e-prawnik.pl Porady prawne

praktyki zawodowe

Odpowiedzi w temacie ()

typppp

28.12.2011

Czy ktos orientuje się w praktykach zawodowych? Do mojej kafejki internetowej przychodzą
często młodzi ludzie ze szkół policealnych z pytaniem o mozliwość odbycia praktyki zawodowej
polegającej na np. zapoznaniu sie z siecią komputerową. Odmawiam im bo myślę, że przepisy w
takim przypadku są takie same jak nauki każdego innego zawodu.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

teofil16

2011-12-28 11:36:52

praktyki powinny byc platne i tyle!

gnob kulisy

2011-12-29 09:17:50

powinny być, ale tak naprawdę praktyki moga być płatnę nie muszą, zapoznaj się z tym dokładnie, bo robisz im przysługę pozwalając im odbyć praktyki, a sam mozesz dzieki temu znaleźć dobrego pracownika;)

mona 42

2011-12-30 09:29:41

no ..

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Praktyczna nauka zawodu Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej osoby, ale jak wygląda to (...) czytaj dalej»

 • praktyki zawodowe - czas trwania dobry wieczór. Mój problem wygląda następująco: Musiałam zmienić miejsce praktyk ze względu na likwidacje tamtego zakładu. Czy w takim przypadku zmienia mi (...) czytaj dalej»

 • Gdzie na praktyki? Witajcie, mam pytanie: gdzie odbywaliście praktyki studenckie z Prawa ? Potrzebuję odbyć obowiązkową praktykę i zastanawiam się gdzie. Doradźcie gdzie warto składać papiery? (...) czytaj dalej»

 • Czy nalezy mi sie urlop Wychowawczy Witam mam umowe na czas określony do 31-07.2014 a termin porodu mojej partnerki jest na 2.10.2013. Moja partnerka chodzi do szkoły jest i ma praktyki zawodowe ostani (...) czytaj dalej»

 • Co należy zrobić aby otrzymać świadczenie w postaci \"wczasów pod gruszą\"? Co należy zrobić aby otrzymać świadczenie w postaci \"wczasów pod gruszą\"? To, czy pracownik może skorzystać z (...) czytaj dalej»

 • Praca w soboty Witam mam pytanie odbywam praktyki zawodowe w zakładzie prywatnym i czy jestem zmuszona pracować w soboty? z góry dziękuję za pomoc czytaj dalej»

 • Praca w soboty witam, mój szef chce, żebym pracowała w sobotę, a za to mam wolny dzień w tygodniu. karzą nam jednak pracować w każdą sobotę, a dni wolne w tygodniu możemy sobie wybierać. czy (...) czytaj dalej»

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. ALE PONOC TRZEBA PRZEPRACOWAC (...) czytaj dalej»

 • Co zrobić? Niewiem co o tym myśleć. Mój pracodawca naliczył mi 26 dni urlopu.Z moich wyliczeć i dokumętów zawartych na tym serwisie powinienem mieć 20 dni. W czsie zawodówki pracowałem jako (...) czytaj dalej»

 • Przyuczanie do Zawodu. Witam, mam 17 Lat i chodziłem do szkoły zawodowej, odbywając praktyki, 2 dni w tygodniu, lecz rzuciłem zawodówke, i zapisałem się do żaka, szkoły weekendowej a dokładniej (...) czytaj dalej»

 • Brak doświadczenia zawodowego w CV. Jutro chce zanieść moje CV do sklepu odziezowego,jednakże mam problem. Zupełnie brak mi jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego. W takim razie co mam umieścić (...) czytaj dalej»

 • Ratunku Kruk ściga PILNE Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką opłat. Cyfra została podłączona (...) czytaj dalej»

 • Społeczny kurator sądowy Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, obowiazki wynikaja (...) czytaj dalej»