Forum prawne (strona 443)

Ksiazeczka mieszkaniowa zlikwidowana w 1999 roku- problem.

Witam serdecznie , mam mega problem i nie wiem jak to rozwiazac . Sprawa wyglada nastepujaco:

W 1999 roku nadarzyla mi sie okazja zdobycia mieszkania po wplacie 30% wartosci (TBS) nie mialam pieniedzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.4 15:36:11

pobicie przez osobe nie pełnoletnia.

jak ponizej 17 lat to sąd rodzinny. i pewnie kurator do tego
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.4 13:39:45

Czy dozwolone jest palenie ogniska albo grilla na trawniku.

nie, nie jest, grill to jeszcze pół bidy, bo mozna zamknac albo przenisc, z ogniskiem to inna sprawa, w miescie nie wolno palic ogniska chyba ze na swojej działce, lub ziemi, lub budynku. w innym wypadku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.4 13:39:24

grillowanie na balkonie

O ile spółdzielnia w regulaminie nie zaznaczyła ze nie mozna palic to mozna, ale jak np. napisali ze nie mozna rozsiewac zapachów ktore moge utrudniac zycie innym sasiadom to tzn ze jest to ukryty ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.4 13:38:19

prawo do spędzenia nocy z chłopakiem

chyba nie ma takiego prawa;p w sredniowieczu było prawo pierwszej nocy, no ale to by ocjciec twojego chłopaka miał tutaj wiele do powiedzenia, ale uwierz mi, raczej bys tego nie chcaiła. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.4 13:35:57

Zeznanie po terminie - PIT 2011

Uwaga spóźnialscy. Nieterminowe złożenie zeznania to wykroczenie skarbowe. US może dać za to mandat, zwykle są to sumy nawet do kiluset złotych. Dobra wiadomość jest taka że zwykle US rezygnuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.4 13:28:4

kara za zniszczenie flagi narodowej- innego państwa.

Witam, mam takie pytanie, jak sąd polskie i prawo karne patrza na niszczenie mienia w postaci flagi narodowej- barw narodowych innego panstwa przez obywatela RP? Tak samo jak niszczenie flagi RP jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.4 13:17:21

Dyscyplinarne zwolnienie z pracy

witam, moj mlodszy syn zostal zwolniony z pracy, z tego powodu iz wypił sok na magazynie, ktory byl przeznaczony na straty gdyz klient go upusicl i kraton z sokiem pękł a połowa soku sie rozlała. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.4 13:15:25

Podpisano ustawę o orzełku.

Koniec dyskusji o obecności lub braku \"orzełka\", od tego momentu sportowcy zawsze będą występować z godłem na strojach. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy wprowadzającej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.4 13:3:33

kara za oszustwa w oświadczeniach majątkowych

Witam, Pan Minister Gopwin, ostatnio wprowadza bardzo dużo zmian. Teraz zaproponował wprowadzenie zniesienia kary za oszustwa w oświadczeniach majątkowych . Chociaż dla wielu osób, obywateli, tych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.4 13:2:19

wykup mieszkania spoldzielczego wujka

chcemy pomoc wujkowi i wykupic jego mieszkanie spoldzielcze
mieszkanie wymaga kapitalnego remontu od okien po podlogi prad lazienka woda nawet ogrzewanie bo on ma piece
wykup nie bedzie drogi wiec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.4 11:41:40

drzewa z parku zwisaja nad posesją i zasmiecaja liscmi

Witam

Mieszkam przy małym parku(prawdopodobnie należny do gminy lub państwa ale nie wiem dokładnie) takim 100x100m .Gałęzie drzew tego parku zwisają nad posesja tak z 7m,a w czasie jesieni liście ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.3 13:38:37

Proszę o pomoc. Co robić, gdy żona (trwa rozwód) utrudnia kontakty z dzieckiem?

W warszawie jest stowarzyszenie w stronę ojca ale jakoś bym się nie podniecał efektami ich działalności. Jak chcesz mieć dobre kontakty to musisz się jak najwięcej z synem widywać. No i nie napisałeś ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.5.3 13:7:47

Spadek dla osoby nieletniej

Mój syn w momencie śmierci babci był (i nadal jest ) osobą nieletnią.
Wielkość spadku ograniczała się do sprzętów domowych (nie były to antyki lub jakieś inne cenne rzeczy) komornik sporządzając ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.3 6:45:38

Podrobiona legitymacja

Mam problem. Prawie trzy miesiące temu przykleiłam swoje zdjęcie do legitymacji kuzynki. Oczywiście rewizor wparował, zabrał legitymacje, wypisał nowy bilet, dopłata, bla bla bla... Po dwóch miesiącach ... Zobacz wątek

63 odpowiedzi | Strony: 1 2

2012.5.3 1:7:38

Co mam zrobic

Witam pisze tu bo nie wiem co zrobic pisze do mnie znajomy ze mi glowe rozjebie i mnie polamie mam tego juz powoli dosyc co moge z tym zrobic.Prosze o pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.3 0:47:43

Zamiana lokalu mieszkalnego na komunalny PROSZĘ O POMOC! PILNE!

Witam,
jestem najemcą mieszkania socjalnego.
Czy mogę zameldować mojego partnera, z którym nie mam ślubu? Czy w przypadku takiego zameldowania jego dochody będą brane pod uwagę przy podpisywaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.2 19:0:4

Zwolnienie z pracy w trybie natychmiastowym

jak masz pytanie z prawa pracy to tutaj napisz, https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/ to porady prawne, wszystko ci wyjaśnią oc i jak. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.2 11:44:51

wymuszenie pieniedzy czy legalne działanie osoby?

witam po krótce opisze histroie.

sa dwie osoby, x i y. osoba x była winna osobie y duze pieniadze, spłaciła czesc pozostalo 10 tys złotych. osoba y zaczęła odwiedzac coraz czesciej, dzwonic i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.2 11:18:12

Punkty do grillowania a spożywanie alkoholu - majówka 2012

witam

Hej mam takie pytanie, jeżeli jest wyznaczony gdzieś punkt do grillowania na terenie pod miejskim, to czy można tam też spożywać alkohol? Jeżeli nie ma tam widocznego zakazu za to to można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.2 10:25:31

wspólne spłacanie kredytu

Dwie młode osoby bez ślubu i wspólne mieszkanie kupione przez jedno z nich. Spłacamy mieszkanie na pół. Pytanie czy istnieje jakaś forma spłaty, która gwarantowałaby mi ewentualny zwrot kosztów, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.2 10:17:59

Proces Zbigniewa Góry o 17 mln od Państwa.

trzymam za pana kciuki, i mam nadzieje że polecą stołki poza tym że dostanie pan wysokie odszkodowanie!! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.2 9:28:35

Konieczność zmian w sposobie przetargów i płacenia za pracę firmą.

hehehe no jaha, u nas dlaej króluje przekonanie że im taniej tym lepiej, bo wiecej zostnaie w kieszeni... aż do pierwszego remontu np. swiezej drogi tydzien lub dwa tygodnie po jej oddaniu... tak uwazam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.2 9:25:50

Wniosek o przymusowe leczenie 2012.

są do pobrania na stronie MZ zdaje się albo NFZ. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.2 9:24:17

uprawnienia ochrony

to pewnie zależy od tego jak zadecydowało kierownictwo firmy, ale dobre pytanie, bo ustalenie kierownictwa często kłócą się z tym co mówi prawo, pewnie dlatego że kierownicy to nieuki ale lizodupy! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.2 9:23:22

Umorzenie mandatów KZKGOP

Witam!

Niestety przez pewien okres mojego życia nazbierałem parę mandatów za brak biletu na przewóz autobusami komunikacyjnego związku komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Mandatów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.2 8:25:35

Pobieram rentę rodzinną i chcę dorobić jaką powinieniem mieć umowę?

Witam!

Otrzymuję rentę rodziną po mojej mamie (700zł). Jestem studentem pierwszego oku. Mam 21 lat. Chciałbym dorobić bo to 700 złotych nie starcza mi na wszystko (wiadomo opłaty życie itp.). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.1 11:27:36

Jestem zatrudniona na umowe na zastepstwo na czas usprawiedliwionej nieobecnosci pani \"Kowalskiej\".

Jestem zatrudniona na umowe na zastepstwo na czas usprawiedliwionej nieobecnosci pani "Kowalskiej". Planuje zajsc w ciążę. Czy przysługują mi jakies pieniądze na czas zwolnienia i czy mam prawo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.30 21:8:49

2012.4.30 18:26:2

Zasady wypłaty zasiłków i świadczeń przedemerytalnych.

ale o co dokładnie panu chodzi? np. o to czy zwolnienia grupowe uprawniają do świadczenia? czy przychody z pracy trzeba rozliczyć z ZUS? czy można odmówić podjęcia pracy z pośredniaka? czy można ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.30 11:44:53

darowizna w rodzinie

faktycznie, lepiej zrobić darowizne na żonę lub panstwa dziecko. jest to I grupa spadkowa wiec nic nie zapłaca w wypadku takiej sumy pienieznej. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2012.4.30 11:43:11

kary za nieprzywrócenie do pracy

Od początku maja sądy będą mogły nakładać aż dziesięciokrotnie wyższe grzywny na pracodawców, którzy mimo wyroków nie przywracają osób do pracy lub nie prostują ich świadectw pracy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.30 11:41:37

Darmowy Program Rozliczający PIT 2011!!

Hej na money.pl znalażłem darmowy i dobry program do rozliczenia PIT 2011;)
może jeszcze sie komus przyda przed koncem dnia dzisiejszego;) http://www.money.pl/podatki/pit_2011/oblicz/program-do-rozliczania-pitow/

Pamietajcie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.30 11:8:18

Takie są kary za brak rozliczenia PIT 2011!!

Kary za spóźnione doręczenie rozliczenie PIT wynoszą uwaga, od skromnych 150zł do nawet 30 tysiecy złotych. Tak więc dobrze radze, rozliczćie się prędko. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.30 11:6:47

Nowelizacja ustawy o VAT!!

Nowelizacja przewiduje że obowiązek podatkowy powstaje z upływem miesiąca, w którym dokonano dostawy towarów/ wykonano usługę. Jest to zerwanie z obecną zasadą, że obowiązek podatkowy powstaje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.30 10:47:3

PIT na ostatnią chwilę

Dla osób które składają rozliczenie PIT na ostatnią chwilę... Za spóźnienie grożą sankcje karne skarbowe, lepiej złożyć PIT błędnie niż w ogóle!! Nie zapomnijcie też złożyć podpisu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.30 10:29:18

Nowe zasady ochrony osób kupujących od deweloperów.

Od 29 kwietnia 2012 r. obowiązują nowe zasady ochrony osób, które zawierają z deweloperami umowy o zakup mieszkań, sa one bardziej korzystne dla osób kupujacych i wpłacajacych pieniadze na rzecz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.30 10:23:59

Obniżenie podatku faktur korygujących.

Te propozycje to wynik wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z sprawie z KRAFT Food - Min. Milka. Proponowane jest zmiana mówiąca że w przypadku gdy uzyskanie potwierdzenia otrzymania faktury korygującej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.30 10:19:0

Modyfikacje ustawy o VAT

Projekt nowelizacji ustawy o VAT, który znajduje się właśnie w uzgodnieniach wewnątrzresortowych, zawiera wiele istotnych zmian. Jedną z tych zmian jest propozycja zwiększenia limitów przy nieodpłatnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.30 10:15:54

Zlecę napisanie kasacji do NSA pilnię

[cytat]

Witam, zlecę napisanie kasacji do NSA. Zależy mi na czasie do 3 Maja. Przedmiotowa sprawa dotyczy decyzji o rozbiórce budynku gospodarczego wydanej przez WSA.

Proszę o kontakt.

Pozdrawiam.

[/cytat]
Oczywiście ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.4.30 1:28:50

Witam, mam problem. Pare lat temu zrejestrowalem firme wydajaca muzyke o nazwie No Problem Records.

Witam,

mam problem. Pare lat temu zrejestrowalem firme wydajaca muzyke o nazwie No Problem Records. Okazalo sie, iz troche wczesniej taka nazwa

zostala zarejestrowana w USA. Jest to zarejestrowany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.29 16:32:35

Zgoda na paszport

Powinna najpierw Pana zapytać. Żona może wystąpić do sądu o oświadczenie w sprawie zgody na paszport i sąd rozstrzygnie czy będzie zasadne aby dziecko wyjechało za granicę. Jeśli tak zdecyzduje, ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2012.4.29 16:17:12

rezygnacja ze spadku po rodzicach

Witam. Chce sie dowiedziec co musze zrobic aby zgodnie z testamentem Nasz majatek dostala wnuczka, ktorej zapisalismy calosc z pominieciem corki. Corka ma problemy finansowe i odziedziczenie naszego majatku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.29 12:57:16

rozwód a opieka nad dziećmi


Mam 38 lat od 17 lat jestem mężatką , mój mąż w zeszłym roku poznał pewną panią która została jego kochanką. Z tego tez powodu wyprowadził się z domu 12.grudnia zeszłego roku. Ja wystąpiłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.28 20:6:1

praca internetowa - gdzie podatki

Witam,
Jestem studentką na uczelnii w Amsterdamie, mieszkam w Holandii od 1,5 roku i zaczynam w maju praktyki. Mój pracodawca jest Niemcem, firma jest zarejestrowana na Monachium, ale jako że jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.27 18:47:30

Tata - Przyznanie opieki nad dwójka dzieci

Chcę się dowiedzieć czy jest możliwe aby sąd przyznał opiekę nad dwójką dzieci ich matce, po następujących wydarzeniach. Matka dzieci pozostawiła je dwa tygodnie nie dając śladów życia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.27 16:55:53

art 297 paragraf 1kk

4 lata temu brałem kredyt na 5000pln po znajmośći i go nie dostałem ostatecznie. Tydzień temu z CBŚu dostałem wezwanie do prokuratury i oskarżono mnie o próbę wyłudzenia kredytu na lewe zaświadczenie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.4.27 16:14:12

wyrok

Witam mam pytanie dostałam bielet do zakładu karnego w Lublincu na 07.05.2012r czy da rade jeszcze to jakos wycofać uchronić się przed tym choć na jakiś czas POMOCY!!! ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2012.4.27 12:2:18

Zwolnienie dyscyplinarne

Zwolnienie dyscyplinarne Moja sytuacja wyglada nastepujaco. Dwie osoby w firmie twierdza ze czuli ode mnie alkohol, nastepnego dnia poszedlem na zwolnienie i jesten na nim ponad tydzien. Teraz koledzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.27 10:24:40

Jak obliczyć ulgę na dziecko za 2011 rok?

o nie wiedziałem że jest stawka za dzień jeszcze.. cały czas człowiek się uczy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.27 10:20:35

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika