Forum prawne (strona 446)

eksmisja osoby z kamienicy

Jak pije, jest agresywna, oddaje mocz w miejscach publicznych i zakłóca spokój to każdą taką sprawę należy zgłaszać na policje. Zawiadomienie musi być przyjęte, jak nie złapią na gorącym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.28 9:40:8

2012.5.28 9:36:7

Konkubinat

mhm:( a jeżeli zostaną wprowadzone zwiazki partnerskie to wówczas zmieni to sprawe konkubiantu? ... Zobacz wątek

24 odpowiedzi

2012.5.28 9:34:41

Zakup działki

Witam!
W najbliższym czasie mam zamiar kupić działkę budowlaną. Pomiędzy mną a sprzedającym została już zawarta umowa przedwstępna. Chciałbym się dowiedzieć (jak to wygląda prawnie) czy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.28 9:3:1

Piwo Pod Chmurką - projekt zmian w ustawie

Witam.

Jestem liderem grupy "Piwo Pod Chmurką", która od jutra będzie występować jako Stowarzyszenie Zwykłe "Piwo Pod Chmurką". Przygotowaliśmy projekt zmian w Ustawie o Wychowaniu w Trzeźwości ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.5.27 22:30:40

Ksiazeczka mieszkaniowa

Witam, mam takie pytanie. Posiadam książeczkę mieszkaniową z 1976 roku i chciałabym ją scedować na siostrę, która 4 lata temu kupiła mieszkanie na rynku wtórnym (spółdzielni), zaciągając ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2012.5.27 14:14:51

Nieopłacona apelacja

Witam wszytskich
Chailbym zaciagnac waszej opini na tamet apelacji... toczylo sie przeciw mnie postepowanie cywilne, sprawe wygralem i jak wiadomo druga strona miala czas na apelacje, pelnomocnik drugiej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.27 13:42:14

Spolka cywilna - forma podatku

Czy dla spółki cywilnej wspolnicy wybieraja metode opodatkowania skladajac NIP-2? Przy rejestracji DG kazdy wybral inny sposob( ryczalt + kpir zas ogol). Zaznaczona tez byla opcja prowadzenia DG w formie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.27 13:16:22

Wymeldowanie bez podziału majątku

Witam
Mieszkam z mamą oraz dwojga braćmi. Bracia bardzo często piją z czego są bójki oraz awantury. Chcę ich z mamą wymeldować lecz bez podziału majątkowego. Dom jest teraz mamy potem będzie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.5.27 11:5:38

Kupilem dom jednorodiznny do remontu - nie chca wyplacic premii..

Witam,

Kupilem kilka dni temu nieruchomość, dzialke zabudowanom domem jednorodzinnym. W akcie notarialnym zostal on okreslony jako " dom jednorodzinny do kapitalnego remontu". Na zakup dzialki wraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.27 11:1:30

nielegalny program plus marihuana

Proponuję wystąpić z wnioskiem do organów prowadzących sprawę o przyznanie pomocy prawnej w osobie adwokata lub radcy prawnego. Nie radzę podejmować się pochopnych decyzji, ani też konsultować ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.27 1:11:35

Mieszkanie nie posiada księgi wieczystej

Mieszkanie nie posiada księgi wieczystej Witam. Chcę kupić mieszkanie spółdzielcze, które nie posiada księgi wieczystej. Jaki więc dokument potrzebny mi będzie przy staraniu się o kredyt? Jakieś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.26 15:58:8

Witam. Mam pytanie odnośnie kredytu z dopłatą \"rodzina na swoim\". Otóż, chcę kupić mieszkanie

Witam. Mam pytanie odnośnie kredytu z dopłatą "rodzina na swoim". Otóż, chcę kupić mieszkanie o pow. 45mkw, za cenę 145 tyś. Cena za mkw jest więc 3222 zł. Limit za mkw dla rodziny na swoim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.26 15:35:41

Grudziądz mam 37 lat

Grudziądz mam 37 lat zapraszam panie na spotkanie gumisxx77@wp.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.26 13:44:20

Holandia- upadłość firmy co dalej?

Witam,

Podejmuję ten temat, ponieważ przyszło mi stanąć w obliczu
sytuacji, w której nie jestem w stanie sama sobie poradzić. Nieweim do kogo się zwrócić z pomocą w weekend.Nieweim nawet
czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.26 13:18:52

Witam . Prowadziłem działaność do 2006 r. w 2008 dostałem nakaz zapłaty i klauzule wykonalności

Prosze o porade w zakresie::)))
otrzymłlem zgodę w 1992 r z Komedy sotłecznej policji na wykum mieszkania!!
Do Gminy złózylem dokumenty o wykup mieszkania sluzbowego.Z gminy . otrzymalem odpowied.z ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.25 21:42:15

rozwód, alimenty, podział majatku

Serdecznie dziękuje za odpowiedź. Jeżeli mogę, chciałam zapytać jeszcze, czy pozew o zniesienie wspólności małżeńskiej majątkowej jest kosztowny, ile czasowo może trwać i co za tym idzie ... Zobacz wątek

18 odpowiedzi

2012.5.25 17:50:45

Składka zdrowotna

W roku 2011 grudzień zawiesiłem działalność gospodarczą z uwagi na brak zamówień a ponadto choroba.Uczyniłem to 2.12.2011 r składając zgłoszenie we właściwym UM.Przerwa trwała do 03.2012.W ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.5.25 16:55:29

Brak pensji

Przez dwa miesiące (marzec, kwiecień) byłam zatrudniona w prywatnym, osiedlowym sklepie na umowę zlecenie (oczywiście podpisaną przez szefa) przedłużaną co miesiąc. Wypłatę, wg umowy, powinnam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.25 13:31:23

kontakty ojca z dzieckiem

Co do kontaktów to może Pani zmienić, natomiast alimenty na pewni będą wyższe. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.25 11:19:3

Mały ruch graniczny z Rosją - kogo dotyczy?

Witam mam takie pytanie. Czy udogodnienia w małym ruchu granicznym z Rosją, Kaliningradem, dotyczą tylko osób mieszkających w graniczących z obwodem gmin, powiatów, województwa? Jak jestem z Wielkopolski ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.25 10:34:18

Egzekucja komornicza - grzywna.

Witam, mam następujący kłopot. Pracodawca ma obowiązek przekazać zawiadomienie o zajęciu wynagrodzenia nowemu pracodawcy pracownika-dłużnika? Czy jak tego nie zrobi to będzie za to ukarany grzywną? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.25 10:31:44

unifikacja rozkładów jazdy

hej mam pytanie, czy na te wakacje będą już zunifikowane rozkłady jazdy pkp i pks oraz innych przewoźinków?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.25 10:29:52

Wtórnik dowodu rejestracyjnego.

Witam, chodzi mi o wydanie nowego dokumentu z powodu braku miejsca na kolejne wpisy terminu badania technicznego. Ile kosztuje nalepka, bo niestety ja słysze sprzeczne informacje cenowe. I czy tylko urzednik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.25 10:27:47

Spadek zza granicy

Witam. Jak wygląda sprawa przyjęcia spadku zza granicy. Płace podatek od spadku tylko za granicą czy w kraju? No i na jakich warunkach? Proszę pilnie o odpowiedź. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.25 10:20:43

działka rekreacyjna - podatek od nieruchomosci 2012

Witam mam takie pytanie. Zakupiłem działkę rekreacyjną pod swoim miastem. Działka rekreacyjna, głównie drzewa owocowe, krzewy i mały domek, ale letniskowy nie cało roczny. Mam pytanie czy będę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.25 10:19:30

Nowelizacja postępowania sądowego przeciw pracodawcy!!

Witam.

Szykuje się ułatwienie pozwą przeciwko pracodawcą, składanych przez pracowników.
Sąd I instancji będzie dla nich darmowy, zażalenie i odwołania będą kosztować tylko 30 zł. Z założeń ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.25 10:15:50

deregulacja i zawód księgowego

Deregulacja Ministerstwa Finansów przewiduje zlikwidowanie certyfikatu księgowego, przez co biura rachunkowe będą prowadzone bez żadnych uprawnień. Uważacie ze to dobre rozwiązanie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.25 10:12:13

Dziedziczenie Spadku

Tata zmarł 19.10.2010r.
Miał żonę i 4 córki które są spadkobiercami
Wszystkie córki odrzuciły spadek
i na dzień dzisiejszy spadkobiercami są:
- zona
- 4 wnuków
i moje pytanie

jeżeli ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.5.25 10:2:9

zajmowanie lokalu socjalnego po ustaniu najmu

nie wyrzucą cię z niego ale będziesz miał naliczane karne odsetki. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.25 9:44:41

Odmowa urlopu na żądanie i oddawanie krwi.

Dobre pytanie, faktycznie oddawanie krwi daje ci zwolnienie z pracy, ale pracodawca może stwierdzić że możesz oddać krew po pracy i co wtedy? może nakazać ci to zrobić w takim terminie? Prawnik ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.25 9:44:18

kolizja na ścieżce rowerowej.

Nie jest pan winny. To ta osoba znalazła się na drodze rowerowej nie pan na chodniku. To ona jest winna, i ona ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia roweru i pańskie. Może pan się domagać od niej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.25 9:39:32

Konkurs - jak prawidłowo przeprowadzić?

Witam serdecznie,

Chciałbym Was prosić o pomoc.
Moja firma planuje zrobić konkurs, gdzie główną nagrodą będzie zwrot kosztów za pobyt w hotelu. Konkurs przedstawia się tak:

1. Gość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.25 9:39:27

przejscie nie na pasach dla pieszych

Sprawa wygląda tak że pewnie będzie mandat. może pani przejść przez jezdnie jeżeli w pobliżu nie ma w odległości 150 metrów pasów- w tym wypadku skoro to jest 2 pasmówka w centrum miasta ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.25 9:38:23

ZAiKS chce tantiemów za książki w kawiarniach!!

ale rozumiem że chodzi o kawiarnie, czy w ogóle lokalu które mają książki dostępne u siebie w lokalu tak? pewnie stwierdzili że to książki przyciągają ludzi do lokalu i dzięki nim są większe ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.25 9:36:58

Deregulacje i ustępstwa na rzecz Taksówkarzy.

Niby to ustępstwo nie jest duże, ale warszawa już zapowiedziała że nie będzie u nich deregulacji... więc przepraszam bardzo, ale to jest poprostu bubel Gowina. Bo to jest deregulacja na którą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.25 9:34:45

Uwaga wiadomo kiedy wejdzie nowe prawo jazdy!!

he he he... no to piękny poślizg to jest. ale śmiechy śmiechami, a kara od unii swoją drogą... państwo zapłaci, ale pytanie kto płaci państwu ?! yep... my... więc skoro pieniądze od nas idą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.25 9:31:43

Projekt 99% PIT-u Solidarnej Polski.

Przyznam że podoba mi się żeby obciążyć tych \"super extra wydajnych\" tylko na papierze osobników, ale faktycznie, lepiej byłoby dobrać się do tych osób które to przyklepują... i z nimi serie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.25 9:29:49

koszty adwokata

Witam
Czy mogłabym prosic o informację jakie obecnie sa koszty opłacenia adwokata w sprawie:
a) rozwodowej
b) tylko zasądzenia alimentów
pozdrawiam
Ola ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.5.24 22:3:53

Odszedłem z zespołu którego byłem założycielem , oni grają teraz moje utwory bez mojej zgody ,

Odszedłem z zespołu którego byłem założycielem , oni grają teraz moje utwory bez mojej zgody , jak mogę ubiegać się o prawa autorskie i zmusić ich do zaprzestania korzystania z moich piosenek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.24 20:33:49

Oszukany przez szkołę jazdy

Witam, jestem tu nowy i jeśli źle umieściłem temat lub coś źle napisałem proszę o wyrozumiałość

Mam problem ze szkołą w której uczyłem się prawa jazdy. Kategoria A.
Aby przystąpić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.24 18:54:20

podatek do spadku

Sprawa jest dość złożona, jednak postaram się ją przedstawić jak najjaśniej.

Po przeprowadzeniu postępowania w sądzie wszyscy spadkobiercy zgłosili się do US. Po jakimś czasie okazało ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.24 14:50:51

wysokość zasiłku na czas choroby

wysokość zasiłku na czas choroby Witam,
w tej chwili jestem na zwolnieniu z powodu choroby do końca czerwca. Od stycznia 2012 prowadzę działalność i teraz z powodu choroby nie mogę być aktywna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.24 13:44:36

Euro 2012 i wywłaszczenie nieruchomości.

Zwracam się do waz z zapytaniem. Po wywłaszczeniu nieruchomości dla EURO 2012 ustanowione na niej ograniczone prawa rzeczowe utrzymują się czy nie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.24 11:7:14

interes prawny w ustaleniu warunków zabudowy

Krótkie pytanie. Chciałbym się dowiedzieć kto co do zasady posiada interes prawny w postępowaniu w sprawie o ustalenie warunków zabudowy ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.24 11:5:11

EURO 2012 już zapowiedziano zwolnienia

sytuacja bezrobocia w polsce poprawiła się na chwile przed euro 2012. jednak nie ma się co łudzić to jedynie chwilowe poprawienie bytu nie których osób, zakończy się zaraz po euro 2012. jestem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.24 11:2:48

Reforma emerytur mundurowych.

hej czy ustawe w sprawie rent i emerytur przyjeto z poprawkami czy bez nich? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.24 10:59:43

mieszkania z TBS można wykupić?

Chciałbym kupić mieszkanie TBS bo są po prostu tanie. Czy po pewnym
czasie mozna to mieszkanie wykupić na własność? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.5.24 10:48:5

podatek od nieruchomości

Chciałbym się dowiedzieć jakie podatek nalicza się od obiektów niemieszkalnych, takich jaki garaż(osobny nie przyłączony do mieszkania), strych w kamienicy, piwnice, lub schron przerobiony na piwnicę? ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2012.5.24 10:22:30

Egzekucja z majątku żony po umowie rozdzielności majątkowej

Opis sytuacji małżeństwo w 2007 roku umową notarialną zniosło wspólność majątkową, nie przeprowadzono podziału majątku wspólnego. Obydwoje małżonkowie prowadzą od 1995 r. jednoosobowe ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.5.24 10:12:18

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika