Co zrobi, gdy Cyfra + nie chce przyjąc wypowiedzenia umowy abonamentowej?

Odpowiedzi w temacie (2)

logopeda10

11.2.2011

Witam, W listopadzie zadzwonił przedstawiciel z Cyfry + i zaproponował niodpłatne świadczenie z kanału HBO na okres półroczny. Rodzice zgodzili się, tylko pod tym warunkiem, że usługa będzie darmowa. Przez kilka kolejnych dni nie mieliśmy podłączonego dodatkowego programu HBO, został on uruchomiony dopiero po około tygodniu czasu, po czym po kilku następnych dniach został wyłączony. Po Nowym Roku, do zapłaty przyszedł rachunek powiększony o kwotę ok.19zł z tytułu korzystania z kanału HBO (mimo, że usługa miała byc darmowa). W związku z tym, rodzice na piśmie wypowiedzieli umowę, z powodu niedotrzymania przez operatora warunków umowy (bo naliczali opłatę za kanał HBO, który raz byl, a raz go nie było i który został podłączony mimo braku wyrażenia przez rodziców zgody na jego podłączenie), która o dziwo nie została przyjęta. W rozmowie telefonicznej (a nie jest raczej z naszej strony możliwe udowodnienie faktu przebiegu z rozmowy) zostaliśmy poinformowani o tym, że nie możemy wypowiedziec umowy przed końcem okresu jej obowiązywania, czyli do końca września 2011 r. Za kolejny okres przysłano nam kolejne rozliczenie, ponownie powiększone o opłatę 19zł z tytułu podłączenia kanału HBO. Przy okazji dodam, że rodzice zawierali umowę z Cyfrą (było to bodajże w 1999 r.), która została 3 lata temu (kwiecień 2008 r.) rozwiązana, a następnie została zawarta nowa (telefonicznie, stąd dokładnie nie wiemy do kiedy trwa ta umowa i konkretnie na jakich warunkach, a wszelkie prośby telefoniczne, bo pisma są ignorowane, o przesłanie umowy sa bezskuteczne). Nie wiem co robic, czy kolejne wysyłanie operatorowi na piśmie wypowiedzenia umowy ma jakis sens i skutek prawny, czy lepiej złożyc reklamację. Chciałabym, aby to sie wszystko szybko zakończyło.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

abby26

2011-03-06 19:45:29

Trzeba przeczytać umowę i zobaczyć na jak długo została podpisana i jesli w warunkach jest, że rozice godza się na darmowe HBO przez kilka miesięcy za darmo, to czytaj dalej po tym okresie do momentu wygasnięcia umowy lub wskazanego okresu trzeba płacić za HBO.

abby26

2011-03-06 19:47:20

Prosze telefonicznie dowiedzieć się do kiedy tra umowa. A poza tym wszystkie rozmowy są nagrywane. gdyby wnieść sprawę do sądu oni będa musieli te rozmowy udostępnić, tylko trzeba pamietać kiedy się dzwoniło do nich. Jesli ma się bilingi i zna ich numer to mozna wyszukac.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: