e-prawnik.pl Porady prawne

błąd lekarski

Odpowiedzi w temacie (1)

wilkuś

29.4.2011

Witam...

Do jakiego sądu można pozwać lekarza?

Niestety na mojej osobie został popełniony błąd lekarski. Została mi źle poskładana ręka i teraz cierpię na jej niedowład.
Na pewno to był błąd lekarza, bo moje złamanie kwalifikowało się na operacje, a on zrobił to ręcznie i popełnił okropny błąd!!!

co mogę zrobić?

Proszę o pomoc!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Annegi

2012-01-17 13:52:10

Możesz Wilkuś ubiegać się o odszkodowanie na drodze cywilnoprawnej. Z reguły zaczyna się od Sądu Rejonowego (w zależności od wysokości kwoty roszczenia). W grę wchodzi odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, zadośćuczynienie za ból i cierpienie, rekompensata za utracone korzyści, czasem różnego rodzaju renty, np. wyrównawcza, na zwiększone potrzeby. Będzie potrzebna pełna dokumentacja medyczna. Odszkodowania z tytułu błędów medycznych związanych z błędami podczas zabiegów i operacji dotyczą sytuacji, gdy pacjent doznał uszczerbku na zdrowiu, który NIE stanowi prawdopodobnego następstwa zabiegu. W przypadkach ewidentnych, możliwe jest uzyskanie odszkodowania nawet na drodze polubownej. Lekarze mają ubezpieczenia oc i likwidacja szkody leży po stronie Ubezpieczyciela. Co innego sprawa karna, w której chodzi o udowodnienie winy sprawcy, w tym przypadku lekarza i ukaranie, gdy wina zostanie wykazana. annegi@interia.pl, tel. 512 610 442

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM