Forum prawne

Brak zapłaconej akcyzy za auto

Witam,
bardzo proszę o pomoc w poniższej sprawie, bo naprawdę nie mam już pomysłu co mam zrobić...
W połowie sierpnia zakupiłam auto od osoby fizycznej, które było sprowadzane z Niemczech. W momencie zakupu auta było ono cały czas na niemieckich tablicach rejestracyjnych.
W momencie negocjacji właściciel auta uznał, że auto zostanie sprzedane przez firmę, którą prowadził jego znajomy. Tak też się stało - dostałam wszystkie dokumenty wraz z FV marża.
W połowie września, czyli w momencie kiedy powinnam odebrać twardy dowód WK uznał, że nie ma zapłaconej akcyzy za auto i że do momentu dostarczenia zapłaconej akcyzy nie otrzymam twardego dowodu. Żadne prośby ani groźby nie pomagały w ściągnięciu akcyzy - facet, który wystawił mi FV uznawał, że albo załatwi to jutro, alby pojutrze... I tak trwało to do połowy listopada.
Postanowiłam postraszyć go policją i to go dopiero tknęło. Przywiózł mi zapłaconą akcyzę, którą ja dostarczyłam do WK. Co ciekawsze, sprawdziłam nawet nr VIN, który był prawidłowy. Zaniosłam dokumenty, WK przedłużył mi dowód do połowy grudnia.
Dzwoniłam wczoraj do WK aby spytać jak stoi sprawa z moim dowodem. I czego się dowiedziałam? Że akcyza jest niezapłacona, a dokument, który był ostatnio dostarczony jest nie do tego auta! Zadzwoniłam do faceta, który miał to zapłacić aby ponownie wysłał mi zdjęcie akcyzy. Po kilku godzinach dostałam odpowiedź, że w Urzędzie Celnym pomylili jedną literkę w nr VIN i że wszystko zostało wyjaśnione zarówno w UC jak i WK.
Jakież było moje zdziwienie, kiedy zadzwoniłam do WK i powiedzieli mi, że nic nie zostało wyjaśnione w sprawie tej akcyzy! Sprawdzałam również opłatę na portalu puesc.pl i rónieaż brak jest opłaty za taki nr VIN.
Proszę o radę, co mam zrobić? Jesli pójdę na policję (a jestem juz w takim stanie, że nie mam już przed tym oporów) to będzie to trwac miesiącami i zostanę bez samochodu. Czy ja mogę sama zapłacić tą akcyzę w jego imieniu? Pytam, ponieważ czytałam w internecie już różne opinie na ten temat...
Dziękuję.

2016.12.1 9:23:48

Odpowiedzi w temacie: Brak zapłaconej akcyzy za auto (1)

Dzień dobry,
przede wszystkim powinna Pani wysłać do sprzedawcy oficjalne wezwanie ze wskazaniem ostatecznego terminu zapłaty akcyzy, rygorem niezastosowania się do wezwanie i podaniem obowiązujących w tym zakresie przepisów.
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu

2016.12.1 10:17:20

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika