e-prawnik.pl Porady prawne

wspólny testament 2012

Odpowiedzi w temacie (5)

pabloo98

8.2.2012

Czy jest możliwe aby małżonkowie napisali wspólny testament w którym zapisują swoim dzieciom, rodzeństwu i reszcie rodziny co uważają za stosowne?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

julia32

2012-02-08 12:29:30

nie ma takiej opcji:)

aisza20

2012-02-08 13:39:23

nie mozecie panstwo miec wspolnego testamentu, bo jezeli zona umrze przed panem dajmy na to, to panu przysluguje spdaek po niej, dlatego potrebeny jest osobyn testament na kazdego z malzonkow. testament wspolny wprowadzal by zamieszanie

wrobel44

2012-02-08 14:44:59

no chyba ze macie panstwo zamiar umrzec w tym samym momencie...

janukowycz

2012-02-09 12:43:34

jakis prawnik moze to potwierdzic?!

grzegorz_miętki

2012-02-10 09:48:44

nie ma takiej opcji

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

• Wszystko się zgadza. Przejęzyczyłam się tylko - nie jest pani obdarowana ale jest na Panią testament. Efekt ten sam. Nalezy się Ciotce zachowek. Trzena by próbować wykazać, że Pani dawała pierniądze (...) czytaj dalej»

(Zobacz 5 odpowiedzi)

• Witam, w zeszłym roku (sierpień 2009) zmarł mój dziadek. Przed jego śmiercią został sporządzony testament. Babcia , która żyje nie chce aby najbliższa rodzina poznała treść. Zmienia wersje (...) czytaj dalej»

(Zobacz odpowiedzi)

• Dzień Dobry, Dom jest wspólny i nie ma podziału które pokoje są Pani, a które Pani. Jesli brat nie chce się podzialić, trzeba oddać sprawę w ręce sądu. Wszelkie naprawy dachu (...) czytaj dalej»

(Zobacz 1 odpowiedzi)

• tak, oczywiście jest taka możliwość ale wymogi co do takiej formy również istnieją, można doczytac na testamenty . pl czytaj dalej»

(Zobacz 1 odpowiedzi)

• Dzień dobry. Moja mama miała jednego brata, który wyjechał do Niemiec i tam się ożenił. Nie miał dzieci, nie dawno zmarł pozostawiając tzw. testament wspólny. W nim małżonek, który umiera (...) czytaj dalej»

(Zobacz odpowiedzi)