Forum prawne (strona 432)

czy osoba która opisała mnie w gazecie do tego dodała zdjęcia z zamazaną twarza ale łatwo wywnioskować

czy osoba która opisała mnie w gazecie do tego dodała zdjęcia z zamazaną twarza ale łatwo wywnioskować z niego że to ja może być podana przezemnie o zniesławienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.17 21:45:45

Usuwanie ram na skrzynki kwiatowe

Witam!

Czy lokator może sobie odciąć stare, zardzewiałe ramki na kwiaty? W nocy ktoś wspinał się po nich i istniało zagrożenie włamania. Czy to jest karalne, jeżeli zostały usunięte?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.17 20:34:3

kradzież roweru

Witam
Do pracy dojeżdżam rowerem. Zarządca budynku gdzie pracuję nakazał mi pozostawianie roweru w garażu budynku w miejscu gdzie znajdują się stojaki rowerowe. Stojaki rowerowe są monitorowane. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.17 15:20:11

Bezplatna porada prawna w Szczecinie...

Bardzo prosze osoby, ktore cos wiedza lub prawnikow ktorzy moga udzilic....jak w temacie.

Dziekuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.17 14:29:23

Najem lokalu i zwrot kaucji

Bardzo prosze kogos znajacego sie na temacie o pomoc. Moja sprawa w skrocie. :)

Podpisalem umowe najmu pokoju w mieszkaniu z osoba upowazniona. Na umowie widniala zapis o kaucji w wysokosci x zl oraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.17 14:16:35

umowa najmu na czas oznaczony a kaucja

Hey :) czy moge jeszcze tutaj zadac pytanie odnosnie najmu i kaucji tej sympatycznej studentce III roku prawa? Czy Renata R jeszcze tu jest? Prosze o info. Moze na prv ? grzegorz.cor@gmail.com

Dziekuje ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.7.17 14:10:34

witam mam 27 lat jestem po operacji kregoslupa, aby moc otrzymac rente powinienem miec spelnione 4 lata

witam mam 27 lat jestem po operacji kregoslupa, aby moc otrzymac rente powinienem miec spelnione 4 lata okresow skladkowych i nieskladkowych, 3 miesiace po skonczeniu studiow tj w wieku 25 lat podjalem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.17 13:59:22

niezdolnosc do pracy, brak okresow skladkowych

niezdolnosc do pracy, brak okresow skladkowych witam mam 27 lat jestem po operacji kregoslupa, aby moc otrzymac rente powinienem miec spelnione 4 lata okresow skladkowych i nieskladkowych, 3 miesiace po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.17 13:58:10

Chomikuj.pl - będzie pozew grupowy i zamknięcie portalu?!

Wow! udało się wreszcie zebrać 10 podmiotów? po 2 latach? brawo! :D ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.17 11:44:50

Dofinansowanie unijne do hodowli kóz - szukam osoby która się zna na tym!!

Witam!
Mam pomysł na swój interes, swoją działalność gospodarczą. Chcę zacząć hodować kozy. Rasa mięsna-burska. Spory przyrost masy, bardziej opłacalne niż rasy mleczne. Tylko niestety ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.17 9:35:45

uszkodzenie samochodu przez pieszego.

Jeżeli zajmował większą część chodnika, to nie jest to pani wina. Co innego teraz te oskarżenia. Jak jest pani pewna swego, i nie ma innych świadków tego zdarzenia, min. którzy nie potwierdzą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.17 9:17:44

Polski Terrorysta Islamski z Warszawy. Są już zarzuty.

Boże, jak to się stało że Ja o tym nic nie słyszałem... A zatrzymanie było spokojne, czy \"na glebe, nie wiesz z kim tańczysz\"?? On był polskiego pochodzenia, jakie wyznanie, pracujący uczący ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.17 9:16:11

Podwyżka mandatów drogowych.

Moim zdaniem to dobra decyzja. U nas przepisy się zaostrzają, ludzie narzekają, ale słusznie się dzieje. Bo Polska zajęła 1 miejsce w UE, pod względem śmiertelnych wypadków samochodowych!! Życie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.17 9:13:46

2012.7.17 9:11:7

Wynagrodzenia urzędników.

Powiem szczerze że też mnie to denerwuje. Jest to robienie z ludzi idiotów, i prawie takie samo skurczysyństwo jak premie co roczne dla prezesa PZPN mimo "0" wyników. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.17 9:10:35

Będzie łatwiej zlicytować lokal sąsiada.

Moim zdaniem to chyba nawet zbyt łatwo będzie można zlicytować "człowieka". To napewno jest zgodne z konstytucją? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.17 9:9:39

Zwrot gruntów zajętych przez ogródki działkowe.

proszę pana dopóki nie powstanie nowa ustawa w tej sprawie, to mamy 18 miesięcy starych zasad. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.17 9:8:42

Nierząd kontra Fiskus.

Właśnie, jak taka prostytutka ma udowodnić że nią jest, to jest dobry patent^^
Ma filmy ze sobą w roli głównej wysłać, czy może zdjęcia?? Pewnie najlepiej przespać się z naczelnikiem Fiskusa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.17 9:7:57

Lista osób podejrzanych o zatajanie dochodów.

Hehehehe uffff... myślałem że z imienia i nazwiska :P a to tyklo zawody. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.17 9:6:16

Data przekazania mieszkania, prawo wlasnosci a oplaty

[cytat]
Czy kupujacy maja prawo do narzucenia mi czynszu za sierpien w takiej sytuacji?
[/cytat]

Pomylilam sie - 25/08/12 = mialo byc 25/07/12.

Btw - mam na mysli czy jesli podpisze umowe sprzedazy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.16 22:11:17

CZY MOŻNA NIE WPUŚCIĆ DO KOŚCIOŁA JEDNEGO Z RODZICÓW W CZASIE ŚLUBU?OJCIEC MIAŁ WYROK W SPRAWIE

CZY MOŻNA NIE WPUŚCIĆ DO KOŚCIOŁA JEDNEGO Z RODZICÓW W CZASIE ŚLUBU?OJCIEC MIAŁ WYROK W SPRAWIE KARNEJ O ZNĘCANIE SIĘ NAD RODZINĄ I PO 20 LATACH CHCE SIĘ ZJAWIĆ NA ŚLUBIE. JA NIE ŻYCZĘ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.16 21:59:14

Podział mieszkania!

Witam.
W najbliższym czasie zamierzam wnieść pozew rozwodowy. Nurtuje mnie jednak jedna kwestia. Wraz z mężem zamieszkaliśmy w moi mieszkaniu które należało wówczas do wspólnoty mieszkaniowej. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.7.16 12:35:38

Niezależne Stowarzyszenie Działkowców.

Proszę o poradę
Czy w zwiazku z nie konstytucjonalnością ustawy o Ogródkach Działkowych, można już zakładać osobne stowarzyszenie działkowców?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.16 9:55:19

Praca wakacyjna - smażalnia.

Nie bądź głupi, umowa albo podziękuj. Jak ci kasy nie dadzą to potem jak ją odzyskasz, co? Poza tym problemy s fiskusem możesz mieć. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.16 9:37:21

Za niska emerytura?! Sprawdź jak podwyższyć emeryturę !!!

no i niby jak to ma podwyższyć moją emeryturę???? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.16 9:35:13

TVN dostało karę od KRRiT.

W trakcie programu były jazdy, o ktorych przed emisja nie byłoby wiadomo, tak wiec tutaj nie było innej opcji. Ale kara słusznie, bo w penwym momencie nie wiedziałem czy to program o modelingu czy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.16 9:27:44

Wstawienie się na rozprawę...

Witam Sprawa wygląda następująco, mniej więcej w Kwietniu Gdy jechałem z 2 kolegami za nauką jazdy która po wyjeździe z ronda jechała całe 30 km/h postanowiłem Ją wyprzedzić w miejscu dozwolonym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.15 22:1:5

Obrażanie w smsach oraz na portalach internetowych.

Zerwałam zaręczyły. Powodem tego było to że facet ciągle czegoś ode mnie wymagał. Ciągle tylko sprzątałam, chodziłam do szkoły, w weekendy pracowałam, gotowałam. Robiłam w domu wszystko. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.15 19:32:21

urlop dp zdrowia renta

Witam. Mam kilka pytań. Czy będąc na urlopie dla podratowania zdrowia nauczyciel może starać się o rentę chorobową ( inwalidzką) w trakcie urlopu ? W przypadku otrzymania renty nauczyciel ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.15 14:27:43

wyliczenie zachowku

troche za mało informacji żeby precyzyjnie określić wartość zachowku ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.15 11:50:58

Malarnia

Witam
Planuje rozbudować moja firmę. Niestety do tego potrzebuje wybudować niewielką (8m x 4m) malarnię. Czy taka budowa wymaga pozwolenia na budowe czy można to podpiąć pod budynki gospodarcze? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.15 11:49:40

Samowola

Witam,

Odziedziczylam stary dom (zbudowany we wczesnych latach 90), jest to samowola budowlana choc gmina wie o istnieniu domu bo pobiera podatki, jest zreszta wiele takich przypadkow w okolicy.

Dzialka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.14 16:10:7

wyłączenie odpowiedzialności za zobowiązania finansowe

Czy w Polsce nie ma prawa? Dlaczego chroni się oprawców kobiet, pozwalając im na dostanie życie???
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.14 13:28:34

Umowa kupna psa

Witam kupiłem rasowego psa od hodowcy, w umowie jest jeden paragraf który brzmi: W przypadku kiedy Kupujący nie może już dłużej sprawować opieki nad zwierzęciem, Sprzedający ma prawo przejęcia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.14 12:54:30

Domki działkowe - sprzedawać czy trzymać?

Nie masz żadnych już praw ,wszystko co włożyłeś w działkę warzywno-owocową będzie wkrótce nic nie warte.Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.14 9:35:15

Wezwanie do złożenia SD-3 - i co dalej... ?

Witam,

Wczoraj do mojej mamy z US przyszło wezwanie żeby złożyła "SD-3 Zeznanie podatkowe o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych".
Sprawa wgląda tak, że chyba chodzi o samochód po moim zmarłym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.14 7:9:29

Wypowiedzenie z pracy w Niemczech

Pracuje w Niemczech od 1 lutego 2011r. 13.07.2012 chciałam złożyć wypowiedzenie z pracy z dniem 15 lipca 2012. Nie przyjeli mi tego wypowiedzenia ,ponieważ powiedzieli ,że muszę je złożyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.13 18:10:38

Sprzedałam nie dawno samochód. Tzn. powiedzmy, że go sprzedałam. Kupujący wpłacił zaliczkę 200zł.

Sprzedałam nie dawno samochód. Tzn. powiedzmy, że go sprzedałam. Kupujący wpłacił zaliczkę 200zł. Resztę miał wpłacić do 6 lipca i nadal nie mam pieniędzy określonych w umowie. Samochód ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.13 15:3:22

bezpłatne porady prawne w krakowie

Od jakiegoś czasu Kancelaria Radcowska Mariusza Borucha też udziela bezpłatnych porad prawnych, tylko trzeba się umówić wcześniej tel. (12) 395-35-58. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2012.7.13 13:22:37

uchylenie się od bycia świadkiem-pokrzywdzona

Znajoma została napadnięta. Bandyta podbiegł do niej i próbował wyrwać torebkę. Gdy nie chciała oddać - przewrócił ją, wyrwał torebkę z całą zawartością - portfelem, komórką itp. i ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.7.13 12:2:38

Prawo pracy, a dostęp do napojów dla pracownika.

Hej pracuje od neidawna i poraz pierwszy jako pracownik biurowy. Czy mam prawo jako taki pracownik do napojów w pracy. Wiecei takich jak kawa czy herbata. Prosta rzecz. Żadna arabica srica, czy puerh ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.13 10:53:11

Nie przestrzeganie sygnalizacji świetlnej przez kierujacego pojazdem.

Witam. Jade jade jade, jestem prawie że na pasach, 65 na liczniku, zaraz przed pasami jak jestem, zapala się pomarańczowe światło. Moment jest taki że nie wiadomo czy stawac czy sie zatrzymywac, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.13 10:50:49

Katarzyna Waśniewska - Matka Madzi - z zarzutami morderstwa dziecka.

Nareszcie! Stało się to, co od dawna było nie ukniknione, gdyż matce Madzi, czyli Katarzynie Waśniewskiej postawiono zarzuty zabójstwa córki i aresztowano ją tymczasowo na 3 miesiące.

Mimo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.13 10:44:39

Wypadek śmiertelny za granicami kraju.

Witam, jeżeli obywatel kraju, pełnoletni zginie w górach na terenie innego państwa, dajmy na to w UE. To kto zapłaci za jego akcje ratunkową ratowników górskich, pobyt w szpitalu-nawet krótki, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.13 10:42:52

Czy może być kilka organizacji związkowych w jednym zakładzie pracy?

Wówczas organizacje muszą w ciągu 30 dni przedstawić wspólne stanowisko. W innym wypadku tracą swój wpływ na uzgodnienie regulaminu i pracodawca ustala go samodzielnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.13 10:16:50

2012.7.13 10:16:2

Aż 24 artykuły ustawy o ROD niezgodne z konstytucją!!

Jestem ciekaw czy z zdążą z nowym projektem ustawy przez te 18 miesiecy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.13 10:13:46

MEN wybrał wykonawcę e-podręczników.

No zobaczymy co z tego wyjdzie, bo znowu wybrano najtańszą opcję jak z autostradą, mała znana firma, pierwsze kroki na rynku i odrazu taki kontrakt... podejrzane jak dla mnie, albo ryzykowne. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.13 10:13:4

Ustawy o związkach partnerskich będą skierowane do dalszych prac w Sejmie.

Słusznie, sprawa nie może zostać oddana do "niszczarki" sejmowej i tyle, jesteśmy cywilizowanym demokratycznym krajem w XXI wieku, a nie formaliną i państwem biurokratycznym. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.13 10:12:10

Zasady wydawania pozwolenia na broń i badania okresowe - myśliwy.

To straszne, ale faktycznie osoby z koła myśliwskiego robią pozwolenie na broń raz, i koniec. Nawet policjani sa bardziej restrykcyjnie sprawdzani niż oni. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.13 10:9:47

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika