Forum prawne (strona 549)

jak zaliczyć wartość znaku towarowego?

Można zaliczyc do kosztów podatkowych przez odpisy amortyzacyjne, ale trzeba poczekać do czzasu rejestracji znaku w urzędzie patentowym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.1 11:19:1

przewóz lotniczy

Nowe kryteria obowiązujące przy ustalaniu prawa do zerowej stawki od dostaw i usług wykonywanych na rzecz przewoźników lotniczych są wykazane w ustawie o VAT obowiązującej od 1 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.1 11:16:30

zabytkowa działka

Z tego co wyczytałem , to rzecznik praw zwrócił się już do ministra kultury i dziedzictwa narodowego z prośbą o zajęcie stanowiska w takich sprawach, może wtedy będzie troche łatwiej coś ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.1 11:11:51

nieuczciwi deweloperzy są bezkarni?

Mają być wprowadzone przepisy regulujące trść umów deweloperskich, oraz zminiony system wpłacania pieniędzy za zakup nieruchomości.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.1 11:6:47

Regulamin uczelni niezgodny z ustawą?

Dokładnie, na każdej uczelni są inne przepisy, niekiedy uczelnia odbiera stypendium socjalne w razie warunkowego wpisu lub nieterminowego złożenia indeksu, a przecież kryterium ma byc tylko ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.7.1 10:44:7

Ile kosztuje nas skarbówka ?

Trudno jest u nas wprowadzić jakieś zmiany poniewarz istnieje podział odpowiedzialności za kontrole pomiędzy urzędami kontroli skarbowej a urzędami skarbowymi.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.1 10:35:58

Obowiazek płacenia za edukację

mam taką dziwną sytuację w domu.. ojciec nie chce dać mi na studiowanie chociaż ma na to pieniądze, matka zarabia mało więc nie chce od niej brać kasy na studia.. mam takie pytanie, bo kumpel ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.7.1 10:35:28

Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Jestem developerem ( działalność gospodarcza ) i mam umowę

Witam wszystkich.
Mam takie pytanie. Jestem developerem ( działalność gospodarcza ) i mam umowę z generalnym wykonawcą którym jest spółka z o.o. W jego gestii ( gen. wyk. ) jest kupowanie materiałów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.1 8:8:19

czek

[cytat]

ok, fajno dzieki
prosze jeszcze o wskazanie ile czek musi byc jeszcze wazny zeby go zrealizowac?

[/cytat]


Witam,
czek w chwili złożenia go do inkasa przez euro-czek.pl musi mieć ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2011.7.1 0:38:33

utwardzenie powierzchni gruntu na działce budowlanej

Witam i proszę o opinię : czy wykonanie wylewki poziomującej o grubości 10 - 15 cm z tzw. chudego betonu, zbrojonego jedynie przeciwskurczowo (na przykład w śmietniku przeznaczonym dla pojemników ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.1 0:10:6

Uszkodzenie budynku podczas rozbiorki zabudowy blizniaczej

Witam potrzebuje bardzo szybkiej odp.na moj problem.
Otoz sasiad zaczal rozbiorke swojej czesci zabudowy blizniaczej, podczas ktorej doszlo do uszkodzenia sufitu w mojej czesci w okolicach belek stropowych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.30 23:19:58

przez nową ustawę stracę prace?

Jestem zatrudniona w spółdzielni mieszkaniowej, ale dowiedziałam się, że spółdzielnie będą teraz przekształcane w spółki, czy to oznacza że ludzie stracą pracę? Kto będzie zwalniany w pierwszej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.30 23:11:45

odległość budynku od płotu

4m. dla scian z otworami(drzwi okna) 3m. dla scian bez otworow
Tyle moge do powiedziec reszta tak jak u mojego przed mowcy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.30 23:7:44

długi spółdzielni

Posiadam własnościowe prawo do lokalu mieszkaniowego od 2 lat, kilkanaście lat temu spółdzielnia postanowiła wybudować własną kotłownie, inwestor prywatny, jednakże do tej pory pozostało zadłużenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.30 21:51:9

Alimenty od teściów, gdy ojciec nie płaci

sprawa jest taka ze mój brat pracuje jego zona nie. maja 2 dzieci. brat jest zameldowany w mieszkaniu rodziców [własnościowym] a jego zona ma tymczasowe zameldowanie w mieszkaniu które wynajmuje z ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2011.6.30 21:50:0

mieszkanie spółdzelcze

będąc w związku małżeńskim wniosłem wkład do spółdzielni mieszkaniowej, po otrzymaniu wyroku o separacji przekształciłem je we własnościowe prawo do lokalu, a po 5 latach się rozwiodłem.
Spółdzielnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.30 21:41:7

jazda pod wpływem narkotyków

Zostałem zatrzymany za jazdę pod wpływem marichuany. Według kodeksu jeżeli badanie krwi nie zostaną podane w ciągu 30 dni to prawa jazdy musi zostać zwrócone. Ja wyniki otrzymałem dopiero po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.30 21:39:46

pieniądze za połowę domu

Po śmierci dziadka rodzice odziedziczyli połowe domu działki itd druga połowe posiada jego zona, spadek rodzice przekazali mnie ,z ta osoba nie mam najlepszych relacji chciałbym mieć uregulowana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.30 21:28:20

biznesplan jak zrobić?

Witam Panią serdecznie, zajmuję się pisaniem biznes planów. Z tego co mi wiadomo to w firmie takiej zapłaci Pani około 3 000zł za taki biznes plan. Ja przygotujęgo dla Pani z ANALIZĄ FINANSOWĄ ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.30 21:7:23

wymazanie wyroku?

17 lat temu zostałem skazany na 1 rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na 3 lata. Teraz pracuję w urzędzie miasta, otrzymałem zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego że nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.30 20:37:40

kurator ?

Co oznacza to, że sąd skazując kogoś oddaje go pod dozór kuratora, czy kurator nie jest bardziej w sprawach cywilnych? np. reprezentuje osoby ubezwłasnowolnione? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.30 20:35:27

nie wykonanie kary sądu

Dostałem pismo z Sądu , chodzi o wezwanie na posiedzenie w sprawie wykonania kary. 6 miesięcy temu dostałem wyrok \'\'20 godzin prac społecznych\'\' z różnych przyczyn nie odrobiłem wyroku. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.30 19:17:58

pytanie o meldunek

Kolega z firmy przeprowadził się do innego miasta. Ma stałe zameldowanie, czy musi być też zameldowany tymczasowo w miesjcu w ktorym przebywa obecnie? Bo bedzie tam mieszkal przynajmniej rok.. On ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.30 19:12:2

Przedawnienie odsetek

Miałem rozprawę o zapłatę. Chodzi o 2 rachunki telefoniczne i karę umowną za zerwanie umowy. W odpowiedzi na pozew podniosłem zarzut przedawnienia ale sąd odroczył rozprawe do września ze względu ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.30 19:6:11

Zwrot zadatku

Chciałem uzyskać opinię na temat kwestii zwrotu zadatku.
Sprawa dotyczy rezerwacji lokalu na przyjęcie weselne (które miało się odbyć w miesiącu 09.2009). Właścicielka przyjęła zadatek w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.30 19:4:51

skarga na sąd

Mam pytanie gdzie i w jakiej formie można złożyć skargę, zażalenie na działanie konkretnego sądu? Czy takie zgłoszenia są w ogóle do czegos brane po uwagę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.30 18:58:43

problem z aukcją internetową

Mam problem ze sprzedawcą ponieważ wygrałem aukcje ale sprzedawca nie chce sprzedać ponieważ jego cena nie satysfakcjonuje. Nie bylo ceny minimalnej. Miał dopowiedzenie \"Zastrzegam sobie możliwość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.30 18:43:16

umorzenie rzywny

Czy sąd może umożyć grzywnę jeśli kogoś niestać na jej zapłącenie-jest w tródnej sytuacji prawnej? Jedna Pani adwokat powiedziała mi że samo staranie się o umożenie grzywny może spowodować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.30 17:46:50

Czy Sad przyzna mi widywanie sie z Dzieckiem poza miejsce zamieszkania i ile moze podniesc mi alimanty

kolego sąd jest zawsze po stronie matki,, mamy przesrane na starcie mi sąd przyznał widzenia dwa razy w miesiacu w soboty od 16 do 18 godziny czy to jest fer raczej nie wiec... sam widzisz... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.30 15:8:35

Problem z mBank!

Mam starszy problem z mbank. Nie pracowałam przed dłuższy okres czasu, nie mogłam znaleźć zatrudnienia w swoim mieście więc przeprowadziłam się do innego miasta. Znalazłam zatrudnienie i dostałam ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2011.6.30 10:39:1

Prawo opieki dla ojca


Wita,
Mam pytanie odnośnie uzyskania praw rodzicielskich przez ojca.
Chodzi o mojego brata? Są z żoną dwa lata po ślubie i mają 2-letniego synka, teraz ona znalazła sobie kogoś i chce rozwodu. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.30 9:29:32

Badania okresowe

Badania okresowe Witam
Pracownik pracuje w firmie od 6 lat . W tym czasie pozytywnie \"przechodził\" badania okresowe ( wada słuchu nie dyskwalifikowała go - w miejscu pracy tegoż pracownika nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.30 7:52:53

majądku

Witam mam pytanie, jestem po rozwodzi i z pierwszą żoną i mam 25 letniego syna. Siedem lat temu wziąłem drugi ślub i z obecną żoną dorobiłem się majątku tj. dom i dwóch samochodów. Z obecną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.29 20:12:6

2011.6.29 13:26:42

Co za to grozi?

Jesli nie swiadomie potraciala bym jakas osobe i nie zauwazyla tego. i pojechala bym dalej to co mi za to grozi?
I np jak by policja po miesiacu mnie odnnalazla i powiedziala ze takie cos zrobilam to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.29 11:40:52

prawo farmaceutyczne

Tak, brałem udział w szkoleniu 17 maja w Gliwicach, również organizowanym przez grupę prawniczą.
Na pewno warto wziąć udział w takich warsztatach, ponieważ nowe przepisy będą wymagały od ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.29 11:27:51

kontakty z synem

Pisz do sądu że nie realizuje postanowienia sądu. Jak dostanie grzywnę w wysokości 5000 zł to może się obudzi księżniczka! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.29 11:16:9

wyższy próg podatkowy

wyższy próg podatkowy w grudniu wpadnę w wyzszy próg podatkowy czy tylko w tym miesiący zapłacę wyzszy podatek i 32% od nadwyżki a od 2012 rozpoczynam z czystą kartą? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.29 9:7:11

ograniczenie władzy rodzicom i rodzina zastępcza- czy można? proszę o odpowiedz!

Tak moze pani mama musi wystapic do sadu rodzinnego dla nieletnich o pozbawienie praw tej dwojki i zostanie przyznane tymczasowe prawo do opieki przyznane pani mamie a pozniej bedzie sie mogla starac o ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.29 8:5:33

odebranie mieszkania przez ZBM, czy to mozliwe?

witam, potrzebuje rady, od 2-3 lat pracuje z mezem w Angli a stara sie on o wykup kawalerki w Polsce (na ktora tak dlugo czekal - potem remontowal, jeszcze przed slubem), upowaznil do tego tesciowa - moja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.29 3:13:18

odebranie mieszkania przez ZBM

odebranie mieszkania przez ZBM witam, potrzebuje rady, od 2-3 lat pracuje z mezem w Angli a stara sie on o wykup kawalerki w Polsce (na ktora tak dlugo czekal - potem remontowal, jeszcze przed slubem), ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.29 3:9:38

Czy firma Hekko toleruje łamanie prawa autorskiego?

Dzisiaj zgłosiłem plagiat moich poradników do firmy Hekko. Uczyniłem to z uwagi na brak kontaktu z administratorem witryny której sprawa dotyczy. Osoba ta ukradła treść moich poradników i zamieściła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 23:32:51

renta zagraniczna i renta polska

otrzymuję rentę polską po zmarłej mamie, kilka miesięcy temu tata miały wypadek i zmarł zagranicą, w chwili obecnej ubiegam się o rentę zagraniczną ale czy mogę pobierać i rente polska i zagraniczną? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 16:31:2

wykup mieszkania kolejowego

Nie ma czegoś takiego, że grunt jest własnością jednej spółki a budynki wzniesione na tym gruncie innej spółki. Budynki zawsze należą do właściciela gruntu. Takim tłumaczeniem jesteście ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.28 15:19:5

Ile może zarobić dziecko w wakacje?

Limit nie obowiązuje w sytuacji, w której dorosłe dziecko zarabia na podstawie tzw. drobnych zleceń, opodatkowanych zryczałtowanym podatkiem według stawki 18 proc. Limit 200 zł dotyczy pojedynczych ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.28 14:41:14

odpowiedzialność za komentarze na forum

Administrator serwisu lub blogu jest traktowany jako dostawca hostingu i jego odpowiedzialność wyłącza ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.28 14:37:45

spadek dla niepełnoletniej wnuczki

Darowizna nieruchomości  wymaga sporządzenia aktu notarialnego, w takiej sytuacji notariusz wyręcza obdarowanego w sprawach związanych z podatkiem. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.28 14:36:47

PKA a wybór studiów ?

A co ocenia komisja i co dokładnie oznaczają te oceny? czy negatywna ocena oznacza zamknięcie kierunku?  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.28 14:34:48

inne informacje w umowie z biurem podróży

Zgodnie z art. 12 ust. 2 ustawy o usługach turystycznych informacje zawarte w folderze czy katalogu są elementem umowy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.28 14:26:17

umowa z biurem podróży

Art. 12 ust. 2 ustawy o usługach turystycznych przewiduje, że jeśli w umowie nie ma zaznaczonego nic innego to informacje przedstawione w broszurach reklamowych czy katalogach będą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.28 14:21:4

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika