Forum prawne (strona 444)

Fiskus kontra zawód prostytutki 2012 - udowodnij że zarabiasz ciałem!!!!

No to sprawa jasna, po wysłaniu pism do domów przedstawionych klientów,ich żony rozprawią się z potencjalnymi \"darczyńcami\". Problem że ktoś w urzędzie powiedział, że \"zarobił ciałem\" ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.27 10:16:22

Jak odliczyć wydatki na leki?

Droga Pani, na leki można odliczyć jedynie nadwyżkę, ponad 100 zł za każdy miesiąc. Proszę jednak pamiętać iż potrzebne będą do tego rachunki z aptek. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.27 10:14:38

zaległy urlop 2012

Tak to nie ma nic do rzeczy, i tak musi go pan wykorzystać. KP nie przewiduje żadnych ograniczeń co do łączenia urlopu zaległego i tego który ma pan obecnie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.27 10:13:0

Darmowe porady prawne nie są zgodne z prawem?!

No niestety jest to prawda, Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, który nie wprowadził darmowego systemu wsparcia prawnego dla niezamożnych! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.27 10:11:16

Proszę o informację jak prawidłowo sporządzić pełnomocnictwo, aby uprawniało mnie do wystepowania

Proszę o informację jak prawidłowo sporządzić pełnomocnictwo, aby uprawniało mnie do wystepowania w imieniu córki we wszystkich sprawach i instytucjach. Moja córka pracuje za granicą ,a w Polsce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.27 10:11:7

Groźby Karalne.

O groźbie karalnej pod linkiem: http://e-prawnik.pl/forum/domowy/prawo-karne/grozba-karalna-3.html bardzo fajnie napisany artykuł i dużo wyjaśniający, nawet jeżeli nie macie sami problemu to jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.27 10:4:49

Rekompensata za spóźnioną pensję.

W wypadku gdy pracodawca zalega z pensją lub, daje jedynie jej część, lub wogóle jej nie wypłaca to proponuję zacząć od wizyty w Państwowej Inspekcji Pracy i złożenie tam zawiadomienia o braku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.27 10:0:49

Zmiany w prawie przewozowym 2012.

Nie wiem czy słyszeliście ale zmiany które wprowadzono niedawno w prawie przewozowym pozwalają kanarom na duuuużżżooo więcej. Jak dużo? No to słuchajcie. jeżeli kontroler stwierdzi, ze przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.27 9:58:53

VAT na ubranka dziecięce.

Tylko osoby, które rocznie wydają na ubranka dla niemowląt i buty dziecięce nie więcej niż 3 tys. zł (brutto), będą uprawnione do zwrotu części VAT na te artykuły. Proszę nie zapominać że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.27 9:53:12

wykorzystywanie wizerunku na koszulce promującej szkołę

Witam,

bardzo proszę o poradę.


Na stronie promującej moje liceum znalazł się gadżet w postaci zdjęć do gazetki szkolnej a teraz nadruku na kubek, podkoszulek itp. rzeczy.

To moja szkoła, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.27 9:50:43

zalegly rachunek z sieci telefonicznej

Hejka.

Proszę o informację, po jakim czasie zaległe opłaty za komórkę/abonament w sieci; się przedawniają? Dostałem ostatnio taki rachunek ale z przed, uwaga- 2 i pół roku... z sieci w której ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.27 9:48:12

sprzedaż długu prywatnej firmie

Witam was.

Mam pytanie, pewien podmiot, nazwijmy go podmiotem \"X\", ma wobec mnie dług pieniężny na5 cyfrową sumę z górnej granicy tych pięciu cyfr. Nie idzie niestety od niego dostać całej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.27 9:44:56

Eksmisja z mieszkań komunalnych.

Zrobiło się ciepło ostatnio więc Gminy przygotowują się do masowych eksmisji z mieszkań komunalnych!! Ustawa o ochronie praw lokatora powinna gwarantować bezpiczeństwo jednak ma ona głównie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.27 9:41:57

Jaką część dochodów zabiera nam skarb państwa!!??

Tak na chwilę oderwania się od pracy przy monitorze, o tak żeby się trochę podkręcić... http://g.infor.pl/p/_wspolne/pliki/755000/755600-szacunki.jpg Zobaczcie sobie ile z naszych zarobków idzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.27 9:36:4

opłata rtv 2012 - kontrola odbiorników

Witam, może mi ktoś powiedzieć kto kontroluje to czy mamy w domu odbiorniki tv lub radia za które powinniśmy płacić abonament? czy mam prawo nie wpuścić do domu osoby która mówi mi że jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.27 9:33:24

oddanie krwi, dzien wolny od pracy i problemy z pracodawcą

PIP nie podejmuje działań na podstawie anonimowych zgłoszeń. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.4.26 22:32:25

jak uzyskać alimenty??

jak uzyskać alimenty??
Witam. Mam taki problem ponieważ dostaję od państwa alimenty na dwoje niepełnoletnich dzieci. Niestety w tym roku dochody przekroczyły mi ok. 100 zł na osobę. mam pytanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.26 21:47:14

Powrót do kraju z dzieckiem

Witam. Jest to pierwszy post na tym forum. Mam poważny problem, a dokładniej moja znajoma ponieważ nie chodzi o prawo Polskie tylko USA jednak nie mam pomysłów co dalej więc postanowiłem napisać ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.4.26 20:8:21

Wypowiedzenie umowy o dzieło

podpisałam umowę o dzieło - zlecenie, w której zobowiązałam się do założenia własnej firmy i świadczenia usługi zleceniodawcy. po przepracowanym tygodniu zorientowałam się w stosownych urzędach ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2012.4.26 20:0:26

Sklep interentowy nie chce zwrócić pieniędzy

Witam

Zakupiłem towar w sklepie internetowym, ale nie pasował mi więc odesłałem zgodnie z regulaminem do 10 dni na adres podany na stronie www sklepu. Ku mojemu zdziwieniu paczka wróciła z adnotacją ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.26 17:0:41

dobra kancelaria prawna w mieście Krakowie

Witam.
Mogę polecić kancelarię Mariusza Borucha, świetni specjaliści, szybko i skutecznie prowadzą sprawy.
Namiary do nich: biuro@mariuszboruch.pl,
tel: (12) 395-35-58, 531-333-352.
Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.26 15:47:31

jazda na motorze w odblaskowej kamizelce?!

nie, ale bedzie ona obowiazkowa dla kierowców, tak samo jak trójkąt i gaśnica ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.26 14:32:28

wydanie zezwolenia na broń

z jakiego powodu? żeby przy nastpnej takiej sytuacji mogła pani wywalić komuś dziurę w czole? nie to nie jest USA. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.26 14:31:54

dzikie zwierze w domu

w tamtym roku wyszła ustawa zakazująca hodowli niektórych zwierzat, takie zwierze należy oddać do towarzystwa ochrony nad zwierzetami lub do zoo. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.26 14:31:10

Sprawa Generały Papały, zwrot w śledztwie czy zawrót głowy?!

no też mi się wydaje to średnie żeby napaść kogoś w 5 osób z bronia w celu ukradzenia żęcha. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.26 14:30:32

terminie i miejscu wynagrodzenie za pracę

art. 85 § 1 Kodeksu pracy, wynagrodzenie za pracę powinno być wypłacane co najmniej raz w miesiącu, w stałym i z góry ustalonym terminie. Konkrety termin, miejsce i częstotliwość wypłaty wynagrodzenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.26 14:29:41

duplikat faktury

Uznając, iż duplikat faktury jest fakturą, nie ma konieczności opatrzenia go podpisem lub też pieczęcią wystawcy. Złożenie takiego podpisu nie będzie jednakże powodowało nieważności dokumentu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.26 14:29:12

doręczenie listu

na potwierdzeniu odbioru przesyłki pocztowej znajduje się zapis o podjęciu się doręczenia przesyłki adresatowi przez osobę podpisującą potwierdzenie, doręczenie będzie miało miejsce nawet wtedy, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.26 14:28:36

Problem z postanowieniem administracji

Witam,
Mam problem z postanowieniem wspólnoty mieszkaniowej w sprawie komina, który do mnie należy. W postanowieniu tym w oparciu o rozpoznanie kominiarza wzywa się mnie do naprawienia stanu sprawności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.26 13:31:30

2012.4.26 13:22:41

Kradzież na strzeżonym osiedlu...

Witam....to znów ja. Zostałam okradziona z mojego turbo extra składaka wigry 3, nieźle stiuningowanego i odpicaowanego. Bardzo fajna sprawa w rower włożyłam 250zł... mam na to wkity, nowe przrzutki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.26 10:37:42

L4, utrata pracy, kto będzie płacić chorobowe?

hej prosze o pomoc.
jestem na L4 od 2 tygodni, w między czasie wygasła mi umowa u pracodawcy i ten stwierdził że nie podpisze ze mną nowej tylko zatrudni kogoś na moje miejsce.
jak teraz będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.26 10:29:6

Zmiany w prawie bankowym Ministra Gowina

Minister J.Gowin chce zmiany prawa bankowego, chodzi dokładnie o zniesienia kar za bezprawne ujawnienie tajemnicy bankowej. Swój pomysł uzasadnia małą liczbą skazań za to przestępstwo. Do tej pory ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.26 10:21:44

Zajęcie i zamieszkiwanie prywatnej własności.

Witam, mam pytanie jak wygląda w polsce sprawa zajęcia i zamieszkiwania prywatnej własności, pustostanu. Chodzi mi np. o opuszczony ośrodek wypoczynkowy w Kozubniku koło zalewu Żywieckiego. Jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.26 10:18:17

ustanie stosunku pracy

witam, chciałbym się dowiedzieć od was czy pracodawca ma obowiązek wydania świadectwa pracy przy ustaniu stosunku pracy?? jaki art o tym mówi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.26 10:0:50

fałszywe banknoty i zeznanie na komisariacie policji 2012

Witam wczoraj zdarzyła się rzecz nie miła i dziwna. w sklepie płacąc za zakupy kasjerka stwierdziła że banknot jest fałszywy. sprawdziliśmy numery tego banknotu razem i faktycznie ostatni się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.26 9:49:2

przedawnienie prawo karne.

spoko poszukam sobie i poczytam, lubie taką formę pomocy powiem szczerze, powiedzenie czego i gdzie szukać, i pozostawienie tego mnie właśnie;) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.26 9:15:34

Problem z firmą Towing - holującą auta

przepraszam, mam pytanie, można odholować samochód bez zezwolenia na to straży miejskiej lub policji?! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.26 9:11:59

Minister pracy zapowiada walkę z umowami śmieciowymi.

aha... czyli wprowadzenie nowych umów przy pozostawieniu starych... to jest właśnie zaśmiecanie;] ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.26 9:10:47

Gwałt będzie ścigany z urzędu!!

Bardzo się cieszę, że ta zmiana weszła w życie, za bardzo istotne uważam także zmiany w formie przesłuchania oraz to że przesłuchanie będzie bez obecności oskarżonego. Takie zmiany były właśnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.26 9:8:40

Podział majątku a meldunek pełnoletniego syna

Fakt zameldowania dorosłego syna nie ma żadnego wpływu na podział majątku po rozwodzie. Jednakże jest to obciążenie dla tej osoby, która ma przejąć ewentualnie to mieszkanie, bo ma lokatora, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.26 8:54:39

Potrącenia z wynagrodzenia

witam ja tez prubuje si tego dowiedziec ale bez wiekrzych sukceswo bo poraz kolejny potracono mi z pesji za reklamacje ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.4.25 23:21:15

zbycie nieruchomosci

zbycie nieruchomosci potrzebuje do sadu zaswiadczenie z urzedu skarbowego o wartosci nieruchomosci spadkowej gdyz chce sprzedac lokal gdzie spadkobiercami sa rowniez maloletnie dzieci.Urzad skarbowy stwierdzil ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.25 22:24:21

Problem z Zarzadca

Domyślnie Problem z zarzadca nieruchomosci
Witam
Jako czlonek wspolnoty mieszkaniowej , borykam sie z problemem opłat za miejsca parkingowe.Jest tam 26 miejsc , Zarzadca sam ustalil kwote oplat zarowno ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.25 19:53:47

Zasada oddania gruntu do wspólnoty. Proszę o szybką pomoc.

Witam, mam następujący problem. Mieszkam w domku 2 rodzinnym. Mój lokal stanowi 1/4 powierzchni całego budynku natomiast lokal sąsiada z którym mam spór zajmuje 3/4 powierzchni budynku. Analogicznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.25 15:32:46

śmiertelne potrącenie psa na drodze leśnej

Owszem, prawdą jest,że mieliście prawo znajdować na leśnej drodze, jednak ten fakt nie zwalnia z obowiązku prowadzenia psa na smyczy, tym bardziej, że las jest ostoją dzikiej zwierzyny. Dlatego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.25 14:40:34

podatek od e commerce usa

Dzień dobry,
Chcielibyśmy otworzyć w USA sklep internetowy. W którym stanie są najkorzystniejsze przepisy podatkowe? Czy ma ktoś może jakieś rady?Jest coś o czym warto wiedzieć?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.25 14:8:42

Zmiana decyzji związanej z eksmisją PILNIE POMOC

Potrzebuje pilnie porady a nawet prowadzenia sprawy mojej babci.
Krótko opisując sprawę jej były maż kilka lat temu otrzymał eksmisję z domu za znęcanie się nad moją babcią.
Lekceważąc postanowienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.25 14:5:58

Dostęp do akt

tak ma pani możliwość złożenia zażalenia, a jest pani osoba która moze zalgadac w akta wogóle? bo moze z teog powodu pani nie pozwolono? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.25 12:17:56

2012.4.25 12:14:59

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika