Działalność gospodarcza - nieopłacenie podatku i ZUS

Odpowiedzi w temacie (0)

darekkk111

29.4.2011

W lutym 2010 została założona działalność gospodarcza. W ZUS nie zostały odprowadzone składki na ubezpieczenie. Równocześnie nie była odprowadzana zaliczka na podatek dochodowy. Z US nie było żadnych powiadomień o niezapłaconym podatku. Z ZUS było jedno pismo o złożenie Deklaracji Rozliczeniowej za miesiąc luty 2010. Przychody z tytułu prowadzonej działalności były niższe od rozchodów. W jaki sposób można uregulować sprawy aby uniknąć najwyższej kary za niedopełnienie obowiązków? W jaki sposób rozliczyć PIT za rok 2010? Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.3.2017

  Komornik podatnikiem VAT

  Komornik, wykonując czynności egzekucyjne, prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług  i tym samym działa w charakterze podatnika (...)

 • 31.12.2012

  Czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT?

  Często pojawia się pytanie czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT dokumentującą sprzedaż nieruchomości na licytacji komorniczej. Niniejszy artykuł ma na celu wyjaśnienie powyższych (...)

 • 15.5.2018

  Likwidacja działalności gospodarczej a podatki

  Podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, w przypadku decyzji o likwidacji działalności gospodarczej opodatkowanej na zasadach ogólnych i przy prowadzeniu podatkowej księgi (...)

 • 2.2.2018

  Składka zdrowotna w 2018 roku

  Składka na ubezpieczenie zdrowotne w 2018 r. m.in. dla przedsiębiorców nie może być niższa od kwoty 319,94 zł (czyli 9% podstawy wymiaru składki).

 • 19.10.2011

  Podatnicy

  Szczególny charakter podatku VAT przejawia się między innymi w tym, iż opodatkowaniu podlegają wskazane przepisami czynności pod warunkiem, że są wykonywane przez podatników. W konsekwencji (...)