praca na pol etatu i zajecie komornicze

Odpowiedzi w temacie (3)

blankawalk

27.12.2011

czy komornk bedzie mi zajmował wynagrodzenie, jesli zatrudnie sie na pol etatu? prosze o pomoc kogos w temacie. Stale uzyskuje zbiezne informacje.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

bomboniera76

2011-12-27 11:57:30

nie powinien raczej Cie scigac i targac krwawice z wypłaty

filip_k

2011-12-27 13:22:07

Tak naprawdę, to może. To zależy nie od wymiaru etatu, tylko od wysokości wynagrodzenia oraz powodu jego zajęcia.

xyntia50

2011-12-28 09:06:39

To jest tak, w przypadku egzekucji alimentów potrącenia z wynagrodzenia mogą wynosić maksymalnie 60% pensji bez względu na jej wysokość, tzw. trzynastki(13) podlegają 100% egzekucji komorniczej!! Jeśli egzekucja nie dotyczy alimentów to wówczas należności mogą wynosić maksymalnie 50% pensji. Ale egzekucji nie podlega wynagrodzenie w najniższej ustawowej wysokości. Pytanie jak się ma sprawa w wypadku pół etatu, czy liczy się panu etat na który pan pracuje, czy wysokość pensji? Tzn czy jeżeli zarabia pan mniej niż tysiąc na miesiąc, czy może to pół etatu jest z etatu całego który nie jest płacony jak minimalna krajowa.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.12.2017

  Dlaczego mieszkania trafiają na licytacje komornicze?

  Brak możliwości spłaty zobowiązań jest najczęstszą przyczyną zlicytowania nieruchomości dłużnika. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Jakie są inne powody licytacji nieruchomości?

 • 27.5.2017

  Bazy ofert pracy dla nauczycieli

  W okresie wprowadzania nowego ustroju szkolnego ustawodawca zobowiązał dyrektorów szkół do zamieszczania informacji o wolnych stanowiskach pracy na stronach internetowych kuratoriów (...)

 • 25.6.2012

  Praca zmianowa

  Praca zmianowa jest dopuszczalna bez względu na stosowany u danego pracodawcy system czasu pracy. Oznacza to, że zarówno w podstawowym czasie pracy, jak i przedłużonym czas pracy, w ruchu ciągłym, (...)

 • 9.6.2019

  Jak nawiązywany jest stosunek pracy?

  Nawiązanie stosunku pracy wymaga zgodnego oświadczenia woli pracownika i pracodawcy bez względu na podstawę zatrudnienia.

 • 25.3.2015

  Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)