Forum prawne (strona 434)

kara za podłożenie ognia - wypalanie traw

Witam,Mam prośbę o udzielenie mi porady. Jaka kara jest dla osoby która podkłada ogień w celu wypalenia traw? Czy wystarczą moje zeznania czy np. lepszy byłby materiał filmowy lub zdjęcia? Pytam, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.10 9:59:21

Budowa pomostu wymaga pozwolenia?

Witam, mam pytanie czy budowa pomostu jeszcze na swojej działce, który prowadzi w głąb jeziora już nie mojego wymaga pozwolenia czy jedynie zgłoszenia do gminy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.10 9:53:59

picie na parkingu miejskim

o kurcze, ale by była lipa ;P
ale wątpie żeby był za to mandat extra. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.10 9:38:48

Ilość dni urlopu na żądanie- wakacje 2012.

Ilość dni urlopu na żądanie zawsze wynosi tyle samo i są to 4 dni.
Proszę jednak pamiętać iż pracodawca decyduje czy zgadza się na ten urlop ostatecznie, może nie wyrazić zgody. Niestety urlop ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.10 9:37:12

komornik i podjecie pracy przez dłużnika

No z pewnością będzie pobierać więcej, to naturalne, trudno żeby pobierał 200zł dalej jak np. dłużnik zarabia 1500zł. Czasami z rent w wysokości 1000zł pobiera się 350zł nawet. Tak więc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.10 9:33:56

Kara za posiadanie trawki.

no to lipa, jak o dilerke to mozliwe ze jednak dilowala osoba, bo czesto sie je wczesniej obserwuje psze pana. tak czy inaczej warto wziac dobrego papuga bo piec lata to sporo, pewnie i tka pojda zawiasy, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.10 9:30:45

Znieważenie osoby prywatnej w sieci.

Najpierw sprawa do moderatora z prośbą o usunięcie treści, wcześniej print screen, zachowaj koresopndencje z uzytkownikiem który umieścił te treść o ile taka jest, i tę z moderatorem też. Potem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.10 9:27:43

Ściąganie plików z chomika - to przestępstwo/wykroczenie?

Ściąganie filmów jest legalne, udostępnianie to wykroczenie i spore ryzyko wjazdu na dom i zaboru mienia w postaci komputera. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.10 9:24:11

Małżeństwo

Nie ma takich wymagań - przecież ktoś może mieszkać np. w innym mieście, bo tam dostał pracę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.10 9:1:6

Czy mamy szanse na odszkodowanie w procesie sądowym?

Opiszę sytuację moją i mojej dziewczyny. Mieliśmy wyjechać pod koniec czerwca z biura pracy do Holandii. Kiedy przed wyjazdem pytałem się o umowę pan z biura powiedział mi, że nie ma jej jeszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.9 22:21:30

PRAWO SPADKOWE - obdarowany nie dożył spadku - zachowek

Witam. Mam pytanie dotyczące roszczenia o zachowek. Mój dziadek w 2008 roku darował aktem notarialnym mieszkanie mojemu ojcu. Niestety mój ojciec zmarł w 2009 roku i w spadku po nim ja, moja mama ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.9 19:50:30

Zgoda na podłącz lini energetycznej

Witam. Mam pytanie. Zgodziłem się sąsiadowi na poprowadzenie linii energetycznej przez moją działkę. Teraz wynikły różne problemy nie do końca związane z tym podłączem. Mam pytanie czy jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.9 18:15:8

Prawo Konsumenta Zwrot Pieniędzy

Witam tutaj mam pytanie co jeśli nie otrzymałem kompletnej przesyłki przykład gra zakupiona przed premiera pudełkowa sprzedawca miał zapisaną notkę że każde zamówienie zostanie zrealizowane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.9 15:33:31

Pożyczka społecznościowa - brak spłaty

Witam serdecznie!
Udzieliłem kilka pozyczek na portalu Kokos.pl (pożyczki społeczniościowe). Kilka z nich jest od paru miesięcy nispłacana. Serwis wysłał ponaglenia do pożyczkobiorców. Nie są ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.9 14:59:57

Konwencja haska - pomoc prawna

Witam,
Zwracam się z zapytaniem dot. konwencji haskiej i ustalenia powortu dziecka do jego miejsca urodzenia. Ojciec i dziecko maja podwojne obywatelswo polsko-amerykanskie. Matka tylko polskie. Obecnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.9 14:43:39

Własna Działalność po Technikum

Witam

W tym roku skończyłem technikum i zamierzam otworzyć własną działalność gospodarczą (chodzi o internetowy biznes). Załóżmy, że pomysła miałby wypalić, bo wykonałem już odpowiednie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.9 13:55:50

koszty komornicze

Dzień dobry. Pytałem już ale może źle sformułowałem cały temat... Czy mogę uniknąć kosztów które naliczył komornik za swoje działania, skoro po jakiś 2 tygodniach od spotkania z komornikiem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.7.9 12:25:50

taryfikator mandatów 2012

Hej mam pytanie, czy wasz taryfikator tutaj http://e-prawnik.pl/wiadomosci/zmiany-w-prawie/nowy-taryfikator-mandatow.html przewiduje wszystkie zmiany, bo wydaje mi się że miało byc ich zdecydowanie ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2012.7.9 9:53:49

mandat z jechanie rowerem po chodniku

paranoja jakaś, dostałem własnie mandat za jazdę rowerem po chodniku. jeżdże składakiem, firmy Romet, model Pelikan... to rower dzieciecy ale go przerobiłem dla siebie. koła 16 cali... nie dłuższy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.9 9:52:21

Brak pasów pasażera.

Za przewóc osoby która nie zapieła pasów dostałem 100zł i 4 pkt karne... mam pytanie jeżeli osobie mówiłem żeby zapięła pasy, a ona zapięła po czym zaraz je odpieła tak iż tego nie widziałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.9 9:49:17

Parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych

Hejka. Mam pytanie czy 5 punktów karnych wspomagane mandatem w wysokości 500 zł, to stały mandat czy może maxymalna kara za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych? Jak można dostac mniej jeżeli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.9 9:47:2

Przeglądanie portali społecznościowych w pracy.

Witam, czy można ukaraż pracownika za używanie portali społecznościowych w pracy?
Np. naszaklasa.pl , albo raczje facebook.com lub twitter.com ewentualnie google+ ?
Co jeżeli tłumaczę że jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.9 9:45:3

Kara za brak gasnicy w samochodzie

Hej, mam pytanie jak po zmienie kodesku prezentuje sie wątek braku gaśnicy w samochodzie? Grzywna napewno bo jest zasze, ale pkt też?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.9 9:35:48

zajęcie komornicze - konta bankowe.

Komornik może zająć dłużnikowi całą sumę na koncie?
Co w sytuacji gdy dłużnik ma 2 konta? Obydwa zostaną zajęte czy tylko jedno? Na całą sume długu od razu czy jedynie częściowo?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.9 9:34:50

Dręczenie psychiczne.

Czy osobę która znęca się psychicznie nad członkami rodziny można wymeldować z domu? Rozumiem że pewnie sprawę należy przedłożyć przed sąd? Pytanie czy można np. wymienic zamki w drzwiach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.9 9:33:12

Polskie prawo a wycinka drzewa na swojej działce.

Ostatnio w wiadomościach mówiono, o rodzinie która na sowjej działce, zcieła swoje własno ręcznie zasadzone drzewe, i dostała karę 80tys. zlotych... chciałbym się dowiedzieć skąd takie sumy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.9 9:31:31

wandalizm czy sztuka?

Witam, czy każde sprayowanie po murze to wandazlim czy może raczej street art? Czy bierzę się pod uwagę to co dana osoba chciała lub przedstawiła? Np. osoba która maluje \"penisy\" na murze będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.9 9:29:41

rachunek oszczędnościowi a pomoc w spadku

Jestem klientem banku i posiadam tam konto oszczędnościowe, czy w razie śmierci moja rodzina będzie mogła prosić bank o pomoc w pokryciu kosztów spadku z tegoż konta oszczednościwego? Bank ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.9 9:27:58

Czy pracownikowi na zlecenie przysługuje jakiś urlop?

Tutaj niestety nie mają zastosowania prawa pracy, gdyż jest to stosunke cywilno-prawny. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.9 9:9:14

choroba w czasie urlopu

...a jak wtedy wygląda sprawa wypoczynku płatnego? Mam za ten czas płacone tak samo czy jak za chorobowe? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.9 9:5:35

2012.7.9 9:4:35

Kto posiada interes prawny w sprawie o ustalenie warunków zabudowy ?

Z zasady interes prawny w postępowaniu o ustalenie warunków zabudowy mają właściciele, użytkownicy wieczyści nieruchomości sąsiadujących z terenem inwestycji oraz właściciele i użytkownicy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.9 9:2:32

Czym jest zasada de minimis????

Ogólnie jest to wsparcie państwa udzielane przedsiębiorcom, nie wymagające notyfikacj KE, z tego powodu iż jest do pomoc w niewielkim zakrecie("de minimis"). ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.9 9:1:20

Baza danych wszystkich dzieci w Polsce

Osobiście nie zgadzam się na takie rozwiązanie, to że w UE wszystko się spisuje, oznacza i prowadzi rejestr elektroniczny, to nie znaczy że mamy być jak bydło Unijne. Nie chodzi mi tutaj o sprzeciw ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.9 8:59:16

Oszustwo - czyli gdzie sprawdzić w sieci, gdzie i kiedy fotoradar zrobił ci zdjęcie?

hahaha ale jaja, ludzie dali się na to nabrać?
to taka tandetna ściema jak, daj mi 100zł to powiem ci kto cię właśnie w konia zrobił ;] ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.9 8:57:35

dyskryminacja w pracy - \"katol\" to obraza?

Można przybliżyć całą rozmowę, lub jej kluczowy fragment? to dosyć ważne.
Nie można robić z igły widły, prawda? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.9 8:56:34

Zwrot kosztów za odwołanie z urlopu

Odwołanie z urlopu ma charakter polecenia i jako takie wiąże pracownika, do powrotu z urlopu. Pracodawca niestety nie musi uzasadniać przyczyn takiego odwołania a kodeks pracy nie reguluje szczegółowo ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2012.7.9 8:55:44

syn przemytnik?

Dowiedziałem się od koleżanki mojego syna, że mój syn został przyłapany na przemycie papierosów. Nic nie chce powiedzieć na ten temat. Bardzo się martwię o niego. Czy grozi mu więzienie? Na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.8 23:30:14

Mam 53 lata i 36 lata pracy w tym dwa lata wojska. Zakład został sprzedany obecnie jestem na zasiłku

Mam 53 lata i 36 lata pracy w tym dwa lata wojska. Zakład został sprzedany obecnie jestem na zasiłku dla bezrobotnych. Czy mogę iść na wczesniejszą emeryturę ?? Czy przysługuje mi coś innego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.8 21:32:46

Pomocy

Otoz jechalismy samochodem z kolegami i krzyknalem "jeb** policje" i dziwnym trafem policjanci uslyszeli to i wzieli mnie do radiowozu, w radiowozie oczywiscie pogadane, chcial mi wlepic 500 zl mandatu, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.8 20:53:11

Jestem ujęta w testamencie sporządzonym notarialnie jako jedyny spadkobierca, jakie czynnoścci podjąć

Jestem ujęta w testamencie sporządzonym notarialnie jako jedyny spadkobierca, jakie czynnoścci podjąć aby był to zapis windykacyjny ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.8 19:47:13

vat i cło przy sprowadzaniu elektornarzędzi z USA

Witam,
Przebywam w chwili obecnej w USA i nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na moje pytanie:
Czy przewożąc (w bagażu lub w paczce pocztowej) z USA elektronarzędzia, chodzi mi tutaj o wkrętarki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.8 15:53:2

Monopol pozwolenie i lodówka

Witam

w maju 2011 na posesji sąsiada ( dość scisla zabudowa - waskie place) został otwarty sklep spożywczy. Zaraz na poczatku wakacji wystawili sobie lodówkę wolnostojąca na placu przed ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.8 14:9:13

Świadek marihuana problem

Witam. Kilka dni temu ze znajomymi złapali nas z marihuaną, a właściwie ze śladowymi jej ilościami. Spędziliśmy 24h w celi. W czasie przesłuchania i spisania protokołu spytano mnie z kim kiedykolwiek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.8 12:26:3

Witam nazywam się Henryk Tuszyński. Niedawno zadałem pytanie (nr opinii 73508) niestety treść otrzymanej

Witam nazywam się Henryk Tuszyński. Niedawno zadałem pytanie (nr opinii 73508) niestety treść otrzymanej odpowiedzi jest ogólnie dostępna i bez trudu do odnalezienia w internecie. Zdaję sobie sprawę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.7 22:33:55

Alimenty w trakcie hospitalizacji matki

Witam!

Mam pytanie odnośnie alimentów. Była żona przebywała 7 tygodni w szpitalu, w tym czasie Syn pozostawał pod moją opieką. Jak wygląda w tym czasie sprawa alimentów, które mam zasądzone ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.7.7 19:23:6

witam, mam następujący problem. Kilka dni temu dostałem wezwanie do US w sprawie nie złożenia

witam,

mam następujący problem. Kilka dni temu dostałem wezwanie do US w sprawie nie złożenia spadkowego zeznania podatkowego. Stało się to 3 lata po uprawomocnieniu się wyroku sądu który ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.7 15:24:9

Ojciec mi grozi sądem...

Witam, niedawno mój ojciec złożył wniosek do sądu o zniesienie alimentów. (mam 22lata i nie uczę się) Odbyła się rozprawa, alimenty mi zabrali.

Ojciec ma dług wobec mnie i mojego brata (18lat, ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2012.7.7 11:46:29

Podatek kastralny - nowe podatki Tuska.

W podatku katastralnym według mnie nie chodzi o sposób jego naliczania, który może jest rozsądny, ale o jego wysokość. Ma ona być wielokrotrnie wyższa od obecnego podatku od nieruchomości. Spodowduje ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.7.6 17:22:58

zarabianie w internecie

jak dla mnie wogóle to nie przeszkadza, można miec kilka sklepów, dodatkowo znalazłem fajną rzecz dotyczącąnowych i obecnych sklepów

czy to dobra opcja?
podobno to autorska dystrybucja darmowego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.6 12:59:12

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika