Pożyczka a umowa ustna

Odpowiedzi w temacie (1)

bab36

10.7.2013

Wysłany: 10/07/2013, 7:24 Temat postu: Pożyczka-umowa ustna Witam. 2 lata temu pożyczyłam znajomemu 2 tyś zł, które zobowiązał się oddać w ciągu 2 miesięcy. Z tej kwoty udało mi się odzyskać jedynie 100 zł. Nietstey nie została zawarta umowa w formie pisemnej, nie mam też na tą okoliczność świadków. Pieniędzy nie udało mi się odzyskać do tej pory. W zeszłym roku prowadziłam ze znajomym na ten temat korespondencje na komunikatorze gg, wysłałam też pocztą wezwanie do zapłaty wyznaczając termin z którego oczywiście sie nie wywiązał. W tej chwili chciałabym dochodzić się sądownie zwrotu moich pieniędzy. I tu moje pytanie czy wyżej wspomniane wydruki z naszych rozmów na gg i wezwanie do zapłaty wystarczą by móc dochodzić swoich praw przed Sądem?? Dziękuję i pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

jarekphuavae

2013-07-11 14:21:36

Czy wydruki z gg wystarczą na udowodnienie faktu udzielenia pożyczki i obowiązku jej zwrotu zależne będzie od treści zawratych w tych wydrukach. Przy tej kwocie dla celów dowodowych niezbędne było zawarcie pisemnej umowy pożyczki, co jednak nie wyklucza dochodzenia swoich praw na podstawie innych dowodów. Należy jednak pamiętać o zasadzie procesowej "swobodnej oceny materiału dowodowego" przez skład orzekający.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Ustna umowa pożyczki - ograniczenia dowodowe

  Umowa pożyczki jest jedną z częstych form pomocy osobom z kręgu bliskich znajomych lub rodzinny, którzy potrzebują gotówki na różnorakie - mniej lub bardziej doniosłe - cele.

 • Pożyczka dla mikroprzedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej

  Pożyczka dla mikroprzedsiębiorców ma umożliwiać pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, np. podatków, składek czy kosztów wynajmu lokalu.

 • Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • Umowa kredytu

  Dostępność kredytu bankowego jest jedną z podstaw dobrze rozwijającej się gospodarki rynkowej. Przedsiębiorcy potrzebują zastrzyku gotówkowego w celu sfinansowania swych przedsięwzięć, z których (...)

 • Tania pożyczka dla małych firm

  Prowadzisz małą firmę? Szukasz taniego kapitału na inwestycje? Możesz zgłosić się do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) po niskooprocentowaną „Pożyczkę na rozwój”. Nabór (...)

NA SKÓTY