zdjecie i prawo autorskie.

Odpowiedzi w temacie (4)

wasla

20.1.2012

Witam,
Czy jeśli zrobie zdjęcie i podpiszę je i podam znak ? i ktoś wytnie zdjęcie bez napisu np. na dole i kiedy ja będę posiadał oryginał mogę oskarżyc kogoś o złamanie praw autorskich? Czy mogę się kierować przy oskarżeniu i czy mogę wygrać w procesach?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

witalis8

2012-01-20 13:09:04

Nie każde zdjęcie jest utworem musi ono być przejawem działalności twórczej i mieć indywidualny charakter

warszawianin22

2012-01-20 13:46:18

Zgodnie z ust. 1. art. 78. pr. aut. twórca, którego autorskie prawa osobiste zostały zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania.

hanka 41

2012-01-20 14:26:06

Kanony sztuki i materialna wartość \"dzieł\" jest tylko pewnego rodzaju przejawem \"utworów\" w rozumieniu Ustawy.

trusty

2012-01-26 11:23:31

z tym przejawem dzialalnosci twórczej to tak jak z acta:P mozna pod to wiele podciagnac, wszystko zalezy od prawnika i obroncy tak naprawde;]

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

NA SKÓTY