Forum prawne (strona 522)

Przekształcenie działki w budowlaną

Czy to prawda że jak posiada się powyżej hektara to nie trzeba przekształcać działki bo można prowadzić gospodarstwo, czy to prawda? A jak ma się mniej niż hektar? To jak należy załatwić przekształcenie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.21 12:30:38

nie wyrejestrowałem auta po sprzedaży

Co grozi za nie wyrejestrowanie auta po sprzedaży ? Czy są jakieś przewidziane kary, czy to zależy jaki czas miną od sprzedaży? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.21 12:26:52

Meldunek w sprzedanym mieszkaniu

Czy po sprzedaży mieszkania jest prawny obowiązek wymeldowania się ? Chcemy sprzedac mieszkanie, ale wymeldowac się chcemy dopiero po paru miesiącach, czy jest taka możliwość jeśli kupujący wyrazi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.21 12:18:50

Czy można zmienić nazwisko?

Czy mogę zmienić nazwisko na nazwisko mojego konkubenta? Żyje z nim i mamy dziecko, które ma jego nazwisko, ale nie chcemy ślubu, czy mogę przyjąć jego nazwisko? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.21 12:16:32

podłączenie wody do działek ogrodowych

Kto jest odpowiedzialny za podłączenie wody do działek ogrodowych? Czy wójt gminy ma taki obowiązek? Chodzi o Rodzinne Działki Ogrodowe.


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.21 12:10:15

Jak wykupić ziemię od miasta

Chciałbym wykupić ziemię którą użytkuję od miasta ale nie wiem kto ma prawo wykupu? Czy Urzad w takiej sytuacji ogłosi przetarg?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.21 12:8:43

budowa bilbordu reklamowego

Mam działkę która jest przy drodze niedaleko od centrum miasta, chce tam postawic bilbord. Jakie pozwolenia potrzebuję? Czy potrzebna jest zgoda na budowę konstrukcji czy wystarczy zgłoszenie tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.21 11:55:33

problemy z umową najmu

Spółdzielnia wypowiedziała nam umowę najmu lokalu komunalnego, byliśmy tam zameldowani od 20 lat, ostatnio tam nie mieszkałam bo mieszkałam u chłopaka, a ciotka która jest głównym najemcą wynajęła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.21 11:53:37

Przyłącze wody do domu - jakie dokumenty?

Posiadam zgode od gminy na podłączenie wody ale wodociągi mi odmawiają. Jakich jeszcze dokumentów potrzebuje ? Twierdzą że nie maja uprawnień od gmin. Co mam robić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.21 11:48:3

Schowek dla lokatorów

W regulaminie mojej spółdzielni mieszkaniowej widnieje zapis który daje prawo bezpłatnego korzystania ze schowka lokatorom z danego piętra. Do tej pory ze schowka na moim piętrze korzystał lokator ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.21 9:45:54

Błędne zapisy w akcie notarialnym - ew. zwrot kredytu hipotecznego

Witam, jestem nowy na tym forum. Mam pewien problem i proszę o pomoc.
Wraz z żona zdecydowaliśmy się kupić mieszkanie - nowe, od dewelopera. Powierzchnia użytkowa mieszkania na umowie z deweloperem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.21 6:50:30

rozwiązanie umowy zgodnie z art.55KP

Witam,

mam pytanie pracodawca nie wypłaca mi w terminie pensji-wiem już że mogę rozwiązać umowę zgodnie z art.55 KP-przebywam obecnie na L-4.
Jak powinnam to uczynić? Czy osobiście dostarczyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.21 0:10:23

Czy 3-osobowa spółka z o.o. ma obowiązek podpisania umowy o pracę z udziałowcami jeśli są zatrudnieni

Czy 3-osobowa spółka z o.o. ma obowiązek podpisania umowy o pracę z udziałowcami jeśli są zatrudnieni w innych firmach? Wszyscy trzej są zatrudnieni w innych firmach. Księgowość jest prowadzona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.21 0:1:5

kogo powinnam podac do stypendium jesli jestem samotna matka ale mieszkam z rodzicami?

Poprawiam się dochód do samodzielności finansowej to 782, 60 , powodzenia życzę ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.9.20 20:56:12

Zasiłek rodzinny?

Zasiłek rodzinny?
W 2010 roku nie otrzymałam zasiłku rodzinnego, ponieważ dochód przekroczył 504 zł na jednego członka rodziny. W miesiącu sierpniu i wrześniu tego roku moje wynagrodzenie jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.20 20:56:1

Wynajem mojego miejsca w akademiku innej osobie

Witam, czy istnieje prawna możliwość wynajęcia komuś miejsca w akademiku, które ja sam otrzymałem?
Z tego co wiem, miejsce jest na moje imię i nazwisko (karta mieszkańca).
Czy po podpisaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.20 19:28:49

Jaki podatek od sprzedaży działki?

Orzeczenia sądów są  w tej sprawie niejednoznaczne, jest orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w tej sprawie (akta C-180/10 i C-181/10) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.9.20 15:16:55

Umowa zamiany nieruchomości?

W jaki sposób najszybciej, znaczy z jak najmniejszą ilością papierkowej roboty załatwić zamianę nieruchomości? Mam zamiar zamienić dom na duże mieszkanie, z ewentualną dopłatą, jak to zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.20 14:53:45

kto płaci za remont w bloku ?

W mojej spółdzielni będzie remont balkonów, czy właściciel mieszkania bez balkonu będzie musiał za to płacić? Jestem nowym właścicielem i się dowiedziałem że zawsze tak było że koszty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.20 14:41:55

przejęcie własności?

Moi rodzice mieli własność ziemi czy może dojść do przedawnienia po 45 latach gdy nie została przejęta? Co mam robić w takiej sytuacji? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.20 14:36:32

notarialny zakup działki

Mam pytanie do sprawy zakupu nieruchomości u notariusza, czy po takim zakupie trzeba cos jeszcze załatwiać? Czy notariusz zajmuje się już zgłoszeniem do skarbówki i do ksiąg wieczystych? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.20 14:28:32

przekazanie mieszkania w spadku

Około roku temu zmarła moja babcia, moja matka przejęła wtedy po niej spadek w postaci mieszkania. Jak może przekazać mi to mieszkanie? Jakie są sposoby? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.20 14:17:54

Głosowanie korespondencyjne - jak załatwić?

Mam taką sprawę, podczas najbliższego głosowania będę poza granicami kraju, ale chciała bym w nim wziąć udział, w jaki sposób to zrobić, czy nie jest jeszcze za późno? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.20 14:11:48

majątek po śmierci męża

Mam takie pytanie czy po śmierci męża będe musiała dzielić się naszym wspólnym majątkiem z jego rodziną? Nie mieliśmy wspólnie dzieci ale ja mam dziecko z poprzedniego małżeństwa, czy to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.20 13:47:4

darowizna działki jak załatwić?

Mam takie pytanie, chcielibyśmy załatwić darowiznę działki, ale czy można to zrobić bez notariusza ? Czy taka umowa musi zawsze być spisywana notarialnie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.20 13:43:33

co robić?

Witam, mam 17lat, jestem uczennicą 2klasy technikum, mam problem z rodzicami, mama nie che dawać mi pieniędzy na ubezpieczenie do szkoły, kazała mi zrezygnować z nauki i zarabiać na siebie, pochodzę ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.9.20 13:11:6

zmiany w podatkach na lepsze?

No to nie za fajnie by było gdyby nic z tego nie wyszło... tyle pieniędzy w błoto.. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.9.20 13:1:26

jakie szanse na alimenty?

Czy jeśli zacząłem studia w trybie zaocznym i pracuje równocześnie to co dzieje się z alimentami? Ojciec przestał je przysyłać, ale nie składał żadnych dokumentów w tej sprawie. Co mogę zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.20 12:25:26

zmiana zamieszkania matki z dzieckiem

Czy po wyroku sądu o rozwodzie i widzeniach z dzieckiem, żona może zmienić adres zamieszkania? Nie zmieniła meldunku ale wyprowadziła się z dzieckiem do brata, na początku mówiła że tylko na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.20 12:23:22

wakacje z dzieckiem bez wiedzy ojca

Czy jak dziecko ma już wyrobiony paszport to może wyjechać ze mną na wczasy za granice? czy muszę mieć jakieś pozwolenie ojca na to ? czy mogą mnie zatrzymać na granicy jeżeli nie będę posiadac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.20 12:18:7

kto płaci za komornika ?

Złożyłam pozew o egzekucje długu alimentacyjnego do komornika. Ostatnio ojciec wpłacił komornikowi 200zł a ja dostałam z tego ok 150. I mam pytanie jak to teraz wygląda czy dług zmniejszył się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.20 12:4:9

Jakie prawo właściwe?

Witam wszystkich,
Mam pytanie dotyczące międzynarodowej umowy sprzedaży. Znajomy jest przedsiębiorcą, ostatnio ma problem z kontrahentem z zagranicy. Chodzi mianowicie o sprzedaż towarów między ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.20 12:2:54

spadek za granicą

Na podstawie art.2 ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (t.j. Dz.U. z 2004 r. nr 142, poz. 1514 z późn. zm.) Twój majątek będzie podlegał również opodatkowaniu w Polsce. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.20 10:52:55

2011.9.20 7:51:18

Matka, córka i wnuczka dług...

Witam ! Mam pewien problem, ponieważ ostatnio wydarzyła się smutna historia. Dokładnie chodzi o to, że mojej dziewczyny matka ma firmę handlową która obecnie posiada długi dlatego wyjechała do ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.9.19 17:14:23

jak uzyskać odszkodowanie?

Czy mogę domagać się odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu, jeśli czekam na orzeczenie sądu o eksmisji lokatora? Jakie termin do odszkodowania podać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.19 15:44:35

Remont a nie budowa?

Mam takie pytanie, chcielibyśmy przebudować magazyn likwidując część dużego korytarza i powiększając magazyn, czy na taki remont trzeba pozwoleń budowlanych? czy starosta może wymagać pozwoleń ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.19 15:35:14

jakie dane z rejestru przez internet?

Dowiedziałem się że dane z Krajowego Rejestru Karnego będzie można uzyskać przez Internet, czy to prawda? Czy w takim razie będzie można uzyskać dane o niekaralności bez wychodzenia z domu? czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.19 15:11:53

Pozwolenia na ocieplenie

Czy ktos orientuje się jakie pozwolenia trzeba załatwic aby móc ocieplić budynek firmowy? Jak to najszybciej załatwić, gdzie udać się najpierw? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.19 15:0:58

Kary za niepobrane zaliczki

Jakie kary są przewidziane za niepobieranie zaliczek z wypłat dla pracowników? czy jeżeli pobierało się zaliczki w złych kwotach, to kary będą takie same? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.19 14:52:28

Zakup gruntu. Opłaty, terminy i potrzebne dokumenty

Witam. Sprawa wygląda tak:
Kupiliśmy z kolegą grunt.
Byliśmy u notariusza gdzie odebrałem akt notarialny w którym on jest (na podstawie okazanej umowy sprzedaży) właścicielem a ja kupującym.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.19 14:33:48

mąż nie odpowiada na pozew rozwodowy

Mąż nie odpowiedział na pozew rozwodowy nie pojawia się na rozprawach, sąd dwa razy przełożył rozprawę. Jak mogę otrzymać rozwód ? Czy jest możliwość uzyskać zaocznie bez obecności męża? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.19 13:48:15

Nazwisko męża dla syna ?

Mój syn ma nazwisko swojego ojca, ma zasądzone alimenty ale otrzymuje je z FA, wychowuję go samotnie, teraz chciałabym wyjść za mąż. Czy mogę nadać synowi nazwisko męża? Jak to zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.19 13:45:23

ALIMENTY - jakie dokumenty?

czy przy składaniu pozwu o alimenty trzeba załączyć jakieś dokumenty, rachunki na moje wydatki? Mieszkamy z córką u moich rodziców i to oni pokrywają koszty opłat za mieszkanie, prąd, gaz, czy ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2011.9.19 13:39:28

pytanie o testament

Czy testament sporządzony w obecności notariusz zawsze będzie ważny? Czy muszą byc spełnione dodatkowe warunki? Osoba, która spisywała testament jest niewidoma a jako podpis jest jej odcisk palca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.19 13:7:44

wykup mieszkania kolejowego z bonifikatą?

Razem z żoną mieszkamy na podstawie umowy najmu w mieszkaniu kolejowym, jest ono przeznaczone do zbycia.
Pracownikiem kolei był mój teść. Po jego śmierci umowa najmu była na teściową, jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.19 13:1:36

słup na działce

Korporacja Prawno Finansowa FENIKS Prowadzi postępowania odszkodowawcze. Wszystkim posiadaczom nieruchomości, na których znajdują się sieci energetyczne, gazociągi, ciągi wodno-kanalizacyjne, ciepłownicze, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.9.19 12:54:30

Jak uniknąć długów?

Czy można wystąpić z pozwem o rozdzielność majątkową by uniknąć długów męża? Mąż jest uznany za zaginionego, policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Co można zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.19 12:35:10

jak odzyskać majątek?

Witam, parę lat temu przepisaliśmy z mężem swój majątek na córkę,teraz trochę się skomplikowało i chcemy odzyskać majątek z powrotem. Czy istnieje taka możliwość? co trzeba zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.19 12:23:38

świadczenia opiekuńcze

Czy ojcu mojego dziecka przysługuje zasiłek opiekuńczy? Dziecko ma zaświadczenie o niepełnosprawności i mieszka ze mną. Czy ja też mogę wystąpić o taki zasiłek? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.19 12:9:13

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika