Forum prawne (strona 544)

Odroczenie kary

Czy jeżeli złożyłam wniosek o odroczenie wykonywania kary i nie wprowadzanie wyroku do czasu rozpatrzenia przez sąd to czy takie pismo hamuje faktycznie wprowadzenie wyroku do rejestru??? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.14 14:29:54

zadłużenie i komornik

Mam takie pytanie, mój dług jest na jakieś 2tys. wobec banku, czy jak komornik będzie mi coś ściągał z renty to nie przyjdzie do mnie do domu? Jak jest na koncie to mu wystarczy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.14 14:7:13

spłacony kredyt a jednak odsetki

6 lat temu miałam kredyt i spłaciłam go w ciągu roku, jednak dzis okazało sie ze przyszło do mnie pismo z banku z wezwaniem do uregulowania zaległosci w spłacie za ten kredyt, za niespłacone odsetki, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.14 13:59:32

OC za sprzedany samochód

Mam takie pytanie, co mam zrobic w przypadku kiedy nie mam umowy kupna-sprzedaży, bo gdzieś zgubiłem, a przyszło mi że musze zapłacić ratę OC za samochód, co mam zrobic aby nie płacić tego OC? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.14 13:53:40

Witam,w 2004 roku dostałam mandat na PKP za brak dopłaty do pociągu pośpiesznego,kwota mandatu 120zł.mandatu

Witam,w 2004 roku dostałam mandat na PKP za brak dopłaty do pociągu pośpiesznego,kwota mandatu 120zł.mandatu nie zapłaciłam,przychodziły upomnienia,koszty sądowne w sumie 600zł.Ostatnie pismo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.14 11:9:48

obowiązki zarządcy we wspólnocie mieszkaniowej

Witam,
mieszkam w starym budownictwie na mokotowie, mieszkanie jest własnościowe i mam wspólnotę mieszkaniową. Nie wiem czego mogę wymagać od zarządcy. Zauważyłam, że licznik wody kręci się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.14 9:57:17

Uprzejmie proszę o opinię prawną do poniższej sprawy: W protokole uzgodnień nabycia udziału w

Uprzejmie proszę o opinię prawną do poniższej sprawy:
W protokole uzgodnień nabycia udziału w nieruchomości i przejęcia gruntu w wieczyste użytkowanie oraz w akcie notarialnym, kupujący - właściciele ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.14 9:9:38

problemy spadkowe

Jeżeli ziemia stanowiła majątek zmarłego ojca, Pańska matka jako spadkobierczyni nie może samodzielnie dysponować przedmiotem wchodzącym do masy spadkowej (również działką gruntu). Wymaga to ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.14 0:35:15

komu należy się zachowek?

Zachowek przysługuje wyłącznie zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy. Rodzeństwo spadkodawcy nie ma prawa do zachowku
W razie pytań proszę o kontakt
adw. Piotr Meller
tel. 502 199 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.14 0:27:37

Problem ze spłatą kredytu

Dzięki wielkie za odpowiedź, na pewno porozmawiam sobie z windykatorem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.13 21:28:2

czy mogłabym odzyskac alimenty które otrzymuje matka na mnie.mimo ze nie mam dokumentów które trzyma

czy mogłabym odzyskac alimenty które otrzymuje matka na mnie.mimo ze nie mam dokumentów które trzyma matka i nie chce mi oddac naleznych mi alimentów
i czy mogłabym w jaki sposób je sciagnac od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.13 19:30:11

Jestem po wypadku, kiedy na przejściu dla pieszych zostałem potrącony przez pojazd samochodowy.Zamierzam

Jestem po wypadku, kiedy na przejściu dla pieszych zostałem potrącony przez pojazd samochodowy.Zamierzam w trakcie rozprawy domagać się od sprawcy kary pieniężnej (tzw.nawiązki).Kazano mi złożyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.13 16:33:42

wymogi dla taksówkarza

Witam, jakie wymogi trzeba spełniać aby móc świadczyć usługi przewozu osób? Czy wymogi dla taksówek są inne niż dla tzw. iCar-ów (i innych)? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.13 15:33:4

emerytury wojskowe

Po zmianach aby uzyskać wyższe świadczenie trzeba uczestniczyć w szkoleniu (160 h w roku), lub wykonywać zadania w tym zakresie (też co najmniej raz  wroku) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.13 15:27:15

zwolnienia w urzędach

No nie do końca , np. urzędy skarbowe z Mazowieckiego dostały pismo z warszawskiej Izby Skarbowej wzywające je do zmniejszenia zatrudnienia  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.7.13 15:24:29

zwrot kosztów budowy kanalizacji

Jeżeli ktos dokonał wpłaty z tytułu partycypacji w inwestycji gminy, może domagać się jej zwrotu w związku z unieważnieniem uchwał.  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.7.13 15:18:37

opodatkowanie darowizny

Mam taką sprawę dostałam pieniądze od ojca w formie darowizny, jestem w związku małżeńskim, mamy wspólność majątkową. Czy istnieje obowiązek zapłaty podatku od spadku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.13 15:10:4

czy gmina odpowie?

Obowiązek kontrolowania wpisów, wynikający z ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, dotyczy tylko niektórych usług i transakcji. Nie jest on obowiązkowy dla wszystkich.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.7.13 15:2:38

jak zabronić widzenia z dzieckiem

Można złożyć do sądu wniosek o zmiane widzeń z dziećmi w zmiązku z nowymi okolicznościami, równierz można zlecić badania w RODK i przedstawić w sądzie.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.13 14:24:8

apelacja w sprawie rozwodowej?

Dziś sąd wydał wyrok w sprawie o rozwód z winy obojga, niestety wyrok nie jest po mojej myśli. Jak w tej sytuacji składać apelację czy będę mieć szansę dopowiedzieć to co niedopowiedziane? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.13 14:4:58

rozliczenie podatku rachmistrza

Tak, ale nie dolicza się ich do dochodów z pracy, bo są to przychody z działalności wykonywanej osobiście.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.13 14:2:55

zabezpieczenie alimentów

Mam takie małe pytanie, rozprawę miałam pod koniec miesiąca i dostałam zabezpieczenie alimentów, od kiedy pozwany ma zapłacić? czy już za miesiąc w którym była rozprawa? czy od następnego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.13 14:0:4

dług ojca z pozbawionymi prawami

Czy jest możliwa egzekucja kredytu z dzieci, jeżeli ich ojciec był pozbawiony praw rodzicielskich i miał zakaz zbliżania się do nich? Dzieci nie były pełnoletnie w chwili śmierci ojca. Nie było ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.13 13:57:28

terminowe spłaty

Komornik który prowadzi egzekucje mówił się ze mną że mam wpłacać po 500 zł miesięcznie,jeśli płace terminowo to czy może dodatkowo wejść na pensje męża?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.13 13:35:54

Renta po zmarłym

Adresy nie maja znaczenia, niema obowiązku informowania instytucji o takich rzeczach, mama będzie mogła bez problemu wystąpić o rentę  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.13 13:33:5

komornik na alimenty

Ile maksymalne komornik może zabrać z mojej pensji w związku z zaległościami alimentacyjnymi? Bardzo proszę o podanie kwot złotowych. Nie bardzo rozumie artykuły odnoszące się do tego zagadnienia. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.13 13:29:48

mandat od pkp

Po jakim czasie nastepuje przedawnienie mandatu od pkp, chodzi o przechodzenie po torach w miejscu niedozwolonym ? Czytałem gdzies ze rok, a jak sie rozpocznie postepowanie to rok i 3 miesiące. ? Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.13 13:28:3

wjazd na działce

Mam taki problem. W akcie notarialnym jest napisane że jest ustanowiona służebność drogi, ale niema wytyczonego kawałka na wjazd. Ale czy inne osoby przyjeżdżające do sąsiada również mogą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.13 13:23:13

podatek od imprezy firmowej

Jeżeli nie ma możliwości na obliczenie ile kosztował udział pracownika to ni ezapłaci on podatku od uczestnictwa w takiej imprezie.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.13 13:2:29

zmiana urlopów wypoczynkowych?

Nie wiadomo jak się to przełoży na nasze urlopy, rzecznik generalna wydała opinię, że 18 m. to okres wystarczający  by skorzystać z prawa do urlopu wypoczynkowego, ale niewystarczające ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.13 12:47:11

Ochrona dan osobowych.

Witam, Jesli na moim portalu uzytkownik ktory sie rejestruje bedzie podawal dobrowolnie dane (imie, nazwisko, adres zamieszkania, tel) musze rejestrowac to do giodo? Dane beda przechowywane tylko przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.13 11:4:57

długi za mieszkanie

Roszczenia przedawniają się tylko jeśli wierzyciel nie podejmuje żadnych korków w celu odzyskania długu. Jeśli jest komornik, to ma prawomocne orzeczenie sądu. Jeśli orzeczenie jest prawomocne, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.13 7:14:46

zwrot kosztów badań

Sprawę może przedyskutować z Państwową Inspekcją Pracy. Doradzają bezpłatnie z zakresu prawa pracy. Można ich też poprosić o przeprowadzenie kontroli u pracodawcy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.12 20:25:7

Ojciec prawny vs. ojciec biologiczny

KODEKS RODZINNY - OBOWIĄZUJE DO 6 miesięcy od urodzenia się dziecka, nie ma na co czekać tylko pisać do sądu. Można podejść do kuratorów sądowych rodzinnych przy sądzie rejonoym - oni na pewno ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.12 20:23:42

ZUS a zwolnienie z pracy

Jeśli kończy się umowa, pracodawca nie musi nic robi. Po wygaśnięciu umowy stosunek pracy ustaje automatycznie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.12 20:23:8

wypowiedzenie i wypłata wynagrodzenia

Ma Pan dwie możliwości:1. zawiadomienie Państwowej Inspekcji Pracy o sytuacji panującej u pracodawcy połączone z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli prawidłowości wypłacania wynagrodzeń za czas ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.12 20:21:20

koszty egzekucji

Zgodnie z uchwałą SN z 9 września 1987 r. III CRN 233/87 wierzyciel, który bez potrzeby powoduje wszczęcie egzekucji, sam powinien ponieść wywołane tym postępowaniem koszty. Niestety nie podał ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.12 20:11:51

Nakaz zaplaty

Trzeba złożyć odwołanie od nakazu zapłaty i przedstawić swoje stanowisko oraz dowody. Sąd rozpatrzy odwołanie i wyda decyzję w tej sprawie. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.7.12 19:20:37

dług za telefon

Roszczenia przedawniają się tylko jeśli wierzyciel nie podejmuje żadnych korków w celu odzyskania długu. Jeśli jest komornik, to ma prawomocne orzeczenie sądu. Jeśli orzeczenie jest prawomocne, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.12 19:16:12

Jestem 25 letnią kobietą, moja mama rozwiodła się jak miałam 3 lata, po roku wyszła za mąż. Na

Jestem 25 letnią kobietą, moja mama rozwiodła się jak miałam 3 lata, po roku wyszła za mąż. Na moje utrzymanie płacił w alimentach biologiczny ojciec, z powodu tego mam jego nazwisko a nie mojego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.12 16:39:40

prywatna działka a brzeg rzeki

W sprawie granicy działki :
art. 15. 1. Linię brzegu dla cieków naturalnych, jezior oraz innych naturalnych zbiorników wodnych stanowi krawędź brzegu lub linia stałego porostu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.12 15:9:24

Ile zabiera komornik?

Komornik może zająć 50% wynagrodzenia, ale od zajęcia wolna jest kwota najniższego wynagrodzenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.12 15:3:6

praca a studia dzienne

Zgodnie z prawem obowiązuje pana okres wypowiedzenia zapisany w umowie o pracę.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.12 14:58:41

kiedy gmina zadecyduje o przewłaszczeniu

Przepisy które przymuszały do przewłaszczenia traca ważność  9 sierpnia 2011 r. (DzU nr 21, poz. 109) ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.7.12 13:27:53

samochód z obciążeniem?

Ostatnio kupiłem samochód, który jest obciążony komornikiem właściciel prze to nie chciał dać mi dokumentów mam tylko umowę kupna sprzedaży chciałem zarejestrować samochód, ale nie wiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.12 13:10:2

przedawniony dług?

Mam problem.sąd wydał nakaz zapłaty w sprawie został wniesiony przez firmę windykacyjną z powodu niepłacenia rachunków za komórkę. Minęły już 3 lata od daty zapłaty,więc wg.mnie dług jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.12 13:7:22

sofnięcie polecenia zapłaty

Opłaty w banku są za to niewielkie, ale trzeba pomiętac że cofnięcie przelewy oznacza nieuregulowanie faktury z dostawcą w terminie i naraża na odsetki.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.12 13:0:34

bank ściga za odrzucone długi

Witam, w 2007 roku zmarł mój ojciec, ja i mama złożyłyśmy odrzucenie spadku poza tym mam jeszcze brata. Mam małoletnie dziecko, odrzuciłam w jego imieniu spadek,od kiedy liczy się termin 6 miesięcy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.12 12:51:40

na ile urlop wychowawczy ?

Mam takie pytanie jestem na urlopie macierzyńskim, mam umowę na czas określony i chciałam wiedzieć na ile mogę iść na urlop wychowawczy po macierzyńskim? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.12 12:46:57

wynajem fikcyjnych mieszkań

Z tego co ja wiem to udostępnianie ofert mieszkań z ogólnodostępnych baz nie jest pośrednictwem w obrocie nieruchomościami.  Takiemu przedsiębiorcy wystarczający jest wpis do ewidencji ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.7.12 12:33:36

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika