Forum prawne (strona 439)

Czy mogę postawic budynek na działce rolnej ?????

Czy mogę postawic budynek na działce rolnej ????? Posiadam działkę rolną o powierzchni 14 arów (grunty rolne klasy V, VI). Chciałbym na niej postawić budynek gospodarczy (altankę bądz cos w tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.23 21:58:18

oszukał pup w łodzi

oszukał pup w łodzi otrzymał dotacje i wystawił fałszywe faktury co można zrobić by o tym powiadomić pup ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.23 12:26:49

2012.6.23 1:59:11

Slub z Amerykaninem

Witam znalazłam się w podobnej sytuacji, proszę powiedz mi czy to ty składałaś wniosek w jego imieniu w sądzie czy to on go skłądał. I czy pobierałaś w ambasadzie takie zaświadczenie iż Stany ... Zobacz wątek

16 odpowiedzi

2012.6.23 0:35:39

wypowiedzenie umowy a obowiązek pracy w systemie nadgodzinowym

Czy będąc na wypowiedzeniu (wypowiedzenie 3 miesięczne) mam obowiązek pracy w systemie nadgodzinowym? Chciałbym zaznaczyć, że podstawą wypowiedzenia jest likwidacja stanowiska pracy co w moim rozumieniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.22 20:32:26

Witam, Moja siostra podarowała mi całą swoją nieruchomosc(dom wraz z działką).Podczas sporządzania

Witam,
Moja siostra podarowała mi całą swoją nieruchomosc(dom wraz z działką).Podczas sporządzania aktu darowizny notariusz stwierdził ,ze obdarowany czyli ja powinien w tym akcie wniesc o sprostowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.22 17:23:54

Mandat z ZTM - Rozprawa sądowa

W kwietniu zeszłego roku dostałam mandat za jazdę bez biletu, w kwietniu tego roku dostałam z sądu nakaz zapłaty, na który złożyłam sprzeciw powołując się na Art. 778. kodeksu cywilnego
(Roszczenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.22 14:14:55

Donos i uniknięcie kary.

Mam pytanie, podpisanie przez dwie konkurencyjne spółki zawrą antykonkurencyjne porozumienie to gdy jeden z podmiotów zawiadomi o tym UOKiK to ukarani będą obydwoje czy tylko jeden podmiot, który? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.22 10:7:38

Zdrożeją sprzęty AGD za sprawą dyrektyw unijnych.

Przez to że unia narzuca nam żebyśmy korzystali z lodówek w klasie A+ i A++ oraz A+++ a nie tych A, będziemy musieli płacić nawet 150zł więcej za np. te lodówki.
Mówi się że zużycie mocy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.22 9:45:28

Śmierć posiadacza rachunku oszczędnościowego.

Bank ma obowiązek pokrycia kosztów pogrzebu, ale w kwocie nie wiekszej niż suma środków oszczednosciowych na koncie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.22 9:17:37

Co gdy zlecający przedsiębiorca nie zapłaci należnego agentowi wynagrodzenia?

Zdaje mi się iż wówczas roszczenie agenta o wynagrodzenia zabezpieczone jest ustawowym prawem zastawu na rzeczach otrzymanych przy zawarciu umowy agencyjnej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.22 9:16:44

Pobicie kanara,.

czyli w skrócie czy w tramwaju to funckjonariusz publiczny a poza już nie? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.22 9:12:31

naruszenie miru domowego

Art. 193 K.K.: Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.6.22 9:12:0

obawiam się składania zeznań

lepiej odmówić niż skłamać, ale pytanie co na to twoi znajomi? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.22 9:9:5

Mój syn podczas przerwy w szkole został uderzony przypadkowo przez kolege z klasy bo tamten zas został

Mój syn podczas przerwy w szkole został uderzony przypadkowo przez kolege z klasy bo tamten zas został popchniety podczas tego uderzenia syn doznał urazu nosa złamania kości grzbietowej i trafił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.22 8:17:14

Prosze o szybką odpowiedz

Witam Mam pytanie. Mam 22 lata i mieszkam z ojcem i braćmi w domu. Jestem zameldowany tam na stałe dorzucam się za czynsz wode, gaz, prąd itd. Mój ojciec jest głównym najemncą. Mam dziewczynę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.21 22:13:12

Komornik, pisno z biura emerytalnego.

Świadczenie od 1 czerwca 2012r. wynosi miesięcznie -
btrutto - 1.707,19
składka na NFZ potrącana ze świadczenia - 21,31 zł
zaliczka na podatek pobrana ze świadczenia - 261. 31 w tym składka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.21 21:8:18

Od 2002 roku jestem współudziałowcem w spółce jawnej i od 2006 współudziałowcem w spółce cywilnej

Od 2002 roku jestem współudziałowcem w spółce jawnej i od 2006
współudziałowcem w spółce cywilnej do końca czerwca 2011 roku byłem na rencie chorobowej .
pytanie : jakie składki zus jestem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.21 12:54:0

Obowiązek etykiety energetyvcznej.

Witam was.
W planach jest projekt nakazujacy umieszczanie etykeity informujacej o zużyciu energi itp. takich jak na pralkach ale teraz także np. na telewizorach. Etykieta energetyczna zawiera informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.21 10:15:35

Zmiany w uldze na dzieci 2012

W przyszłym tygodniu ministerstwo Finansów ma zamiar zająć się projektem ustaw które wprowadzą zmiany w ulgach. MF chce, żeby rodziny, które mają tylko jedno dziecko, a których dochody przekraczają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.21 10:13:3

Bilet parkingowy za szybą

Słyszeliście o sprawie z biletami za szyba w Łodzi? Zgodnie z decyzją sądu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, kierowca nie ma obowiązku stosować się do wspomnianych zaleceń. To jak się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.21 10:7:34

Likwidacja sądów rejonowych - sprzeciw PSL.

PSL wczoraj złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o sprawdzenie zgodności decyzji o likwidacji sądów rejonowych, pod wnioskiem podpisali się także członkowie partii Ruchu Palikota i Solidarnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.21 10:6:19

Czym jest zobowiązanie podatkowe?

żeby się zbytnio nie rozpisywać, to czym jest zobowiązanie podatkowe? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.21 10:1:5

Obrona drugiej osoby i ciężkie pobicie !?!

W skrócie, idę parkiem, po 2 piwach. Tam kolega z noga w gipsie i kulą, który wyszedł 30 min przede mną tez po piwie ale jednym, stoi z jakimiś typami i widać po minie że to nie jego znajomki. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.21 9:49:53

Kradziony telefon!

Heja.


Ostatnio zepsuła mi się w telefonie płyta główna, a że był to rzadki egzemplarz to postanowiłem go wystawić na części.


Zadzwonił jakiś kolo i przyjechał sobie po to zapłacił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.21 9:41:54

Orzeczenia sądów apelacyjnych on-line.

witam,
nie wiem czy wiecie, ale już niedługo będzie można bez potrzeby rejestracji, zapoznać się z wyrokiem w interesującej nas np. sprawie cywilnej. Na portalu nie znajdziemy jednak orzeczeń ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.21 9:32:33

Zasady wynagrodzenia na urlopie.

Mógłby mi ktoś napisać na jakiej zasadzie obliczalne jest wynagrodzenie na
czas pobyty na urlopie, Rzecz jasna dotyczy to umowy o pracę!? Jak będzie wyglądać moje wynagrodzenie na ten czas? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.21 9:29:32

malowanie farbą w puszcze po blokach i garażach

A do tego należy jeszcze dodać, np. rasizm lub obrazę uczuć religijnych - bo zależy co malujemy/rysujemy. Lub paragraf za obrażanie konkretnej osoby, jak napis obraża np. naszego sąsiada. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.6.21 9:19:36

znęcanie psychiczne?

każda poradnia psychologiczna tak naprawdę, osobiście nie znam żadnej wyspecjalizoanej w tym temacie, na policji ktoś powinien wiedzieć coś na ten temat. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.21 9:15:58

wycięcie drzewa na własnej posesji

np. cis, który jest w Polsce pod ochroną, jak pan swój zasadzi to po 5 latach nie może go pan ściąć. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.6.21 9:15:13

2012.6.21 9:14:23

komornik i konto bankowe

moderator, 3 krotnie powtórzony text jest! do roboty. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.6.21 9:13:0

Usunięcie Skrzynki Elektrycznej Z Posesji

Witam mam pewien problem chodzi o to ze na mojej działce jest skrzynka elektryczna sąsiada, w żaden sposób nie idzie się z nim dogadać rozmawiałem z jednym elektrykiem by ja odłączyć mówił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.20 21:56:45

Rozwód a grupa inwalidzka

Witam,
chciałam zapytać czy orzeczenie o pierwszej grupie inwalidzkiej (niezdolność do samodzielnej egzystencji) wpływa w jakiś sposób na podział majątku pomiędzy małżonków przy podziale ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2012.6.20 18:14:17

WITAM .Spłaciłam długi córki komornikowi przelewem na jego konto . Zapłaciłam wysoką prowizję

WITAM .Spłaciłam długi córki komornikowi przelewem na jego konto . Zapłaciłam wysoką prowizję za taką uprzejmość . Czy jest możliwość starania się i gdzie o częściowy zwrot prowizji .Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.20 15:51:29

Sprawa o przymusowe, odwykowe leczenie męża

Witam! Mam być świadkiem w sprawie o skierowanie mojego męża na leczenie odwykowe pod przymusem. Stronami w sprawie są mąż i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, do której rok ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.20 15:14:40

Problemy ze skarbówką i PIT\'em i mój wyjazd za granicę do pracy.

Taki wyjazd trzeba zgłosić i ustanowic swojego przedstawiciela prawnego pod panska nieobecnosc. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.20 12:33:8

Podrobiony dokument.

§ 2a. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.6.20 12:32:7

Złamanie zakazu kąpieli.

chyba mandat panu grozi za to, ale nie wiem w jakiej kwocie(spodziewałbym sie 50zł) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.20 12:27:31

Czy należy mi się zachowek od spadku zapisanego memu bratu przez matkę.

Czy należy mi się zachowek od spadku zapisanego memu bratu przez matkę. Przedmiotem sporu jest nieruchomość gruntowa z zabudowaniami.Ojciec zmarł w 1992 r nie pozostawiając testamentu.Matka zmarła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.20 12:12:9

Praca na emeryturze - jak to wygląda z obecnymi emeryturami?

Witam, moja mam przeszła, jako pielęgniarka na emeryturę w wieku 60 lat.
To było na chwile przed tą emeryturą nową, niestety siedzenie w domu nie dla mamy jak widać i chce pracować, jednak obawia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.20 9:36:41

wyświetlanie meczu w świetlicy szkolnej

Ale co, ktoś was straszył policją czy co?
wynajmujecie sale dla siebie przecież. nie macie płatnych wstępów ani sprzedawania alkoholu co nie, strefy gastro też się na przepoconej sali gimnastycznej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.20 9:31:55

Posiadanie karty pływackiej.

Nie daje posiadaczowi żadnych szczególnych uprawnień, kiedyś była wymagana by wypożyczyć łódkę, kajak lub małą żaglówkę ale już nie. Karty faktycznie jedynie czasami są wymagane w wypożyczalniach ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.20 9:27:21

pracownik sezonowy

zlecenie albo dzieło.
zawierają jakieś tam ubezpiezcenie ale jak masz poniżej 26 roku życia możesz być ubezpieczony rpzez zakład pracy rodzica. pracodawca ma obowiązek cię ubezpieczyć, no chyba ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.20 9:25:53

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych

napewno możesz podejść i się zgłosić z taką propozycja, co do kwestii obowiazku przyjecia cię, to wątpie. gdzie rpacujesz, jaka umowa, jak długo, państwówka czy prywata? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.6.20 9:23:51

picie w miejscu publicznym 2012

100 zł kosztuje wtedy takie piwko albo flakon, w zależności co kto lubi. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.20 9:22:40

brak gasnicy w samochodzie- tylko grzywna czy jeszcze pkt karne?

Brak gaśnicy naraża kierowcę na mandat w wysokości od 20 do 500 zł. Jej brak może być również powodem negatywnego wyniku badania technicznego.

... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.20 9:21:22

Kto nie dostanie pozwolenia na broń.

To nie stany, tutaj musi mieć pan BARDZO DOBRZE uargumentowany powód, mieć bo mieć dla samego posiadania tutaj nie przejdzie. Konwojent, policjant, strażnik albo agencja ochrony(ale nie cieć z Lewiatana) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.20 9:19:3

Zmiana konta bankowego - zmieniać i dlaczego tak?!

Warto zmieniać bo często nowi klienci dostają np jakies extra promocje, a stali klienci dalej są deczko \"pomijani\" w stosunku do nich. Ponad to są banki gdzie prowadzenie konta jest darmowe a nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.20 9:17:21

Mieszkanie - licytacja

Komornik chce licytować mieszkanie warte 200 tys. zł za dług w wysokości 16 tys zł - dług jest spłacany systematycznie - z emerytury co miesiąc schodzi 518,- pomimo tego wierzyciel chce licytować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.20 8:47:35

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika