e-prawnik.pl Porady prawne

Weksel in blanco - jak wypełnić prawidłowo?

Odpowiedzi w temacie ()

-

14.5.2003

Bardzo proszę o pomoc. Jak powinien być przygotowany / wypełniony częściowo weksel in blanco składany wraz z deklaracją wekslową jako zabezpieczenie pożyczki (prywatnej)? Czy jest gdzieś w sieci dostępny wzór?
(MarSar)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mufka

2003-05-23 14:27:44

jesli jest skladany weksel in blanco, to jedyne czego potrzebujesz to podpis jego wystawcy na blankiecie weksla (tez poreczyciela, jesli takowy jest przewidziany). zabezpieczeniem dla wystawcy weksla bedzie spisana pomiedzy wami (toba, jako remitentem), a podpisujacym deklaracja, w ktorej okreslicie warunki i zasady jego wypelnienia. czyli: kwote lub sposob jej wyliczenia (np. kwota pozyczki + odsetki wyliczone na dzien wypelnienia weksla), termin wypelnienia weksla (np. najpierw wezwiesz o zaplate, a gdy ta nie nastapi, masz prawo wypelnic weksel), miejsce platnosci (np. twoj rachunek bankowy), dodatkowe klauzule (np. zakaz indosowania "nie na zlecenie" - czesto spotykane przy wekslach gwarancyjnych czy klauzula "bez protestu"). jesli bedzie poreczyciel, niech tez podpisze deklaracje, zeby wiedzial za porecza :). gdybys potrzebowal wiecej informacji, w kazdej ksiegarni dostaniesz jakis komentarz do prawa wekslowego, ktory zapewne ci pomoze (polecam autorstwa heropolitanskiej).

KACZOR

2004-03-26 17:32:20

PRACUJĘ W SKLEPIE MÓJ PRACODAWCA ŻĄDA PODPISANIA WEKSLA IN BLANCO W CELU ZABEZPIECZENIA SIĘ PRZED STRATAMI MATERIALNYMI 1,CZY MA DO TEGO PRAWO 2CZY MOŻE MNIE ZWOLNIĆ JEŚLI ODMÓWIĘ 3 NA JAKICH ZASADACH MOĘ PODPISAĆ WEKSEL ABY NIE WPAŚĆ W BAGNO

anetpr

2005-04-25 19:51:52

Weksel in blanco zawiera co najmniej podpis wystawcy lub akceptanta i w tej postaci składany jest drugiej stronie,która chce swoje aktualne lub ewentualne wierzytelności zabezpieczyć.Moze ona ten weksel uzupełnic,a w szczegolnosci wpisac sume wekslowa i na tej podstawie dochodzic roszczenia przeciwko osobom podpisanym na wekslu.Tresc weksla musi sie zgadzac z deklaracja wekslowa.

*****196@**.**

2007-11-26 21:33:08

Bardzo proszę o pomoc. Jak powinien być przygotowany / wypełniony częściowo weksel in blanco składany wraz z deklaracją wekslową jako zabezpieczenie pracownika w razie niedoborów (prywatnej)? Czy jest gdzieś w sieci dostępny wzór?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM