Zasiłki a rodzina patchworkowa?

Odpowiedzi w temacie (0)

Matkapolka88

2.8.2017

Witam serdecznie Moje pytanie dotyczy zasiłków na dzieci. W skróci moja sytuacja wygląda tak: mam dwoje dzieci w wieku 7 i 9 lat. Mam na nie przyznany zasiłek 500+, niestety do funduszu alimentacyjnego przekroczyłam próg dochodowy. W tym roku chciałabym się starać o 500+ rodzinne i fundusz na dzieciaki. Problem pojawia się ponieważ jestem w trzeciej ciąży ale z innym partnerem, który jak tylko pojawiło się trzecie dziecko wyprowadził się do mamy.Raczej nie ma szans na odbudowę związku. I tu rodzi się moje pytanie, czy jeżeli złoże wnioski o zasiłki na dzieci z poprzedniego związku muszę uwzględniać ojca trzeciego dziecka? Chciałabym tez złożyć po porodzie wniosek o kosiniakowe i becikowe. Trzecie dziecko będzie mieć nazwisko ojca, do tej pory pomaga mi finansowo (zakup wyprawki, wizyty u lekarza) dlatego nie chcę aby i ono straciło kontakt z ojcem, nie chcę występować na drogę sądową w sprawie alimentów od niego. Jak rozwiązać tę sytuację? Nie chcę stracić szansy na pieniądze z funduszu przez to, że złoże wnioski o zasiłki na trzecie dziecko. Mam nadzieję że mój wywód jest zrozumiały.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.7.2018

  Kiedy będą wyższe zasiłki z pomocy społecznej?

  Rada Ministrów przyjęła 11 lipca 2018 r. rozporządzenie w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej. Wyższe kryteria zaczną (...)

 • 30.3.2009

  Pomoc dla rodziny w UE

  Każde państwo Wspólnoty proponuje pracownikom i osobom prowadzącym działalność gospodarczą, pomoc dla rodziny, jeśli oni znajdą się w kryzysowej sytuacji. Dzięki zasadom koordynacji twoja rodzina (...)

 • 6.4.2017

  Przegląd wsparcia rodzin i planowane zmiany

  Rada Ministrów przyjęła „Przegląd systemów wsparcia rodzin”, który zawiera ocenę i propozycje zmian w polityce rodzinnej. Jednym z jego najważniejszych elementów (...)

 • 3.6.2018

  Jak uzyskać 300 złotych na każde uczące się dziecko?

  Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia (...)

 • 17.7.2017

  Rodzina w prawie cywilnym

  Prawo rodzinne to dział prawa, zajmujący się stosunkami prawnymi (wewnątrz rodziny i z osobami trzecimi, majątkowymi i niemajątkowymi), jakie rodzi istnienie i funkcjonowanie rodziny. Czym zatem (...)