Forum prawne (strona 546)

rozliczeni podatku

Przedsiębiorca przechodzący z zwolnienia na czynny podatek, ma prawo do odliczenia poprzez korektę.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.8 12:38:57

zatrzymanie za posiadanie narkotyków

Proszę o pomoc w takiej sprawie, kilka dni temu zostałem zatrzymany i przewieziony na komisariat za posiadanie niewielkiej ilości marihuany, pierwszy raz mam takie problemy z prawem no i nie stawiałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.8 12:37:32

kilometrówka - zmiana stawek?

Resort chce dostosować kilometrówkę do aktualnych cen, ma to  zagwarantować pracownikom, zwrot rzeczywistych kosztów eksploatacji pojazdów.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.8 12:34:49

kara za niespłacenie długu

Wyrok w sprawie cywilnej zapadł 6 lat temu. Nakazywał zwrot długu na rzecz wierzyciela w kwocie 3400 zł. Wierzyciel nie odzywając się przez te 6 lat ,upomniał sie o dług teraz, zostało wszczęte ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.8 12:32:28

używanie programu, legalne?

Czy jeżeli korzystam z windowsa użyczonego mi przez kolegę który jest studentem uczelni co uprawnia go do sciagania z serwera uczelni jednej wersji programu. Mogę korzystać z takie programu jeśli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.8 12:6:25

co oznacza to oskarżenie?

Mam takie pytanie, czy jest w ogóle cos takiego jak tymczasowe użycie pojazdu? Zostałem właśnie o takie coś oskarżony? Czy za to są jakieś standardowe kary? Co mi grozi ? Proszę o radę
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.8 12:2:6

jakie są obostrzenia prawne dotyczące budynków będących zabytkami odwiedzanych przez grupę zwiedzających?

jakie są obostrzenia prawne dotyczące budynków będących zabytkami odwiedzanych przez grupę zwiedzających? Chcemy jako gmina udostępnić zwiedzenie zabytkowej wierzy ciśnień i jakie warunki należy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.8 9:49:32

Wstrzymanie renty rodzinnej

Witam
Do końca czerwca otrzymywałam policyjną rentę rodzinną ponieważ w tym czasie zakończyłam studia podyplomowę. W grudniu kończę 25 lat w związku z tym powinnam mieć jeszcze prawa do renty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.8 9:25:51

Przekazanie przepompowni osiedlowej do MPWiK/PWiK

Witam
Na tą chwilę nie chcemy psuć stosunków z MPWiK - mamy dość dobre. Kwestia nieodebrania głównie dotyczy dokumentacji, której nie dostaliśmy od developera - i który niestety nie chce nam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.8 8:2:45

Kupno działki

Nie sądzę, żeby do nabycia działki od jej prawowitego właściciela była konieczna zgoda osoby, która bezprawnie zabudowała część tej działki, bo niby jakim prawem. Najlepiej zapytać geodetę ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.7.7 23:49:25

Chcę spłacić współwłaściciela

To że wujka interesuje wyłącznie gotówka nie przesądza sprawy. Zawsze ma Pani możliwość wystąpienia do sądu z wnioskiem o zniesienie współwłasności i dokonanie podziału nieruchomości. Sąd ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.7 23:36:47

Gdzie i jak zarobić?

Panicznie potrzebuję kasy!!! Gdzie można coś zarobić???
Dajcie namiary!!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.7 15:52:10

dobry adwokat poszukiwany woj. łódzkie

witam. jestem matką samodzielnie wychowującą dziecko. Córka ma przyznane alimenty, od siedmiu lat nie były podwyższane. ponieważ oprócz alimentów mało co od ojca dostaje (nawet rzadko się z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.7 14:11:47

demontaż kratki a korekta podatku?

Podatnik obniża podatek należny na podstawie przepisów obowiązujących w momencie rozliczenia VAT. Późniejsza ich zmiana nie powoduje utraty prawa do dokonanego już obniżenia VAT należnego. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.7 14:11:31

przymusowe badania dla kierowców w firmie?

Stare zaświadczenia zachowują nadal ważność ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.7 14:9:57

opieka nad osobą a emerytura

Jest też wymóg zarobków, opiekun w tym okresie nie może zarabiać miesięcznie więcej niż połowę najniższego wynagrodzenia  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.7.7 14:9:11

Zrzeczenie się praw do domu

Do momentu ślubu mojej siostry mieszkaliśmy wszyscy w domu z naszymi rodzicami. Potem dostała ona pieniądze, aby mogła wraz z mężem zakupić sobie swoje mieszkanie. Według rodziców, sprawa jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.7 14:4:7

gdzie składać wniosek?

Mam pytanie, gdzie się składa pismo o mediację z osobą pokrzywdzoną? do prokuratury, który wydał akt oskarżenia? Co powinien taki wniosek zawierać? Odwołanie się do jakich przepisów kpk? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.7 13:29:10

reklamacja bez paragonu

Witam, mój problem polega na tym, iż dostałam w prezencie pralke zakupiona w Media Markt i po 3 miesiącach pralka sie zepsuła, niestety osoby, ktore ja kupowału zgłubiły paragon , została mi sama ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.7 13:16:49

przepisana ziemia z matki na dzieci

Chciałbym się dowiedzieć czy mój ojciec może uzyskać akt własności na moją posesję? Niedawno mama przepisała mi i mojemu bratu cały swój majątek. A ona sama dostała go od swoich rodziców. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.7 13:9:44

zadość uczynienie i naprawa szkody

Dostałam list z prokuratury, że dziś wysłali do sadu akt oskarżenia przeciwko osobie która napadła na mnie i ukradła torebkę, jednocześnie piszą że, aż do rozpoczęcia przewodu sadowego mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.7 12:59:6

lokaty jedno dniowe pozostaną?

Zalezy to od tego czy ustawa zostanie uchwalona przez Sejm obecnej kadencji ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.7 12:22:9

jak wyremontować dom bez pozwolenia?

Pokrewieństwo z właścicielem, ani zameldowanie i zamieszkiwanie w budynku nie dają tytułu do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. A to jest wymagane przy sgłoszeniu wykonywania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.7 12:12:54

należy mi się ulga mieszkaniowa?

Jest wyrok Trybunału konstytucyjnego określający te przepisy jako niekonstytucyjne (sygnatura: P 36/10) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.7 12:9:30

księgi wieczyste dla mieszkań

Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych pozwala na przekształcenie mieszkania lokatorskiego w spółdzielcze własnościowe tylko wtedy, gdy blok stoi na gruncie, który nie jest własnością ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.7 12:5:4

zadatek czy zaliczka?

Art. 394. § 1. W braku odmiennego zastrzeżenia umownego albo zwyczaju zadatek dany przy zawarciu umowy ma to znaczenie, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron druga strona może bez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.7 11:56:27

Czy Sp. z o.o. może prowadzić działalność gospodarczą gdy jest zarejestrowana tylko w Rejestrze

Czy Sp. z o.o. może prowadzić działalność gospodarczą gdy jest zarejestrowana tylko w Rejestrze Handlowym (NIE KRS). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.7 9:38:16

Odbiór drogi, przepompowni od developera -

Witam
Osiedle kilkudziesięciu segmentów - osiedle zamknięte. Każdy mieszkaniec ma odrębną umowę z wykonawcą/developerem na wybudowanie segmentu, oddzielną umowę na dostarczenie mediów (woda, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.6 23:31:2

Ubezpieczenie w ZUS-ie- Bardzo Ważne, Pomocy!!!

Witam
Mam taki problem a mianowicie moja mama mieszka koło Warszawy i ma raka, bierze chemie,jest niezdolna do pracy,od ponad pół roku jest na ubezpieczeniu męża(mojego ojczyma), ponieważ skończyła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.6 19:41:12

czy komornik może zająć moje rzeczy ?

Komornik nie może zająć Pani rzeczy, jeśli będzie wiedział, że rzecz, którą chce zająć nie jest własnością dłużnika alimentacyjnego. Nie musi się Pani wyprowadzać, ale warto porozmawiać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.6 17:28:40

zwolnienie z podatku

Pieniądze można równierz przeznaczyć na: 
nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego,
 nabycie gruntu pod budowę domu,
 budowę lub rozbudowę ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.6 15:53:18

wymagania do remontu?

Nie mylic remontu z przebudową lub konserwacją, bo przebudowa wymaga  pozwolenia na budowę a  bieżąca konserwacjia nie potrzbuje żadnych formalności.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.6 15:44:50

w 2012 znikną licea profilowane ?

Nie będzie już 2 letnich zawodówek, bo przez obniżenie wieku rozpoczęcia nauki, kończyłoby się je mając 17 lat, a uczyć się trzeba do 18! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.6 15:35:27

Czy pracodawca moze bez zgody pracownika pomniejszac skladke Zus o 10 dni wpisujac art 151(Nieobecnosc

Czy pracodawca moze bez zgody pracownika pomniejszac skladke Zus o 10 dni wpisujac art 151(Nieobecnosc w pracy usprawiedliwiona nie objeta wynagrodzeniem). Czy jest to zgodne z prawem...dlaczego oni mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.6 15:27:41

nowy termin rozprawy

W przypadku występowania w postaci strony na procesie, można wnosić o odroczenie sprawy (art. 214 kpc) ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.7.6 15:23:44

ile wzrosną emerytury?

Czyli rząd da 4% podwyżki, co stanowi całkowite minimu jakie mogli uzyskać... ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.6 14:51:21

kara za publikacje nieautoryzowanego wywiadu

Artykuł 14 i 49 prawa prasowego z 1984 roku, mówi że dziennikarz nie może odmówić osobie, z którą rozmawia autoryzacji dosłownie cytowanej wypowiedzi, o ile ta nie była wcześniej ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.7.6 14:44:52

sanatorium z ZUS czy NFZ?

ZUS zwraca równierz koszty przejazdu do ośrodka i z powrotem, ale aby otrzymac skierowanie potrzbne jest ożeczenie lekarza ZUS.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.7.6 14:34:49

wyprzedaż a brak reklamacji

Trzeba też pamiętać, że przedmioty z wyprzedaży nie zawsze możemy odać jeżeli się nam "nie podoba", zwrot towaru wolnego od wad jest dla sprzedawcy dobrowolny.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.7.6 14:27:9

Bezskuteczna egzekucja

Właśnie dostałam pismo od Komornika o bezskutecznej egzekucji mojego wynagrodzenia za prace. W piśmie pisze że na podstawie art. 827 kpc zostałam wezwana do złożenia oświadczenia co do umorzenia ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.7.6 14:18:19

alimenty od obojga rodziców?

Chcę wystąpić o alimenty od obojga rodziców, jakie są prawne wymogi aby to zrobić? Czy wymagane jest ukończenie 18 lat? Jestem uczniem i obecnie mam już prace na wieczory i praktycznie sam się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.6 13:59:5

zwolnienie z pracy podczas L4 ?

Przebywam na zwolnieniu lekarskim L4,jestem w ciąży. Dziś otrzymałam wiadomość sms od mojej szefowej o takiej treści \"dlaczego nie zjawia sie Pani w pracy,mam potraktować nieobecność jako porzucenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.6 13:51:54

mogę wygrać taka sprawę?

Dostałam wezwanie do zapłaty z sądu grodzkiego w zamościu. absolutnie nic nie wiedziałam,że toczy się postępowanie windykacyjne.sprawa dot. przeniesienia numeru z tpsa do innego operatora. napisałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.6 13:44:13

skierowanie na badanie w sprawie opieki

Witam, jestem po rozprawie o uregulowanie kontaktów z dzieckiem. Pani sędzia zadecydowała , że jeżeli dziecko ma wyjeżdżać do ojca i jego nowej żony za granicę, to musi mieć pewność jaki jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.6 13:6:49

niesłusznie zwolniony

nowelizacja kodeksu pracy przewiduje możliwość ubiegania się o odszkodowanie i przywrócenie do pracy  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.6 12:58:15

ustawa o timeshare

W całej ustawie określone zostały zasady oraz tryby zawierania umów takich jak timeshare, o długoterminowy produkt wakacyjny oraz pośrednictwa w ich odsprzedaży ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.6 12:52:33

odpowiedzialność za wypadek

Mój nieletni brat \"kupił\" razem z trzema kolegami fiata 126 p (samochód nie ubezpieczony) Kierując tym pojazdem w dniu \"zakupu\" spowodował wypadek w którym ranne zostały 2 osoby. Nie ma wyroku, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.6 12:39:8

działka w spadku problem

Mój wuj odziedziczył działkę i chciałby ją sprzedać. Urząd miasta kilka lat temu wykupił częsc działki pod drogę ale do realizacji inwestycji do tej pory
nie doszło,gdyż blokuje ją jeden ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.6 11:38:13

Zbieg potrąceń komorniczych.

Wolna kwota od potrąceń to minimalne wynagrodzenie za pracę. W pierwszej kolejności ściągane będą alimenty do wysokości 3/5 wynagrodzenia. Pozdrawiam Małgorzata Woźniak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.5 21:3:22

2011.7.5 21:1:53

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika