e-prawnik.pl Porady prawne

Płatne studia dla wszystkich?!

Odpowiedzi w temacie ()

układankaa

20.12.2011

ostatnio brałem udział w ankiecie czy uważam zę studia powinyn być płatne albo częściowo płatne. teraz na necie znalazłem wyniki... Przeciwko płatnym studiom opowiedziało się ponad 55%. zapytanych. Za płatnymi studiami było 36%.
Czy nie uważacie że w polsce nie ma jednak za dużo studentów z małym doświadczeniem, a studia nie powinny być płatne żeby podnieść kwalifikacje??

Nie znalazłeś odpowiedzi?

szara23

2011-12-20 12:19:00

STUDIA BEZPŁATNE NIE SA DARMOWE - BO NA FINANSOWANIE UCZELNI PŁACIMY PODATKI.

andru52

2011-12-20 13:10:57

Eksperci wskazują, że współfinansowanie studiów może być wymuszone przez niż demograficzny- a ja wskazuje ze jak jakas uczelnia jest słaba to niech upadnie, i tyle. Niby czemu trzeba za to podwójnie płacić!!

kulejka

2011-12-20 14:21:15

Ma to niby zlikwidować praktykę, że młodzi ludzie zmieniają co chwila kierunki studiów, za co płacił budżet. Tyle że naturalnym jest że zmienia się w pewnym momencie kierunek jeżeli ten nie spełnia oczekiwań!! Może uczelnie jaet do D albo sam kierunek nie jest tym o czym sie myślało!! i za to am sie płacić, czy moze dalej studiowac to co jednak nie jest tym co nas interesuje bo to za darmo!!

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru się wymigiwać (...) czytaj dalej»

 • Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne Mam 21 lat i zaczynam studia zaoczne. Nie mam pracy, jestem na utrzymaniu matki, która zarabia 900zł netto. Innych dochodów nie mamy. Studia zaczynam (...) czytaj dalej»

 • ile może wynieść kwota alimentów Jak w pytaniu jak wysoka może być kwota alimentów jeżeli moje dochody wynoszą 2400 zł netto ( mam jedno dziecko) Ile sąd powinien zasądzić alimentów mojemu (...) czytaj dalej»

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są (...) czytaj dalej»

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal (...) czytaj dalej»

 • Studiuję, ojciec przestał płacić alimenty Witam, mam 21 lat, od października zaczynam studia magisterskie (nie wiem jeszcze czy w trybie dziennym czy zaocznym). Dodatkowo pracuję na pół etatu (...) czytaj dalej»

 • Alimenty na dziecko - jak długo do rąk matki ? Witajcie, Mam zasądzone alimenty na dziecko płatne do rąk matki. Czy i po jakim czasie można przelewać alimenty na konto dziecka ? Chcę aby alimenty (...) czytaj dalej»

 • alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka Tydzień temu otrzymałam rozwód bez orzekania o winie. Rozwodem zajmowałam się sama bo nie mam pieniędzy na adwokata, dlatego też zwracam się z (...) czytaj dalej»

 • Alimenty bez rozwodu Czy mogę dostać od męża sądownie alimenty na dzieci nie wnosząc sprawy o rozwód? Moja żona, przez adwokata, żąda ode mnie alimentów na małoletniego syna. Małżeństwo (...) czytaj dalej»

 • błagam co robić??? Moja historie opowiem krótko .Ja wraz z moją koleżanka wybrałymy sie na teneryfe obecnie oby dwie jestesmy w ciazy w 1 miesiacu, spotkałysmy fajnego faceta na wakacjach i oby (...) czytaj dalej»

 • Społeczny kurator sądowy Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, obowiazki wynikaja (...) czytaj dalej»

 • Czy obowiązek alimentacyjny moze przejsc na rodzinę ojca dziecka?? Witam wszystkich, dla mnie byloby to absurdalne, ale chce rozwiac wszelkie watpliwosci bo ktos mi mowil ze slyszal o takiej sytuacji. (...) czytaj dalej»

 • Szkoła zaoczna, a alimenty Chciałbym poruszyć na Forum problem, który nie jest uregulowany tak do końca prawem, a nawet w wypowiedziach SN czy innych wykładni jest raczej pomijany. Nie proszę (...) czytaj dalej»

 • ślub z obywatelem Turcji Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie ten sam problem i próbuje (...) czytaj dalej»

 • alimenty alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet niepełnosprawna nie zdolna do pracy wtedy (...) czytaj dalej»