Zasiedzenie

Odpowiedzi w temacie (2)

rafizukowo

27.4.2019

Witam mam pytanie odnosnie zasiedzenia. Moja Mama 20 lat temu kupila dom z lokatorami - Matka i jej syn. Oboje sa zameldowani w tym domu. Niedawno Matka zmarla zostal syn ktory demoluje dom, naduzywa alkoholu i ze wzgledu na bezpieczenstwo chcemu usunac niechcianego lokatora, tym bardziej ze nigdy nie placil ani podatkow ani najmu lokalu. Czy w tej sytuacji mozliwa jest eksmisja? Czy lokator moze wystapic z wnioskiem o zasoedzenie? Prosze o pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

JPCompliance

2019-05-08 23:16:46

Dzień dobry, aby rozważać możliwość zasiedzenia osoby przebywające w mieszkaniu musiałyby (w dużym uproszczeniu) zarządzać nim jak właściciel. W tym przypadku już sam fakt świadomości o konieczności opłacania czynszu (bez względu na jego faktycznie uiszczanie) powoduje, że zasiedzenie nie ma racji bytu. Odnośnie eksmisji w przypadku opisanym powyżej jest ona jak najbardziej zasadna. Należy również przeanalizować umowę jaka została zawarta z lokatorami przez 1 właściciela. W razie pytań służę odpowiedzią i zapraszam do kontaktu: jpc.desk@gmail.com

Karina_28

2019-10-08 19:18:28

W takiej sytuacji na pewno warto zasięgnąć opinii kogoś doświadczonego. Ja mogę Ci polecić Pana Karola Wieczorskiego z kancelarii JST, zna się na takich sprawach, ma duże doświadczenie i wiedzę. Myślę, że na pewno pomoże i podpowie co robić.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.9.2019

  Zasiedzenie - Kiedy można stać się właścicielem przez zasiedzenie?

  Zasiedzenie to jedna z form nabycia własności rzeczy poprzez jej długotrwałe, faktyczne posiadanie. W drodze zasiedzenia można nabyć własność każdej nieruchomości (gruntowej, budynkowej i lokalowej) (...)

 • 4.4.2016

  Zasiedzenie nieruchomości

  Stara rzymska paremia głosi Volenti non fit iniuria (chcącemu nie dzieje się krzywda). Dlatego zawsze należy dbać o swoje interesy, ponieważ w przeciwnym razie możemy ponieś konsekwencje (...)

 • 19.4.2017

  Czego dotyczy zasiedzenie?

  Zasiedzenie to jedna z form nabycia własności rzeczy poprzez jej długotrwałe, faktyczne posiadanie. Zasiedzenie jest więc sposobem nabycia własności przez upływ czasu. Zasiedzenie jest sposobem (...)

 • 7.11.2018

  Doliczanie czasu do okresu zasiedzenia

  Zgodnie z ogólnym przepisem dotyczącym zasiedzenia, posiadacz nieruchomości niebędący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od lat dwudziestu (...)

 • 30.5.2017

  Czym są dobra i zła wiara i jakie mają znaczenie w stosunkach prawnych

  Dobra wiara jest jedną z klauzul generalnych prawa cywilnego. Mimo, że pojęcie to nie jest zdefiniowane w przepisach prawnych, bardzo często wiele od jej istnienia zależy. Istnienie dobrej wiary ma (...)