Forum prawne (strona 328)

PRESCO!POMOCY!!!

Przepraszam za literówki... Przykre jest to, że tak naprawde nikt nie podał tu konkretnej informacji jak z Presco walczyc...
Wysąłłem swoja historie do wszelki Programów... zróbcie to także ... Zobacz wątek

43 odpowiedzi

2013.1.23 23:20:23

witam, mam troche nietypowa sytuacje z pracodawca i prosze o pomoc, wyglada to nastepujaco: Pracuje w

witam, mam troche nietypowa sytuacje z pracodawca i prosze o pomoc, wyglada to nastepujaco: Pracuje w tej samej firmie od 01.10.2009 roku, umowa o prace, pelen etat jako kierownik. 6 lipca 2011 roku zanioslam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 21:19:44

jak długo czeka się na wypłatę zasiłku pogrzebowego z krus?

witam jak dlugo czeka sie na wyplate z pzu swiadczen pogrzebowych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.23 20:13:21

Witam! Czy będąc na urlopie wychowawczym i mając własną działalność musiałam opłacać wszystkie

Witam! Czy będąc na urlopie wychowawczym i mając własną działalność musiałam opłacać wszystkie składki ZUS jeżeli opiekę nad dzieckiem sprawowałam osobiście ? Na urlopie wychowawczym założyłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 19:35:34

Podpisałem umowę, którą chciałbym jak najszybciej rozwiązać. Da się?

Witam Serdecznie.

Niedawno, na gorącej głowie, podpisałem umowę z firmą, będącą pośrednikiem między nowymi klientami a wielkim towarzystwem ubezpieczeń. Później, przeglądając w Internecie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 19:26:26

Tlenek wegla na magazynie z wózkami widłowymi ( nadmiar)

Witam

Witam jestem studentem i pracuje w firmie kurierskiej pod Poznaniem od 3 lat na wózku widłowym od trzech miesięcy przenieśliśmy się do nowego obiektu


A,wiec tak to wygląda:

Na magazynie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 18:53:0

Czy otrzymując świadczenie pielęgnacyjne muszę rozliczać się z niego w zeznaniu podatkowym

Czy otrzymując świadczenie pielęgnacyjne muszę rozliczać się z niego w zeznaniu podatkowym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 18:30:48

Chciałbym wykorzystać stare bajki z PRL-u na rzutnik ania na własnej stronie internetowej i zastanawiam

Chciałbym wykorzystać stare bajki z PRL-u na rzutnik ania na własnej stronie internetowej i zastanawiam się czy nie będę łamał praw autorskich? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 18:23:16

Komisja Lekarska po Zwolnieniu L4

Celem komisji lekarskiej jest zbadanie czy pacjent jest na prawdę chory i nie ma fikcyjnego zwolnienia. Komisja nie może Pana badać po zakończeniu L4, ponieważ już Pan pracuje.
Proszę zadzwonić ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.1.23 17:33:28

Prawnik łódzkiej ASP

Witam, bardzo potrzebuję jakiegokolwiek namiaru, choćby imienia i nazwiska, na prawnika współpracującego z łódzką Akademią Sztuk Pięknych. Z góry dziękuję i pozdrawiam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 16:3:44

zostało mi zatrzymANE PRAWO JAZDY POD WPŁYWEM ALKOHOLU MAM PYTANIE CZY INFORMACJA TRAFI DO POLSKI

zostało mi zatrzymANE PRAWO JAZDY POD WPŁYWEM ALKOHOLU MAM PYTANIE CZY INFORMACJA TRAFI DO POLSKI ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 14:46:38

Wybór i wpis w KRS nowych członków RN Witam jaka jest podstawa prawna odnośnie zmiany RN w spóldzielni

Wybór i wpis w KRS nowych członków RN

Witam jaka jest podstawa prawna odnośnie zmiany RN w spóldzielni mieszkaniowej chodzi o wpis w KRS z tego co wiadomo z KRS to potrzebne są uchwały walnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 14:41:17

przedawnienie roszczeń odn. wysokości obliczonej emerytury przez ZUS

Witam.
Czy ktoś zna odpowiedź na poniższe kwestie ?
1. po jakim okresie ulegają przedawnieniu roszczenia odn. wysokości obliczonej emerytury z powodu źle obliczonego kapitału początkowego?
2. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 14:8:57

mam problem z mieszkaniem socjalnym

mam problem z mieszkaniem socjalnym dostałam przydział mieszkania około 10 lat temu miałam 24m i 1,5 roku temu dostałam pozwolwnie na rozbudowe czyli powiekszenie mieszkania o poddasze w mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 13:26:38

Czy mnie i młodszej siostrze należy się spadek i w jakiej części.

Czy mnie i młodszej siostrze należy się spadek i w jakiej części. Moja mama zmarła w 1987r. Posiadali mieszkanie spółdzielcze. Ojciec ponownie się ożenił. Podczas drugiego małżeństwa wykupił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 12:6:13

Co to jest umowa na zastępstwo?

Witam, czy coś takiego jak umowa na zastępstwo pracownika na chorobowym istnieje czy jest to tylko farmazon mający na celu zastąpienie a potem zwolnienie takiego pracownika na L4? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 11:38:48

okres próbny i czas wypowiedzenia.

Czy w trakcie tzw. okresu próbnego u pracodawcy istnieje coś takiego jak wypowiedzenie, czy pracodawca może nas zwolnić jak i kiedy chce no ob ot okres próbny? Jak wygląda kwestia chorobowego w tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 11:37:20

Urlop wypoczynkowy przechodzący w L4 ??

Jak zrobić zgodnie z prawem motyw chroniący przed wypowiedzeniem?
Biorę urlop więc w tym czasie pracodawca nie może mnie zwolnić, i w przeddzień końca urlopu daje zaświadczenie o chorobie od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 11:35:23

Ciąża i wypowiedzenie?

Mam pytanie co w sytuacji gdy pracownica w ciąży, w której wypadku umowa rozwiązuje się po trzecim miesiącu ciąży? Jak długo będzie ona chroniona i czy w ogóle będzie przed wypowiedzeniem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 11:30:18

Spólzielnia Socjalna- a zajęcia komornicze jednego z członków-załozycieli

Witam- jestem bezrobotnym wraz z 4-ką znajomych chciałbym założyc spółdzielnie socjalną. Ponieważ ja - załozyciel i członek sp-ni mam zajęcia komornicze - oczywiscie nie ma juz co zajac. Mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 11:29:48

L4 obecność pracownika na terenie zakładu pracy i wypowiedzenie.

Jak prawnie i prawomocnie przedstawia się sprawa wręczenia pracownicy wypowiedzenia, która jest na L4 ale przyszła na teren zakładu pracy w celach prywatnych i donosząc zaświadczenie od lekarza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 11:28:49

Chorobowe i sztuczki pracodawcy z wypowiedzeniem.

Chciałem tylko ku przestrodze powiedzieć o jednym niecnym sposobie który mój pracodawca już 2 razy u nas na zakładzie wykorzystał żeby dać wypowiedzenie osobom które już szły na L4. Pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 11:26:20

rozwiązanie stosunku pracy przez pracownika - czego może żądać pracodawca.

Czy pracodawca po rozwiązaniu stosunku pracy przez moją osobę, czyli pracownika może mieć jakieś roszczenia pieniężne? Czy może zażądać przywrócenia mnie do pracy i odpracowania czasu który ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 11:23:7

wypowiedzenie pracy a rozwiązanie stosunku pracy przez pracodawcę 2013

Mam pytanie jaka jest kluczowa różnica w kwestii wypowiedzenia pracy a rozwiązanie stosunku pracy przez pracodawcę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 11:21:31

Wypowiedzenie umowy podczas choroby pracownika.

Czy jest w jakiś sposób możliwe wypowiedzenie umowy podczas choroby pracownika? Zaznaczam wypowiedzenie umowy nie rozwiązanie stosunku pracy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 11:20:29

Jak napisać wniosek o przywrócenie prawa jazdy zabrane przez uchylanie się od płacenia alimentów

Witam,
mój brat jest chory na serce, posiada pierwszy stopień niepełnosprawności i co za tym idzie brak możliwości podjęcia pracy zarobkowej, dochód jaki otrzymuje to ok 500zł miesięcznie z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.23 9:8:15

dostałam pozew o eksmisję co zrobić żeby spółdzielnia wycofała pozew

dostałam pozew o eksmisję co zrobić żeby spółdzielnia wycofała pozew
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.22 23:45:29

Angielski prawniczy Legal english Rzeszów

W zeszłym roku chodziłem na kurs Kancelarii Lexgreg. fajnie było,fajny klimat i atmosfera. Duzo praktycznych rzeczy, zwlaszcza pod katem pracy w kancelarii lub firmie. ja pracuje w firmie, gdzie prawniczy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.22 22:37:3

Eutanazja

Bardzo mądre spostrzeżenia. ... Zobacz wątek

22 odpowiedzi

2013.1.22 22:12:14

Jestem ręcistą mam drugą grupę inwalidzką,czy mogę założyć firmę budowlaną?

Jestem ręcistą mam drugą grupę inwalidzką,czy mogę założyć firmę budowlaną? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.22 22:11:52

prowadze sklep razem z zona jako s.c jak ta spolke cywilna zlikwidowac ?

prowadze sklep razem z zona jako s.c jak ta spolke cywilna zlikwidowac ?
prowadzimy razem z zona od 15 lat sklep,jest to spolka cywilna .nie dajemy sobie rady z oplata zus-u jak zlikwidowac s.c
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.22 21:49:54

Pracuję w firmie na 1 i 1/4 etatu . Czy za przepracowanie całego roku w dodatkowym wymiarze pracy ,należy

Pracuję w firmie na 1 i 1/4 etatu . Czy za przepracowanie całego roku w dodatkowym wymiarze pracy ,należy się dodatkowy urlop do tego, który należy mi się za pracę na pełnym etacie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.22 19:57:23

Witam serdecznie. Podczas rozmowy telefonicznej z przedstawicielem firmy KM e-Studio zdecydowałem się

Niestety nie odzyskasz od nich kasy KME Studio i INVESt LANG to jedna i ta sama firma która zajmuje sie naciąganiem i wyudzaniem kasy. Jedyne co pozostaje to zgadzać sie na dostarczenie tych materiałów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.22 13:45:18

Jak długo musze czekać na przelew alimentów od komornika?

Jak długo musze czekać na przelew alimentów od komornika? Moj były maz ma zasądzone alimenty na nasze dziecko, pieniądze z jego wypłaty pobiera komornik każdego 10-tego miesiąca, a ja dostaje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.22 13:43:39

Po drugiej sprawie rozwodowej Sąd nie rozwiązał małżeństwa, ponieważ nie zgodziłem się na

Po drugiej sprawie rozwodowej Sąd nie rozwiązał małżeństwa, ponieważ nie zgodziłem się na warunki żony co do wysokości alimentów, sąd postanowił nas wysłać w raz z nieletnim dzieckiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.22 11:55:30

Mam pytanie czy ojciec moich dzieci który wymeldował się dobrowolnie z mieszkania ale ma przydział

Mam pytanie czy ojciec moich dzieci który wymeldował się dobrowolnie z mieszkania ale ma przydział na ten lokum ma prawo tam zamieszkiwać.A obecnie jest zameldowany na stałe w innym mieszkaniu we ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.22 9:30:16

szkolenie BHP a umwoa zlecenie

czy osoby zatrudnione na umowę zlecenie muszą mieć szkolenie bHP???

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.22 9:0:59

jestem współwłaścicielem lokali mieszkalnych, chcę wyodrębnić swoja wlasność , jakie muszę

po co ci to na papierze i tak za użytkowanie tej części będą płacić to samo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.22 8:58:3

kupno niesprawnego samochodu

Witam. W niedzielę kupiłem samochód podczas oględzin wydawał się jak najbardziej ok sprzedający również zapewnił mnie o sprawnym stanie technicznym. Wróciłem nim do domu bez problemów. Po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.21 23:3:11

Szukam prawnika/radce specjalizujacego sie w prawie o spóldzielniach mieszkaniowych - Kraków

Prosze o pomoc. Pilnie poszukuje prawnika/rade specjalizujacego sie w prawie o spódzielniach mieszkaniowych, który podjal by sie prywatnej, dosyc skomplikowanej sprawy przeciwko spóldzielni mieszkaniowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.21 22:6:32

jak od zyskać dziecka pieniądze z kąta matki zabrane przez komornika i zablokowanie kąta przez komornika

jak od zyskać dziecka pieniądze z kąta matki zabrane przez komornika i zablokowanie kąta przez komornika
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.21 21:5:33

Francja znosi podatek 75% - decyzją TK.

moim zdaniem jest to bardzo dobra decyzja zmieniająca poprzednie co najmniej kuriozalne unormowanie ...dobrze że takie rzeczy tylko we Francji ! :) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.1.21 19:50:30

Picie alkoholu w miejscu publicznym

Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie możesz oczywiście odwołać się od mandatu, jednak w takich okolicznościach zwykle nie ma większych szans na zmianę takiej decyzji... tym bardziej w obliczu ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.1.21 19:43:43

Czym jest ELSA?

trzeba dodać, że zgodnie z tym co napisał kolega wyżej trzon rekrutacji opiera się na 3 miesięcznej aktywności kandydata, tzw. okresie rekrutacyjnym ALE na różnych wydziałaach przyjęcie wygląda ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.1.21 19:40:32

jak dlugo windykator moze nachodzi dluznika?sa paragrafy ze mozna umozyc dlugi np. us moze scigac

jak dlugo windykator moze nachodzi dluznika?sa paragrafy ze mozna umozyc dlugi np. us moze scigac dlug do 5 lat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.21 19:24:57

chce otworzyć sklep internetowy ze złotymi i srebrnymi monetami,bulionem inumizmatycznymi. czy konieczne

chce otworzyć sklep internetowy ze złotymi i srebrnymi monetami,bulionem inumizmatycznymi. czy konieczne są jakieś pozwolenia i jak to wygląda z obrotem dewizami, poniewazzakupował będę zagranica ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.21 18:22:54

jak napisac uzasadnienie zeby dostac obywatelstwo polskie?

jak napisac uzasadnienie zeby dostac obywatelstwo polskie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.21 15:12:49

Eksmisja ojca tyrana

Witam! Chciał bym się dowiedzieć czy istnieje prawna eksmisja ojca który znęca się fizycznie i psychicznie nad rodziną!? Mieszkanie jest własnościowe rodzicą są po rozwodzie lecz nie została ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.1.21 13:10:30

Mam problem z Justitia

Szanowni Państwo. W sprawach PRESCO oraz INTRUM pomogę rozwiązać każdy problem. Pomoc prawna 0zł, 533-952-710, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.21 12:7:14

Wyrejestrowanie samochodu o poj. 1000cm3 w 2013r. Co potrzebuje/musze zrobić żeby wyrejestrować to

Wyrejestrowanie samochodu o poj. 1000cm3 w 2013r. Co potrzebuje/musze zrobić żeby wyrejestrować to auto. Dodam że samochód jest na ojca a ja jestem współwłaścicielem i nie ukończyłem jeszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.21 11:46:18

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika