Forum prawne (strona 437)

nowy taryfikator mandatów 2012

po zmianach 9 czerwca taryfikator prezentuje się następująco: http://e-prawnik.pl//wiadomosci/zmiany-w-prawie/nowy-taryfikator-mandatow.html ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.29 10:7:16

PIP donos

Witam.

W mojej pracy regularnie szef spóźnia się z wypłatą o jeden dzień, sytuacja zdarza się po raz 3 pod rząd. jest to tylko jeden dzień jednak mnie to denerwuje. Tym bardziej że czas jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.29 9:52:24

pobicie czy bójka?

Brał pan udział w bójce, jest pan stroną sprawy, ale bronił się pan. przydałby się świadek choćby jeden, który stwierdzi że wracał pan do domu, a potem został zaczepiony, przydałby się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.29 9:45:37

Domek letniskowy - definicja podatkowa

nie odpowiem na wszystkie pytania ob sam nei wiem, ale jednego pewine jestem na 100%. tego ze nawet lekka konstrukcja jest domkiem letniskowym;/ niestety. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.29 9:42:52

300 nowych fotoradarów na polskich drogach.

jest gdzies lista gdzie bedą stać te radary nowe? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.29 9:40:37

program leniency - na czym to polega?

Program leniency pojawił się w polskim prawie w 2004 roku. Polega on na łagodzeniu kar za przyznanie się do brania u działu w np. zmowie cenowej, lub w podpisaniu umowy godzącej w prawo konkurencji. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.29 9:40:10

Polska będzie żądać odszkodowania od BBC?

bzdura, skoro bbc wypuściło sprostowanie to nic nie zapłacą.
poza tym kryzys zmusił czesc brytoli do pozostania na wyspie.
wątpie zeby ich zwiazek pilki noznej cos od nich wydebil a co dopiero ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.29 9:35:28

Spalarnia zwłok w Bochni- protsesty są zasadne?

Nie chce zabrzmieć tyrańsko i zaborczo oraz mało demokratycznie. Ale pieprzyć ich. Za 25 lat nie będzie gdzie chować ludzi na komunalnych których już u mnie w mieście nie ma gdzie poszerzać! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.29 9:33:35

prawo do domu przez zasiedlenie

Witam,
Moje pytanie brzmi. Czy córka, która mieszka w domu rodzinnym od ponad 30 lat, i założyła tam rodzinę? To czy należy jej się część domu? Czy w przypadku przepisania domu przez ojca ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.6.28 22:47:51

Szukam pomocy prawno-podatkowej (PIT)

Witam,
normalne kanały zawiodły - trafiaja sie osoby zainteresowane moją pierwsza wpłata, a nie sprawą. Moze to naiwność ale również tą droga szukam pełnomocnika do ew. reprezentowania mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.28 21:6:18

Ograniczone prawa rodzicielskie - wszystkie wątki i wątpliwości???

Sorki jesli nie jest temat w poszczególnej kategorii bo sam nie wiem w jakiej jakby coś...

Mam pytanie za chwilke je podam:
Mam ograniczone prawa rodzicielskie tzn nie mam nic wyszczególnione więc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.28 19:0:3

Witam, osoba, która widnieje w KRS jako członek zarządu, twierdzi że tak nie jest, że nie ma nic

Witam, osoba, która widnieje w KRS jako członek zarządu, twierdzi że tak nie jest, że nie ma nic wspólnego z ta firmą. Toczy się przeciwko niemu sprawa w sądzie odnośnie alimentów. Jak mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.28 14:15:11

Student i ZUS

Witam, mam problem.
Jestem studentka, teraz skonczylam studia licencjackie.
Mialam problem przez trzy miesiace (listopad 2011, grudzien 2011, styczen 2012r.) by podbic legitymacje, wiec mi odciagali ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.28 14:14:49

zatajenie usterek przy kupnie samochodu

Witam
Mam spory problem, pół roku temu kupiłam samochód, niestety należę do tych ludzi którzy wszystkim ufają nikt mnie przecież nie oszuka. Sprzedający powiedział, że samochód jak najbardziej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.28 13:1:2

Sprawa przeciw IMTERNETQ POLAND - szukam prawnika - pilne

hmmm w razie czego masz jeszcze opcje pomocy prawnej online.to dobry sposób na sprawy które wymagają szybkiego działania, kiedy potrzebujesz napisać pismo procesowe, lub wezwanie do zapłaty ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.28 10:59:40

strona www działalność gospodarcza

Dzien dobry

Jest sobie strona xxx.com. Strona ta oferowala do niedawna pewna usluge i na tej usludze zarabiala ona okolo 1500 zlotych miesiecznie. To 1500 bylo dzielone na 3 wspolnikow - zaden z nich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.28 10:34:10

Wzrost zasiłku rodzinnego

Wyczytałem, żę zasiłki rodzinne będą wreszcie wyższe, końcu od 7 lat cos się zmieni. Szkoda że nie podali o ile dokładnie bedzie wyższa ta kwota.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.28 10:33:34

mandat czy upomnienie ?

Siema, ktoś wie od czego zależy czy za wykroczenie dostaniemy mandat lub upomnienie? od funkcjonariusza czy od rodzaju wykroczenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.28 10:2:41

Opłata dla komornika po skutecznej egzekucji, ile powinna wynosić?

Witam !

Ktoś z was orjentuje się jaki jest minimalny próg przy skutenczej windykacji komorniczej oraz do czego może zależeć zwiększenie procentowego udziału dla komornika? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.28 9:58:12

Koczowisko w Parku Miejskim!! Papierosy, alkohol i osoby niepełnoletnie!!

Sprawa wydaje się oczywista, proszę zadzwonić na policją i złożyć zgłoszenie.
Tak długo jak nie ma zgłoszenia tak długo straż ani policja nic nie zrobi. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.28 9:29:23

Palenie papierosa w parku i mandat.

Odwoływać się, i nie zastanawiać. Nie ma regulaminu wiec nie ma zakazu palenia w parku, który równie dobrze może być alejami, bulwarami, plantami itp. Z reguły w parakch gdzie nie można palić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.28 9:23:30

Regulamin Parków Miejskich.

raczej przegonią, mandat za coś takiego nie jest przewidziany w kodeksie wykroczeń, czym innym bedzie palenie albo picie alkoholu. to jest w kodeksie wykro czen i ma ustaloną cenę grzywny, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.28 9:20:43

kara za zabójstwo dziecka

w moim odczuciu, za to przestępstwo kara powinna być surowsza, tutaj sie zgadzam z solidarną polską. rozumiem też argument stabilności prawa, pomimo to uważam że czym innym jest stabilność czym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.28 9:18:35

Zaskarzenie wyroku apelacyjnego?

Witam, prowadzilem wlasna dzialanosc, zalalo mi lokal i zaczely sie problemy. Pozwalem Miejskie Przeds. Wodno Kanalizacyjne do odpowiedzialnosci i wyplaty odszkodowania, gdyz ich polisa nie pokryla wielkosci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.27 15:37:2

pozbycie sie prawa do ojca

witam mam problem typu ojca pijaka i nie dającego mi i mojej siostrze nic całe życie. ojciec ma status bezdomnego i przebywa DPS, który wystąpił o odpłatność za ten pobyt.Co zrobić aby pozbyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.27 14:42:8

Zachowek a akcje

Witam, niedawno zmarł mój ojciec a cały majątek (tj. dom, samochód) przepisał testamentem dla swojej żony. Prędzej darował jej również akcje energi s.a. które nie są w obrocie giełdowym. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.27 13:50:22

Wyrok prawomocny

Witam

Sytuacja wygląda następująco.Znajomy dosyć dawno popełnił przestępstwo.Na allegro sprzedał telefon,którego nie posiadał i wziął za transakcje pieniądze.Pieniędzy nie oddał,oszukany ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.6.27 13:26:49

Zniszczenia mienia przez wykonawcę elewacji budynku

Witam.

Sprawa wygląda następująco.

Nasz administrator wspólnoty wziął firmę budowlana, która miała wykonać termo-modernizację naszego budynku. Firma zaczęła pracę. W trakcie prac budowlanych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.27 13:15:7

Czy jest szansa na przedawnienie?

2008/12/09 Spędziłem noc na komisariacie policji w celu wytrzeźwienia i dostałem za to do zapłaty 86zł.
2011/10/06 Dostałem upomnienie o zapłatę od Naczelnika Urzędu Skarbowego.
Dziś 2012/06/27 ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.6.27 12:58:18

chcem ograniczyc prawo rodzicielskie ojcu

Witam!! pisze tutaj poniewaz mam maly dylemat nie wiem od czego zaczac ale postaram sie tak napisac zeby bylo zrozumiale rok temu mialam rozwod otrzymalam go mam z nim 3 dzieci z bylym mialam dobry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.27 12:20:54

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości - Nowy Taryfikator 2012.

Tu masz cały taryfikator obowiązujący od połowy czerwca 2012: http://e-prawnik.pl/wiadomosci/zmiany-w-prawie/nowy-taryfikator-mandatow.html ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.6.27 11:29:3

Nowy taryfikator mandatów drogowych wchodzi 9 czerwca 2012 roku!!

tu znajdziesz nowy taryfikator mandatów: http://e-prawnik.pl/wiadomosci/zmiany-w-prawie/nowy-taryfikator-mandatow.html ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.6.27 11:24:25

Zbigniew Cichoń i Paweł Gieras, adwokaci z Krakowa

Uwaga! Chciałbym wszystkich potencjalnych klientów adwokatów Zbigniewa Cichonia i Pawła Gierasa z Krakowa przestrzec przed ich usługami. Panowie Zbigniew Cichoń i Paweł Gieras, to jak można sądzić, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.27 11:13:20

Błędy w pozwie o rozwód.

Witam wszystkich.

Jakie błędy najczęściej popełniają małżonkowie, którzy samodzielnie przygotowują skargi powodowe?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.27 10:27:15

koniec z ogrodkami dzialkowymi?

Jedno bardzo istotne dla mnie pytanie.

Wyczytalem ze w czwartek Trybunał Konstytucyjny zajmie się ustawą o rodzinnych
ogrodach działkowych. Zakwestionowanie jej przepisów może oznaczać koniec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.27 10:25:3

Koniec KRUS ??

W rządzącej Platformie Obywatelskiej zapadła decyzja o stopniowej likwidacji KRUS iwłączeniu ubezpieczonych w nim do ZUS. To nie pierwsza proba likwidacji KRUS.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.27 10:21:31

Zasiłki dla młodych matek za fikcyjną działalność gospodarczą.

Szczerze drogie Panie.
Jak możecie, to dójcie te krowę, która głównie nas rogami bodzie.
Jest możliwość zgodnie z prawem wziąć kasę to nie zastanawiajcie się i bierzcie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.27 9:42:1

Zmiany ustawy Karta Nauczyciela?

Letnia szkoła to dobry pomysł, dużo dzieci zostaje teraz u siebie w mieście, albo jedzie do rodziny do innego miasta lub na wieś. Problem w tym czy za taką letnią szkołę nauczyciele będą dostawać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.27 9:41:5

Odpowiedzialność dzieci za zobowiązania rodziców.

Skoro jest pani zameldowana, i jest to pani matka to jest pani odpowiedzialna za jej długi. Ale radzę udać się do spółdzielni i powiadomić ich że przeprowadziłaś się do matki żeby na bieżąco ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.27 9:39:3

Awizo to doręczenie przesyłki?!

No i niestety tak się sytuacja przedstawia, poczta polska nie jest w stanie podołać, temu żeby być głównym dostarczycielem przesyłek. Tak to jest jak liczy się średnia na podstawie awiz, a nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.27 9:30:6

Niejasny dla mnie zapis w Księdze Wieczystej

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem działki w drugiej lini zabudowy, działka nie znajduje się ona bezpośrednio przy drodze publicznej.
Dojazd do tej działki jest możliwy drogą gruntową, która ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.26 22:38:23

zadłużenie

Witam, mam taki problem iż ok 3-4 lata temu spowodowałem wypadek komunikacyjny i wg policji "uciekłem z miejsca zdarzenia" ale już nie ma co opisywać, chodzi o to, że po ok roku dostałem pismo od ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.6.26 22:28:16

MIeszkanie - jak dostać??

Jak dostac mieszkanie, kredyt na mieszkanie, rodzina na swoim?

Witam ,
Mieszkam w Bytomiu mam 22 lata i pochodzę z rodziny wielodzietnej, chciałbym ubiegać sie o mieszkanie ale niestety w Bytomiu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.26 22:4:16

spadek a opieka nad chorym rodzenstwem

Moj przypadek wyglada tak.20 lat temu na dzialce należącej do mojego ojca i matki wybudowalam dom. Teoretycznie byl on budowany w 1/2 dla mnie i 1/2 dla mojego brata z upośledzeniem psychicznym. przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.26 20:30:30

Wzruszenie ugody zawartej przed geodetą

Szanowni Państwo! W 1998 r. została zawarta ugoda w obecności uprawnionego geodety, (w której jest stwierdzenie, że ma ona moc wyroku sądowego), pomiędzy sąsiadami. Sprawa ta była prowadzona przy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.26 19:11:8

Działka rolna - Co mogę?

Witam w zeszłym roku dostałem od rodziny działkę rolną, pięknie położoną w beskidach, chciałem przekwalifikować ją na działkę rekreacyjną lub budowlaną lecz w przestrzennym planie zagospodarowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.26 16:20:33

Według jakich norm deweloper powinien ostatecznie wymierzyć mieszkanie wykończone z tynkiem?

Według jakich norm deweloper powinien ostatecznie wymierzyć mieszkanie wykończone z tynkiem? Niestety nasz deweloper mieszkanie wykończone z tynkiem zmierzył według starej normy, w związku z czym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.26 15:12:0

czy mogo mi odwiesic wyrok

witam mam problem i poprosze was o odpowiedz zostalem ostanio zatrzymany za kradzierz narzedzi i dostalem wyrok w zawieszeniu 10 miesiecy na 4 lata i grzywne1500 zł i mam takie pytanie czy jak kiedys ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.6.26 15:8:35

witam, W ubiegłym roku przy podpisywaniu umowy o pracę mąż został wysłany na \\\\\\\"szkolenie\\\\\\\"

witam,
W ubiegłym roku przy podpisywaniu umowy o pracę mąż został wysłany na \\\"szkolenie\\\" do niemiec i szwajcarii, którego koszt oszacowano na 15 tyś. (wymieniając tam koszty diet, zakwaterowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.26 14:35:36

witam, W ubiegłym roku przy podpisywaniu umowy o pracę mąż został wysłany na \\\"szkolenie\\\"

witam,
W ubiegłym roku przy podpisywaniu umowy o pracę mąż został wysłany na \"szkolenie\" do niemiec i szwajcarii, którego koszt oszacowano na 15 tyś. (wymieniając tam koszty diet, zakwaterowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.26 14:34:7

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika