Ograniczenie dysponowania spadkiem

Odpowiedzi w temacie (3)

kasmiwi

27.12.2005

Dzisiaj odbyła się sprawa spadkowa, na której moja obecność była nieobowiązkowa. Nie miałam możliwości stawić się w Sądzie. Główny spadkobierca ( moja matka) poinformował mnie, iż zostałam pozbawiona praw do spadku. Czy to możliwe, aby moja nieobecność w Sądzie uprawniała do wydania takiego wyroku. Chcę jeszcze zapytać czy matka pod moją nieobecność może mnie pozbawić jakichkolwiek praw związanych ze spadkiem rodzinnym? Czy bez mojej zgody może decydować o wyprzedawaniu majątku? (jestem osobą pełnoletnią)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

sylart

2005-12-28 14:47:47

Witam A może podałabyś - po kim masz dziedziczyć ten majątek, bo to jest najważniejsza kwestia?.

kasmiwi

2005-12-28 17:19:58

Jest to majatek po ojcu. Nie ma testamentu.

Ivaho

2006-06-28 23:19:22

Co to bylo za postepowanie? Idz do sadu i zobacz tresc postanowienia.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 5.11.2004

  Rodzaje rachunków bankowych

  Ustawa prawo bankowe wskazuje, jakie rodzaje rachunków bankowych mogą być prowadzone przez banki. Pomimo, iż wszystkie typy należą do tej samej „rodziny” rachunków bankowych, różnią (...)

 • 18.7.2019

  Znów deregulacja?

  Rządowy projekt nowelizacji przewiduje rozwiązania, które przyspieszą i usprawnią procedury administracyjne, zmniejszą częstotliwość obowiązków sprawozdawczych oraz uwolnią (...)

 • 5.11.2004

  Jaką rolę w postępowaniu spadkowym pełni wykonawca testamentu?

  Powoływanie wykonawcy testamentu nie jest w Polsce częstą praktyką, niemniej ustawodawca zdecydował się tę instytucje unormować w przepisach prawa spadkowego. Zasadniczym celem powołania wykonawcy (...)

 • 5.11.2004

  Rachunek wspólny

  Jednym z typów rachunków bankowych jest rachunek wspólny, różnice w umowie wynikają tutaj ze strony podmiotowej takiej umowy, gdyż jak sama nazwa wskazuje jest to rachunek (...)

 • 3.7.2009

  Jak uzyskać pozwolenie na budowę?

  Pozwolenie na budowę jest decyzją administracyjną, na podstawie której można rozpocząć roboty budowlane. Zanim jednak wniesie się wniosek o wydanie pozwolenia na budowę należy uzyskać (...)