Forum prawne (strona 440)

Czy możliwie jest przyznanie praw rodzicielskich dla ojca ,który się nie interesował dzieckiem przez długi okres?

Witam ,mam pytanie czy możliwa jest taka sytuacja : że matka chce alimenty na dziecko od ojca ,który w ogóle się nie interesował dzieckiem. Tzn czy jak dostanie te alimenty to czy ojciec będzie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.6.20 8:40:10

Czy las (zalesienie) na wyspie to las w sensie prawnym, czy można wycinać drzewa, bez zezwolenia

Przepis art. 83 ust. 6 "Ustawy o ochronie przyrody" zawiera informacje o drzewach, których usunięcie nie wymaga uzyskania zezwolenia. Jest tutaj mowa o lasach.

Jak się ma ten przepis w stosunku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.20 8:29:48

witam. Mam pytanie w zwjązku z decyzją naszego zarządu W.M o wynajęciu radcy prawnego jako przedstawiciela

witam. Mam pytanie w zwjązku z decyzją naszego zarządu W.M o wynajęciu radcy prawnego jako przedstawiciela W.M w pewnej sprawie oczywiście odpłatnie .Czy to nie przekracza zakres decyzji zwykłej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.20 0:49:47

wymeldowanie dziecka z mieszkania

moja córka wyprowadziła się z domu mając 18 lat mieszka u jednej pani, córka złożyła pismo do administracji ze już nie mieszka ze mną ale u tej pani trwa to już 9 miesięcy ja natomiast place ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.19 20:25:15

Termin przetrzymywania reklamowanego towaru

W dniu 8 maja przyniosłem do miejsca sprzedaży uszkodzony odbiornik satelitarny. Zostało sporządzone pismo o przyjęciu i zgłoszeniu reklamacji . Odbiornik miał być odesłany do producenta.
Mimo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.19 19:54:41

wypadek z czyjej winy?

mam pytanie,jechalasm kilka dni temu autem ulica jednopasmowa, rownolegle do ulicy ktoredy jezdza tramwaje i stoi przystanek i byl straszny korek wiec pojechalam tamtedy torami i inny samochod jechajac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.19 19:51:2

niewypłacenie pieniędzy za umowę zlecenie

w umowie zlecenie mam taki oto zapis:
"Zleceniodawca wypłaci wynagrodzenie w okresach miesięcznych w terminie 10 dni od wystawienia przez zleceniobiorcę rachunku do niniejszej umowy zlecenia, z tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.19 17:1:5

Zabrane prawo jazdy ...

Witam, jakieś 4 miesiące temu wjechałem w płot pod wpływem alkoholu (1,5 promila), nikt nie ucierpiał oprócz mnie... jedynie płot i samochód do kasacji, za remont płotu zapłaciłem a sam byłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.19 16:13:30

przymusowe wysyłanie na urlop wypoczynkowy

witam,
do końca marca tego roku przebywałam na urlopie macierzyńskim, w tym czasie w firmie tworzone były plany urlopów. W związku że mnie nie było ktoś zaplanował urlop za mnie. Urlop został ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.19 14:29:19

Mieszkanie po rozwodzie

Witam serdecznie. Proszę o informacje. Moja narzeczona jest po rozwodzie, mieszka z pełnoletnią córką w mieszkaniu
które jest własnością jej i byłego męża po połowie.
Były mąż nie mieszka ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2012.6.19 11:22:45

Dam pracę: Programista JavaScript - Warszawa

JavaScript Ninja

Jeżeli:
? jesteś osobą, która wykazuje się niecodzienną wiedzą oraz doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań opartych o najnowsze technologie client-side
? programowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.19 9:39:0

własnościowe prawo do lokalu

Czy jeżeli z mojej książeczki mieszkaniowej + wpłaty przed ślubem dostałem przydział lokalu to przy podziale majątku to mieszkanie zostanie mnie przyznane czy też byłej żonie która opiekuje ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.6.18 21:7:24

Pociągnięcie do odpowiedzialności - stłuczka

Witam . Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu. A więc w ubiegły piątek miałam stłuczkę.. Jechałam drogą główną gdy pod same koła z drogi gruntowej obok wyjechała mi kobieta... trochę pokiereszowała ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.6.18 20:43:58

Zarabianie w internecie - PPA

Witam, mam pytanie dotyczące zarabiania w internecie metodą PPA. Jest to zarabianie na uploadingu, jednak jeśli ktoś chce coś pobrać musi wypełnić jakąś ofertę. Wygląda to tak, że robi się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.18 19:54:48

Postepowanie egzekucyjne po spłacie części długu

Witam,

Mam problem.
W listopadzie 2011r został wydany nakaz zapłaty zaległego przez mnie czynszu na kwotę 3000 zł.
W okresie od grudnia 2011 do maja 2012 dokonałam na rzecz Spółdzielni wpłat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.18 17:12:21

Pytanie odnośnie wykupu mieszkania komunalnego

Witam forumowiczów. Nie jestem prawnikiem więc nie wiem jak to wygląda. Zanim wydam pieniądze na poradę prawną wolę wpierw spróbować na forum.

Moja sytuacja wygląda tak.
6 lat temu wyjechałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.18 13:7:23

Pozew rozwodowy, malzenstwo zawarte za granica.

Witam,

mam, dorobne w sumie, pytanie - jestem w trakcie sporzadzania pozwu rozwodowego, gdzie malzenstwo zostalo zawarte za granica, jako podstawe, mam zupelny odpis aktu malzenstwa, ale nie mam pojecia, ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2012.6.18 9:29:11

K.P. będą zmiany w urlopach??

Resort pracy chce wprowadzić znaczną część przepisów obecnych rozporządzeń do kodeksu pracy. Chciałbym wiedzieć czy zmiany te obejmą także urlopy?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.18 7:52:3

Zmiana ustawy o działkowcach-kiedy?

Witam!! Ju wiem że trybunał konstytucyjny ma zamiar całą ustawę o tej kolesiowskiej ekipie zamiar zmienić. chciałbym się tylko tutaj dowiedzieć, bo pewnie ktoś z tąd własnie to bedzie wiedział, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.18 7:50:23

Ograniczenie prawa do demonstracji - jest niekonstytucyjne?!

Witam, staram się być na bieżąco z takimi rzeczami ale nie zawsze to wychodzi. Teraz przedłużono okres przed którym trzeba zgłosić demonstracje z 3 dni do 6, tym samym blokuje się możliwość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.18 7:48:53

Czy jest to wypadek w pracy?!

Ahoj, pytanie mam do prawnika, czy wypadkiem w pracy jest wypadek który ma miejsca między domem a pracą kiedy mam pozostawać do dyspozycji pracodawcy w wyniku przestoju?! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.18 7:46:21

kontrola PIP 2012

No to super, dziękuje @ mrozowskim za odpowiedź ;) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.6.18 7:33:50

stosunki płciowe z nastolatką

ruchaj póki możesz! potem cela i będą ruchać ciebie! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.6.18 7:33:8

Wniosek o zwiększenie alimentów 2012

tak, jeżeli jest pani osobą która opiekuje sie dzieckiem, i ponosi koszta z tym związane, nie tylko finansnowe ale też takie że się pani nim opikuje, gotuje, myje i ogólnie jest pani opikunką ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.18 7:32:1

oglądanie stron XXX w pracy.

Nie ważne co pan ogląda, jeżeli pan nie pracuje moze być nagama. Ale strony xxx to jeszcze gorzej, bo kierownik lub pracodawca może stwierdzić że jest pan sexoholikiem tka jak moze byc alkoholikiem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.18 7:29:34

Mieszkanie u dewelopera z gwarancja wynajmu, proszę o opinie?

Tzn. że płaci pan za mieszkanie zdecydowanie więcej ale jest ono od kopa gotowe do wynajmowania, a deweloper gwarantuje że będzie ono wynajmowane ponieważ jakoś to tam załatwia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.18 7:28:3

TESTAMENT USTNY

Osoby które poświadczają spadek ustny nie mogą być beneficjentami tegoż spadku,ani oni ani ich zstępni. Tak więc spadek jest nieważny. Poza tym spadek ustny ma jeszcze inne obostrzenia proszę ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2012.6.18 7:27:4

brak KW

witam moj problem polega na tym ze moja babcia nie posiada KW a chce przepisac na mnie ziemie.posiadam dokument ze babcia dostala ziemie w spadku po ojcu ale kiedy miala jechac do notariusza zeby załozyc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.17 23:44:32

Braki co teraz

witam moj problem polega na tym ze moja babcia nie posiada KS a chce przepisac na mnie ziemie.posiadam dokument ze babcia dostala ziemie w spadku po ojcu ale kiedy miala jechac do notariusza zeby załozyc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.17 23:43:24

Wynajem mieszkania - zerwanie umowy pomocy

Witam,

Jestem studentem i muszę prosić o poradę. W zeszłym roku wraz ze znajomymi szukaliśmy mieszkania, znależliśmy ładne piękne.. itd. Właścicielka chciała podpisać umowę z jedną osobą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.17 23:33:52

zakup działki od 3 właścicieli bez KW

Witam. To że, działka ma 3 właścicieli to u notariusza sobie poradzę tylko mam pytanie. Jak sprawdzić czy działka nie ma zadłużenia jeżeli nie ma KW. Ja rozumiem że jest to mała działka świeza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.17 21:21:49

zasiłek chorobowy z ZUS

witam. mam taki problem. pracowałem kilka miesięcy za granicą ale byłem oddelegowany przez polską firmę i wszystkie składki płacone miałem w Polsce. trzy dni po powrocie złamałem rękę. chciałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.17 17:23:14

prawko

czy ktoś miał załatwiane prawko z katowic?Jak jest z tymi zaliczkami?Proszę o podpowiedz , bo tylu oszustów bazuje na biednych potrzebujących ludziach. Można pisać do mnie na gg37006847 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.17 16:41:0

Wyłączenie prokuratora z ubezpieczeń społecznych dlaczego

Wyłączenie prokuratora z ubezpieczeń społecznych dlaczego Ustawa z dnia 13 października 2008r. o systemie ubezpieczeń społecznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007r. Nr 11 poz. 74, ze zm.) wyłącza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.17 16:23:58

oszukana przez bank

oszukana przez bank
21:52 16-06-2012



WITAM PROSZE O PILNA ODPOWIEDZ
WE WRZESNIU 2011 R ZAŁOZYŁAM LOKATE W ****** BANKU POPROSIŁAM O ZWYKŁĄ LOKATE NA 6 MIESIĘCY GDYZ POTEM POTZREBYWAŁAM ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.17 7:50:1

czy po zaprzeczeniu ojcostwa opieka społ.ma prawo żądać ode mnie zwrot pobranych alimentów

czy po zaprzeczeniu ojcostwa opieka społ.ma prawo żądać ode mnie zwrot pobranych alimentów przez 8lat brałam alimenty zgodnie z wyrokiem sadu na syna z opieki społecznej bo zobowiązany nie płacił.Po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.17 1:6:43

jak można zapobiec wymeldowaniu przez prokurature

Witam mam taki problem niema mnie już w kraju ok 9 miesięcy , Prokurator chce mnie wymeldować z miejsca zamieszkania w Polsce , ponieważ przed wyjazdem nie byłem świadomy tego że mam problemy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.16 19:28:51

rozwód - odwieszenie postępowania

Mam problem,
jestem w trakcie rozwodu,
Sąd zawiesił postępowanie na 3 m-ce,
małoletnie dziecko przebywa obecnie pod opieką matki, jednak z moich obserwacji wynika, że matka nie zajmuje się ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2012.6.15 23:8:39

chorobowe na stażu z Urzędu Pracy

Witam.
Jestem na stażu z Urzędu Pracy. Moje pytanie dotyczy zwolnienia lekarskiego podczas twania stażu. Co jesli zwolnienie lekarskie trwa dłużej niż umowa? Umowa kończy mi sie pod koniec czerwca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.15 20:39:37

czy jest jakaś szansa na moje odzyskanie części wkładu mieszkaniowego?

czy jest jakaś szansa na moje odzyskanie części wkładu mieszkaniowego? Moja sytułacja jest trudna ale ją streszczę. Odziedziczyłam w spadku po mamie mieszkanie z siostrą na pół. Wkład mieszkaniowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.15 20:36:41

Proszę o odpowiedź czy jest szansa na uzyskanie upadłości konsumenckiej bez posiadania majatku?

Proszę o odpowiedź czy jest szansa na uzyskanie upadłości konsumenckiej bez posiadania majatku? Mam umowę o pracę. Zarabiam 2000 zł na rękę, a problemy mam w związku z poręczeniami wekslu in ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.15 18:8:2

odwolanie zeznan

Witam,

wujek zawiadomil policje (pijany facet jechal na zderzenie czolowe - musielismy zjechac w row aby uniknac zderzenia) zlozylem zeznania na policji o calym zajsciu a teraz non stop dostaje powiadomienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.15 14:57:56

Gdzie można sprawdzić ilość pkt karnych?

Jestem kierowcą od 6 lat. Parę razy dostałem mandat. Zawsze zastanawiałem się gdzie można sprawdzić ile się ma punktów karnych? A odp jest prosta, na komendzie można wziąść sobie odpis ilości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.15 10:21:33

podatek z tytulu najmu garazu

Chcę wynająć firmie na umowę mój garaż przypisany do mieszkania. Jaki rachunek mam wystawiać i jakie podatki będę płacić z tego tytułu i w jakiej wysokości ?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.15 10:19:51

Sprzedaż/Zamiana mieszkania przpisanego notarialnie.

Witam Serdecznie

Chciałem prosić Państwa o pilną pomoc i porade w sprawie mieszkania.

Ponad rok temu zmarła babcia która przepisała wcześniej mieszkanie na mojego ojca czyli syna.
Po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.15 9:57:57

internetowe zwolnienia lekarskie

Witam, chciałam się dopytać o tzw. e-zwolnienia. Kiedy one wejdą w życie?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.15 9:17:17

Napaść i przekroczenie obrony.

https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/ tutaj poszukajcie pomocy prawnej, nie rozumiem wogóle skad pomysł zeby ufac opinion ludzi z forum w sprawach prawnych. Od tego są prawnicy. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.6.15 9:4:50

brak ubezpieczenie i pobyt w szpitalu

https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/ tutaj poszukajcie pomocy prawnej, nie rozumiem wogóle skad pomysł zeby ufac opinion ludzi z forum w sprawach prawnych. Od tego są prawnicy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.15 9:4:10

Symbol Swastyki na T-shirt ?!

Odwieczny problem. ale swastyka od swastyki różna. ta nazistowska jest przekrzywiona, ta słowiańska prosta. poza tym nazistowska jest wpisana w biały okrąg na czerwonym tle. inna swastyka to symbol ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.15 8:58:46

Camping - gdzie można rozbić namioty?

W lasach państwowych nie można się od tak rozbijać, w lasach prywatnych też nie. przyjdzie właściciel osobiście albo przyśle policje i was pogonią i kropka. niestety, to nie Rumunia- pozytywnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.15 8:56:31

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika