Długi i upadłość konsumencka

Odpowiedzi w temacie (7)

patrycja.dabkowska

4.10.2016

Odkąd skończyłam 15 lat ciążą na mnie długi po zmarłym ojcu i na ten dzień mam komornika i ponad 80 tysięcy do spłaty. Podkreślam, że nigdy nie byłam zadłużona z własnej winy. Czasami po prostu myślę, że świat mnie nienawidzi i po prostu muszę stąd zniknąć. Słyszałam o upadłości konsumenckiej i mam nadzieję, że ktoś da mi poradę czy nie posiadając żadnego majątku i pracując na najniższa krajową, a mając umowę 3/4 mogę ubiegać się o upadłość konsumencką. Nie mam jak spłacać tych długów, a nie są nawet moje. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

icta

2018-01-05 01:09:52

W odpowiedzi na powyższe posty, proponuję umorzyć wszystkie długi w ramach upadłości konsumenckiej. Jest to tak naprawdę jedyna droga do umorzenia wszystkich zobowiązań, których dłużnik nie jest w stanie spłacić. Nie ma innej drogi poza spłatą, albo umorzeniem części zobowiązań w ramach układu z wierzycielami. Z dniem ogłoszenia upadłości dłużnik uzyskuje odprężenie albowiem żaden z wierzycieli nie może już windykować dłużnika Wierzytelności mogą co najwyżej zostać zgłoszone do masy upadłości. Wszystkie postępowania egzekucyjne zostają zawieszone i umorzone z mocy prawa. Na zakończenie postępowania dłużnik zostaje oddłużony ze wszystkich długów. Dłużnik nie musi posiadać żadnego majątku, a wszystkie koszty w takim wypadku pokrywane są ze skarbu państwa. Jest to najprostsza droga do rozpoczęcia nowego życia. Jeżeli są Państwo zainteresowani upadłością konsumencką proszę skontaktować się z nami pod numerem telefonu: 515587191, lub poprzez naszą stronęwww.icta.pl. W przypadku wątpliwości, które pewnie się pojawiają, albo innych pytań również zachęcamy do kontaktu. Czekamy na Twój kontakt.

Ramseey

2018-01-10 14:40:03

Zobacz sobie też na fanpage na facebooku - https://www.facebook.com/pg/upadlosc.konsumencka.szczecin/reviews/?ref=page_internal. Są tutaj opinie o firmie, która zajmuje się takimi przypadkami jak Twój. Napisz do nich, na pewno pomogą.

Rudyyy

2018-04-04 16:02:14

Nie jesteś pierwszą osobą ,którą spotyka taki los. Moja koleżanka miała podobną sytuacje, na szczęście jej chłopak znalazł w internecie tę kancelarie https://kancelariahilarowicz.pl/ Zgłosiła się do nich po poradę prawną w tej sprawie. Była bardzo zadowolona współpracą więc skontaktuj się nimi, myśle,że będą w stanie pomóc.

zmarecki

2018-04-27 17:11:49

Najlepiej poradź się specjalistów z danej dziedziny. Polecić Ci mogę radców prawnych z gptogatus.pl. Wspólnie ustalicie najkorzystniejsze dla Ciebie wyjście z tej trudnej sytuacji. Nie kombinuj nic na własną rękę, wiem z własnego doświadczenia, że może się to skończyć jeszcze gorzej.

Frodoo

2018-07-29 21:56:20

Polecam panią prawnik Izabelę Kontek z Łodzi. Bardzo dobra specjalistka z prawa gospodarczego i spadkowego, a przy tym opanowana i sympatyczna osoba. Na pewno Ci pomoże w takiej sytuacji - zadzwoń i umów się na konsultację.

JoannaRydz

2018-07-31 22:12:05

Zgłosiłam się niedawno po pomoc do pana mecenasa Igora Klimkowskiego z dość podobnym problemem - byłam zmuszona ogłosić upadłość konsumencką. Pomógł mi przejść przez cały proces. Cała sprawa była dla mnie bardzo stresująca, ale łatwiej mi ją było przetrwać dzięki temu, że wiedziałam, że pomaga mi ktoś konkretny, kto o moje interesy będzie walczył jak lew. Mogę tego pana mecenasa śmiało polecić do tego typu spraw.

Globb

2018-08-14 22:51:48

@Frodoo, znam panią mecenas Kontek i odniosłem takie samo wrazenie co Ty - jest młoda, pełna zapału i bardzo zaangażowana w swoją pracę. Bardzo podobało mi się jej podejście.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.1.2015

  Nowa upadłość konsumencka

  Już niedługo zacznie obowiązywać ustawa Prawo upadłościowe i naprawcze, ze zmianami w zakresie tzw. "upadłości konsumenckiej".

 • 30.4.2009

  Umorzenie niezaspokojonych zobowiązań upadłego konsumenta

  Nowe przepisy pozwalają zadłużonym spłacić długi w granicach ich możliwości finansowych i uwolnić się od pozostałego długu, który przerasta możliwości finansowe. Po wykonaniu przez upadłego (...)

 • 4.5.2009

  Upadłość konsumencka a interesy wierzycieli i innych osób

  Upadłość konsumenta zazwyczaj powoduje, iż wierzyciele nie odzyskają części swych należności. Jednak nowe postępowanie przyspieszy wierzycielom dochodzenie ich należności. Nowa instytucja może (...)

 • 24.4.2009

  Plan spłaty wierzycieli upadłego konsumenta

  Zazwyczaj najpierw dłużnik niebędący przedsiębiorcą zostanie zlicytowany (tj przeprowadzona zostanie likwidacja masy upadłości i zaspokojenie wierzycieli z funduszów masy upadłości), a dopiero (...)

 • 6.12.2016

  Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

  Postępowanie upadłościowe w sprawach konsumenckich, oprócz oddłużenia upadłego, ma na celu także w pewnym zakresie zaspokoić wierzycieli. Prowadzone jest według przepisów o postępowaniu (...)