e-prawnik.pl Porady prawne

Aresztowany w Niemczech 2

Odpowiedzi w temacie (3)

kmeif

3.12.2004

Mój przyjaciel najprzypuszczalniej został aresztowany w Niemczech za kradzież w sklepie. Proszę o poradę, czy ktoś wie, co mu grozi, czy więzienie w Niemczech czy w Polsce, ile lat więzienia, czy jakaś grzywna. Najważniejsze jakie są możliwości powrotu do Polski. Gdzie się dowiadywać czy w ambasadzie w Niemczech? Jakie są możliwości wydostania go z tej sytuacji? Z góry dziekuję za poradę.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Olo

2006-12-09 19:31:15

Prawo niemieckie wykazuje na poniesienie kary zależnie od popełnionego przestepstwa wobec poszkodowanego, tutaj np. sklepikarz. Ten ówdzie winien również wnieść stosowny wniosek co do odszkodowania na poczet poniesionej przez działanie szkodliwe Twojego przyjaciela na jego rzecz szkody. W Niemczech inaczej anieżeli w Polskim prawie, nie ma luk zezwalających nieletnim na popełnianie występków, bądź innego rodzaju przestępstw. Nieletni jeśli takowy znajduje się co do istoty sprawy, równomiernie odpowiada przed Sądem, na warunkach takich jak osoba dorosła, z uprzyilejowaniem co do procedury względem popełnionego czynu. Jeżeli umyślnie dokonał kradzieży z włamaniem, bądź z bronią w ręku bądź co też nalezy mieć na uwadze, został przymuszony niejako poprzez osoby trzecie, by korzyśc majątkowa tu art.ze sklepu stały się ich własnością i tutaj nie ma różnicy co do wieku będzie prowadzone przeciwko niemu postępowanie karne na warunkach tak jak dla osób dorosłych popełniających owy czyn. Generalizując pojęcie postępowania karnego wobec podejrzanego o w/w czyn, należy uwzględnić iż prawo niemieckie włada szerokim wachlarzem kar i upomnień. Co do istoty tego postępowania należy się spodziewać że kara może być od 3 do 5 lat, z warunkowym wykonaniem kary na okres lat 2. Nałożenie grzywny to są koszty przede wszystkim za posiedzenie zależnie ile ich było odroczone też, kara właściwa, odszkodowanie na rzecz ofiary popełnianego przestępstwa, i oczywiście % bądx całkowita kwota na poczet postępowania karnego. Na pierwszym posiedzeniu obrona może wszak wykazać pomyłkę co do zarzutów, jednakże nie może wykluczyć samego zatrzymania na wniosek prokuratury. Zgodnie z par.164 Kodeksu Karnego Niemieckiego fałszywe oskarżenie wobec Twojego przyjaciela, można odrzucić jedynie wykazując jego niewinność. Oskarżony może zostać skazany na odbycie kary na terenie kraju, w jakim złamał prawo tego kraju, zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi unijnymi. Nie ma powodu aby skład sędziowski pierwszej instancji kierował osadzonego do odbycia kary na terenie RP bez gwarancji na odbycie tejże kary. Jak wiadomo w polskich aś i zk nie ma zbyt wielu miejsc, co daje możliwość zbyt długiego wyczekiwania w kolejkach na bilet skazanym. W Niemczech niestety albo i stety jest inaczej. dalszych informacji z prawa karnego udzielę na email. apsoodlinga@yahoo.de

Dawid

2017-06-13 16:12:01

Witam,proszę mi powiedziec czy jak nie mam listu gończego UE to granicy nic nie wykaże wyrazie kontroli ?

maja

2017-12-27 03:29:30

a co jezeli dziecko przed 14 rokie zycia bedzie probowalo ukrasc ubranie ze szklepu za cene powyzej 50 czy tam 60 euro? czy rodzice beda odpowiadac przed sadem? czy beda za to karani i wszysto bedzie w ich aktach ?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM