e-prawnik.pl Porady prawne

Zatrzymanie

8 Artykułów


37 Informacji


20 Pytań i odpowiedzi


34 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Uprawnienia zatrzymanego przez policję

  "Ostatnio często poruszam się pieszo po moim mieście w godzinach nocnych lub po prostu po zmroku. Zdarza się, że jestem zatrzymywany przez patrole policji i wypytywany o to lub owo. Niestety nie zawsze w sposób normalny i kulturalny. Uświadomiłem (...)"

  Uprawnienia zatrzymanego przez policję
 • Uprawnienia funkcjonariusza straży miejskiej

  "Czy funkcjonariusz straży miejskiej może zatrzymać na targowisku osobę, która niesie w ręku płyty CD (bez znaczenia jest to, co zawiera nośnik - w tym przypadku były to akurat prywatne zdjęcia zgrane na CD). Pytanie jest ogólnikowe, ale co (...)"

  Uprawnienia funkcjonariusza straży miejskiej
 • Odszkodowanie za niesłuszne zatrzymanie

  "Sąd uznał moje zatrzymanie przez policję za bezprawne. Chciałbym, powołując się na to postanowienie złożyć wniosek o odszkodowanie od Skarbu Państwa. Na jakie przepisy prawne mogę się powołać i czy muszę? Czy są i jakieś opłaty sądowe (...)"

  Odszkodowanie za niesłuszne zatrzymanie
 • Konsekwencje przestępstwa niealimentacji

  "Od kilku lat przebywam poza granicami kraju. Przez sąd został nałożony na mnie obowiązek płacenia alimentów. Obowiązków tych nie wypełniam. W Polsce nie przebywa żaden z moich znajomych, który mógłby poinformować mnie jak obecnie ta kwestia (...)"

  Konsekwencje przestępstwa niealimentacji
 • Kontrola legalność oprogramowania przez Policję

  "W mojej firmie zjawiła się policja. Przyszli w celu zupełnie innymi niż sprawdzenie legalności oprogramowania, ale stwierdzili, że skoro już są to sprawdzą komputery. Oczywiście zażądali licencji na oprogramowanie. Moja wiedza z zakresu kompetencji (...)"

  Kontrola legalność oprogramowania przez Policję
 • Zatrzymanie dowodów z dokumentów

  "W dniu dzisiejszym zadzwonił do mnie pan z CBŚ informując mnie, że na zlecenie prokuratury ma zabezpieczyć dokumenty mojego klienta (któremu świadczę usługę księgową na podstawie umowy) dotyczące innej firmy z którą były transakcje handlowe. (...)"

  Zatrzymanie dowodów z dokumentów