział majątku następuje już po rozwodzie. Jeżeli miałoby to nastąpić wraz z orzeczeniem rozwodowym, to podział musi być jasny i szybki, jedna ze stron ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.11 9:29:58

Skandal na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.

No ale co to ma do tego że Pan tutaj o tym piszę? Szuka pan pomocy dla tych żydów czy dla kelnerów? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.11 9:28:8

Zmiany w prawie drogowym w Holandii.

oo dzięki za info, wybieram się tam za tydzień;) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.11 9:27:32

Nowe prawo jazdy 2013 rok.

plastik ma przewidziane miejce na chip co nie zmienia faktu iż eni wiadomo czy ten będzie czy nie bedzie? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.11 9:26:21

Rodzinne ogródki działkowe a zmiana prawa

Witam forumowiczów, jak się zapewne orientujecie, zanosi się na zmianę prawa związanego z Rodzinnymi Ogródkami Działkowymi (ROD), dziś tj. 11.07.12r Trybunał konstytucyjny ma wydać wyrok w spawie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.11 8:25:22

bank [BNP Paribas security services PARYŻ]żąda ode mnie założenia konta bankowego pod grożbą

bank [BNP Paribas security services PARYŻ]żąda ode mnie założenia konta bankowego pod grożbą niewypłacenia należnych mi pieniędzy.CZY istnieją jakieś przepisy nakazujące mi to zrobić? Ne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.11 8:24:50

dostalem zawiadomienie o wszczesciu egzekucji komorniczei na moje jmie i nazwisko zamiszkalemu w miescie

dostalem zawiadomienie o wszczesciu egzekucji komorniczei na moje jmie i nazwisko zamiszkalemu w miescie A .Napodstawie akt sygn.aktII Nc XXX/XX.Natomiast ja nic o prowadzonych sprawach sandowych nie wiedzialem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.11 1:57:24

Niejasna sytuacja spadkowa

Witam. Chce przestawic sytuacje spadkowa z powodu bardzo nieznanego finalu takiej sprawy. Maż z żona kupili mieszkanie(ruina, chlew) od starszego Pana. Wyremontowali, duzo pieniedzy poszlo i wyglada ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.11 0:50:40

Mąż po zabraniu syna, chce przestac płacic kredyt....

Witam. Sprawa wyglada skomplikowanie dlatego zwracam sie do Panstwa o pomoc i bylbym za nia ogromnie wdzieczny. Moja kolezanka mieszka w jednym miescie z synem ktory skonczyl 1 gimnazjum dopiero i zamierza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.11 0:39:39

rozwód po 8 latach separacji

Jestem w separacji orzeczonej przed sąd od 8 lat. Składałam pozew o rozwód 5 lat temu, jednak sąd nie orzekł rozwodu, gdyż mąż nie odebrał zawiadomienia z sądu o sprawie rozwodowej. Chciałabym ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2012.7.10 19:22:45

Jak nie płacić ZUSu ???

Witam!
Mam w 100% sprawdzony i legalny sposób na niepłacenie ZUSu, sam z niego korzystam i jestem bardzo zadowolony :-) I nie ma tu mowy o firmie czy zatrudnieniu za granicą, wszystko tu w Polsce w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.10 12:24:2

Aplikacja a prawami pasażera na smartfona!!

http://europa.eu/rapid/exploit/2012/07/IP/PL/i12_738.pli/Pictures/10000000000000C8000000C8A7C6C6ED.jpg

Pod tym linkiem znajdziecie wszelkie informacje o waszych prawach w razie opóźnienia lotu lub ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.10 10:30:56

Konieczna cyfryzacja Policji!

Polecam krótki art, na temat tego jak bardzo w du*** jest nasza policja.
http://wyborcza.pl/1,75248,12099603,Polska_policja_wciaz_w_XIX_wieku__Z_85_komputerow.html

cyt.\"Z 85 komputerów na komisariacie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.10 10:7:1

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika