Forum prawne (strona 435)

Liczba eksmisji gwałtownie wzrasta...

... a wszystko przez to iż samorządy już nie muszą zapewniać eksmitowanym mieszkań socjalnych, mogą ich lokować w lokalach tymczasowych o znacznie niższym standardzie. Dlatego proszę uważać, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.6 10:5:5

gdzie można zgłosić znęcanie się nad końmi z dorożek?

Bardzo dobry pomysł! Im więcej osób zgłosi takie zachowanie, tym trudniej będzie nie zadziałać lub zadziałać opieszale strażnikom i policji. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.6 9:34:57

Profesjonalne CV... pomocy

:) ja narazie oglądam ich podcasty, i jestem prawie zdecydowana na kupienie CV + List Motywacyjny. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.6 9:33:48

Zmarły i pozostawione długi?

Napewno nie NORT. BiK tak, ale też rejestr dłużników. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.6 9:32:56

Picie wódki na rowerze wodnym.

Policja rzeczna a nie wodna. I tak grozi za to grzywna. Za pływanie po użyciu alkoholu (0,2 ? 0,5 promila) grozi nam od 20 do nawet 5 tys. złotych kary. Powyżej 0,5 promila kara rośnie do co najmniej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.6 9:32:21

Mur na obrzeżach działki z tłuczonym szkłem.

Można to zrobić zgodnie z prawem o ile mur jest wyższy niż 1,8 metra. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.6 9:22:52

ogrodzenie od strony drogi - jaka jest minimalna wysokość bez pozwolenia?

od strony drogi mogą być wyższe niż 2,2 metra, tutaj zasada zgłaszanie nie obowiązuje. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.6 9:21:43

oczko wodne na działce rekreacyjnej

oczko trzeba jedynie zgłosić i to wszystko. nie wiem jak sprawa głębokości, czy formy i kształtu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.6 9:19:45

art.188kp

Witam mam problem z urlopem a dokładni opieka nad dzieckiem do lat 14 art.188kp. Mianowicie wybrałem już 1 dzień w tym roku i nie miałem żadnych problemów ale z drugim dniem to już cos nie tak.A ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.6 8:25:33

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2

Witam! mam pytanie odnośnie art 200 dokładnie paragraf 2.

"tej samej karze podlega kto w celu zaspokojenia seksualnego małoletniemu poniżej lat 15 prezentuje wykonanie innej czynności seksualnej"

Ze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.5 17:59:31

silnik-miał być sprawny

Kupiłem niedawno(ok 2 tyg temu czyli 23-25 czerwiec) silnik, był jeszcze na samochodzie, samochod rozbity więc nie dało się jeździć- mogłem tylko odpalić i przygazowac na postoju. Silnik kupiłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.5 17:56:2

Jak to wygląda w rodzinie zastępczej???

Mam pytanie jestem od paru lat w rodzinie zastępczej i chcę przyjąć nazwisko swoich opiekunów i czy będę po zmianie nazwiska traktowany tak jak po adopcji?? czy ta zmiana nazwiska może pozbawić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.5 12:48:55

Jak odpowiedzieć na pozew

Witam. W ubiegłym roku zapisałem się do "szkoły dla dorosłych" w Warszawie. W umowie był zapis stanowiący, że jeżeli spóźnię się z opłatą za drugi semestr o 30 dni muszę zwrócić 500zł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.5 12:11:56

Były wspólnik nie płaci rachunków

Witam.
Kilka miesięcy temu zamknąłem spółkę cywilną. W czasie jej istnienia wspólnik podpisał umowę na usługi telekomunikacyjne dla 2 telefonów. Pod tym samym numerem klienta był również ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.5 10:42:11

Zmiany w 2012 dotyczące najmu lokali komunalnych.

Ministerstwo Infrastruktury szykuje zmiany w najmie lokali komunalnych.
Głównie chodzi o podwyżki czynszów, zmiany w zasadach najmu lokali komunalnych.
więcej na ten temat tutaj... --->
http://prawo-porady.pl/artykuly,projekt-zmian-w-przepisach-dotyczacych-najmu-lokali-komunaln
ych-2012,434.html ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.5 10:4:39

Wycinka drzewa na swoim terenie prywatnym ?

No nie wszystko można od tak sobie wyciąć. Bez zezwolenia można wyciąć drzewo, którego wiek nie przekracza pięciu lat. Można wycinać też drzewa owocowe rosnące na plantacjach, jeżeli chcemy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.5 9:35:29

skarga na pocztę polską

Poczta polska traktuje dostarczone awizo jako dostarczoną przesyłkę, więc listonoszowi nic pan nie zrobi. Do UOKiK radze sprawdzę skierować, przyda im się kolejna skarga na działalność poczty ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.5 9:32:12

Wyprzedaż w sklepie -sprzedawca nie chce wydać towaru.

o kurczę pieczonę, i motyla noga. zapisuje sobie ten art. bo kilka razy w Lidlu czułam że mnie chcą wydy... w ten sposób ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.5 9:30:55

Nowelizacji ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.

Tak, nasi "ułani" będą mieli urlopy ojcowskie. Zmieniły się też zasady rekrutowanie kadry oficerskiej, obowiązkowy mgr., sprawnościówka mniej ważna. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.5 9:30:3

Jak otrzymać dofinansowanie do wypoczynku dziecka w wakacje 2012????

Zakład świadczeń socjalnych musi być, jak nie ma to jedyną opcją jest zapytanie pracodawcy czy przewiduje takie dofinansowania? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.5 9:29:9

Używanie telefonu na terenie poczty zakazane czy nie?

jest w każdej poczcie taki zakaz, ale faktycznie nigy nie widziałem żeby ktoś się tego trzymał, aż sobie sprawdze jaki to art., bo na naklejkach jest to nadrukowane. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.5 9:20:10

Kradzierz

Witam mam wielki problem mieszkam w UK niedlugo 7 lat od 4 lat nie bylam w Polsce nie dlatego ze nie moglam zawsze moglam ale przez mojego partnera nie moglam dobrze mna manipulowal nawet sie nie obejrzalam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.5 9:18:32

Inwestycja na działce, której właściciel jest nieustalony

Problem jest taki.
Rejon energetyczny planuje wykonać pewne prace na działce, której właściciel jest praktycznie nieznany. W wypisie z rejestru gruntów i budynków figuruje jedynie nazwisko właściciela, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.4 23:52:25

<<<<<<<>>>>>>>>

Witam,

Od jakiegoś czasu zaczełem się zastanawiać czy mam prawo do niemieckiego obywatelstwa... mianowicie mój ojciec urodzony w 1941 w Berlinie mając jakieś 5-7 lat wyjechał ze swoją matką(niemką) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.4 23:35:10

Impreza masowa - turniej

Witam serdecznie !

Mam kilka pytań dotyczących organizacji turnieju w moim mieście.
Chciałbym zorganizować turniej, który miałby się odbyć w barze.

Głównie w tym przypadku interesuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.4 18:56:2

PIP

Witam! Mam pytanie dotyczące pracy PIPu. W mojej firmie PIP gości regularnie, ponieważ jest nasyłany przez każdego pracownika ze względu na niepłacenie wypłat. PIP przyjeżdża, kontroluje i pomimo, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.7.4 18:30:40

Reklamacja i brak paragonu.

Niestety bez paragonu gwarancja jaką objęte były buty staje się nieważna. Sprzedawca ma pełne prawo do odmowy przyjęcia reklamacji w takiej sytuacji. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.4 18:7:59

zwrot VAT za szkodę-Witam, miałem stłuczkę samochodem służbowym, która niestety była z mojej

zwrot VAT za szkodę-Witam, miałem stłuczkę samochodem służbowym, która niestety była z mojej winy, auto było ubezpieczone i posiadało polisę auto casco, szkoda została naprawiona, jednak pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.4 18:4:19

zwrot VAT za szkodę

zwrot VAT za szkodę Witam, miałem stłuczkę samochodem służbowym, która niestety była z mojej winy, auto było ubezpieczone i posiadało polisę auto casco, szkoda została naprawiona, jednak pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.4 18:0:59

Kiedy przysługuje mi reklamacja z tytułu niezgodności towaru z umową?

Witam! Ponad rok temu zakupiłam telefon. W ciągu tego czasu 3 razy oddałam go do naprawy z tego samego powodu ( zepsute gniazdo słuchawek). Zepsuł się po raz czwarty z powyższego powodu. Jakie roszczenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.4 17:49:26

Wymiar czasu pracy 1/2 etatu

Witam jestem tu nowy : pracodawca próbuje wcisnąć mi umowę na takich warunkach:
1. Pracownik będzie zatrudniony wymiarze czasu pracy 1/2 etatu
2. jednocześnie strony ustalają iż pracownik, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.4 17:17:56

Moja siostra ma dziecko ze swoim partnerem z ktorym nie mieszka,dziecko ma jego nazwisko.Dogadali sie

Moja siostra ma dziecko ze swoim partnerem z ktorym nie mieszka,dziecko ma jego nazwisko.Dogadali sie miedzy soba ze on daje jej co miesiac okreslona sume pieniedzy na corke.Siostra pozatym nie ma wiecej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.4 15:13:4

Wyjazdy studenckie

Zapraszam wszystkich na wyjazdy Student Travel. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.4 14:10:23

korupcja w badaniach DNA

Witam potrzebuje pomocy bo jakis czas temu ojciec nie chciał robic badań ateraz w tamtym roku zadzwonił i chciał badania i zrobilismy w bydgoszczy na ul. mickiewicza i wyszło na moją nie korzyść ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.4 13:10:4

Miejsca parkingowe na terenie zarzadzanym przez wspólnote.

Miejsca parkingowe na terenie zarzadzanym przez wspólnote. Część miezkańców wspołnoty wydzieliło sobie miejsca parkingowe na terenie nalezącym do wspólnoty, ogradzając je i zamykając.Pozostali ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.4 12:58:36

początek choroby Renta

Pozwolę sobie poinformować, że art. 57 ustawy o emeryturach i rentach z FUS znam cały, natomiast czego nie wiem. Otóż w 24 roku życia będąc na piątym roku studiów odwiedziłem trzykrotnie lekarza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.4 11:42:44

Komputerowe przepisywanie prac

Szybkie i solidne przepisywanie prac na komputerze


CENNIK:

Ceny podane poniżej są cenami za 1 stronę A4 oraz są cenami orientacyjnymi.

?Przepisywanie maszynopisu:
a) 1-20/ 5zł
b) 21-50/ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.4 11:13:58

Kupowanie głosów przez prezesa PZPN!!

Patrze i nie wierzę, najbliższy mecz reprezentacji Polski po EURO 2012, ma być gdzie? W Warszawie? Nie! W Gdańsku? Nie! We Wrocławiu? Nie! ...w Bydgoszczy na terenie stadionu lekkoatletycznego gdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.4 10:17:11

Przekreślenie koncepcji progu podatkowego 85 528 zł.

Hue hue hue, nasze eksperty znowu się przeliczyły. Liczono na to że wprowadzenie dwóch progów pozwoli zarobić państwu jakieś 150 mln. Z tego co ogłoszono to państwo dopłaciło jeszcze 3 mln. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.4 10:8:34

Samotny ojciec ma mniejsze koszta uzyskania przychodu.

Hej nie wiedziałem że samotny rodzic, w przypadku mojego znajomego samotny ociec ma mieć zmniejszone koszta uzyskania przychodu... 56 tys. zł. zamiast 85tys. z groszami. Kurczę super, nie spodziewałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.4 10:1:27

nabycie skradzionego towaru

Przemalować rower i wymienić np. siodełko na inne, oraz dzwonek;) -to najtańsze znaki rozpoznawalne. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.4 9:37:21

Sejm odrzucił związki partnerskie!

A Pan tytanowy_janusz umie czytać i słuchać czy nie umie? Czy może jak Polskie media lubi bić w bęben i burzyć się. Nikt u nas nie mówił o legalizacji pedofilii. A jedynie o uregulowanie sytuacji ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.4 9:36:15

tańszy roaming w krajach UE

Bardzo dobrze, ja ostatnio byłem w tatrach na wycieczce, i standardowo ja na polskiej stronie i w słowackiej sieci, słowak obok mnie ma za to sieć polską mimo ze powinien łapać swoją, słowacką. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.4 9:31:32

Prostytucja a Prawo Polskie.

Prostytucja tak, zmuszanie do niej, nakłanianie, oraz czerpanie z niej korzyści majątkowych w postaci domów publicznych już nie. Czyli pani na telefon tak, ale dom publiczny nie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.4 9:30:15

Definicja prawna lasu.

Tak to jest las, prywatny, nie państwowy. Jest powyżej 1/10 hektara nawet więc wszystko ok. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.4 9:17:57

próba zatrzymania złodzieja i pobicie.

Art. 281 § 1 k.k. pozbawienia wolności od roku do lat 10 o ile jest to zwykły występek. Występek lekkiej wagi zagrożony jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Tak więc jak pan ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.4 9:16:15

maksymalna kara aresztu za wykroczenie

30 dni jest maksymalnie, ale tak czy inaczej radze patrzeć na konkretne wykroczenia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.4 9:13:10

Umowa kontrakt i własna działalność gospodarcza

Witam serdecznie,

dostałam propozycję pracy w której ja zakładam jednoosobową działalność gospodarczą i podpisuję kontrakt na rok czasu z pracodawcą.
Mam opłacany ZUS i podatek, dostaję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.4 7:35:11

Wózkownia

Nie miałem punktu zaczepienia, zostałem zbagatelizowany, nikt mi nie odpisał... i wózkownię oddałem :( Nie będę kopał się z koniem. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.3 21:1:13

pytanie dot. renty

witam,
1. mój brat ma żółtaczkę wszczepioną typu B, B18.8 stało się to przy przetaczaniu krwi gdy był noworodkiem, dodatkowo cierpi na nadciśnienie tętnicze zażywa leki i leczy się u specjalisty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.3 19:47:48

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika