Forum prawne

art178 czy mam szanse na warunkowe umorzenie lub zakwalifikowanie jako wykroczenie

Witam w lipcu tego roku zatrzymała mnie policja w pierwszym badaniu 0.27 drugi 0,30 pozniej kolejne na komisariacie 0,22 0,24 ,022 (na stacjonarnym alkomacie) jechałem o godz 4 rano zero ruchu na drodze, niestety mój zawód to kierowca i straciłem prace której nie mam już pół roku przedtem pracowałem jako licencjonowany pracownik ochrony jednak te uprawnienia zostały mi cofnięte za ten czyn (art.178a) wiele lat miałem nieposzlakowana opinie brak jakiegokolwiek konfliktu z prawem , zero punktów karnych na koncie oraz nigdy nie miałem konfliktu z prawem , napisałem pismo o warunkowe umorzenie do prokuratora jednak zamiast odpowiedzi otrzymałem telefon z komisariatu że mogę podpisać dobrowolne poddanie się karze 3 lata zakazu prowadzenia 5000zl do zaplaty i 6 miesiecy pozb wolnosci w zawieszeniu , nie zgodziłem się gdyż zostałem bez środków do życia straciłem szansę na pracę oraz wszelkie uprawnienia , dziś byłem zapoznać się z aktami sprawy maja już akt oskarżenia który w tym tygodniu zostanie wysłany do mnie czy mam szanse na zmiane kwalifikacji czynu na wykroczenie i wtedy pisać do sądu ? czy lepiej próbować pisać o warunkowe umorzenie postepowania ?

2015.12.7 21:59:50

Odpowiedzi w temacie: art178 czy mam szanse na warunkowe umorzenie lub zakwalifikowanie jako wykroczenie (4)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika