Forum prawne (strona 548)

przymus wykupu mieszkania?

Mam pytanie dotyczące wykupu mieszkań socjalnych. Nie stać mnie na zaproponowaną kwotę na wykup mieszkania. Czy nowo powstała wspólnota może mi jedynej osobie, która nie wykupi mieszkania podnieść ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.4 12:43:9

alimenty i wspólne konto

12 czerwca miałam sprawę o rozwód bez orzekania o winie i od razu rozwód dostałam. Opiekę nad dzieckiem i alimenty 700 zl. Alimenty do 10 każdego miesiąca od uprawomocnienia się wyroku. 20 czerwca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.4 12:38:32

podatek od spadku po latach

Odziedziczyłam po rodzicach dom ( testament notarialny,nie mam rodzeństwa,tylko ja dziedziczę ).Mama zmarła w 2004 a ojciec w 2005 roku.Nie przeprowadziłam postępowania spadkowego,chciałabym wiedzieć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.4 12:35:21

zachowek a wydziedziczenie

Odziedziczyłem po dziadku, mieszkanie własnościowe. Prócz mnie dziadek miał jeszcze syna (mojego ojca), którego wydziedziczył (nie utrzymywali ze sobą 15 lat kontaktu) oraz drugiego wnuka czyli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.4 12:30:20

nie zapłacone OC

na zarejestrowanie auta ma pani 30 dni od dnia zakupu, jeździła Pani niezarejestrowanym samochodem???? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.4 11:52:35

przekształcenie spółki z o.o.

Problem powstanie jeżeli wygenerują się przychody z niepodzielonych zysków ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.4 11:47:51

W jakim terminie ZUS zobowiązany jest do wypłaty mi polskiej emerytury i od kiedy powinien ją wypłacać.

W jakim terminie ZUS zobowiązany jest do wypłaty mi polskiej emerytury i od kiedy powinien ją wypłacać. Wniosek o emeryturę złożyłem w marcu 2010 roku. Ponieważ emerytura moja jest łączona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.4 8:29:0

ZUS-składka zdrowotna po 10 latach

ZUS-składka zdrowotna po 10 latach Witam
Prosiłabym o podpowiedź osobę która posiada wiedże i mogłaby mi podpowiedzieć jak poradzić sobie z ZUS-em.
W latach 2000-2002 prowdziłam działalność ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.3 20:44:24

2011.7.3 20:7:51

można sprzedać spadek bez informowania?

Wszyscy spadkobiercy pozostają współwłaścicielami w częściach równych całego spadku. Bez zgody jednego ze współwłaścicieli pozostali nie będą mogli sprzedać nieruchomość (mogą jedynie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.3 17:14:36

kwota wynagrodzenia wolna od poboru

Jeżeli w ramach potrąceń komornik pobrał więcej niż przewidują przepisy kodeksu pracy, sugeruję napisać skargę na czynności komornika
adw. Piotr Meller
tel. 502 199 050 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.3 17:3:35

czy sąd przesłuchuje dzieci przy rozwodzie?

W sprawach o rozwód dzieci stron do 17 roku życia nie mogą być świadkami. Dzieci będą natomiast rozmawiały z biegłymi sądowymi z RODK (Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno Konsultacyjny), którzy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.3 16:59:49

czy mam nadal płacić alimenty?

Teoretycznie dopóki obowiązuje poprzednie orzeczenie alimentacyjne ma Pan obowiązek regulować alimenty na dziecko do rąk jego matki. Należy wystąpić do Sądu o orzeczenia dotyczącego obowiązku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.3 16:53:33

rozdzielnośc majątkowa w trakcie małżeństwa

To zależy czy oprócz zniesienia wspólności majątkowej małżeńskiej dokonacie również podziału majątku wspólnego. W przeciwnym razie spłaty dotyczyć będą majątku wspólnego.
adw. Piotr ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.3 16:29:35

kiedy sąd może nie udzielić rozwodu?

Sąd może odmówić rozwodu jeżeli stwierdzi, iż nie nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia. Małżonkowie muszą przekonać Sąd, iż ustały pomiędzy nimi wszelkie więzi małżeńskie, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.3 16:22:53

Witam.Mam pytanie czy będę miał problem z uzyskaniem pozwolenia na budowę jeżeli do mojej działki

Witam.Mam pytanie czy będę miał problem z uzyskaniem pozwolenia na budowę jeżeli do mojej działki (którą planuję kupić)dojazd jest przez drogę o szerokości 6 m a na odcinku działki poprzedzającej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.3 12:53:22

Prowadzenie dzialalnosci (samozatrudnienie) zarejestrowanej w UK w Polsce

witam

prosze o wszystkie informacje na temat jak w tytule.\

Czy mozna miec zarejestrowana firme w UK a mieszkac w Polsce?
Czy mozna pod ta firma wykonywac prace w Polsce?
Jak wyglada rozliczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.3 11:44:32

Dzialalnosc w UK a praca w Polsce

witam

prosze o wszystkie informacje na temat jak w tytule.\

Czy mozna miec zarejestrowana firme w UK a mieszkac w Polsce?
Czy mozna pod ta firma wykonywac prace w Polsce?
Jak wyglada rozliczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.3 11:42:35

Czy pracodawca może wręczyć naganę członkowi zarządu związków zawodowych bez uprzedniego poinformowania

Czy pracodawca może wręczyć naganę członkowi zarządu związków zawodowych bez uprzedniego poinformowania przewodniczącego związków? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.2 17:56:27

Praca na umowę zlecenie bez umowy...

Witam, mam mały problem i chciałabym prosić o poradę.
Kilka dni temu zostałam przyjęta do pracy.Szef zlecił mi wykonanie badań wstępnych, aby następnie móc podpisać ze mną umowę. Udałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.2 13:8:3

2011.7.2 11:24:35

Witam, mam 3 pytanka : Po 1 - czy robienie drugiej osobie zdjec erotycznych bez jej wiedzy i zgody (np.

Witam, mam 3 pytanka :
Po 1 - czy robienie drugiej osobie zdjec erotycznych bez jej wiedzy i zgody (np. podczas snu) jest naruszeniem prywatnosci? Z jakiego paragrafu mozna to zaskarzyc? Czy to podchodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.2 1:38:53

delegacje sluzbowe

otrzymalam delegacje na szkolenie poza miejscem zamieszkania a w pracy w tym dni mialam nocna zmiane.Kadrowa poinformowala mnie po przyjezdzi ze delegacje sa tylko wtedy kiedy pracuje sie w godzinach dziennych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.1 21:58:28

proszę o pomoc

Witam. Mam problem. Chcę podać ojca mojego dziecka o alimenty. Nasza córka ma 3 latka. Jestem w trakcie szukania pracy , ponieważ moja córka dopiero od września idzie do przedszkola. Jesteśmy na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.1 21:32:59

Fotoradar

Zanim mandat zostanie wystawiony przyjdzie do właściciela pojazdu informacja o zdarzeniu i pouczenie o konieczności wskazania osoby która prowdziła pojazd. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.7.1 19:34:46

dziadkowie rodziną zastępczą

Jeśli nie jest Pan ani matka dzieci pozbawiony praw rodzicielskich to dziadkowie nie mogą być rodziną zastępczą - dzieci mają już pełnoprawnych opiekunów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.1 19:32:16

2011.7.1 19:30:38

przyjąłem niesłuszny mandat!

Teraz to już tylko sąd może wycofać mandat. Ale udowodnienie przed sądem, że nie spożywało się zwykłego piwa tylko bezalkoholowe to bradzo trudna sprawa. Tak więc nie pozostaje nic innego jak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.1 19:29:57

darowizna darowizny

witam mam taki problem rodzinny moja babcia darowala swojej corce nieruchomosc corka babci podarowala ja swojej corce czy w tym przypadku zachowek po babci chodzi o darowana nieruchomosc bedzie sie komus ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.1 18:5:42

Jak zmienić właściciela firmy?

Jak zmienić właściciela firmy? Moja małżonka prowadzi firmę. Jak prawnie wygląda zmiana właściciela (na męża), który jest obcokrajowcem. Dziękuję. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.1 17:29:39

przywlaszczenie

Witam, mam taki maly problem a zapewne otrzymam tutaj pomoc.
Pozyczylem od brata (brat jest wlascicielem) samochod i go troche zniszczylem (zatarlem silnik)
Pojechalem do mechanika i zapytalem ile bedzie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.7.1 15:57:48

jazda pociągiem bez legitymacji

Jeżeli w chwili wystawiania mandatu był Pan żeczywiście uczniem uprawnionym do ulgi za przejazd jest szansa na odzyskanie pieniędzy.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.1 14:54:15

nastanie chaos w przychodniach lekarskich?

Lekarze do  ostatniej chwili spodziewali się, że termin wejścia w życie przepisów zostanie przesunięty w dodatku brakuje systemu alektronicznego ułatwiającego rozliczanie się ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.1 14:51:3

nie mogę przekazać podatku na organizacje dobroczynne ?

Projekt nowelizacji ustawy o PIT i ordynacji podatkowej dopuszcza możliwośc przekaznia podatku w sytuacji gdy rozlicza nas pracodawca. Ustawa jeszcze nie została uchwalona ale są szanse że uda się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.1 14:41:9

przekształcenie użytkowania we własność

Przepisy określaja, że o takie przekształcenie mogą wystąpić osoby fizyczne, będące użytkownikami wieczystymi nieruchomości zabudowanych m.in. na cele mieszkaniowe, albo przeznaczonymi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.1 14:35:44

odszkodowania za opóźnienia pociągów

A czy PKP nie będzie się wykręcało winą opóżnienia? Że jak opóźnienie wystąpiło nie zwiny przewożnika to nie zapłacą, często firmy się tak wykręcają! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.1 14:29:0

zmiany w TBS-ach?

Narazie sa tylko propozycje do projektu nowelizacji ustaw. Ministerstwo proponuje wykup mieszkania przez najemców od TBS po cenach rynkowych, oraz ochronę lokatorów w razie upadłości.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.1 14:23:29

Egzekucja z wierzytelności

Może ktoś mi wyjaśni jak mam postąpić, gdy komornik zawiadamia mnie, że zajęcie wierzytelności przysługującej dłużnikowi od najemcy mieszkania okazało się bezskuteczne, ponieważ adresat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.1 14:16:33

Czy kierownik Zakładu Pracy może być przewodniczącym Zwiazku zawodowego?

Czy kierownik Zakładu Pracy może być przewodniczącym Zwiazku zawodowego? Instytut Onkologii Gl-ce posiada różne zakłady:Zakład Radioterapii,Zakład Biologii,Zakład epidemiologii itd. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.1 14:10:54

kserowanie dokumentu w banku

Nie ma znaczenia, w jaki sposób pozyskane zostaną dane, ważne jest to jaki jest zakres pozyskiwanych danych. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.1 14:9:6

zwrot podatku za grunt

W takiej sytuacji jeżeli winę za niemożność zrealizowania umowy ponosi właściciel gruntu to można domagać się od niego odszkodowania. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.1 14:0:16

na ile hotel może obciążyć moje konto?

Hotel jest uprawniony do obciążenia karty wyższą kwotą niż ta, na jaką zgodził się klient, jest to zabezpieczenie na wypadek ewentualnych szkód, które zostaną odkryte już po wyjeździe ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.1 13:50:11

odwołanie od decyzji ZUS

Złożyłam odwołanie od decyzji ZUS do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych,po upływie tygodnia dostałam wezwanie na komisariat w sprawie w której się odwoływałam. Tam dowiedziałam się ze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.1 13:41:36

A jeśli nie otrzymałam kartki z kodem to jak mogę sprawdzić czy mój dowód jest gotowy?

A jeśli nie otrzymałam kartki z kodem to jak mogę sprawdzić czy mój dowód jest gotowy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.1 13:41:30

warto zgłaszać sprawę?

Napadnięto mnie i znajomego, ciosy od tylu w głowę, przywłaszczenie mienia ale raczej o niewielkiej wartości. Prawdopodobnie monitoring wskaże sprawców. Zakladać sprawę robić z tego halo? warto? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.1 13:39:33

aplikacja sędziowska a sprawa o zniszczenie mienia

Studiuje prawo, a w przyszłości mam zamiar startować na aplikacje sędziowską. Sęk w tym, że dokonałem zniszczenie cudzego mienia, sprawa zamkneła się na etapie postępowania przygotowawczego, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.1 13:35:15

zamiana wyroku na grzywne

witam , dostałem wyrok 4m-ce ograniczenia wolności 25 stawek dziennych. Chciałbym to zamienić na kare grzywny, w sądzie dowiedziałem się ze muszę napisać pismo w sprawie tej zamiany. Tylko mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.1 13:26:55

przyjąć mandat czy nie?

Gdy do przekroczenia prędkości rzeczywiście doszło, nie warto odmawiać przyjęcia mandatu, sprawa trafi do sądu, a kierowca narazi się na dodatkowe koszty. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.1 11:39:5

stanę przed sądem za molestowanie?

O to mój problem. Mam chłopaka, który ma 17 lat, ja mam 22.. Jego rodzice nie akceptują tego związku. Matka powiedziała mi że założy w sprawę w sądzie o molestowanie. Które wg mnie jest bezpodstawne. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.1 11:31:24

dług z przed lat

kilka lat temu ok 8-10 jeszcze za czasów studenckich rozwiązałem umowe z operatorem sieci komórkowej. Operator nałożył na mnie kare pieniężną. Następnie mój dług wykupiła firma windykacyjna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.1 11:20:17

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika