Forum prawne (strona 326)

Zasady wydawania pozwolenia na broń 2013

Na gazówkę chyba nie trzeba mieć pozwolenia, bo dużo sklepów ja sprzedaje od tak. Ale prosze pamiętać że gazówka to spory problem dalej, bo może spowodować więcje problemu niż pożytku. Lepiej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.29 9:59:8

Praca na dwóch etatach jest legalna?

Jak pan daje radę, poza tym może pan robić na 3/4 etatu w jednym miejscu i na 1/2 etatu w drugim. Urlopu maksymalnie może pan mieć jednak tyle co na jeden pełen etat, łącznie u 2 pracodawców. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.29 9:54:8

Przebywam za granicą i planuję dłuższy pobyt i chciałbym wymeldować się w Polsce, jednocześnie

Przebywam za granicą i planuję dłuższy pobyt i chciałbym wymeldować się w Polsce, jednocześnie jestem właścicielem ziemi ( 1ha ) czy mogę się wymeldować czy najpierw muszę przekazać (sprzedać) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.29 9:12:0

jakie papiery składamy w KRS przy zmianie adresu zamieszkania jednego ze wspólników spółki jawnej

jakie papiery składamy w KRS przy zmianie adresu zamieszkania jednego ze wspólników spółki jawnej i jakie są z tego tytułu opłaty? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.29 8:16:20

ile umów o prace na czas określony ?

umów na czas określony może być wiele mówi o tym dokładnie kodeks pracy a dokładnie dział II rozdział II umowa o pracę Art.251?.§ 1

z tego co widze trzecia umowa powinna być na czas nieokreślony ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.29 7:22:7

Problem z allegrowiczem

Witam. Mój problem dotyczy niedouczonego allegrowicza.Dokonałam zakupu,od razu dokonałam płatności za pomocą payU.Sprzedający upiera się,że nie ma konta w payu i mam wpłacić na konto,które ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.29 7:2:54

Praca na 3/4 etatu

Witam mam pytanie odnośnie pracy na 3/4 etatu w systemie cz-tero brygadowym.Sprawa moja jest już w sadzie pracy ponieważ nie wiem czy mam racje pracowałam po 8 godzin przez 4 dni dzień wolnego potem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.28 21:4:21

2013.1.28 20:10:18

reklamacje

Witam mam taki sam problem z reklamacja czy mógłbym prosic o wzór tego pisama
marcinkosakowski@wp.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.28 19:27:13

Czy MSW ma prawo podać moje dane osobowe i nr pesel firmie \\\"Millward Brown SMG/KRC\\\" zajmującej

Czy MSW ma prawo podać moje dane osobowe i nr pesel firmie \"Millward Brown SMG/KRC\" zajmującej się badaniami opinii publicznej? Otrzymałem pismo z tej firmy informujące mnie o tym, że moje dane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.28 19:26:34

Proszę o udzielenie odpowiedzi na pytanie czy włączając się do ruchu (wyjazd z parkingu podziemnego)

Proszę o udzielenie odpowiedzi na pytanie czy włączając się do ruchu (wyjazd z parkingu podziemnego) muszę udzielić pierwszeństwa przejazdu pojazdom poruszających się po drodze przy której umieszczone ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.28 18:36:47

Agresywny nabywca.

Taka uwaga z mojej strony. To nie jest agresywny nabywca, tylko kawał gnoja i tyle. Natomiast Pana dziewczyna nich zapamięta tą lekcję na przyszłość i zawsze dokumentuje przyjęcie zlecenia, choćby ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.1.28 18:30:49

Wyrzucenie z domu osoby niezameldowanej

Witam, moj problem jest powazny.
Otoz, zamieszkuje na codzien z babcia w jej mieszkaniu, w ktorym nie jestem zameldowana, ale w ktorym mieszkam piec dni w tygodniu. Zycie z nia jest przytlaczajace, od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.28 18:4:4

mam prawo jazdy kat b i czy musze miec swiadectwo kwalifikacji do przewozu powyżej 9-ciu osób

mam prawo jazdy kat b i czy musze miec swiadectwo kwalifikacji do przewozu powyżej 9-ciu osób ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.28 17:18:51

Czy muszę płacić alimenty, jeśli syn mieszka ze mną?

witam, jestem w trakcie trwania sprawy o zmianę wyroku w wykonywaniu władzy rodzicielskiej(po badaniach w RODK),z których wynika że dla dobra dzieci powinny być pod moją opieką,(w wyroku rozwodowym ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.1.28 17:7:17

Częściowy podział spadku.

Witam,

Nie bardzo rozumiem Pani pytania. Niezależnie od tego którą działkę będziecie Państwo dzielić w postępowaniu spadkowym i tak będą musieli wziąć udział w tym podziale wszyscy spadkobiercy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.28 14:42:27

czy odprawy dla zwalnianych nauczycieli dolicza się do ogólnych zarobków nauczycieli z gminy celem

czy odprawy dla zwalnianych nauczycieli dolicza się do ogólnych zarobków nauczycieli z gminy celem ustalenia kwoty wyrównania wynagrodzeń za poprzedni rok brak wyrównań wynagrodzeń dla nauczycieli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.28 14:33:42

Przyjęcie czy odrzucenie spadku

Witam,

Zgodnie z treścią Art. 992 kc podstawą obliczenia kwoty zachowku są również udziały spadkobierców którzy spadek odrzucili. Poza tym do ustalenia kwoty należnego zachowku bierze się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.28 14:29:47

Pełnomocnictwo radcy

Witam,
Czy ktoś z Was mógłby wyjaśnić mi ?
Dałam pełnomocnictwo radcy prawnemu do reprezentowania i prowadzenia sprawy cywilnej. Czy ten radca prawny może zostać pełnomocnikiem dla np. mojej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.28 13:47:11

pieniadze maza. mam do nich prawo ?

Witam, Oczywiście sama bez upoważnienia nie ma Pani prawa korzystać z konta męża. Jednak to, że konto było założone wyłącznie na męża nie znaczy, że środki na nim zgromadzone są jedynie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.28 13:44:59

dziedziczenie po babci

Witam, Testament musi być sporządzony własnoręcznie i podpisany przez testatora. Nie musi mieć formy notarialnej. Zgodnie z treścią art. 991 kc zachowek przysługuje zstępnym, małżonkowi oraz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.28 13:33:44

koniec

Witam, Oczywiście po tak długim okresie separacji może Pani złożyć pozew o rozwód. Jednakże sam rozwód nie załatwia sprawy z dzieckiem. W trakcie postępowania rozwodowego musicie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.28 13:7:7

Hipoteka-nieruchomości zaznaczone w "kosztorysie"?

Witam,

Mam takie pytanie, moja rodzina popadła w dosyć spore długi, jedyną opcją jest wzięcie hipoteki na niezabudowaną CZĘŚĆ działki na której stoi dom. CHodzi mi o to, że jeśli bank ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.28 11:50:11

Przełożona sprawa rozwodowa

Witam, dzisiaj miała się odbyć nasza pierwsza sprawa rozwodowa. Niestety rano zadzwonił do mnie prawnik i poinformował ze się nie odbędzie ponieważ Pani Sędzi zachorowała.
Ile czasu mniej więcej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.28 9:33:24

Ulga na wychowanie dziecka 2012/2013

Tu jest tekst nt. obliczania ulgi na dziecko http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/pit-2011-jak-obliczyc-ulge-na-dziecko.html Te zasady obowiązują po raz ostatni w tym roku. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.1.28 9:28:41

odsetki karne od dewelopera

Witam,

proszę o interpretację zapisu jaki mam w umowie z deweloperem:
"W przypadku niedotrzymania terminu przekazania do użytkowania lokalu, Deweloper zobowiązany jest zapłacić Nabywcy, za każdy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.28 9:15:55

Dobrowolne odejście z pracy.

Słyszał ktoś z was o dobrowolnych odejściach z pracy, korporacji najczęściej? Na przykładzie fiata, pracownicy którzy dobrowolnie odejdą z fabryki otrzymają dodatkowe odprawy. Słyszałem też ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.28 8:26:34

Wypowiedzenie podczas urlopu, można obejść przez pracodawcę???

Witam, czy jak w trakcie urlopu pracodawca zażąda powrotu pracownika, i sprowadzi go z wakacji po to aby wręczyć mu wypowiedzenie to wówczas można dać takie wypowiedzenie mimo iż pracownikowi został ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.28 8:22:37

Delegacja po godzinach 2013

Pracodawca może wysłać pracownika po godzinach pracy na delegacje o godzinie 16.30 (pracuje do 16) i że do pracy mam przyjść tego dnia normalnie o 8 i pracować do 16? Proszę o pilną pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.28 8:17:21

policyjne emerytury 2013

Jak jest z tymi policyjnymi emeryturami, czy one są jakoś bardziej opłacalne niż te zwykłe? Jaka jest różnica jak się służbę zaczęła przed 2012 rokiem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.28 7:55:16

KARIEROWO.COM czy akceptacja = zawarciu umowy ????

Tutaj regulamin ich strony:http://www.karierowo.com/regulamin.php
Proszę niech ktoś mi pomoże, czy to faktycznie jest prawda że to zwykli wyłudzacze?

Po wypelnieniu danych nalezalo zaakceptowac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.28 7:44:47

Umowa najmu mieszkania, pomocy

Witam,
mam taki problem, że podpisałem umowę najmu mieszkania na czas jednego roku, bez okresu wypowiedzenia. Moi współlokatorzy bez mojej wiedzy się wyprowadzili kilka dni przed okresem zapłaty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.28 0:49:27

kto pokrywa koszt remontu dachu

Mieszkam w domu piętrowym 2-rodzinnym a w tym budynku są dwa samodzielne lokale mieszkalne i jeden lokal użytkowy(sklep na parterze. Chciałbym zrobić remont dachu, starą dachówkę wymienić na blachodachówkę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.27 23:2:38

1/4 etatu skladki zdrowotne

jestem zatrudniony na 1/4 etatu. Mam miec operacje na noge w przyszlem miesiacu czy bede musial za nia zaplacic czy bedzie ona bezplatna jest refundwana z nfz ale nie wiem czy 1/4 etatu obejmuje tez operacje? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.27 22:48:3

Przyjęta do pracy a następnie anulowane stanowisko pracy

Wysłałm dokumenty do Urzędu X , następnie po rozmowie kwalifikacyjnej zostałam wybrana , praca byłam w miejscowości Y po przyjechaniu na miejsce i odebraniu dokumentów w tym skierowania na badania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.27 20:55:19

CZy mogęprowadzic samochód który nie jest zarejestrowany na moja osbe??np. pozyczyc od sąsiada czy

CZy mogęprowadzic samochód który nie jest zarejestrowany na moja osbe??np. pozyczyc od sąsiada czy ojca?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.27 18:33:37

Umorzenie mandatu mzk

18 stycznia wracałam ze znajomą do domu, nie kupiłam biletu bo zawsze o tej porze nikt nie wpadał na kanary. Wysiadamy z autobusu a tu przede mną kobieta prosząca o bilet :D, szukam szukam nie znalazłam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.1.27 18:12:41

jeżeli w danym sklepie nie pracuje a teras im sie przypomniało po 4 miesiącach czy musze spłacić

jeżeli w danym sklepie nie pracuje a teras im sie przypomniało po 4 miesiącach czy musze spłacić manko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.27 13:35:2

Czy nalezy mi sie odszkodawnie jezeli zlamalem reke w pracy a jestem zatrudnionyn na nie pelny wymiar

Czy nalezy mi sie odszkodawnie jezeli zlamalem reke w pracy a jestem zatrudnionyn na nie pelny wymiar pracy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.26 23:5:41

Rozwód na odlegosc

W 2004 roku mąż wyprowadzil sie z domu ,wybral alkohol .O tego dnia nie widzialam go ,nie placil alimentow na 2 nieletnich wtedy dzieci,nie kontaktowal sie ,nie interesowa.Bylo mi ciezko wiec w 2007 ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2013.1.26 20:39:8

Nieważny paszport -problem z wyrobieniem nowego

Od 5 lat mieszkam w Irlandii z rodzicami.W czerwcu 2012 skonczyłem 18 lat i skonczył mi sie paszport.W styczniu 2013 postanowilem wrocic na jakis czas do Polski.Przejechalem bez problemu na niewznym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.26 20:16:38

jak długo mozna przebywac w lokalu mieszkalnym bez zameldowania??

jak długo mozna przebywac w lokalu mieszkalnym bez zameldowania?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.26 18:29:39

rozwieść sie?

Witaj, niekoniecznie musisz od razu się rozwodzić, niemniej nie powinieneś się też godzić na takie zachowanie ze strony małżonki. Myślę, że warto byłoby się skonsultować z ekspertem, w zakresie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.26 17:50:25

Prosba o umozliwienie wyjazdu za granice

Witam, w mojej sprawie toczy sie wlasnie postepowanie z artykulu za ktory juz wczesniej otrzymalem wyrok w zawieszeniu. Jako ze wezwania na kolejne rozprawy wyznaczane sa co trzy tygodnie, nie mam zadnej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.1.26 12:34:41

Kto ponosi odpowiedzialność za odebrane gospodarstwo za PRL-u

Kto ponosi odpowiedzialność za odebrane gospodarstwo za PRL-u W roku 1978 zostało odebrane bezprawnie gospodarstwo moim rodzicom decyzją Naczelnika Gminy,teraz staram się o odszkodowanie a nie ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.26 11:32:41

Umowa zlecenie - zaległe składki

Witam!!!

Pracuję w firmie na umowie zlecenie prawie 10 lat. Umowa podpisywana jest co miesiąc. Jak dodatkowo zawierałem umowy z innymi firmami w tej pierwszej podpisywałem oświadczenie, że zrzekam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.26 10:56:16

Wypowiedzenie umowy o współpracę gospodarczą w zakresie przewozów

Piszę w imieniu męża, gdyż jest On akurat we wyjeździe, w trasie zarobkowej za granicą.

Do sedna, niedawno założyliśmy Firmę i w dniu 21.01.2013r mąż zawarł umowę z Firmą spedycyjną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.26 6:35:11

Cło na przesyłkę z USA

Witam kuzyn ze stanów wysyła mi właśnie nową kurtkę, kupioną na ebayu w USA.

Czy przy odbiorze będę zmuszony zapłacić cło/vat? Jeśli tak co w wypadku gdyby wysyłał używaną- bez metek.

Proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.26 1:2:5

Czy po śmierci mamy która nie pracowała dzieci maja jakieś prawa do renty po niej Jest nas czworo.

Czy po śmierci mamy która nie pracowała dzieci maja jakieś prawa do renty po niej Jest nas czworo. Słyszałam też że można otrzymać jakieś jednorazowe pieniążki po śmierci rodzica ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.26 0:28:47

Czy spółdzielnia mieszkaniowa ma prawo odmówić wydania duplikatu dokumentu tzw przydziału spółdzielczego

Czy spółdzielnia mieszkaniowa ma prawo odmówić wydania duplikatu dokumentu tzw przydziału spółdzielczego własnościowego mieszkania? Oryginał otrzymałam w 1997 roku i zaginął a jest potrzebny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.25 23:59:17

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika