Forum prawne (strona 547)

Czy komornik moze zajac 100% pensji?

Czy komornik moze zajac 100% pensji? Witam mam na pensji komornika ktory mi ja zajal cala zaczyna mnnie to wkurzac bo wczesniej splacilem juz trzech komornikow ktorzy zabierali mi cala wyplate krotko mowiac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.5 19:36:54

allegro problem z kupujacym

Mam takie pytanie. Sprzedałam 5 maja (dzisiaj jest 5 lipiec czyli 2 miesiace temu) używany pierścionek w licytacji na allegro. Kupujacy zapłacil za towar wystawił komentarz pozytywny, wszystko bylo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.5 18:33:56

krzewy obok

Otrzymałam z UG pismo, a w treści, cytuję:
"UG informuje, że właściciele nieruchomości, położonych wzdłuż dróg na których rosną drzewa i krzewy mają obowiązek na tym terenie utrzymania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.5 18:30:55

Świadkowie

Dziękuję za odpowiedzi :) ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.7.5 18:30:6

przymusowe rozwiązanie umowy?

Niczego nie podpisywać. Jak szef chce rozwiązać umowę, to niech sam to zrobi. Proszę pamiętać, że wypowiedzenie musi być uzasadnione, a przyczyna prawdziwa i w razie czego to pracodawca musi udowodnić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.5 18:0:28

jak uniknąć zwolnienia z pracy

Pracodawca nie musi osobiście wręczyć wypowiedzenia, bo może go też wysłać pocztą, ale nie może tego zrobić podczas usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.5 17:55:19

koniec lokat z dzienną kapitalizacją?

Najlepszą opcja ominięcia podatku belki będą teraz polisolokaty, które nie są opodatkowane.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.7.5 15:27:7

miganie światłami jaki paragraf?

art. 29 ust. 1 prawa o ruchu drogowym daje możliwość użycia sygnału dźwiękowego lub świetlnego w sytuacji, gdy zachodzi konieczność ostrzeżenia o niebezpieczeństwie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.7.5 15:24:48

mieszkania za 3tys/mkw pod warszawą??

Mieszkanie wykończone pod klucz to dobra opcja , będzie takich coraz więcej, w związku z zmianami w przyznawaniu kredytów, będzie można teraz dostać mieszkanie biorąc tylko jeden kredyt.  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.7.5 15:22:28

Zaliczka a wywiązanie się z obietnicy

Dzień dobry,
potrzebuję porady. Znalazłem ofertę pracy w niemczech, rozmawiałem z osobą która załatwia tą pracę otrzymalem od niej informację że muszę wpłacić 200 zł do 13 lipca br. a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.5 13:30:36

Garaże na państowej ziemi

Witam
Piszę z zapytaniem o garaże blaszane na ziemi skarbu państwa.
Garaże te stoją już około 40 lat i w tym roku a dokładnie w maju przyszło pismo z urzędu miejskiego że trzeba zlikwidować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.5 13:30:22

odszkodowanie za zabranie prawa jazdy?

Witam, policja zatrzymała mi prawo jazdy ( 0,11 mg/l i 0,09 mg/l) a sąd uniewinnił, czy mogę starać się o odszkodowanie za niesłusznie zatrzymane prawo jazdy ( 4 miesiące), jeśli tak to od kogo??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.5 13:21:38

spożywanie alkoholu w swoim aucie

Mam takie pytanie ,czy można spożywać alkohol w samochodzie znajdującym się w miejscu publicznym? Mowa o pasażerach, samochód znajdujacy sie np na parkingu to miejsce prywatne czy miejsce publiczne? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.5 13:18:18

odszkodowanie za włamanie

Witam miałem włamanie do swojego domu przez uchylone zabezpieczone zawiasem okno piwniczne gdzie sprawca dostał się do środka budynku przez zerwanie zawiasu zabezpiczejacego okno. PZU odpisało mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.5 13:13:50

7 dniowy okres wypowiedzenia

Mam pytanie czy w sytuacji fuzji dwóch firm mogę zastosować odejście z pracy za 7 dniowym uprzedzeniem? Warunki finansowe dla mnie sie nie zmienią, stanowisko również nie, po prostu wypaliłem się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.5 13:9:52

komputer służbowy

Po otrzymaniu wypowiedzenia, uprzątnąłem swoje dane z komputera, wykasowałem pliki itd. Były to pliki które przez okres pracy tworzyłem a później je drukowałem. NIGDY nie otrzymałem od przełożonego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.5 13:6:35

ciąża podczas urlopu wychowawczego

Jestem na urlopie wychowawczym, trzy dni temu okazało się ,że jestem w następnej ciąży. Jak to się ma do Pracodawcy? Czy może teraz wypowiedzieć mi umowę, miałam być zwolniona zaraz po powrocie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.5 12:56:24

należy mi się odprawa ?

Mam pytanie, czy należy się odprawa dla pracownika, który był zatrudniony na czas określony do końca roku, pracował w danym zakładzie rok i 2 miesiące, w wypowiedzeniu obowiązywał 2 tygodniowey ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.5 12:51:23

2011.7.5 12:49:49

złożenie zażalenia na policję

Czy jest możliwość złożenia zażalenia do prokuratury na postępowanie policji podczas legitymowania? Jaki jest termin do złożenia tego zażalenia? Co to jest za czynność to zażalenie, administracyjna, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.5 12:48:10

aukcja internetowa

witam, zakupiłem od prywatnej osoby dekoder, wystawiłem go na aukcje dekoder został sprzedany ale po kilku dniach dostałem telefon z policji żeby zgłosic się na komendę w sprawie nielegalnej sprzedaży ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.5 12:46:33

zadośćuczynienie na konto fundacji

Czy można złożyć wniosek by przysadzone mi zadośćuczynienie skazany przekazał na rzecz jakiejś fundacji? Chcę aby buło to zarządzone przez sąd. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.5 12:38:57

Kiedy odpowiada zarząd?

o sytuacji mówi art. 299 § 1 kodeksu spółek handlowych ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.5 12:34:35

długi podatkowe bez przedawnienia?

Resort finansów przygotował projekt zmiany przepisów ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Został on opublikowany na stronach internetowych MF. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.5 12:31:34

Magister prawa w sądzie?

No oczywiście, że korporacje są przeciwne przecież za doradztwo adwokata płaci się kosmiczne pieniądze a teraz będzie można uzyskać równie dobrą pomoc za dużo mniej  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.5 12:23:23

Polska przyjmie euro?

Raczej nei nastąpi to w najbliższych 8 latachh, strefa euro ma problemy i potrzebne są reformy, nie powinniśmy się tam pchać.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.5 11:49:54

ograniczenie/pozbawienie praw rodzicielskich

Witam serdecznie,
Moja koleżanka wraz z mężem mają ograniczone prawa rodzicielskie nad dwójką małoletnich dzieci poprzez awantury pod wpływem alkoholu. Mają założona błękitną kartę oraz ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.7.5 8:48:43

Odstąpienie od umowy z operatorem telefonii komórkowej

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

Mam następujący problem. Na skutek naciągnięcia mnie przez konsultanta nieopatrznie zgodziłem się na aktywację kolejnego numeru telefonu. Przez większość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.5 8:33:21

Mecenasie nurtuje mnie czy sprawa art 280:2 ulega przedawnieniu czy zawieszeniu?

Mecenasie nurtuje mnie czy sprawa art 280:2 ulega przedawnieniu czy zawieszeniu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.5 1:48:23

Przepisanie piętra w domu jednorodzinnym

Dzień dobry,
dziękuje za odpowiedz. Współwłasność w n części nieruchomości nas nie interesuje ze względu na sytuacje w domu. Aktualnie z żoną budujemy klatke schodową tylko dla poddasz. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.4 19:41:56

Darowizna mieszkania kupionego z bonifikatą

[cytat]

Witam,

Czy mieszkanie kupione z kilkudziesięcio procentową bonifikatą można przekazać w akcie darowizny komuś z najbliższej rodziny nie płacąc przy tym podatku? Bardzo proszę o ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.4 18:28:6

pozew o przyczynianie się do zaspokoajania potrzeb rodziny a alimenty na dziecko.

pozew o przyczynianie się do zaspokoajania potrzeb rodziny a alimenty na dziecko. Jeśli toczy się sprawa o przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny kolejny termin rozprawy jest bardzo odległy,a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.4 17:29:14

Jak odzyskać pieniądze z spadku?

Należy złożyć pozew do sądu cywilnego o zwrot wybranych pieniędzy podając jako powód nieuzasadnione wzbogacenie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.4 17:21:38

Czy można wynajmować budynek gospodarczy osobie fizycznej wykonującej zlecenia polegające na pracach

co to za ślusarz co nie ma swojego warsztatu do pracy i jakim cudem dostal tak duze zlecenie? Moze to ma byc jako magazyn juz gotowych krzeseł. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.4 17:18:41

W dniu dzisiejszym otrzymałem zdjęcie z fotoradaru zrobione z tyłu pojazdu,na zdjęciu jest również

nie wiem jak z zakwestionowaniem takiego zdjecia ,ale z tą tolerancją to jest tak ze jak przekroczysz dozwoloną predkość do 10km/h to wtedy nie jest to traktowane jako wykroczczenie i nie ma mandatu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.4 17:14:6

pracuje w Tesco czy menażer(dyrektor)morze zamknąć palarnie?wszystkich pracowników na tym obiekcie

Po pierwsze to ''moze'' a nie ''morze'' a po drugie w pracy sie nie pali, zakaz palenia na terenie calego obiektu rozwiazalby Twoja sprawe. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.4 17:2:50

wybory 9 października?

Czy informacja o wyborach na 9 października jest potwierdzona? Czy wybory będą jedno czy dwu dniowe? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.4 15:18:42

przystąpienie do OFE

Losowanie odbędzie się 31 lipca i w jego wyniku będziemożna trafic do  jednego z siedmiu funduszy:  Aegon, Allianz, Axa, Generali, Nordea, Pocztylion i PKO BP Bankowy. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.7.4 15:8:3

kolejne podwyżki rachunków?

A wszystko to  spowodowane drastycznie rosnącym kosztom zakupu rosyjskiego gazu.
 
  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.7.4 14:53:15

OC za granicą

Zieloną kartę wydaje towarzystwo, które wystawiło polisę OC. Jest ona wydawana bezpłatnie, można złożyć wniosek przez Internet. Przed wyjazdem powinniśmy równierz sprawdzić, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.7.4 14:51:25

Leasing konsumencki

Wiele banków zapowiedziało już wprowadzenie usług leasingowych np. Santander Consumer Multirent , VB Leasing, BNP Paribas , EFL, Raiffeisen, Pekao, BRE, ING, Handlowy, BGŻ.
  ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.7.4 14:44:23

Działalość zarejestrowana w UK a praca w Polsce

witam

prosze o wszystkie informacje na temat jak w tytule.\

Czy mozna miec zarejestrowana firme w UK a mieszkac w Polsce?
Czy mozna pod ta firma wykonywac prace w Polsce?
Jak wyglada rozliczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.4 14:38:28

Zameldowanie w domu

mieszkam razem z mama oraz młodsza siostra w domku jednorodzinnym. parę lat wcześniej po śmierci ojca mama zapisała każdemu z nas 1/4 mieszkania jako współwłaściciel (mnie oraz dwom siostrom).przy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.4 13:51:17

szef może zbadać mnie alkomatem?

Art. 17 ust. 3 ustawy o wychowaniu w trzeźwości został zmieniony przez ustawę o ograniczaniu barier administracyjnych i dokładnie określa z czyjej inicjatywy może dojść do badania ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.4 13:42:11

kary za brak winiet?

możliwość zakupu elektronicznego myta zamiast tradycyjnych winiet obowiązuje na płatnych odcinkach dróg i obejmuje wszystkie auta o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.4 13:35:8

wolontariat a bezrobocie

Mam taka sprawę, jestem założycielem stowarzyszenia, jestem wpisany do KRS-u. Funkcje w tym stowarzyszeniu pełnie społecznie niepobieram z tego powodu żadnych swiadczen. W tej chwili chcialem sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.4 13:16:11

jakieś obowiązki na chorobowym?

jestem na chorobowym ponad 40 dni. miałam operacje. dostałam 30 dni poszpitalnego i jeszcze 2 tyg chorobowego. Z pracy cały czas do mnie wydzwaniają i każą załatwiać różne sprawy przez telefon, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.4 13:7:46

Wypowiedzenie umowy o pracę

Mam pytanie. Pracowałam na umowę o pracę zawartą na czas określony, nie zawierającej dodatkowej klauzuli o możliwości jej wcześniejszego rozwiązania. Zostałam jednak zwolniona, a powodem jaki ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2011.7.4 13:3:55

anulowanie mandatu?

Witam mam pytanie czy mogę odwołac się od mandatu? Żona miała kolizję, jak się okazało nie z jej winy, ale policja uznała że z jej winy i wcisnęła jej mandat, żona była trochę w szoku i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.4 12:51:38

spożywanie alkoholu w samochodzie na parkingu

Mam taką sprawę, policja zatrzymała osobę na parkingu przed swoim domem gdy spożywała w samochodzie alkohol wraz z kolegami. Do kontroli doszło gdy auto stało na parkingu z wyłączonym silnikiem. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.4 12:47:12

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika