Forum prawne

Wymeldowanie administracyjne. Pomocy!!

Witam,
Sprawa dotyczy wymeldowania administracyjnego mojego wujka z mojego domu (jestem właścicielem). Wyjechał on 5 lat temu do Anglii i od tamtego czasu nie wraca. Chciałem go wymeldować administracyjnie bo kontaktu jako takiego nie mam. Sprawa już się toczy od 1,5 roku, prowadzi ja pani w gminie.

Reasumując: w tym momencie czekam na ustalenie przedstawiciela. Wszystko miało być już na drodze do zakończenia, była wysyłana korespondencja na adres itd. awizo nie odbierane.
Ale teraz dostaje informacje od pani że konieczne będzie jeszcze zebranie informacji ze wujek poszukiwany był tez za granica a nie tylko w Polsce i ze będzie to pewnie trwać kolejne 6 miesięcy.

Chciałbym prosić was o rade? Czemu się to tak ciągnie?
Czy może niby konieczność poszukiwania go listownie również za granicą to nie jest jakaś ściema?

Proszę pomóżcie.

2018.5.10 14:10:4

Odpowiedzi w temacie: Wymeldowanie administracyjne. Pomocy!! (7)

Idź do dobrego prawnika, który będzie potrafił przyspieszyć sprawę i dobrze Cię pokieruje. Mogę od siebie polecić panią Izabelę Kontek. Ma bardzo dobre opinie i dobrze orientuje się w tego typu sprawach.

2018.8.26 21:18:1

Mi również pomagała niedawno Pani Izabela Kontek i naprawdę sobie chwale. Młoda prawniczka i pewnie dlatego wiele osób obawia się do niej umówić, ale naprawdę moim zdaniem warto się przełamać. Umiejętnościami niczym nie ustępuje starszym kolegą po fachu.

2018.10.15 10:8:30

@DarekJozwiak, w pełni zgadzam się z Twoją opinią - pani mecenas Kontek świetnie sobie radzi na sali sądowej, jest miłą i spokojną osobą, podchodzącą do wszystkiego z chłodnym spojrzeniem, co jest bardzo potrzebne przy wielu typach spraw. Bardzo sobie chwalę współpracę z nią i jak tylko mogę polecam. Klient jest dla niej bardzo ważny.

2018.12.1 1:31:34

Pani Izabela u mnie akurat prowadziła sprawę rozwodową, ale mogę potwierdzić wcześniejsze uwagi dotyczące jej pracy. Widać, że zależy jej na tym co robi i lubi mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Najlepiej z resztą umówić się na spotkanie i przekonać się samemu.

2018.12.2 22:32:48

Myślę, że mecenas Kontek jest bardzo dobrym wyborem w takiej sytuacji - byłam u niej w trochę innej sprawie, ale wiem, że zajmuje się także z sukcesami prawem administracyjnym. Jeśli ktoś może pomóc to na pewno ona.

2019.1.31 22:17:31

Przepraszam ale Państwo radzą korzystać z usług prawnika w takim postępowaniu? To strata pieniędzy.... organ zbada czy osoba opuściła lokal trwale i dobrowolnie jeśli zejdą te przesłanki osoba zostanie w końcu ostatecznie wymeldowana. Dziwi mnie że organ chce prowadzić poszukiwania osoby za granicą? Czy to wynika z wymagań Sądu do którego skierowano wniosek o kuratora do reprezentowania nieobecnego?

2019.3.3 3:11:22

@czubrica13 masz rację, lepiej skorzystać z pomocy prawnika, niż czekać na to, aż urząd wyda jakąś decyzję. Byłem u mecenas Kontek, wprawdzie w sprawie z zakresu prawa budowlanego, ale wiem, ze takimi sprawami również się zajmuje. Na pewno warto wybrać się właśnie do niej - znam ją z polecenia i faktycznie pomaga ludziom.

2019.4.2 21:9:16

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika