e-prawnik.pl Porady prawne

Działalność gospodarcza - nieopłacenie podatku i ZUS

Odpowiedzi w temacie ()

darekkk111

29.4.2011

W lutym 2010 została założona działalność gospodarcza. W ZUS nie zostały odprowadzone składki na ubezpieczenie. Równocześnie nie była odprowadzana zaliczka na podatek dochodowy. Z US nie było żadnych powiadomień o niezapłaconym podatku. Z ZUS było jedno pismo o złożenie Deklaracji Rozliczeniowej za miesiąc luty 2010. Przychody z tytułu prowadzonej działalności były niższe od rozchodów. W jaki sposób można uregulować sprawy aby uniknąć najwyższej kary za niedopełnienie obowiązków? W jaki sposób rozliczyć PIT za rok 2010? Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego witam. Prowadzę 1 osobową działalność gospodarczą. Do 23.12 .2014 roku byłam na macierzyńskim. Zaraz po macierzyńskim byłam i jestem (...) czytaj dalej»

  • CHOROBOWE Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może rozwiązać ze mną umowę o pracę (...) czytaj dalej»

  • ZUS TANIEJ? Czy ktoś może słyszał o tym że mozna płacić mniejsza składkę na zus prowadząc działalność gospodarczą i to całkiem legalnie ponoć na podstawie art.9 ust.1-3 Ustawy z dnia 13 (...) czytaj dalej»

  • Działalność gospodarcza Witam mam zamiar założyć własną działalność handel. Nigdy to mnie nie interesowało więc mało wiem na ten temat. Zamierzam sprowadzać rzeczy z Unii Europejskiej. (...) czytaj dalej»

  • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. ALE PONOC TRZEBA PRZEPRACOWAC (...) czytaj dalej»

  • komornik a działalność gospodarcza W związku z egzekucją komorniczą w połowie miesiąca zawiesiłem działalność gospodarczą i przeszedłem na umowę o pracę. Komornik zajął oczywiście konto (...) czytaj dalej»