Odmowa przyznania renty rodzinnej dla syna zmarłego

Odpowiedzi w temacie (0)

damiannar

12.12.2012

Witam Po śmierci ojca złożyłem wniosek o rentę rodzinna, jako, że jestem studentem, poinformowano mnie w Zusie, że jak najbardziej ta renta mi się należy. Po skompletowaniu wszystkich dokumentów, dostałem odmowną decyzję. ZUS decyzję argumentował brakiem 5 lat przepracowanych w ostatnim 10-leciu (przepracowane 2 lata, 3 miesiące). W sumie ojciec ma udowodnione lekko ponad 25 lat okresów składkowych i nieskładkowych. Złożyłem odwołanie do sądu, czy są jakieś szanse na uchylenie decyzji ZUS-u? Czy można w tej sprawie powołać się na ustawę siedmiu sędziów, S.N 23-03-2006 I UZP 5/05? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.9.2018

  Renta rodzinna - czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje ? Renta rodzinna jest świadczeniem przysługującym uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury (...)

 • 11.5.2018

  Zbieg prawa do renty rodzinnej i renty socjalnej

  Zasady ustalania zbiegu renty socjalnej i renty rodzinnej ustalone w ustawie o rencie socjalnej są korzystniejsze dla osób uprawnionych od ogólnych zasad zbiegu świadczeń określonych (...)

 • 27.5.2017

  Dla kogo renta rodzinna?

  Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny po osobie, która w chwili śmierci miała prawo do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy oraz po osobie ubezpieczonej, która (...)

 • 26.4.2019

  Kto otrzyma jednorazowe świadczenie pieniężne?

  W maju 2019 r. , na podstawie ustawy z 4 kwietnia 2019 r., ZUS wypłaci jednorazowe świadczenie pieniężne emerytom, rencistom oraz innym osobom, którym wypłaca świadczenia określone w tej (...)

 • 27.1.2005

  Od 16 września 2004 r. rzadsze podwyżki dla emerytów i rencistów

  Od 16 września 2004 r. obowiązuje nowelizacja ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Ma ona duże znaczenia dla wszystkich tych, którzy już pobierają emerytury i renty. Nie będzie już corocznej (...)