Forum prawne (strona 429)

jak się pozbyć komornika

Mam brata który jakiś czas temu rozwiódł się z żoną przysądzono mu kwotę 900 zł alimentów na dwoje dzieci alimenty te opłaca regularnie co miesiąc ale jakiś czas temu sprytna eks z powodu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.26 20:50:28

Kontroler MPK może zatrzymać mnie siła w tramwaju?!

dwa razy? to recydywa. Jest proste rozwiązanie. Zacznij jeździć z ważnym biletem, a nie będziesz miał więcej tego problemu. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.7.26 20:9:41

komornik a darowizna

komornik a darowizna witam serdecznie moje pytanie to ; czy komornik moze zająć mieszkanie darowizne które dostałam wgrudniu 2011 roku na poczet zadłuzenia ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.26 19:17:23

naziemna telewizja cyfrowa-opłaty

Bardzo proszę o podpowiedź w mojej sprawie.
Otrzymałam od spółdzielni pismo, w którym mnie informuje, że w związku ze zmnianami nadawania sygnału telewizyjnego z analogowego na cyfrowy należy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.26 15:20:8

Umowa zlecenie - nałożenie kary na firme przez klienta

Otóż jestem zatrudniona na umowę zlecenie i pracuje na cały etat.
Ostatnio na firmę w której pracuje klient nałożył karę, a mój pracodawca powiedział, że ja i inny pracownik będziemy się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.26 14:17:49

kontakty z bratem

Witam, mam 19 lat. Moja mama, która nie żyje ma syna z 2 partnerem . Jej syn, Oskar ma teraz 8 lat. Ojciec mojego brata zabrania nam kontaktów ze sobą, nie dociera do niego, ze to ja oskara wychowywalam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.7.26 12:0:31

picie alkoholu

Dwa dni temu siedziałem na placu obok szkoly ze znajomymi. Piliśmy piwo byly tam kamery. Czy cos za to grozi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.26 11:50:3

Świadek koronny.

PRzestępstwo to przestępstwo. Jak śię je popełnia to trzeba liczyć się z tym że nawet świadkowanie koronne nie pomoże. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.26 9:26:55

2012.7.26 9:26:16

Wynagrodzenie netto na umowie o pracę.

Jest jak najbardziej zgodne z przepisami, jednak powinno być zaznaczone że jest to wynagrodzenie netto! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.26 9:25:29

Zostawili 2 letnie dziecko na lotnisku. Grozi im 5 lat więzienia.

Podobało mi się jak wczoraj prawniczka w telewizji tłumaczyła że tak naprawdę to nie bylo przestępstwo ani wykroczenie. Jak pozostawienie dziecka, obcym osobą nawet na 15 minut przez rodziców, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.26 9:22:52

Zarażenie amebozą - odszkodowanie ?

Jeżeli nie opuszczał pan hotelu to pewnie można spróbować. Napewno od ubezpieczyciela dostanie pan pieniadze jakieś, za pobyt w szpitalu i leczenie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.26 9:14:11

Czy Policja ma prawo wszcząć postępowanie

Skoro zostało złożone zawiadomienie, to policja wręcz musi prowadzić postępowanie. Trudno będzie im jednak udowodnić wpływ alkoholu oraz kierowanie pojazdem, skoro nie został Pan zatrzymany, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.25 20:39:17

Dodatkowe obowiazki

Witam!
Pracuje w firmie kilka lat, mam umowe na czas nieokreslony,dwa lata temu dostalem aneks który podpisałem (zgodziłem się więc nie mogę mięć pretensji do pracodawcy),pracuję na dwóch działach. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.25 19:53:16

Wychowawczy i świadczenia rodzinne płatne czy nie?

Wychowawczy i świadczenia rodzinne płatne czy nie? Witam ,mam pytanie związane z urlopem wychowawczym.Otóż jestem zatrudniona w firmie od 4lat na umowe- czas nieokreślony,w tej chwili spodziewam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.25 13:57:19

pozwolenie na budowę

Dostałem od rodziców działkę, pzrepisali na mnie żebym mógł sobie postawić dom, czy jezeli działak jest budowlana i już teraz jest moja, to czy muszę wnosić o pozwolenie na budowę, czy mogą ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2012.7.25 10:26:30

przekroczenie prędkości na rowerze

Czy na rowerze też tzreba pzrestrzegać przepisów dotyczących ograniczenia prędkości? Jak mam rpawo jazdy to mogę dostac pkt karne za jazde na rowerze? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.25 10:22:56

Sprzedaż samochodu po nieboszczyku.

MAm pytanie.
Chcę kupić (lub otrzymać w darowiźnie) samochód zmarłego dziadka od mojej babci (babcia chce sprzedać samochód), która jest współwłaścicielem pojazdu. Oprócz mojej babci do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.25 10:21:40

Związki partnerskie odesłane na półkę.

Witam.
Co prawda nie odrzucono związków partnerskich jendak Sejm w tym głównie PO zrobiło unik, i narazie osunęło debate na ten temat na późniejszy czas. PO twierdzi że projekty miały \"nieusuwalne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.25 10:5:50

Wolność zgromadzeń

Prawo do zgromadzeń jest jednym z głównych praw obywateli demokratycznego państwa.
Prezydencka nowelizacja ustawy o zgromadzeniach próbuje jednak wmówić ludziom że ograniczenie możliwości wypowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.25 9:58:49

Porzucenie pracy = rozwiązaniu umowy o pracę?

W przypadku umowy zlecenie tak jest na pewno. Trudno mówić o rekompensacie za złamanie umowy w takim wypadku. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.25 9:14:8

2012.7.25 9:13:7

2012.7.25 9:7:57

Czy można opatentować znak \"Polska Walcząca\"??

Powstańcom się w głowie pomieszało, pewnie od niemieckich granatów co im się od chełmów odbijały odłamkami. To nie jest znak czyjś, tylko znak prawie jak narodowy. Patent na znak PW?! Paranoja ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.25 9:6:47

Odwołanie Rzecznika Praw Dziecka.

Jak dla mnie pan J.Owśiak się trochę zapędził, bo rzecznik nie jest od tego by być pieniaczem i krzykaczem, a z tego co widzę to jest główny zarzut pana Owsiaka. Pytanie jak reagują na rzecznika ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.25 9:4:24

Nowe prawo jazdy - znowu problemy.

Wlepienie kary miałoby sens jeżeli osoby odpowiedzialne za brak wejścia zmian na czas osobiście bekneły by za to, z własnej kieszeni a nie naszej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.25 9:2:49

Auta z kratką i VAT w 2012 roku.

Dołączam się z pytaniem. Jestem w kropce bo nie wiem jak teraz będzie traktowane moje auto. Proszę o odpwoiedź na pytanie powyżej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.25 9:1:58

Rekompensata za zajęcie ziemi pod Stadion Narodowy.

Szczerze jeśli ktoś sądzi że dzisiaj dostanie ziemie, w takim miejscu, po tylu latach, to jest albo głupi albo uczciwy i sam nie wiem co w tym momencie jest bardziej przykre. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.25 9:1:1

Alkohol i osoba nieletnia

Witam. Mam 17 lat (za 3 miesiące 18 ). Miesiąc temu zostałam zatrzymana przez policję razem z moją koleżanką, która ma tyle lat co ja. Wypiłyśmy po jednym piwie, a drugie miałam w torebce. Na ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.7.25 0:13:37

Płacę za strych jak za pokój

Witam. Posiadam mieszkanie własnoćsiowe mieszkam na poddaszu i posiadam pomieszczenie które nie nadaje się do uzytku:Zarwana podłoga 1 okienko cieknacy dach i płace za te pomieszczenie jak za pełnowartosciowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.24 23:7:23

Czy przysługuje okres do zerwania umowy bez ponoszenia kosztów ?

Witam.

18 lipca podpisałem umowę o wynajem mieszkania z dniem 1 sierpnia. Wszystko było w porządku, jednak teraz właścicielka zaczyna stwarzać sztuczne problemy... Boję się, że będzie coraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.24 21:25:8

Co grozi właścicielowi kamienicy za nie wydawanie kwitów za czynsz? Jeśli nie są one wydawane lokatorom

Mieszakam w kamienicy 17 lat. Miałem tymczasowe zameldowanie. Od siedmiu lat jestem \"bezdomny\", bo właściciel stwierdził, że nie muszę być już zameldowany. Od tamtego czasu nie dostaję kwitów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.24 19:4:0

umowa słowna - żądanie dopłaty

W tej sytuacji można się powoływać na zmianę umowy poprzez praktykę. Strony ustaliły w umowie 1500 zł, ale za porozumieniem stron umowa została zmieniona na 1000 zł. Zmiana odbyła się w formie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.24 16:21:22

Dzień dobry, na początek napiszę, że może być to dla niektórych niedorzeczne albo dziwne, ale

Dzień dobry,
na początek napiszę, że może być to dla niektórych niedorzeczne albo dziwne, ale dla nas jest to ważne. Jest nas czworo, ok 20 letnich chłopaków, czasami przesiadujemy w piwnicy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.24 15:27:12

Czy mogą nas wyrzucić z piwnicy?

Czy mogą nas wyrzucić z piwnicy? Dzień dobry,
na początek napiszę, że może być to dla niektórych niedorzeczne albo dziwne, ale dla nas jest to ważne. Jest nas czworo, ok 20 letnich chłopaków, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.24 15:26:23

Rozliczenie wody a podstawa prawna (przy braku uchwały)

Witam,

Zacznę od tego, że w mojej wspólnocie mieszkaniowej nie ma podjętej uchwały dotyczącej rozliczania wody.

Generalne ustalenie (ustne) Zarządu jest takie, że rozliczamy wodę ryczałtem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.24 13:12:37

Czy istnieje możliwość zrobienia sprawy spadkowej dla połowy majątku?

Czy istnieje możliwość zrobienia sprawy spadkowej dla połowy majątku? Po zmarłym pozostały dwie nieruchomości i 4 osoby dziedziczące, podatek od spadku jest za wysoki dla 2 osób dziedziczących, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.24 13:4:4

PZU nie chce wypłacić odszkodowania za stodołę !

Jakieś 2 miesiace temu tak poprostu runęła nam stodoła. Miała swoje lata ale Pani od ubezpieczeń przychodząc ją ubezpieczać nie twierdziła ze jest w złym stanie...Przyjechała zabrała pieniadze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.24 10:24:22

Zatrudnienie rodziny w firmie.

Mój ojciec zdecydował się zatrudnić członków naszej rodziny pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym, oraz 3 kuzynów i 4 kuzynki spoza naszej miejscowości. Jak powinno wyglądać opodatkowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.24 10:4:26

Kiedy prawidłowo złożyć wniosek o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia

Kiedy prawidłowo złożyć wniosek o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku?
Dość zawiły problem - przynajmniej dla mnie.
1- wniosłem pozew o ustalenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.24 10:3:40

Dziś w Sejmie związki partnerskie.

Witam ! Skoro nie ma żadnych prawnych powodów do odrzucenia Związków Partnerskich, to decyzja o ich dalszym losie będzie wyłącznie polityczno-światopoglądowa. Jestem ciekaw jak się zacznie migać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.24 10:0:8

Renty dla mundurowych 2012.

Cześć. Do kiedy będą zgłaszane uwagi o ustawie o rencie mundurowych? Kojarzycie?
Chodzi mi o ten projekt że teraz bedzie 80% pensji na chorobowym zamiast 100% jak dotąd. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.24 9:56:25

Koniec z alkoholem na stacjach paliw?!

Mam pytanie, gdzie można zgłosić sprzeciw do tej ustawy która ma znieść możliwość zakupu alkoholu na stacjach paliw..?..?..?..?.. to jest jeden z najbardziej głupich pomysłów o których słyszałem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.24 9:52:23

Piwo w plenerze = piwo pod kościołem.

@kolonko pokazuje tutaj oczywiście skrajny przykład, a tak naprawdę chodzi o to żeby wieczorem usiąść w parku i grzecznie wypić browara za 4 zł zamiast, piwo na mieście za złotych 8 - 10. W ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.7.24 9:25:40

Afera taśmowa jako element kampanii wewnątrz PSL\'u.

Boże, wczorajsze wystąpienie Serafina było żenujące. Przepraszanie kolegów za to że się im podłożyło świnie(nie oceniam czy słuszną czy nie) i życzenie szczęśliwej drogi to już naprawdę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.24 9:22:8

Wypowiedzenie umowy zlecenia z 30 dniowym okresem wypowiedzenia

Umowa zlecenie możesz zerwać i tyle. Możesz też nie przyjść do pracy, i wtedy pracodawca rozwiążę ją za ciebie. Masz płacone za zlecenie, więc za coś co zrobisz ci płacą a nie za to że ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.24 9:20:4

Przedawnienie mandatu z MPK.

Rok od daty przejazdu roszczenie przewozowe traci wykonalność ( art. 77 kc), o ile przewoźnik nie zdążył do tego czasu wnieść sprawy do sądu i uzyskać wyroku to listownie listem poleconym. Roszczenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.24 9:18:26

Doświadczenie w CV

ooo wczoraj sobie właśnie u chłopaków wykupiłem usługę:) bardzo ciekawe są podcasty, ale to co jest zawarte w całości jest zdecydowanie bardziej rozbudowane.
Ostatnio są to najlepiej wydane ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.24 9:15:55

wydatki na dziecko

Witam
Opiekę nad moim siedmioletnim synkiem sprawuje moja była partnerka. Obecnie przebywam za granicą z synkiem widuję się kilka razy w roku. Za każdym razem gdy przyjeżdżam w jednio dniowe odwiedziny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.7.23 23:17:36

Studzienka, wodociągi, odszkodowanie

Witam,
Na działce mojej mamy jest studzienka (konkretnie na ogródku), chcieliśmy ją sprzedać ale nie możemy, bo stoi tam studzienka (postawili ją 40 lat temu jak babcia była w pracy, na planach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.23 22:2:38

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika