Forum prawne (strona 438)

podnajem pokoju - wielkie problemy

Wszystko zależy od tego co jest w tym oświadczeniu, skoro nie podpisywałyście umowy to ona was nie obowiązuje. Moim zdaniem powinnyście płacić do tego czasu jak będziecie tam mieszkać. Jeśli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.26 14:5:7

jak wypowiedzieć umowę na czas określony

Jeśli w umowie nie ma podanych konkretnych sytuacji, w których mogą państwo zerwać wcześniej umowę niestety nie ma takiej możlwiości, bez porozumienia z właścicielem.
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.26 13:57:21

Rozliczenie wyjazdu pracodawcy i pracownika - sposób na ujęcie tego w KPiR.

Jak rozliczyć koszty delegacji jeśli wyjazd jest robiony przez przedsiębiorcę i pracownika?
Czy dla pracownika wypisujemy delegację a pracodawca odlicza swoją cześć jako KUP?
No i jak ugryźć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.26 13:21:19

Budowa domu a VAT Jaką stawkę VAT stosuję się przy budowie domu prywatnego o powierzchni 370 m2?

Budowa domu a VAT

Jaką stawkę VAT stosuję się przy budowie domu prywatnego o powierzchni 370 m2? Buduję dom rodzinny o powierzchni 370 m2. W 2010 roku przy budowie domu miała zastosowanie obniżona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.26 12:2:17

Do wynajęcia powierzchnia handlowo-biurowa w centrum Katowic - Apiss Center Point

Nieruchomość zlokalizowana w dzielnicy Śródmieście przy głównym deptaku ul. Mielęckiego 10, w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Mariackiej, Staromiejskiej, Dworcowej. Budynek charakteryzuje się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.26 11:3:46

świadek

Mój syn jest świadkiem w sprawie, psychopata zaatakował jego kolegę nożem. Złożył zeznania na policji, rozpoznał mężczyznę. Czy możliwe jest aby nie musiał brać udziału w rozprawie jako ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.6.26 11:0:1

Praca bez płacy - czyli trochę liczb mówiących o lekceważenia pracowników przez pracodawców!!

Państwowa Inspekcja Pracy stwierdziła że na początku tego roku, w I kwartale liczba osób które zgłosiły problemy z wypłatami wynosiła aż 30 tysięcy osób, kwota jaką pracodawcy byli winni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.26 10:8:44

alimenty dla osoby 19 letniej uczącej się

Witam.

Mam pytanie.

Osoba lat 19, rodzice po rozwodzie.
Matka za granicą, ojciec w mieście podjęcia studiów.
Osoba będzie starać się mieszkać na własną rękę i na swój koszt.

Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.26 9:43:50

Kontrola NIK w Poczcie Polskiej.

Nie zaskoczę zapewne większości z was stałych bywalców forum, jak i osoby sporadycznie lub pierwszy raz tu zaglądające tym iż po kontroli Poczty Polskiej przez Najwyższą Izbę Kontroli, stwierdzono ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.26 9:36:32

śmierć brata i sprawy po pogrzebie

Z tego co kojarze to zasiłek pogrzebowy przysługuje każdemu kto pokrywa koszta pogrzebu, stypy, opłaty za księdza, za kostnice i za wszystko co jest ściśle powiązane z tym "dniem". Tak więc może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.26 9:12:9

Reader\'s Digest

Reader\'s Digest to banda oszustów, a poczta im w tym pomaga!! Co to za opcja paczka za darmo i list z bloczkiem wewnątrz paczki nie wiadomo skąd. Sprawę tych państwa należy zgłosić do UOKiK!! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.26 9:8:33

Prośba o umorzenie mandatu

Czy jest możliwość aby policja czy sąd umorzyli mandat ze względu na bardzo trudną sytuację finansową i rodzinną. Niestety po nałożeniu na mnie mandatu mąż spowodował kolizję samochodem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.26 8:32:24

Warsztat samochodowy żąda dodatkowych pieniędzy - poza uzgodnionymi warunkami, może zatrzymać samochód?

Warsztat samochodowy żąda dodatkowych pieniędzy - poza uzgodnionymi warunkami, może zatrzymać samochód? Witam!
Proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu z niezbyt uczciwym właścicielem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.26 5:7:46

Odmowa przyznania świadczenia przez PZU.

Witam, chciałbym prosić o pomoc. Mianowicie niecałe 1,5 roku temu zerwałem na meczu w klubie ACL i uszkodziłem łękotkę przyśrodkową. Oczywiście byłem ubezpieczony w tym klubie w PZU, po skończeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.25 17:33:42

Dobry adwokat w okolicach Krakowa.

Mogę polecić mec. Daniela Bieszczada, przyjmuje przy Zaleskiego w Krakowie; kancelaria do wygooglowania w sieci. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.25 16:14:1

alimenty niemoc komornika

Witam. Chcialem sie dowiedziec czy jest mozliwe ze komornik nie ma mozliwosci sciagania alimentow z bylego meza mojej narzeczonej. Sytuacja jest nastepujac : moja narzeczon ma.zasadzone 600 zl miesiecznie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.6.25 14:42:33

Zalanie mieszkania.

Myślę, że jak najbardziej tak, jeśli sąsiedzi robią to notorycznie to ewidentnie świadczy o tym, że w ich mieszkaniu jest coś zrobione nie tak jak trzeba i oni mają obowiązek zrobić z tym porządek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.25 14:17:0

podniesienie czynszu

To zależy od umowy, jesli jest w niej taki zapis to tak ale z odpowiednim wyprzedzeniem, natomiast jeśli nie ma to w takim przypadku trzeba podpisywać nową umowę z nową wysokością czynszu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.25 14:12:54

Ugoda dotycząca przebiegu granicy między 2 działkami

Szanowni Państwo!

W 1998 r. została zawarta ugoda w obecności uprawnionego geodety, (w której jest stwierdzenie, że ma ona moc wyroku sądowego), pomiedzy sąsiadami. Sprawa ta była prowadzona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.25 11:48:33

Choroba psychiczna a rozwód

W dniu 17 lutego 2005 roku Sad Apelacyjny w Łodzi wydał wyrok, cyt." Rozwiazanie małżeństwa przez rozwód" - i na tym koniec. W ten sposób zarówno powód jak i pozwana nie maj prawa do alimentów ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2012.6.25 9:53:30

Zmiany w szkolnictwie.

Mieliście zawsze myślenice jak byliscie dziećmi lub ich rodzicami, dlaczego ksiazki co roku są inne?! Czy wiadomości emzieniaja sie az tak szybko? Dlaczego nie jestescie w stanie sprzedac prawie nei ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.25 8:1:45

reklamacja rowera z allegro

Na allegro zakupiłem rower/składak dla dziecka produklcji PRl-owiskiej.
W ciągu 7 dni od zakupu rozwaliły się pedały, sprzedający wymienił na nowe bez problemu, następnie po miesiącu sporadycznego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.25 7:54:52

Sprzedaż mieszkania ze spadku 2012.

Czołem.

W 2007r. otrzymałem w spadku po babci mieszkanie i zapłaciłem podatek. W 2008 sprzedałem to mieszkanie. Powinienem zapłacić podatek od sprzedaży? Notariusz przy sprzedaży powiedział, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.25 7:51:11

Zapomoga

Chciałem zapytać, czy jest możliwość, żeby podatek za zapomogę został zapłacony przez pracodawce? Czy musi go ponieść pracownik, który zapomogę otrzymał? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.25 7:48:51

Podatek od wzbogacenia sie.

Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób jest naliczany podatek od wzbogacenia się a
tytułu gry na giełdzie papierów wartościowych? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.25 7:46:46

E-deklaracje

Hej, mam pytanie czy chcąc rozliczyć się drogą elektroniczną należy przygotować się na jakieś wydatki? Ile się czeka na podpis elektroniczny, na czym dokładnie on polega i ile to coś kosztuje? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.25 7:46:17

Opieka medyczna a refaktura oraz Vat.

Witam, podpisałam umowę dotycząca dodatkowej - nieobowiązkowej opieki medycznej dla pracowników.
Objęłam nią też moich kontrahentów. W przypadku pracowników nie mam problemu z rozliczaniem
pakietów, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.25 7:44:26

Ryczałt a rodzaj branży.

Cześć. Chciałbym się dowiedzieć w jakiej kwocie podatek ryczałtowy płaci się gdy zajmujemy się sprzedażą wyprodukowanych przez siebie towarów takich jak np. obrazy nadrukowywane cyfrowo(sprzedaż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.25 7:42:29

Wniosek o urlop na zadanie.

urlop na żądanie najpóźniej w dzień urlopu może pan złożyć, szef powinien od razu się do niego ustosunkować. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.25 7:36:25

2012.6.25 7:35:37

zniewazenie flagi na Euro 2012

art. 137 par. 2 kk i art. 138 par. 1 kk ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.25 7:35:18

czy nalezy mi sie zasilek pogrzebowy?

Stypa też zalicza się do kosztów pogrzebu, jak ma pan na to kwity, faktury lub paragony, to może się pan starać o zwrot kosztów. Częściowy co prawda i % podzielony w porównaniu z kosztami z resztą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.25 7:32:55

2012.6.25 7:30:54

2012.6.25 7:30:24

agencja towarzyska

Kodeks karny w Polsce przewiduje kary za prowadzenie domów publicznych, czyli za sutenerstwo, gdyż właścicielom lub osobom prowadzącym agencje towarzyskie nie sposób jednak dowieść zarzutu czerpania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.25 7:28:30

Jak stwierdzić nabycie spadku ?

Zgodnie z art. 1025 § 1 kc, sąd na wniosek osoby mającej w tym interes stwierdza nabycie spadku przez spadkobiercę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.25 7:26:9

Umożenie podatku - ktoś słyszał o takim przypadku?

wszystkich umoRZeń, czy jakiegoś konkretnego? chodzi o darowiznę, spadek, zaległy podatek dochodowy? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.25 7:25:8

Kradzież karty płatniczej- jaki obowiązek ma Bank?

Pan ma obowiązek jak najszybszego zastrzeżenia karty. Potem już o nic się pan nie martwi. Wszystko co się z kartą dzieje po Pana zgłoszeniu z kartą i kontem, jest już kwestią banku. Pan i Pańskie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.6.25 7:22:31

KRUK PROSZĘ O PORADĘ

Witam
Otrzymałem od kruka pismo dotyczące długu za fakturę orange z 2007r.
Dzwonilem do Pani z kruka i mówię jej że dług jest dawno przedawniony i że nawet mam pismo z sądu iż dług uległ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.24 23:52:2

Minimalna odległość domu od drogi powiatowej

Proszę o odpowiedź jaka jest wymagana minimalna odległość zabudowy domu mieszkalnego z nietypową zewnętrzną, odkrytą, klatką schodową od drogi powiatowej.

W moim przypadku odległość od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.24 18:40:15

Witam!jestem matką córki która za dwa tyg skończy9mc,ja nie pracuje..17 marca skończył mi się

Witam!jestem matką córki która za dwa tyg skończy9mc,ja nie pracuje..17 marca skończył mi się zasiłek macierzyński i jeden dzień zabrał mi do kuronia..Ojciec dziecka nie interesuje sę małą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.24 16:5:18

Obniżenie czynszu w związku ze strefą kibica

Nasz lokal jest we wrocławskim rynku , w związku ze strefą kibica zostaliśmy całkowicie odgrodzeni (2,5m płot z reklamami) od potencjalnych klientów. nasze obroty w tym miesiącu spadły o 50%-70%. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.24 14:29:10

Uszkodzony towar i brak protokółu w chwili dostawy

Kilka dni temu zamówiłam przez internet lodówkę. Została dostarczona kolejnego dnia i odebrana przez babcię, gdyż nie było mnie w domu.

Po powrocie zauważyłam znaczną rysę na drzwiach lodówki.
Jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.24 12:47:57

Uszkodzony towar i brak protokółu w chwili dostawy

Kilka dni temu zamówiłam przez internet lodówkę. Została dostarczona kolejnego dnia i odebrana przez babcię, gdyż nie było mnie w domu.

Po powrocie zauważyłam znaczną rysę na drzwiach lodówki.
Jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.24 12:22:7

Ujawnienie informacji o zadłużeniu

Witam,
pobieram kredyt studencki. Bank wysyłając zawiadomienie o moim zobowiązaniu kredytowym do
poręczyciela pomylił adres i doszło ono do zupełnie przypadkowej osoby (znajoma
poręczyciela). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.23 22:21:15

Czy mogę postawic budynek na działce rolnej ?????

Czy mogę postawic budynek na działce rolnej ????? Posiadam działkę rolną o powierzchni 14 arów (grunty rolne klasy V, VI). Chciałbym na niej postawić budynek gospodarczy (altankę bądz cos w tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.23 21:58:18

oszukał pup w łodzi

oszukał pup w łodzi otrzymał dotacje i wystawił fałszywe faktury co można zrobić by o tym powiadomić pup ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.23 12:26:49

2012.6.23 1:59:11

Slub z Amerykaninem

Witam znalazłam się w podobnej sytuacji, proszę powiedz mi czy to ty składałaś wniosek w jego imieniu w sądzie czy to on go skłądał. I czy pobierałaś w ambasadzie takie zaświadczenie iż Stany ... Zobacz wątek

16 odpowiedzi

2012.6.23 0:35:39

wypowiedzenie umowy a obowiązek pracy w systemie nadgodzinowym

Czy będąc na wypowiedzeniu (wypowiedzenie 3 miesięczne) mam obowiązek pracy w systemie nadgodzinowym? Chciałbym zaznaczyć, że podstawą wypowiedzenia jest likwidacja stanowiska pracy co w moim rozumieniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.6.22 20:32:26

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika