Forum prawne (strona 550)

Na co można przeznaczyć pieniądze ze sprzedaży mieszkania ze spadku?

Otóż, otrzymałem po zmarłym tacie mieszkanie do podziału z bratem - sprzedaliśmy je i podzieliliśmy się po połowie. Aby uniknąć zapłacenia podatku z tego tytułu zakupiłem niewielką działkę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 14:20:56

Podział gruntu

 Kwestie takie reguluje ustawa o gospodarce nieruchomościami, według niej niema możliwości na podział nieruchomości,  jeżeli nowa działka nie uzyska dostępu do drogi publicznej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.28 14:16:26

Na co można przeznaczyć pieniądze po sprzedaży mieszkania ze spadku?

Na co można przeznaczyć pieniądze po sprzedaży mieszkania ze spadku? Otóż, otrzymałem po zmarłym tacie mieszkanie do podziału z bratem - sprzedaliśmy je i podzieliliśmy się po połowie. Aby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 14:14:21

język migowy w urzędach

Zmiany przwidują równierz możliwość dofinansowania z PFRON kursów  języka migowego dla niesłyszących i członków ich rodzin.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.28 14:5:55

zakaz reklam na budynkach - jak ominąć?

Można też stawiać przed budynkiem rusztowania, pozorując remont, i zasłaniać je właśnie  reklamami. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.28 14:0:48

nowe dodatki do polisy OC ?

Pomysł dobry, oby jak najszybciej wprowadzony, wielu młodych kierowców z świeżo odebranymi prawami jazdy nie zna takich szczegółów, nie wie jak postąpić w momencie wypadku albo ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.28 13:56:19

umowa przedwstępna a weksel

Czy możliwe jest sporządzenie umowy przedwstępnej darowizny przekazania weksla z ustną deklaracją wekslową wystawcy złożoną w obecności Darującego i Obdarowanego przez osobę trzecią-wystawcę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 12:38:48

nie zapłacona rata za OC

po kupnie samochodu zaniosłem pisemną rezygnację z OC ale okazało się, że jest zapłacona tylko jedna rata. Druga rata za składkę powinna być zapłacona w lipcu, czego nie wiedziałem wcześniej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 12:35:54

wezwanie

miesiąc temu odmówiłam przyjęcia mandatu za rzekome wymuszenie pierwszenstwa na policji, jestem juz po wizycie na komendzie i czekam obecnie na sprawe w sadzie, co jesli nie bedzie mnie w kraju i nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 12:33:14

kupno samochodu brak dokumentów

Kupiłem samochód, przy próbie przerejestrowania na mnie okazało się ze brakuje papierów potwierdzających legalizację instalacji gazowej, Czy w takiej sytuacji mogę zadąć od niego zwrotu pieniędzy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 12:30:59

przejęcie nieruchomości przez komornika

Mam takie pytanie, kiedy komornik przejmuje nieruchomość przeznaczoną do licytacji? Na razie ja nią dysponuję a sprawa jest na etapie wyceny masy spadkowej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 12:24:46

sprawa o kontakty z dzieckiem

Witam, mam takie pytanie czy składając pozew o uregulowanie kontaktów z dzieckiem mogę również wnieść o przydzielenie adwokata z urzędu? Proszę o odpowiedz. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 12:23:3

Wynagrodzenie - zmiana w trakcie urlopu macierzyńskiego

Witam,
Być może ktoś będzie potrafił pomóc. Pracuję w firmie, która jest agendą Komisji Europejskiej w Polsce. Firma wypłaca pracownikom wynagrodzenie z kont EUR z dotacji UE, które nie jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 12:21:8

wyrok za posiadanie

Mam pytanie: moj brat został zatrzymany za posiadanie i handel, 2 miesiące przesiedział w AŚ i go wypuścili. Jaki wyrok może mu grozić, czy dostanie go w zawieszeniu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 12:18:43

naprawa na gwarancji - ile może trwać?

Mam taki problem, oddałem telefon do naprawy, dział reklamacji firmy nie potrafi określić kiedy telefon zostanie naprawiony , w karcie gwarancyjnej nie ma określonego terminu naprawy. Czy jest jakis ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 12:14:32

prowadzenie pojazdu po egzaminie bez dokumentów

Zdałem egzamin na prawo jazdy, czy przed wydaniem prawa mogę prowadzic samochód? Oczywiście zarejestrowany z OC. Co grozi w chwili złapania? Proszę o odpowiedz. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 12:12:40

wniosek o odroczenie kary

Zostałem skazany na kare pozbawienia wolności na okres 3 miesięcy. Złożyłem wniosek o odroczenie wykonania kary i sąd jeszcze do tej pory nie rozpoznał wniosku. Co mam teraz zrobić? Nadal czekać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.28 12:7:28

długi po podziale majątku

Zanim otrzymaliśmy rozdzielność majątkową mąż narobił sobie długów, czy komornik może zabrać jakiś sprzęt z domu, który należy zarówno do mnie jak i do męża? Proszę o pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 12:4:26

Ograniczenie a pozbawienie praw

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyc na czym polega różnica między odebraniem a ograniczeniem praw rodzicielskich? Mam mieć teraz kolejna rozprawę i chciała bym to wiedzieć, proszę o odp. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 11:59:16

wykorzystanie wizerunku

Oczywiście rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej, ale jeżeli osoba otrzymała zapłatę za pozowanie, wykorzystanie wizerunku jest dopuszczalne  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.28 11:55:49

Zwrot wywłaszczonej ziemi

Najnowsze wyroki Sądu Administarcyjnego orzekają, że umorzenie postępowania w sprawach o zwrot nieruchomości ziemskich nie wyklucza wydania decyzji w wyniku złożenia nowego wniosku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.28 11:48:51

witam jaka powinna byc szerokość drogi koniecznej?

witam
jaka powinna byc szerokość drogi koniecznej? witam
jaką szerokość drogi bierze się przy ustanowieniu drogi koniecznej ( mam działkę do której nie mam dojazdu, sprwa trfiła do sądu, droga ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 11:29:36

opłata skarbowa za pełnomocnictwo

Udzielenie pełnomocnictwa = ustanowienie pełnomocnika, a nie pełnomocników. W przypadku udzielenia pełnomocnictw dwóm osobom powinna Pani złożyć dwa pełnomocnictwa (do tych samych czynności). ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.28 8:40:51

Poszukuję adwokata od praw spadkowych

Pilnie szukam adwokata od spadków czy też zachowków.
Mieszkam na Śląsku i niedawno dowiedziałem się że mój ojciec zamieszkały w Łodzi zmarł.Jedynym dowodem na to że jestem jego synem jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.28 8:10:20

celowe uniemożliwienie spłaty

Jeśli jest Pan w stanie udowodnić, że Pan zapłacił to jest wprawdzie nie ustawa, ale orzeczenie SN w tej sprawie. Artykuł w załączeniu.
O złośliwym wierzycielu i porządnym dłużniku

Dłużnik ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.27 23:42:40

Alimenty gdy mam niepełnosprawne dziecko.POMOCY!!

I ta jego eks też nikomu nie zabiera podobnie jak pani i nic nikomu nie musi dawać a dwulicowość w swoją tylko stronę jest zwyczajnie no fair gdy to dotyczy pani to nie obniża pani alimentów ale ... Zobacz wątek

16 odpowiedzi

2011.6.27 23:30:36

czy można unieważnic testament zmarłego po podziale spadku?

czy można unieważnic testament zmarłego po podziale spadku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.27 22:53:58

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna??

Postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy.
178a paragraf 1 kk

grozi zakaz prowadzenia pojazdów, ale 137 ust.1 pkt 1 w zw. z art.135 ust. 1 pkt 1 lit. a i pkt 2 ustawy o ruchu drogowym, zachowując 14 ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.27 16:16:42

wzięłam mu kredyt a on go nie spłaca

Jakieś dwa lata temu wzięłam kredyt na wyprawienie wesela. Niestety wesele nie doszło do skutku z wielu powodów, po czym te pieniądze (z kredytu) wziął mój narzeczony. Przez jakiś czas spłacał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.27 16:10:34

zwrot opłat za użytkowanie nieruchomości

A czy Pan jest choćby w jakieś części współwłaścicielem tej nieruchomości? Wystąpił Pan do córki z roszczeniem o zachowek? Czy córka jest w 100% właścicielem nieruchomości? Jeśli jest, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.27 16:4:44

prawa fotografa do zdjęć

bardzo proszę o odpowiedź. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.27 15:3:16

Uprawnienia banku

W związku z przeterminowanym zadłużeniem na karcie kredytowej bank pobrał bez mojej wiedzy i zgody z mojego rachunku rozliczeniowo - oszczędnościowego wszystkie znajdujące się na nim środki, które ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.27 14:52:49

przekształcenie użytkowania wieczystego

Zgodnie z  art. 1 ust. 1 ustawy, przekształceniu podlegają  nieruchomości zabudowane na cele mieszkaniowe albo przeznaczone pod tego rodzaju zabudowę oraz nieruchomości rolne.  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.27 14:40:26

niższa pensja na delegacji?

Obecnie stawkę dodatku zagranicznego ustala się przy zastosowaniu wielokrotności dodatku zagranicznego bazowego, która wynosi maksymalnie 4,0 , wcześniej mogła sięgać nawet 8,0.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.27 14:33:14

przymusowa wizyta u lekarza co 3 miesiące?

Dokładnie, w innych krajach nie ma takich apsurdalnych ograniczeń, dla chorych np. w Szwecji można wpisac recepte na rok.  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.27 14:20:50

odwołany koncert i zwrot za bilet

Według mnie organizator powinien honorować także inne dowody, np.  klienci, którzy płacili kartą kredytową, mogli by przedstawić wydruk z konta. czy jest to dopuszczalne?   ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.27 14:17:41

Bankructwo (upadłość zakładu pracy)

Witam..
Pisze w imieniu mojej żony i prosze o rade.. Moja zona pracuje w salonie fryzjerskim od marca, ktory jest otwarty od grudnia (przedtem byla tam inna fryzjerka).. teraz szefowa twierdzac ze ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.27 13:12:58

ugoda a koszty uzyskania przychodu

Można próbować, ale żadko kiedy takie wytłumaczenie będzie uznane ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.27 12:48:35

kiedy uprawomocnienie?

Sąd wydał orzeczenie. Napisałam o dostarczenie uzasadnienia. Kiedy uprawomacnia się to orzeczenie? Kiedy otrzymam uzasadnienie? Proszę o pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.27 12:7:3

dobudowa tarasu

Mam taką sprawę, zamieszkuje parter domu 2rodzinnego, chciałbym dobudować niewielki taras, taras bedzie konstrukcja spawana + drewno, czy musze zglaszac budowe takie tarasu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.27 11:50:35

umorzenie składek na Fundusz pracy

Na złożenie wniosków o umorzenie zostało mało czasu, już mniej niż miesiąc ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.27 11:20:54

czy można kobiecie odebrać dziecko jeżeli ta decyduje sie na zamieszkanie z druga kobieta

witam.bardzo prosze o opinie ...moja kolezanka jest w trakcie rozwodu z mezem juz od dłuzszego czasu nie układa sie im ...poprostu zyja razem ale osobno ...moja kolezanka od lat wiedziała ze mezczyzna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.26 21:32:7

czy moge wnieść sprawę przeciw hydraulikowi,który wykonał mi instalację co.w całym domu,ale namówił

czy moge wnieść sprawę przeciw hydraulikowi,który wykonał mi instalację co.w całym domu,ale namówił na kupno wadliwego pieca.Nie mam z nim żadnej umowy. W ubiegłym roku wymieniałam instalację ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.26 21:23:8

zmiana Ery na T-mobile, rozwiązanie umowy

dołączam się do pytania, przecież to tak jakby kupując w serwisie Mercedesa za 500tys zł, po 4 miesiącach ktoś przyszedł zdemontował znaczek mercedesa i nakleił znaczki fiata!!! Decydując ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.26 20:0:57

zniesienie ojcostwa

Dwa lata temu urodziłam syna, ale nie jest to dziecko męża,zostało zapisane na niego gdyż on nic o tym nie wiedział.mąż pracuje za granicą ostatnio oświadczył że zostaje tam na stałe.wystąpiłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.26 19:26:25

złapany za posiadanie sladowych ilosci marihuany

Witam ostatnio zostałem zatrzymany przez lokalną policje za posiadanie szczątkowych ilosci marihuany zostałem wzięty na komisariat i przesłuchany powiedziałem im że nie znam goscia od którego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.26 14:48:14

Ile metrów od budynku spłdzielczego powinien stać prywatny szpital

Wiem popełniłem błędy ? /spółdzielczego /i jeszcze jeden / łóżek /
ale to wina klawiatury :)
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.25 23:21:56

Czy trzeba zlozyc sprawdozdanie roczne?

Witam,
Czy w przypadku gdy spolka zoo de facto nie zaczela zadnej dzialalnosci, nie ma przychodow i skladane byly tylko zerowe deklaracje vat to trzeba przygotowac i skladac sprawozdzanie roczne?
Pzdr ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.25 22:49:5

Pilnie potrzebuje pomocy :(

Opisze pokrótce mój problem.Tamtego roku wyleciałam za granicę z dziećmi(14i9lat)bez zgody męża.On założył mi sprawę o uprowadzenie dzieci i ustalenie miejsca ich pobytu przy nim.Wróciłam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.25 18:30:56

zasilek pielegnacyjny i alimenty dla dziecka,gdy przebywa ono z matka za granica

czy na forum nie zaglada zaden prawnik? by moc mi cokolwiek tutaj odpowiedziec? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.25 17:16:40

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika