Oszukiwał na aukcjach internetowych

4.11.2008

A.J.Zespół e-prawnik.pl

A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Kryminalni ze starówki zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany jest o dokonanie kilkuset przestępstw internetowych. 26-latek handlował na aukcjach odzieżą sportową, telefonami i kartami pamięci. Szacuje się, że oszukał kupujących na kwotę około 300 tysięcy złotych. Poznaniak przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Pod koniec ubiegłego roku mieszkanka Poznania przyszła zgłosić zawiadomienie o przestępstwie. Przyznała się, że założyła konto bankowe i internetowe na jednej ze stron z aukcjami internetowymi. Następnie udostępniła je mężczyźnie, który zapłacił jej 2 tys. zł oraz miał wypłacać regularnie procent od sprzedaży. Kobieta otrzymała na początku pieniądze, ale na tym się skończyło. Po upływie kilku tygodni rozżaleni internauci zaczęli się zgłaszać do właścicielki konta, aby odzyskać wcześniej wpłacone pieniądze.

Kryminalni, którzy zajęli się sprawą ustalili tożsamość mężczyzny. Zatrzymanie go było o tyle utrudnione, że 26-latek zarówno często zmieniał miejsce zamieszkania jak i bardzo często wyjeżdżał poza Poznań nawet na kilka tygodni. Przed kilkoma dniami mężczyzna został zatrzymany w pobliżu wynajmowanego przez niego mieszkania.

Na chwilę obecną wiadomo, że Mariusz P. za pomocą konta aukcyjnego, zarejestrowanego na mieszkankę Starówki dokonał 167 oszustw, na kwotę ponad 20 tysięcy złotych. Kilkanaście tego typu przestępstw dokonał również na koncie mieszkanki dzielnicy Północ. Mężczyzna tylko na początku funkcjonowania danego konta wysyłał towar zamawiającym, aby uzyskać dobrą ocenę i zachęcić kolejnych. 26-latek, żeby stać się bardziej wiarygodnym licytował również wiele aukcji charytatywnych.

Okazało się, że poznaniak poszukiwany był przez 10 jednostek na terenie całego kraju za dokonanie oszustw internetowych i był już wcześniej karany za oszustwo. Mariuszowi P. grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: www.policja.pl / Poznań, 3 listopada 2008 

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: