Forum prawne (strona 442)

Cisza nocna i odszkodowanie od miasta!!

Hej, proszę o radę.
Ostatnio byłam na zebraniu sąsiedzkim, nie chodzę na takie rzeczy ale w tym wypadku temat mnie obejmuje i to bardzo. Chodzi o to ze mieszkam w ścisłym centrum miasta, powiedzmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.9 9:39:11

znalezienie woreczków po narkotykach

Pani partnerowi nic nie grozi, ilość narkotyku jest znikoma, w końcu to tylko woreczki w których ten był przetrzymywany, a nie sam narkotyk. Może on być przesłuchany w kwestii tego skąd je ma, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.9 9:7:40

zmiany w emeryturach mundurowych

Obejmą tylko tych którzy dopiero wejdą do służby, i tak prawda że mają być niższe, dlatego policja szykuje się już do protestów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.9 9:5:21

Zmiany w k.p.c. 2012

hmmm jakie zmiany jeszcze wprowadza nowelizacja? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.9 9:4:36

możliwość odpracowania zaleglości czynszowych

Jeżeli dług jest w spółdzielni to trzeba się udać do siedziby i powiedzieć że chce pani zacząć spłacać dług w ten sposób i czy wyrażają na to zgodę. Jeżeli właściciel jest prywatny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.9 8:59:31

Jaki mandat za zablokowanie torowiska tramwajowego

I uwaga jeszcze jedna, nie dziwcie się drodze kierowcy że czasami po tak bystrym zablokowaniu torowiska, przejazdu, chodnika wasze auto jest w innym stanie niż je zostawialiście. Najbardziej radykalny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.9 8:53:40

uwaga na mandat drogowe i mandaty karne!!

o policje sie nie martwie, przynajmniej nie o patrole piesze, co innego drogówka... ale straż miejska, zaczyna okres żniw drodzy państwo, a to my jesteśmy ich pszenicą, a w spichelrzach pustki, a ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.9 8:43:49

Zmiany w prawie prasowym zaproponowane przez Senat 2012 !!

Dziwnym jest fakt iż, nikt z panów senatorów teraz ine chce się przyznać do pomysłu, teraz pomysł pojawił się sam i nawet trudno nazwać go wspólnym, bo do tego jaskółczego jaja nikt się nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.9 8:40:42

czy forex jest legalny?

Witam,

czy korzystanie z platformy ZuluTrade (dostarczającej sygnały transakcyjne) przy pomocy zagranicznego brokera giełdy walutowej AAAFX jest legalne? Mam na myśli głównie art 107 kk skarbowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.9 6:26:59

Prosze o pomoc

[cytat]

[cytat]

Witam mam takie pytanie prawie 3 lata temu dostałem tzw zawiasy 6 miesięcy na 3 lata zostało około pol roku do odwieszenia grzywnę oraz kuratora bo nie miałem 21 lat skończone ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.5.8 23:50:35

bezprawne wejście sasiada na działkę

Moi rodzice aktualnie są właścicielem działki. Mój dziadek ? poprzedni właściciel tej działki udostępnił (bez wpisów do ksiąg i prawdopodobnie żadnych dokumentów) część swojej działki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.8 23:15:39

Towar niezgodny z opisem - allegro

Witajcie,

mam dość spory problem.

na tej aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=2288475481 zakupilem telefon.

Zapoznajcie sie z opisem - autor pisze tylko o minimalnych sladach uzytkowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.8 18:16:14

Umowa z siłownią z osobą niepełnoletnią.

Witam,
Moja córka 16 letnia w lutym przepisała umowę członkostwa na siłownię, jednak nie dostała żadnego dokumentu jedynie potwierdzenie wpłaty. Ma stałe zlecenie na swoje konto, izzykonto. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.8 15:35:46

Umowa przedłużona po śmierci ubezpieczającego

Witajcie, zwracam się o pomoc z pewnym problemem. Już opisuję co i jak.

W październiku 2011 roku zmarł mój ojciec i w spadku zostawił m.in stary samochód. Spadkobieracami zostaliśmy: ja, siostra ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.8 15:9:48

ile zwrotu podatku pobiera poczta??

Nie prawda poczta pobiera 1% od kwoty zwrotu plus 5.40 zł stałej opłaty manipulacyjnej. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.5.8 13:53:53

Zasady korzystania z uprawnień rodzicielskich ulegna zmianie.

Zasady korzystania z uprawnień rodzicielskich ulegna zmianie najpóźniej w marcu przyszłego roku. Ogólnie rzecz biorąc chodzi o to aby każdy rodzic miał przypisaną część urlopu wychowawczego, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.8 10:24:43

Weryfikacja zeznania PIT za 2011 r.

Witam, na co zwaraca uwage US weryfikując PIT'y za 2011 rokk?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.8 10:16:49

Oficjalne dane dotyczące bezrobocia.

Witam, oficjalne dane dotyczące bezrobocia mówią iż pracuje tylko 14,2 mln Polaków, to zdecydowanie mniej niż połowa naszego prawie 40 mln państwa. Obecnie ponad 10 proc. Polaków nie ma pracy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.8 10:14:41

szykują się zwolnienia nauczycieli

Niestety, duża część grona pedagogicznego będzie musiała pożegnać się z zawodem, podobnie jak wiele szkół zostanie zamkniętych. Wszystkiemu winien jest niż demograficzny. Po prostu nie opłaca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.8 10:11:27

Interwencja policji na terenie Uczelni Państwowej.

Witam, ma pytanie, czy na czas Juwenaliów ma zostać zniesiona eksterytorialność i umożliwiona interwencja policji i straż miejskiej na terenie akademików Politechniki i AGH w Krakowie?! Ktoś coś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.8 9:44:13

proces karny - osoba szczególnie niebezpieczna.

Właśnie przeczytałem w gazecie o tym kim jest osoba szczególnie niebezpieczna podczas procesu w rozumieniu kodeksu karnego i jak jest oznaczona na sali i przetrzymywana. Postanowiłem że się podzielę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.8 9:27:47

zasilek pogrzebowy

Zasiłek pogrzebowy przysługuje osobie która pokryła koszty pogrzebu. Zasiłek pogrzebowy przysługuje w wysokości 4000 zł. Środki na pogrzeb państwowy mają gminne/miejskie ośrodki pomocy społecznej, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.8 9:7:19

Naruszenie zakazu czepiania się pojazdów jadąc rowerem.

proszę panią, kara za to jest równą 100 złotym grzywny. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.8 8:57:44

okoliczność zbiegu egzekucji

napewno pierwsze w kolejności będzie dziecko, tzn. świadczenie alimentacyjne, co do reszty, to zależy od tego jak zadecyduje sąd. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.8 8:57:25

błędne przekazanie sprawy

Nie proszę panią, sprawa będzie rozstrzygnięta raz jeszcze, tylko że w sądzie okręgowym, tka jak powinna. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.8 8:56:31

mandat karny za rower

za to w nowym taryfikatorze grozi 50zł mandatu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.8 8:55:44

Witam !!! Mam pytanie : dnia 4.05.2012 podpisałam umowę o pracę i w dniu 7.05.2012 chciałabym ją

Witam !!!
Mam pytanie : dnia 4.05.2012 podpisałam umowę o pracę i w dniu 7.05.2012 chciałabym ją rozwiązać . Mam takie prawo ? pilne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.7 19:18:59

obietnica wynajmu

Chciałabym zadac pytanie - jakis czas temu pewien prywatny własciciel lokalu uzytkowego obiecał mi wynajem tego lokalu.Zrobiłam projekt przebudowy tego lokalu pod moja dzialalnosc (co wiazalo sie z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.7 18:27:45

uciążliwy pies sąsiadów

Witam.

A co jesli mieszkam na wsi i za ogrodzeniem całymi dniami ujadają 2 psy? Rzucają się do ogrodzenia płosząc moje konie, narażając osoby prowadzące je na urazy oraz doprowadzają do szału ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.5.7 18:8:32

Deben na kocie studenckim bez prawa debetu za opłaty związane z prowadzeniem konta

Witam, przez ostatni rok nie kozystałam z konta studenckiego , na ktorym nie mam prawa zaciagnac debetu, nawet gdybym mocno chciala. Od jakis 4 miesięcy dostaje listy od zarządu banku PKO z wezwaniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.7 15:9:13

Zderzenie auta z sarną i problem z odszkodowaniem.

Witam, spotkała mnie ostatnio dziwna rzecz. Jadąc za dnia przez odcinek drogi przechodzący przez las, miałem zderzenie z sarną, która pokiereszowała nieźle mój samochów. sarna wybiegła nagle, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.7 11:12:31

zarobki na stażu

Witam, suzkam informacji na temat zarobków na stażu. Czy staże z urzędu miasta, są takie same kwotowa, np za cały etat a pół etatu? tzn za cały etat 1000zł za pół w takim razie 500zł? Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.7 10:50:41

izba wytrzeźwień

Hej. Mam pytanie dotyczące opłat za pobyt w izbie wytrzeźwień. Czy te oplaty są regulowane przez prawo w jaki kowlwiek sposób, tzn czy sa regulowane odgórnie, ustawowo, czy kazdy ośrodek moze sobie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.7 10:48:38

Wybory w Grecji pokazały brak zaufania do rządzących!!

Witam witam witam. I pytam czy myślicie że po tym co dzieje się ostatnio w UE, niektóre z państw i rządów nie zepną pośladów ze strachu przed tym że może ich czekać to samo co w Grecji... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.7 10:36:31

Nowelizacja Kodeksu Postępowania Cywilnego 3 maj 2012 rok.

Nowelizacja ta ma na celu wprowadzenie zmian mających przyspieszyć prowadzenie procesów cywilnych i uniemożliwić stronom przedłużanie tego postępowania. Do tej pory jeśli nie zostały zgłoszone ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.7 10:9:42

niedrożne rowy melioracyjne - zalanie terenu

Prawnicy na forum chyba dalej są na weekendzie majowym... ze swojej prostej wiedzy mogę powiedzieć, że tak, powinni płacić za szkody wyrządzone przez albo zrobienie albo nie dbanie o przejrzystość ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.7 9:38:3

25 punktów karnych - możliwość swobodnej jazdy

... ja to rozumiem jako celowe uniknięcie odpowiedzialności i celowe oraz złe rozumienie i wykorzystanie prawa. Skoro przekroczyło się 24-25 pkt. to nara, tracisz prawko, a nie wykorzystujesz motyw ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.7 9:35:38

Przedawnienie karalności - prosze o podpowiedz.

Z tego co wiem to nie ma takiej rzeczy w kodeksie karnym która przedawnia się po roku, radze odezwać się w swojej sprawie, i iść na komendę albo sprawdzić w sądzie czy w pańskiej sprawie toczy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.7 9:33:6

Odwołanie od wyniku egzaminu na L- prawo jazdy?

Droga Pani, jaki dokładnie był powód oblania przez Panią egzaminu? Co to znaczy uwziął się, proszę dać przykład tego zachowania egzaminatora. W samochodach są kamery i one wszystko rejestrują, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.7 9:31:37

wyrejestrowanie z urzedu pracy 2012

nie, zawsze możesz sie wyrejestrować, nie ma za to żadnej kary, jest to dobrowolne. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.7 9:29:36

2012.5.7 9:29:1

kolejna umowa na tym samym stanowisku.

dobre pytanie, o to samo chciałbym się dowiedziec, martwi mnie tylko to że nikt tu na tym forum nie odpowiada... tzn nie daje konkretnych odpowiedzi... jakiś prawnik wie jak z tymi umowami jest? czy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.7 9:28:9

Działka rekraacyjna a działka budowlana - różnice?

Działka rekraacyjna a budownala.

Zostałem współwłaścicielem 2 działek:
jednej 900m^2 a drugiej połozonej wzdłuż wspomnianej - ok 100m^2. Te 100m to pas długości działki i szerokości 1,5m ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.6 20:50:28

Prawo cywilne

Jezeli moja mama oddala mojemu synowi mieszkanie w darowiznie,to czy moja siostra moze sie upomniec o tak zwany zachowek w postaci czesci mieszkania lub splaty czesci jego wartosci.Jezeli tak toco mozna ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.5.6 8:32:10

Jakie dokumenty są potrzebne do zbycia domu wraz z posesją ?

Jakie dokumenty są potrzebne do zbycia domu wraz z posesją ? budynek z niepełną dokumentacją po budowie.Chęć kupna. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.6 7:46:51

nieobyczajne zachowanie - sprawa w toku

Mozna ją posiąść - aby dobrowolnie! na miedzy między warkoczami (ziemi). ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.5.5 11:48:17

Wydłużenie dachu dwuspadowego

Wydłużenie dachu dwuspadowego Mam domek jednorodzinny z dachem dwuspadowym pokrytym eternitem. Chcę wymienić pokrycie dachowe i jednocześnie wydłużyć dach o 40 cm. Czy na wydłużenie dachu potrzebne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.5 10:37:5

skarga pauliańska a zrzeczenie się dziedziczenia przez dlużnika

Najmocniej przepraszam za zamieszczenie tematu w złym dziale. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.4 21:28:19

Alimenty po ukończeniu 18 lat

Możesz tylko zastanów się co zrobi z tym młodzież bo ja wam powiem że czasem może to się skończyć że matka dołoży i otworzy drzwi młodzieży z hasłem wynajmij sobie pokój. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.5.4 16:35:37

Ubiezpieczenie zdrowotne małżonki z zagranicy

Witam, wkrótce biorę ślub z narzeczoną z Gruzji. Jestem studentem i utrzymują mnie rodzice, także ubezpieczony zdrowotnie jestem pod rodzicami. Będziemy ubiegać się o zezwolenie na zamieszkanie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.5.4 16:0:51

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika