Forum prawne (strona 436)

świadczenia pieniężne

Sytuacja wyglada tak,iż dnia 17 maja 2012 dostalem pismo z wyrokiem za wypadek w ktorym orzeknieto swiadczenie pieniezne w kwocie 1000zl na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.3 18:59:32

Czy można podwyższyć alimenty podczas rozprawy o rozwód?

Czy można podwyższyć kwotę alimentów na powódkę w sprawie o rozwód z alimentami, jeżeli nie było jeszcze rozprawy? Kiedy powinnam to zrobić? Przed rozprawą, czy w trakcie. Złożyłam sprawę ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2012.7.3 16:58:47

PZU i odszkodowanie.

Jakiś czas temu podczas burzy zalało mi sufit. Jestem ubezpieczony od takiego wypadku w PZU, więc złoźyłem u nich wniosek o odszkodowanie. I tu zaczyna się mój problem. Na pierwsze oględziny, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.3 15:27:40

Obóz zerowy do Chorwacji za 599 zł! Nie tylko dla maturzystów :-)

Obóz zerowy to jedna z najlepszych przygód w życiu i to jeszcze przed rozpoczęciem studiów! Wyobraź sobie 300 osób, w podobnym wieku, zmęczonych trudami matury jadą się bawić i odpoczywać wszyscy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.3 13:32:44

MAM DOSYĆ ZŁOŻONĄ SPRAWĘ,CHODZI O TO,ŻE JESTEM ROZWODNIKIEM OD 3 LAT. ROZWÓD ODBYŁ SIĘ ZA POROZUMIENIEM

MAM DOSYĆ ZŁOŻONĄ SPRAWĘ,CHODZI O TO,ŻE JESTEM ROZWODNIKIEM OD 3 LAT. ROZWÓD ODBYŁ SIĘ ZA POROZUMIENIEM STRON,EX-ŻONA OTRZYMAŁA OPIEKĘ NAD 11 LETNIM SYNEM. JA PŁACĘ REGULARNIE ALIMENTY. OBOJE ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.3 12:10:16

Sytuacja prawna gruntu jest następująca: Jeszcze przed II wojną św. zastała zakupiona działka

Sytuacja prawna gruntu jest następująca:
Jeszcze przed II wojną św. zastała zakupiona działka od obywatela narodowości żydowskiej. Jest na tą nieruchomość (0,20 ha bez oznaczenia numeru wg ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.3 11:19:43

Problem z długiem na siłowni

Sprawa jest nastepująca zapisałem się kiedyś na siłownie przez szkołe tzn Przewodnicząca uczelni zbierała ludzi którzy chcą popisać umowe z siłownia i wtedy takiej grupa wychodziło taniej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.3 10:29:18

Osoby na umowy zlecenie będą należęć do związków zawodowych?!

OPZZ szykuje zmiany, jego zdaniem konstytucja zawiera sformułowanie krzywdzące dużą część obywateli pracuujacych. Żąda wprowadzenia zmian tak aby takżę osoby zatrudnione i pracujace ale nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.3 10:21:36

Użycie cudzej rzeczy ruchomej

Witam, zostałam oskarżona o samowolne użycie cudzej rzeczy ruchomej. Chodzi o samochód mojej ciotki, furiatki i awanturnicy. Nie było jej tydzień samochód użyłam raz żeby pojechać odebrać kuzyna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.3 9:59:53

Anons towarzyski czy prostytucja?

Prostytucja jest procederem polegającym na zaspokajaniu potrzeb seksualnych innych ludzi poprzez zaangażowanie w to własnego ciała i za zapłatą. To że pani ubierze to ładnie w słówka nie zmieni ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.3 9:34:59

Pracuje bez umowy czyli na czarno - szef chce sciągać ze mnie 19% podatku dochodowego !! czy takie ma prawo??

Witam,wydaje się mi,że pracodawca nie ma takiego prawa, aby odciągać mi z wypłaty podatku dochodowego skoro pracuje na czarno u niego!!
Szef twierdzi że opłaca za mnie jakiś podatek liniowy, ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.3 9:29:0

Seks w miejscu publicznym

Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,podlega karze aresztu, ograniczenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.3 9:26:49

Wymeldowanie alkoholika z mieszkania.

MOPS, prawnika, prywatna organizacja albo organizacja społeczna. Ale jeżeli ta osoba się o tym dowie w domu będzie Mexyk.. tak czy inaczej dziękuje. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.7.3 9:22:27

Informacje o wynagrodzeniu od pracodawcy.

Nie nie ma takiego prawa, chyba że ty wyrazisz na t zgodę. Nie wiem jak z sytuacją np. kiedy mówi że za dane stanowiska stawki w firmie sa takie a takie, wtedy nie mówi o tobie tylko o stanowisku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.3 9:18:42

Bagaż podręczny w samolocie - co może się znaleźć a co nie?

zero napojów, past do zębów, perfum, mgiełek itp.
nie może być śrubokrętów, noży, nożyczek do paznokci, papieru, pilników itp.
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.3 9:17:25

Pozew o zapłatę

Witam:

Dwa zagadnienia formalne w przypadku pozwu o zapłatę za wykonaną i przyjęta umowę o dzieło.

Czy składając pozew o zapłatę (formularz P) do Wydziału Cywilnego SR muszę w nim gdzieś ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.3 8:46:26

prowokacja

Czy osoba podejmująca bezpłatne szkolenie w firmie, przygotowujące do pełnienia obowiązków na danym stanowisku, wyrażając na nie zgode, w wyniku własnej decyzji niepodjęcia dalszej współpracy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.2 22:51:47

Witam mój problem polega na tym ze tescie wyrzucili mnie z domu z trójka moich dzieci.chwilowo zatrzymałam

Witam mój problem polega na tym ze tescie wyrzucili mnie z domu z trójka moich dzieci.chwilowo zatrzymałam sie z nimi u moich rodziców niestety mój maż musiał zostac bo tu nie m miejsca .zajmujemy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.2 22:47:40

witam mieszkam 10 lat po zamiastem i mam pytanie chce sie zameldowac i czy ja musze cos placic zeby sie

witam mieszkam 10 lat po zamiastem i mam pytanie chce sie zameldowac i czy ja musze cos placic zeby sie zameldowac pod innnym adresem. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.2 14:6:58

Praca na umowę zlecenie a dochód utracony

Witam wszystkich forumowiczów. Nie jestem pewien czy wybrałem odpowiedni dział, więc z góry przepraszam gdyby tak było.

Sprawa wygląda następująco. Ubiegam się o stypendium socjalne na swojej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.2 12:23:47

4 miliony złotych kary dla PZU!!

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję Prezes UOKiK z przed 2 lat, ponad to, utrzymana została również kara finansowa nałożona na ubezpieczyciela(PZU Życie) wynosząca blisko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.2 10:6:6

Strata dowodu osobistego.

Wakacyjny wypoczynek sprzyja roztargnieniu, jednak radze nie bagatelizować sprawy zgubionego dowodu lub prawa jazdy i od razu sprawy takie zgłaszać na policje. Dlaczego? Na każdy z nich złodzieje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.2 10:3:51

Świadczenie pielęgnacyjne 2012.

Rodzice/opiekunowie prawni (faktyczni) dziecka, nie będą musieli już składać wniosku o dodatek miesieczny w kwocie 100zł. Pomoc finansowa będzie im przyznawana z urzędu, na podstawie postępowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.2 9:55:5

Wymiana zamoków w moim mieszkaniu przez wuja

Witam serdecznie. Jestem właścicielem mieszkania przepisanego przez ciocie na mnie(notarialnie). Ciocia ma dożywotnią możliwość zamieszkania w nim. Od jakiego czasu ciocia z racji zdrowia mieszka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.2 9:31:6

Minimalna odległość farm wiatrowych od siedzib ludzkich- są zmiany.

To są jaja jakieś, sprawa na pewno będzie wniesiona przed Trybunał Konstytucyjny i w razie potrzeby do Strasburga. Drodzy państwo, próbuje się nam wmówić tak jak kiedyś ze słupami napięcia, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.2 9:24:37

Pływanie na tratwie po rzecze.

Witam, w moich czasach można było pływać na wszystkim i wszędzie, niestety wy młodzieży dzisiaj żyjecie w świecie pełnym ograniczeń i pod złotym kloszem. Uważam że powinniście nawet wbrew ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.2 9:22:6

zeglowanie pod wyplywem alkoholu

czytałem w zeszłym roku art. na ten temat, zabór pojazdu/statku/tratwy plus mandat od policji wodnej. nie wiem jak z prawem jazdy lub kartą wodną. ale sprawa w sądzie na bank ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.2 9:20:39

Praca zmianowa.

Tak, praca zmianowa czyli np. na stacji benzynowej może przypadać w takie dni.
Napewno za pracę w porze nocnej jest extra płaca, zdaje sie ze zgodnie z kodeksem pracy to 60% z kolei za pracę w święta ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.2 9:19:1

2012.7.2 9:16:17

karta rowerowa

Zakładając że jest pani pełnoletnia i posiada pani prawo jazdy, to nie.
Jak jest pani pełnoletnia i nie posiada prawa jazdy, to warto zrobic dla samej siebie, zeby znac znaki i przepisy, karta nic ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.7.2 9:15:59

Nóż w plecaku.

ogólnie chodzenie z nożem dłuższym niż 11 cm. to już wykroczenie.
a z tego co wiem to z krótszym ale np. sprężynowym który nożem harcerskim ani scyzorykiem nie jest też może być problemem. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.2 9:14:21

Cofnięcie darowizny jest możliwe?

Dziękuje panu za odpowiedź;) poszukam sobie teraz co to jest ta rażąca niewdzięczność. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.2 9:12:40

Adwokat kościelny

czyli nie trzeba być katolikiem tylko być obeznanym w prawie kanonicznym, i kościelnym? w sumie mądrze. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.2 9:11:27

2012.7.2 8:5:23

Pozwany nie został prawidlowo powiadomiony przez sąd na sprawę rozwodową

Rok temu złożyłam sprawę o rozwód z alimentami na mnie z winy męża. (Sprawa o alimenty na dziecko już była wcześniej.) Z mężem nie mieszkam już 3 lata, ja w Polsce, a on za oceanem. Mąż ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2012.7.1 21:43:50

Brak pieczątki immiennen na świadectwie pr, czy to błąd?

Otrzymałam świadectwo pracy opieczętowane pieczątką firmową a na tym podpis Prezesa (czytelny) i z tym świadectwem chciałam zarejestrować się w Urzędzie Pracy, niestety Pani urzędniczka odrzuciła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.1 18:25:8

Problem z odzyskaniem kaucji za najmowany pokój.

Witam, jestem kompletne zielony jeśli chodzi o prawo także zgłaszam się z prośbą do osób które z całą pewnością wiedzą więcej ode mnie na temat prawa.
Mianowicie chciałbym się Was ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.1 11:57:33

Obuwie robocze

Witam,

Wiem, że kwestia obuwia i odzieży roboczej była już tutaj kilkukrotnie poruszana, ale mój przypadek jest inny.
Pracuję w pewnej znanej restauracji, dajmy na to, MCDonek. Do tej pory zakup ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.30 21:53:41

Witam Czy wypadek na terenie ogrodzonego zakładu pracy , powstały w trakcie wysiadania pracownika

Witam
Czy wypadek na terenie ogrodzonego zakładu pracy , powstały w trakcie wysiadania pracownika z samochodu, jest wypadkiem w pracy, czy w drodze do pracy. Czy żonie przysługuje z tego tytułu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.30 10:24:24

Nieistniejąca umowa na neo+tv

Witam

Proszę o pomoc - informacje w kwestii umowy na usługę neo+tv.

Moja sytuacja jest następująca:

W styczniu 2011 r. podpisałem umowę z TP na neo+tv, wariant neo 6 Mb (umowa zawierana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.30 10:15:56

Witam... Mam pytanie czy jeżeli komornika nie było na licytacji to czy licytacja jest ważna.I czy

Witam...
Mam pytanie czy jeżeli komornika nie było na licytacji to czy licytacja jest ważna.I czy mogę to zaskarżyć ? Jeśli mogę to w jakim terminie? Komornik przyjechał po zlicytowaniu samochodu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.30 9:53:58

bardzo brzydkie wykonanie duzego zabiegu estetycznego

Witam
Potrzebuję pilnej porady.
Miałam i nadal mam robione zabiegi duże zabiegi stomatologiczne min. mosty, implanty, koronki.. właściwie w całej szczęce... Trwa to od ponad trzech lat..
Dzisiaj ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.30 2:38:27

2012.6.29 21:6:59

WITAM. MAM PYTANIE DOTYCZĄCE PRAW I OBOWIĄZKÓW BYŁEJ ŻONY WZGLĘDEM ZAMIESZKIWANIA PO ROZWODZIE

WITAM. MAM PYTANIE DOTYCZĄCE PRAW I OBOWIĄZKÓW BYŁEJ ŻONY WZGLĘDEM ZAMIESZKIWANIA PO ROZWODZIE U BYŁEGO MĘŻA. MÓJ NARZECZONY ROZSTAŁ SIĘ Z ŻONĄ 3 LATA TEMU . WINA BYŁA ZE STRONY BYŁEJ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.29 19:2:37

Polskie obywatelstwo dla osób z obywatelstwem ukraińskim.

Polskie obywatelstwo dla osób z obywatelstwem ukraińskim.
Witam.
Przeszukałem już forum, lecz nie znalazłem informacji na ten temat, wiec jeżeli to możliwe zadam pytania.
Jesteśmy polską rodziną, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.29 16:53:35

Wyższa pensja minimalna! Plan SLD!

Wzrost minimalnego wynagrodzenia będzie, ale nie tak znaczny, jak niektórzy się spodziewali. Wygląda na to, że w 2013 płaca minimalna będzie wyższa tylko o 100zł (1600 zł brutto). http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/minimalne-wynagrodzenie-wyniesie-1600-zl.html ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2012.6.29 10:34:28

Uwaga Taryfikator Mandatów Rowerowych 2012 !!!!

tu znajdziecie więcej na temat aktualnego taryfikatora mandatów dla rowerzystów: http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/taryfikator-mandatow-dla-rowerzysty.html ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.29 10:11:51

Komornik - kto ponosi koszta prowadzenia sprawy?

Witam, piszę jako wierzyciel już po swojej sprawie. Może państwa zdziwić że nie tylko dłużnik ponosi koszta sprawy egzekucji komorniczej. Ale również wierzyciel.
Zgodnie z art. 770 kodeksu postępowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.29 10:10:57

Nowy taryfikator mandatów 2012 !!

w czerwcu była aktualizacja, tu znajdziecie najnowszy taryfikator: http://e-prawnik.pl//wiadomosci/zmiany-w-prawie/nowy-taryfikator-mandatow.html ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.6.29 10:10:3

Aktualny taryfikator mandatów 2012

taryfikator mandatów po zmianach z 9 czerwca: http://e-prawnik.pl//wiadomosci/zmiany-w-prawie/nowy-taryfikator-mandatow.html ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.29 10:8:24

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika