Ochrona danych osobowych

Odpowiedzi w temacie (7)

-

17.5.2001

Jaką infomrację należy uznać za "dane osobowe" (czyli w rozumieniu ustawy za dane pozwalające na określenie tożsamości ossoby)? Jak dużym nakładem środków należałoby uzyskać z pewneych informacji tożsamośc osoby, aby uznać te informacje za dane osobowe? Czy np numer rejestracyjny samochodu - to dane osobowe (pozwala w spoób bardzo pośredni i uciążliwy, ale jednak - ustalić tożsamość właściciela) ?
(spider)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Pesteczka

2003-03-13 14:39:04

Placiłam jak zwykły człowiek rachunki w oddziale banku. Płaciłam gotówką. Po 2 tyg otrzymałam pismo z banku, że nastąpił błąd w systemie komputerowym i kwoty zostały przekazane dwukrotnie i teraz każą mi zwracać. Moje dane wzięli ze swojej bazy danych- bo akurat miałam u nich konto. Ale czy wolno im było wykorzystać moje dane bo akurat je mieli? Płaciłam gotówką. I co mam teraz zrobić z zapłaconymi dwukrotnie przez nich rachunkami. Ja ich o to nie prosiłam. Bardzo proszę o odpowiedź.

Kasik prawo-cywilne.net

2008-04-02 13:53:57

do Ani- ustawa mówi też ze dane osobowe to także KAŻDY NUMER IDENTYFIKACYJNY !! nawet nr klienta "świata książki" , więc nr rejestracyjny także :-)

prawnik27

2010-05-12 09:32:26

Witam Jestem właścicielem jednoosobowej firmy a w jej nazwie umieszczone jest moje imię i nazwisko. Ostatnio w jednym z katalogów znalazłem moje dane tzn nazwę firmy ( z imieniem i nazwiskiem) adres i telefon. z tym wiąże się moje pytanie: czy osoba, która umieściła moje dane złamała prawo ochrony danych osobowych?

Marcin 44

2010-10-18 13:22:24

Czy ktoś potrafi powiedzieć, czy upoważnienia przetwarzania danych osobowych muszą być na piśmie i podpisane przez każdego upoważnionego? Czy za upoważnienia można uważać elektroniczny wniosek, który jest zatwierdzony przez administratora danych osobowych ale nie podpisywany przez upoważnionego?

mbt

2013-07-11 07:23:34

Witam Nie wiem cy w dobrym dziale zamieszczam mój temat. Jeśli wybrałem źle, to przepraszam z góry. Napisałem serwis internetowy, który służy temu, aby pracodawca mógł wystawić opinie o swoim pracowniku, bądź przeczytać opinie o osobie, którą chciałby ewentualnie zatrudnić. Zdaje sobie sprawę, że aby taka opinia o pracowniku znalazła się w serwisie, ten musi wyrazić na to zgodę. Podejrzewa również, że potrzeba jest zgoda tej osoby na to, aby w ogóle została ona zarejestrowana w takim serwisie. Zakładając, że osoba zgodzi się, mając na uwadze to, że pozytywna opinia może zachęcić przyszłego pracodawcę do rozpoczęcia współpracy, to czy takie działanie serwisu byłoby zgodne z ustawą o ochronie danych osobowych? Z góry dzięki, pozdrawiam

Monika9

2014-11-21 12:31:58

Wiesz, pewnie byłoby zgodne, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim zbiór danych trzeba poprawnie zarejestrować u GIODO. Potrzebna byłaby też odpowiednia dokumentacja, którą należałoby przedstawić w razie kontroli. Noo i przede wszystkim wszystko powinno być odpowiednio zabezpieczone. Samemu raczej trudno to ogarnąć, a błąd może sporo kosztować. Może lepiej wybierz się najpierw na takie szkolenie [url]http://coach-inc.pl/index.php/szkolenia-zamkniete[/url], tam z pewnością wszystko ci lepiej wytłumaczą. A swoją drogą, fajny pomysł z tym serwisem.

kubaz

2015-03-31 14:28:37

Polecam rozwiać wszelkie wątpliwości wczytując się w lekturę strony https://www.portalodo.com/ . Na prawdę wszystkie te pytania, spokojnie doczytacie i dowiecie się czegoś z pierwszej ręki.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.1.2019

  Kogo skontroluje Urząd Ochrony Danych Osobowych w 2019 roku?

  Zgodnie z zatwierdzonym przez Prezesa UODO rocznym planem kontroli sektorowych, w 2019 roku UODO zweryfikuje przetwarzanie danych osobowych w takich m.in. obszarach, jak: telemarketing, (...)

 • 21.11.2018

  Dane inspektora ochrony danych powinny być łatwo dostępne

  Przetwarzający dane osobowe muszą wyznaczyć inspektora ochrony danych (IOD) oraz powiadomić o tym fakcie Prezesa UODO. Podmiot, który wyznaczył inspektora ochrony danych, powinien (...)

 • 6.4.2018

  Dane osobowe obywateli będą lepiej chronione

  Rządowy projekt ustawy o ochronie danych osobowych, przygotowany przez ministra cyfryzacji, ma sprawić, że dane osobowe Polaków będą lepiej chronione.

 • 14.6.2018

  Jak rozumieć i stosować podejście oparte na ryzyku?

  Zgodnie z RODO, każdy podmiot musi samodzielnie oceniać ryzyko, jakie przetwarzanie danych osobowych może spowodować dla praw i wolności osób, których te dane dotyczą. Dla (...)

 • 15.3.2018

  RODO - czyli co?

  Dnia 25 maja 2018 roku we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej zacznie być stosowane Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO).